Kino 5.0/5.1, mało miejsca na kolumny, budżet do 7K

dasonen

New member
Sprzęt zainstalowany. Chyba ludzie z salonu Denona przesadzili z kablem głośnikowym do frontów i do centralnego :) Takiego, wielożyłowego wynalazku jeszcze nie widziałem i mam wrażenie, że dobrze go nie użyłem :)
Amplituner miał problemy z sygnałem z BD Samsunga, jeśli ten wysyłał sygnał 1080p: obraz był widoczny na chwilę, później robiła się sieczka, następnie znikał i po chwili znów się pojawiał - i tak w kółko.
Przy 1080i problem nie występuje.

Dźwięk.. jeszcze nie wiem, jak to może grać, ale wiem, że słychać brak Subwoofera :)
W sumie - wydaje się, że dźwięk z tunera kablówki puszczony na kolumny "tyłka nie urywa". Jednak kiedy włączy się amplituner a "pass through" puści sygnał bezpośrednio do TV i usłyszy się dźwięk tylko z TV - to przychodzi szok i niedowierzanie: to TV grał tak słabo?!?! :D :D

Żona już marudzi, że głośniki za duże :)

DHL to irytująca firma... kurier oświadczył mi przez telefon, ze zrzuci mi paletę na chodnik lub ulicę i odjedzie. Nawet nie pozwoli wnieść z auta do budynku. Ja wiem, ze to są osobne działalności gospodarcze rozliczane z wykonanych przewozów, ale takie podejście graniczy już z przegięciem pały...
 
Ostatnia edycja:
Zmień manualnie na 6ohm bo impedancja w amp jest na 8ohm ustawiona.
Rozstaw kolumny i kalibracja pożądaną zrób, mi za pierwszym razem nie wyszła bo latałem z mic po całym pokoju ;)
Po kalibracji przestaw fronty na Duże FullPass a reszta kolumn na Małe i odcięcie dla nich na 80hz.
W ustawieniach audio to z Reference przestawić na L/P Bypass
Dynamic EQ Włącz a Dynamic Volume Wyłącz. Tu już powinieneś poczuć bass przy takim ustawieniu.
W ustawieniach Video wyjście to skaler i/p na włącz, rozdzielczość auto.
Zazwyczaj sygnał z satelity jest 1080i 50 a jak masz 1080p to tylko 24 jest. W blu-ray bo też mam Samsunga to wszytko z obrazem mam na auto. 4k fullHd 3D itp. Tylko w nim audio to mam bitstream do filmów.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
A przypadkiem autokalibracja z mic nie powinna wyczuc ktore kolumny powinne byc na Full pasmie ?
Tak mic wykrywa, mi fronty i centrala ustawia na Duże kolumny. Co ciekawe przy ustawieniu 5.0 to wszystkie na duże ustawia. Z info jakie tu dostałem to optymalnie jest mieć fronty LARGE a reszta SMALL najlepiej jest ponoć jak wszystkie są na SMALL, ale dla mnie fajnie gra jak duże mam fronty a reszta małe.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

dasonen

New member
U mnie fronty i central jako duże. W nocy basów aż nadto - zależy od gatunku.
Urządzenie nadal ma problemy z przetworzeniem sygnału wejściowego 1080p. Przetestowane na BD Samsunga i BD Panasonica. W obu przy 1080p obraz się rwie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry