Kino 5.0/5.1, mało miejsca na kolumny, budżet do 7K

dasonen

New member
Dasonen, Nie wiem jaką cenę ci zaproponowano za X2300
Jakieś 2670
ale widzę, że zaczęła się wyprzedaż modelu X4200 i jest on do dostania za 4199
Zrobiłem tak, jak radził kolega Snikers89:
Chlopie czy kupiles kiedys kota w worku ? Czemu sie sie sugerujesz [..] na forum. [...] zrozum ze [...] Kupujesz audio to tylko i wylacznie odsluch i jeszcze raz odsluch.
Posłuchałem... i zdecydowałem. Akurat sprzęt polecany na Forum okazał się na tyle dobry, że mnie przekonał.
Skoro moje drewniane ucho nie jest w stanie usłyszeć różnicy między X2300 a X3200 a słyszy różnicę po podłączeniu Marantza lub innych kolumn - może nie zasługuje jeszcze na lepszy AV?
Za rok X4200 będzie już przestarzały a za 2 lata X4500 będzie do dostania za 2500 PLN ;)
Miałem kiedyś ampli Denona z serii X2... i dosyć szybko się go pozbyłem.
Dlaczego? Część "bebechów" z X3200 jest obecnie w X2300. Cóż... zobaczymy, jak się będzie sprawować.

Pozdrawiam!
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Juz zamowiles?

Przeciez za 2900 masz denon 3200.
Roznica pomiedzy 2300 a 3200 jest taka za mialbys PreOUT, zawsze mozna rozbudowac system w denku o wzmacniacz, monobloki etc. W 3200 tez masz wszystkie nowosci atmos i dtsx

Dodatkowo porownaj sobie bezposrednie zensor 7 z heco 900. Chyba nie ma na tym forum osoby co porownywala (odsluchowala) jednych i drugich i kupilaby zensory.

Caly zestaw tez sklecisz w 7k
 

Rafal7

Banned
Kolega a jaki jest sens kupowania teraz takiego ampli a za chwile wymieniać go na coś lepszego, sprzedając go ze spora strata i dokładanie do sporo lepszego modelu?
Lepiej już jest dołożyć do modelu wyższego w hierarchii producenta, mieć spokój i nie tracić pieniędzy.
Jeżeli chcesz już Denona to rozważ model X4200.
 

dasonen

New member
Kolega a jaki jest sens kupowania teraz takiego ampli a za chwile wymieniać go na coś lepszego, sprzedając go ze spora strata
Dlaczepo ze spora stratą? Jeden z forumowiczów proponował mi kupno używanego X3200 (sam już kupił używanego) za 3600PLN i mówił, że to okazja.

Lepiej już jest dołożyć do modelu wyższego w hierarchii producenta
A do tamtego też można dołożyć a później dołożyć do produktu innego producenta... i tak do kwoty znaaaaacznie przekraczającej założony budżet :) Poważnie rozważałem zakup lepszych frontów

lolo2; napisał:
Juz zamowiles?
Tak.

lolo2; napisał:
porownaj sobie bezposrednie zensor 7 z heco 900.
Too late. Dużym problemem jest dostępność kolumn do odsłuchu: nie możesz zażyczyć sobie odsłuchania wszystkiego w twoim zakresie cenowym bo nikt tego nie ma... I tak można szukać w nieskończoność. Kiedy odsłuchiwałem Heco GT 402 - słuchałem też 2 innych zestawów Heco i GT 402 wypadały znacznie lepiej. W-g obsługi brzmią podobnie do Zensorów 7.

Bardzo fajnie byłoby posłuchać polecanych tu zestawów, ale powiedziano mi na Forum: nie szukaj sugestii na Forum, tylko idź do salonu i ich spytaj - co maja i posłuchaj. Tak też zrobiłem.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Każdy ma swój rozum i wie ile może zapłacić za dany egzemplarz, jeden wycenia a drugi kalkuluje i placi.
Minimum z ampli od Denona to seria X3XXX , reszta nie warto sobie zaprzątać głowy.

A co Ci po lepszych frontach jak X2XXX ich nie ogarnie tylko je zblokuje :D

Przecież w salonach to chwalą to czym handlują :D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak, nie sluchaj kolegow w sensie ze kazdy swoje zachwala i kazdy z nas ma tutaj "najlepszy" sprzet. Wojna pomiedzy Denon a Marantz a Onkyo i ostatnio ptaktycznie wojna Heco vs Zensor.

Inne sprzety w tej klasie cenowej na tym forum nie istnieja. Tzn. Ludzie nie maja to sie nie wypowiadaja. Jeden ostatnio przesiadl sie na pioneera i jaka wrzawa byla. :)

Skoro spodobaly ci sie i kupiles to twoja broszka i aby ci sie spelnialy. Zreszta najpierw zdobadz sie na sily aby zrobic dobre 5.1, 7.1 (wykosztowac sie na glosniki) a dopiero mozna myslec na denkiem 4200, inaczej go nie wykorzystasz, a starzec sie bedzie szybko.

Ja swoje kino ampli i glosniki mam za okolo 1400zl i jakos daje rade i jestem w miare zadowolony. :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Koledzy dobrze piszą. Sprzedawcy zachwalają to co mają na półce. Ale jeżeli przesłuchałeś kilka kolumn i wybrałeś te które według Ciebie grają najlepiej, to po co się martwisz co powiedzą forumowicze? Przecież to ma się Tobie podobać. Co do amplitunera, to również uważam że lepiej od razu kupić, najlepszy na jaki Cię stać.
 

dasonen

New member
A co Ci po lepszych frontach jak X2XXX ich nie ogarnie tylko je zblokuje :D
Pisałem już, ze słuchałem kilku zestawów kolumn (włącznie z Dali Opticon) na kilku amplitunerach i NIE SŁYSZAŁEM różnicy między X2300 a X3200. Nawet na Opticonach. Słyszałem za to między Denonami a Marantzem. Słyszałem między różnymi Zensorami a Cantonami czy różnymi Heco.
Fakt - odsłuch był stereo a poziom głośności umiarkowany - ale właśnie tak będę słuchać w domu.
Jestem przekonany, że Zensory 7 na X2300 będą brzmiały o niebo lepiej niż JBL Arena 180 na X4200.
Ponadto - lepsze fronty zostaną na wiele lat. Amplituner mogę wymienić po kilku. AV Philipsa, z mikrofonem do kalibracji, po 6-ciu latach grał już tragicznie (pewnie elektrolity padły).

lolo2; napisał:
kazdy swoje zachwala i kazdy z nas ma tutaj "najlepszy" sprzet. Wojna pomiedzy Denon a Marantz a Onkyo i ostatnio ptaktycznie wojna Heco vs Zensor.
Oczywiście. Grunt, ze dostałem na Forum niezłą bazę sprawdzonych zestawów do odsłuchania. Moim zdaniem - czy wybrałbym Zensory 7, czy Heco GT 402 - byłbym zadowolony. Klipshe czy JBL'e Arena to IMHO już wyraźna różnica.
Kiedy słuchasz u siebie jednego zestawu - przyzwyczaisz się do jego wad i zalet i przestaniesz widziec (słyszeć) pewne mankamenty. Jestem przekonany, że każdy zestaw kolumn powyżej 3000 PLN pracowałby akceptowalnie i nie wyrzuciłbym go z salonu. Zensory 7 najmniej mnie "irytowały" podczas odsłuchu. Opticony zauroczyły soczystościa i głębią przy "bogatej" scenie, ale to już znacznie większy koszt. Największym zaskoczeniem "in minus" były JBl-e Arena (bardzo słabe) i Klipshe (głośne, ale... chaotyczne). Cantony nie były złe, ale miały coś irytującego, zdominowane przez lekko metaliczną górę :)

Fakt - mogłem wydać z 6tys więcej ale raczej na kolumny Opticona nie na amplituner, ale osobiście wolę przeznaczyć to na lepsze hamulce do auta i zwiększenie mocy z 300 do 340KM. Nie samym audio człowiek żyje... :-D

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Przed studiowaniem Forum nie wiedziałem nawet, czego szukać do odsłuchu i że Zensory to niezły produkt za akceptowalne pieniądze!
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Z ceną na X2300 trochę polecieli, pytanie za co tyle płacić?

btw. Desonen, tak jak Rabit napisał, jeśli ci się spodobało, to pozostaje życzyć bezproblemowego użytkowania i zadowolenia z zakupionego sprzętu :)

ps. jak już wszytko dotrze, to możesz wrzucić fotki i skrobnąć kilka słów jak brzmi w warunkach domowych, bo te często znacząco odbiegają od salonowych ;)
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Koledzy dobrze piszą. Sprzedawcy zachwalają to co mają na półce. .

Dziwnie gadasz sprzedawcy mają z reguły wszystkie marki na półkach to co kupisz od Ciebie zależy i co Ci się spodoba podczas odsłuchu.
Tak swoją drogą to na na tym forum tylko Denon i Marantz istnieje :p natomiast sprzedawcy proponują\preferują onkyo w przypadku niższych modeli.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dziwnie gadasz sprzedawcy mają z reguły wszystkie marki na półkach to co kupisz od Ciebie zależy i co Ci się spodoba podczas odsłuchu.
Tak swoją drogą to na na tym forum tylko Denon i Marantz istnieje :p natomiast sprzedawcy proponują\preferują onkyo w przypadku niższych modeli.
Bo my nie jesteśmy sprzedawcami i większość z nas opisuje doświadczenia z własnych porównań, a nie na podstawie wyższych prowizji od dystrybutora ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli byłeś w takim salonie, w którym było dużo różnych marek i modeli to gratuluję. Pewnie z trzydzieści różnych amplitunerów przesłuchałeś i wybrałeś idealny dla siebie? Onkyo jest świetnym amplitunerem do kina domowego. Miałem i wiem o czym piszę. Ale każdy ma własny gust i nie mam zamiaru Cię do niczego namawiać. Tak jak pisałem... jeżeli Tobie się podobał zestaw który słuchałeś, to, to jest najważniejsze.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Każdy ma swój rozum\słuch są testy w internecie i recenzje, młodego człowieka już ciężko zrobić w balona i wcisnąć mu "gorszy" towar. Nie może być tak że każdy będzie kupować to samo rzecz polega na tym że każdy ma inne gusta, preferencje i wymagania.

@
rabit
onkyo, denon, marantz czasem pionner to marki dla normalnego zjadacza chleba :) które są w salonach nie trzeba 30 testować.
 
Ostatnia edycja:
Jakoś nie chce mi się wierzyć że nie widziałeś różnicy między gt407 a Zensor7. Jedne maja 130mm a drugie 170mm membrany i to już je powinno różnić w barwie a już na bank jak będziesz chciał głośniej pewnego razu posłuchać. W salonach to fajne pokoje i odległości małe. No 2300 i 3200 mogłeś nie usłyszeć w stereo ale odczujesz różnice w 7.0 zestawie. Marantz tak jest bardziej "grzeczny i surowy" jak lubię Denona za "Ciepło" miły dźwięk. Opticony6 wczoraj odsluchiwalem. Faktycznie inna klasa niz Zensory7 ale tez kasa i jak dla mnie za drogie kolumny co do jakości.
Z jednym się zgodzę jeśli coś się Tobie podoba to bierz ale jak NIE JEDNA OSOBA mówi ze lepiej 3200 brać a nie 2300 to coś w tym musi być.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

rabit

Active member
Bez reklam
Czyli po co przepłacać? Kup Denona X520, Onkyo444 lub Pioneera 330 i po sprawie. Niestety nie jest tak kolorowo i dlatego trzeba posłuchać i przekonać się na własne uszy, na jakim poziomie już nie warto dopłacać. Dlatego piszę że pewnie posłuchałeś z trzydzieści ampli, bo każda z marek które napisałeś, ma parę modeli. Nie licząc innych ciekawych firm.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A czy wszyscy jeżdżą porsche\ lamborgini \ mercedesami \ range roverem ?
No nie bardzo bo każdy ma jakiś pułap cenowy jaki jest w stanie zapłacić to czym samym dyskwalifikuje wiele modeli do tego dochodzą preferencje koloru, wyglądu, dostępności i na końcu zostaje tylko parę sztuk do przetestowania. Także skończ proszę już się błaźnić :) Strzałka.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli sprzęt D/M, Onkyo to sprzęt porównywalny z Porsche, Lambo itd. to ciekawe do czego porównywałbyś Arcamy, CA, Anthemy. Nie miałem zamiaru się z Tobą kłócić, tylko wyraziłem swoje zdanie, lecz jak widzę wypowiedzi, że każdy sprzedawca ma do odsłuchu wszystkie modele, to mogę sobie wyobrazić, na ilu odsłuchach byłeś. I ciekawe kto tutaj się błaźni. Powodzenia w prawdziwym szukaniu sprzętu, a nie teoretyzowaniu i czytaniu testów.
 

dasonen

New member
Jakoś nie chce mi się wierzyć że nie widziałeś różnicy między gt407 a Zensor7.
GT 402 a nie 407. Widziałem! Obudowa Zensorów bardziej mi się podoba! ;) Również da się usłyszeć różnice, ale nie takie, które natychmiastowo mówią ci: to jest gorsze a tamto jest lepsze. Przy porównaniu Heco do JBL'ów wystarczyło kilka sekund i już wiedziałeś. Z Klipshami już tak prosto nie było, ale i tak szybciej niż po minucie wiedziałeś, ze Heco są lepsze.
Natomiast Heco GT 402 - Zensory 7... temat rzeka. Mnie dawały zbliżony poziom satysfakcji ze słuchania.
na bank jak będziesz chciał głośniej pewnego razu posłuchać. W salonach to fajne pokoje i odległości małe. No 2300 i 3200 mogłeś nie usłyszeć w stereo ale odczujesz różnice w 7.0 zestawie.
W pełni się z Tobą zgadzam. Sam na to zwracałem uwagę. Z pewnością wzmacniacz o większej mocy lepiej sprawdzi się w sterowaniu na dużych poziomach głośności. Jednak ja nie słucham bardzo głośno i słucham w zestawie 5.0 a nie 7.0. Jeśli mi zabraknie - wymienię.
Marantz tak jest bardziej "grzeczny i surowy" jak lubię Denona za "Ciepło" miły dźwięk.
Marantz nie był surowy, dla mnie miał inne "nabrzmiewanie" i "wybrzmiewanie" basów. Mniej przyjemne niż w Denonie. Kilka innych detali uwypuklających górę. Pewnie można się przyzwyczaić...
Opticony6 wczoraj odsluchiwalem. Faktycznie inna klasa niz Zensory7 ale tez kasa i jak dla mnie za drogie kolumny co do jakości.
Zgadzam się, że drogie. Ja bym chętnie kupił za 1000 PLN :) W studio były też jakieś włoskie (?) wynalazki za 33 000 PLN za dwa fronty... nie grały 10 razy lepiej :) A to jeszcze nie jest szczyt cenowy :)

Z jednym się zgodzę jeśli coś się Tobie podoba to bierz ale jak NIE JEDNA OSOBA mówi ze lepiej 3200 brać a nie 2300 to coś w tym musi być.
A ile z tych osób słuchało obu tych amplitunerów na różnych zestawach głośnikowych? Tak samo niejedna osoba mówi: "wydaj na głośniki 2 razy tyle, co na wzmacniacz", lub "głośniki kupujesz na 25 lat a wzmacniacz na 5" czy też "najlepszy wzmacniacz nic nie pomoże na słabe kolumny.".

Podsumowując żartobliwie: "wniosek jest wtedy, kiedy już nie masz siły dalej myśleć" ;) . Więc parafrazując na ten, konkretny przypadek: znalazłem zestaw "wystarczająco dobry" oraz "wystarczająco tani" i się na niego zdecydowałem. Nie twierdzę, że jest najlepszy ever i dla każdego. Stwierdziłem, ze szukając dalej nie znajdę niczego znacznie lepszego lub znacznie tańszego - więc szkoda czasu, sił i nerwów.
W niektórych miejscach, kiedy powiesz, że masz budżet 8tys. PLN na kolumny + amplituner - tracą zupełnie zainteresowanie: nie maja niczego, co mógłbyś odsłuchać i coś ważnego pojawiło się w ich komputerze :) To potrafi zirytować.

W Magnolii w salonie Denona (choć nie tylko u nich) było zupełnie inaczej - napracowali się, dali ofertę poniżej ceny katalogowej - to dałem im zarobić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry