Kino 5.0/5.1, mało miejsca na kolumny, budżet do 7K

dasonen

New member
jak widzę wypowiedzi, że każdy sprzedawca ma do odsłuchu wszystkie modele, to mogę sobie wyobrazić, na ilu odsłuchach byłeś
Oj tak... tu jest bolesne zderzenie teorii (idź i sobie odsłuchaj) z rzeczywistością:
- dzień dobry, chciałbym odsłuchać AVR X,Y z kolumnami G,H albo AVR W i Z z kolumnami I oraz J
- nie mamy X ani Z i nie mamy G ani J ani H. Możemy porównać ARV Y z modelem 3 razy droższym albo kolumny G z kolumnami I. Mamy tez kolumny F za 700 PLN za zestaw, ale szkoda je podłączać. Za dwa m-ce będziemy mieli kolumny J ale nie będzie już AVR Y. :D

To co finalnie będzie gało u Ciebie?
DENON X2300 + Zensor 7 5.0
Szału nie ma, ale za te pieniądze (ok 7000 PLN) to dość przyzwoity zestaw.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Oj tak... tu jest bolesne zderzenie teorii (idź i sobie odsłuchaj) z rzeczywistością:
- dzień dobry, chciałbym odsłuchać AVR X,Y z kolumnami G,H albo AVR W i Z z kolumnami I oraz J
- nie mamy X ani Z i nie mamy G ani J ani H. Możemy porównać ARV Y z modelem 3 razy droższym albo kolumny G z kolumnami I. Mamy tez kolumny F za 700 PLN za zestaw, ale szkoda je podłączać. Za dwa m-ce będziemy mieli kolumny J ale nie będzie już AVR Y. :D

Widzę że wiesz o czym mówię i przeżyłeś. :)
Cieszę się że kupiłeś taki sprzęt, który Tobie się podobał. Może kiedyś będzie słabo, to się wymieni. Teraz tylko delektować się i za szybko nie gonić króliczka. Choć to pewnie szybciej czy później i tak nastąpi. Znam to ja i koledzy z forum z autopsji. :-D
 
Efekt będzie na bank w stereo ale w kinie będzie kiepsko, volume będzie trzeba podkręcić i to mocno jak będzie 7.0 system, jedno co dobre to "pre out" i będzie może w przyszłości wzmacniacz podłączyć z "main in"
Hmmm....tak z ciekawości się zapytam bo nie chciałeś ani dużych kolumn ani mocnego kina, to czy brałeś pod uwagę kolumny Dali Zensor5??? Są tańsze od 7ek, mniejsze i na bank Tobie by pasowały skoro nie liczy się aż tak moc. To że suba będziesz MUSIAŁ kupić to jest pewne.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

dasonen

New member
Efekt będzie na bank w stereo ale w kinie będzie kiepsko, volume będzie trzeba podkręcić i to mocno jak będzie 7.0 system
7.0 raczej nie będzie :)
jedno co dobre to "pre out" i będzie może w przyszłości wzmacniacz podłączyć z
możliwe
.tak z ciekawości się zapytam bo nie chciałeś ani dużych kolumn ani mocnego kina, to czy brałeś pod uwagę kolumny Dali Zensor5??? Są tańsze od 7ek, mniejsze i na bank Tobie by pasowały skoro nie liczy się aż tak moc.
7-ki mają odrobinę lepszy bas i potraktowałem to jako substytut suba.
To że suba będziesz MUSIAŁ kupić to jest pewne.
Pewna jest tylko śmierć i podatki. Mieszkam w nowym bloku i słyszę, jak sąsiad wkłada szklanki do szafki w kuchni. Myślę, że usłyszę również jego pukanie do drzwi po włączeniu suba E-9F z zestawu Dali :)

Mieszkanie ma ponad 100m2, salon jest oddzielony innymi pokojami od sąsiednich mieszkań i kiedy oglądam film - zamykam drzwi robiąc izolację akustyczną. Jednak nawet teraz, z pasywnym subem strach jest słuchać "na maxa". Jestem przekonany, że "fronty" z Dali zagrają mocniej niż pasywny sub podłączony do słabego blue-ray'a.

Po kilku wizytach w różnych "salonach audio" skonstatowałem, że wszędzie tylko jedna informacja się zgadza i brzmi tak samo: "w bloku sub jest użyty z 3 razy i po protestach sąsiadów już się go nie używa" :) Jest to pewna przesada, ale wiadomość jest jedna: w bloku sub nie poszaleje :(
 

Bipo

Active member
Bez reklam
7.0 raczej nie będzie :)
możliwe
7-ki mają odrobinę lepszy bas i potraktowałem to jako substytut suba.
Pewna jest tylko śmierć i podatki. Mieszkam w nowym bloku i słyszę, jak sąsiad wkłada szklanki do szafki w kuchni. Myślę, że usłyszę również jego pukanie do drzwi po włączeniu suba E-9F z zestawu Dali :)

Mieszkanie ma ponad 100m2, salon jest oddzielony innymi pokojami od sąsiednich mieszkań i kiedy oglądam film - zamykam drzwi robiąc izolację akustyczną. Jednak nawet teraz, z pasywnym subem strach jest słuchać "na maxa". Jestem przekonany, że "fronty" z Dali zagrają mocniej niż pasywny sub podłączony do słabego blue-ray'a.

Po kilku wizytach w różnych "salonach audio" skonstatowałem, że wszędzie tylko jedna informacja się zgadza i brzmi tak samo: "w bloku sub jest użyty z 3 razy i po protestach sąsiadów już się go nie używa" :) Jest to pewna przesada, ale wiadomość jest jedna: w bloku sub nie poszaleje :(

Nie zgodzę się z Tobą odnośnie użytkowania suba w bloku. Dobry sub, skonfigurowany i ustawiony w miejscu gdzie nie jest ograniczony rozchodzacy się bas powinien zapewnić komfortowe doznania zarówno dla Ciebie jak i sąsiadów. U siebie jak kalibrowałem suba wg. Audyssey i kalibracji na subie to się okazało że aż tak bardzo się nie przedostaje bas poza salon w którym stoi. Wszystkie ściany osłonięte są grubymi kotarami co dodatkowo obniżyło wydostawanie się basu poza salon. Dodatkowo odpowiednie wygłuszenie w podłodze oraz drzwi tłumiące i możemy spokojnie oglądać. Ja kiedyś rano w sobotę nie mogłem spać to zrobiłem sobie seans, żona spała w drugim pokoju za 2 drzwiami i się nie obudziła..:mrgreen: a ma delikatny sen.. ;-) Wszystko kwestia odpowiedniego przygotowania pod względem akustyki pomieszczenia w którym mamy mieć sens a możemy w komfortowych warunkach obejrzeć film..nawet w bloku.
Jeśli jednak chcemy dać czadu i rozkręcić kino do poziomu powyżej 75db to tego się nie uniknie iż dźwięk wyjdzie poza mieszkanie. Niestety ale w 100% nie da się wyciąć wychodzącego dźwięku poza lokal. Chyba że włożymy drugie pomieszczenie w pokój ale są to koszta nie porównywalne do zamierzonego efektu.
A wracając do pustego salonu gdzie na ścianach nic praktycznie niema, podłoga pusta a z mebli jest tylko symbolika to niestety ale nawet Ciche słuchanie będzie się niOslo. .... ;-)
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Chlopaki po 1 wyluzujcie. Kolega dostal rady i dokonal wyboru. Najwazniejsze ze jest zadowolony.
Choc moze ze troche mamy wieksze doswiadczenie z takim sprzetem to bysmy zrobili inaczej, to tak czy siak musimy sie zgodzic z decyzja kolegi ktory w swoim budzecie znalazl zestaw ktory bedzie gral tak aby byc szczesliwy i zadowolony.

Pamietajmy ze nie kazdy ma najwyzsze modele ampli, wzmakow, kolumn, kabli itp. Chyba najwazniejsze jest to ze kazdy z nas rosnie w doswiadczenie i dolaczyl do nas kolejny czlonek z kinem domowym takze dzieki naszej pomocy.
Nie wszyscy sie zgadzamy w opiniach o danych modelach roznych firm ale po to jezdzimy na odsluchy, co jakis czas zmieniamy lub upgradujemy sprzet zeby cieszych ucho i oko.

A tak po za tym kiedys pewnie kolega postanowi cos dodac lub zmienic bo bedzie czul niedosyt wzgledem swojego sprzetu ( kurde ile razy tak mialem hehe😂) i wtedy moze znowu nadarzy sie okazjach do kolejnej burzluwej rozmowy i pomyslow.
Uwazam ze temat kupna jest zamkniety i mozemy teraz czekac az caly sprzet znajdzie sie u kolegi w domu i uslyszymy fajna recenzje co do odczuc nowego zakupu. Oczywiscie mam nadzieje pozytywna recenzje.
Pozdrawiam wszystkich 😄
 
Ostatnia edycja:

dasonen

New member
Dobry sub, skonfigurowany i ustawiony w miejscu gdzie nie jest ograniczony rozchodzacy się bas
U mnie nie ma takiego miejsca :( (nie będzie - kiedy staną kolumny)

Nie zgodzę się z Tobą odnośnie użytkowania suba w bloku.
:D Bipo - oczywiście, w dalszej części swojej wypowiedzi masz rację:

Wszystkie ściany osłonięte są grubymi kotarami [...]. Dodatkowo odpowiednie wygłuszenie w podłodze oraz drzwi tłumiące
Twój salonik to wspaniałe i rzadkie miejsce :krol: o jakim marzy 90% czytających to forum :shock:
Ale - kto przeciętny w bloku ma podłogę wygłuszoną akustyczniei, drzwi tłumiące i ściany obłożone kotarami?! :)
Kiedy kilkanaście lat temu, przed wylaniem podłóg i położeniem tynków pociągnąłem sieć logiczną i kable głośnikowe - ludzie w koło stukali się w głowę, że to fanaberia :mrgreen:
Teraz prędzej zmienię mieszkanie na dom (wtedy już będzie inna rozmowa) niż zerwę beton z podłóg, żeby lepsze wytłumienie zrobić :)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Co do subow. Ustawcie sobie takie suby jak ja mam w bloku to i ko figuracja wam nie pomoze i was eksmituja hehe
Dajcie na luz.... nie ktorzy maja sysyemy z i bez sub i zyja.
 
Wystarczy dywan położyć na podłogę nie musi być na całą, jakieś obrazy na ścianę, ja też mieszkam w bloku i seanse filmowe niekiedy o 3rano się kończą ale nikt nie puka i nie mówi że jest głośno. Sub nie musi być z frontowymi, może stać z boku lub z tyłu..... Tak też tak sądzę że temat zbliża się ku końcowi. Jeszcze przewody na fronty ;) 2x4mm2 Cu-Ofc, to na bank możesz zmienić no chyba że już masz.
Będziesz zadowolony na bank, czy Zensory7 suba zastąpią, nie sądzę, super sprawują się w stereo ale w kinie to masz oddzielną ścieżkę audio dla suba wiedz fronty nie będą dawały takiego efektu.....
Czekam i pewnie inni też na foty nowego sprzętu i jak to gra dla Ciebie ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

dasonen

New member
Jeszcze przewody na fronty ;) 2x4mm2 Cu-Ofc, to na bank możesz zmienić no chyba że już masz
Dostałem w gratisie kilka metrów przewodów grubości kciuka, zginać się nie chcą - takie grube. Więc pewnie dadzą radę?

Chlopaki po 1 wyluzujcie. Kolega dostal rady i dokonal wyboru. Najwazniejsze ze jest zadowolony.
Będzie - sprzęt dopiero dotrze.

Choc moze ze troche mamy wieksze doswiadczenie z takim sprzetem to bysmy zrobili inaczej
Właśnie to "inaczej" bardzo mnie interesuje. Salonu przemeblować nie dam rady, bo jest połączony z aneksem kuchennym. jednak wszelkie krytyczne uwagi co do konfiguracji sprzętu, sposobu zagospodarowania budżetu i jego wielkości są mile widziane! Wbrew pozorom - uwagi dotyczące mocy amplitunerów czy kolejności budowania zestawu bardzo uważnie czytałem i zapamiętałem.

w swoim budzecie
:) budżet rósł... początkowo był (oficjalnie) znacznie mniejszy. Wliczając wszelkie dodatkowe prace remontowe, materiały, narzędzia i zmiany mebli oraz TV... nie zamknąłem się w 20 tys PLN :)

znalazl zestaw ktory bedzie gral tak aby byc szczesliwy i zadowolony.
Dotąd był zestaw HT-5100, więc powinna być przepaść jakościowa! :) Do zestawu dorzucę jeszcze jakiś odtwarzacz BD a HT-5100 poleci do sypialni, gdzie zmieni irytujące BD Philipsa. I to musi mi wystarczyć na jakiś czas.

Jestem przekonany, że Zensor 7 jest świetną bazą do ew. rozbudowy zestawu do 7.0/atmos lub nawet multi roomu, jeśli taka ochota najdzie mnie w przyszłości. W tej perspektywie koszt wymiany amplitunera na inny model w ciągu następnych kilku lat nie wydaje się znaczący. Większym kosztem będzie zrycie ścian (tam już jest masa kabli) i podłóg, oraz zakup dodatkowych kolumn.

A teraz - z optymizmem patrzę w przyszłość licząc na przyjemny, niezbyt głośny odsłuch muzyki i umiarkowane emocje z Kina Domowego. Okaże się za dwa dni. Na razie głowię się nad estetycznym zamocowaniem cięższego głośnika efektowego do sufitu 8)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Snikers z Twoimi dwoma 15tkami to nie bał bym się o dźwięk wychodzący tylko o ściany czy mi wytrzymają... ;-)

A wracając do autora to kino juz zamówiłeś i wybór był dobry. Zensory to dobre kolumny i w kinie bedziesz zadowolony. Miałem z nimi doczynienie i wiem co mówię. Na pierwszy ogień będą ok a jak za parę lat złapiesz bakcyla to nie tylko kolumny zmienisz a gniazdka i kable do pradu na udiofilskie.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

dasonen

New member
Zensory to dobre kolumny i w kinie bedziesz zadowolony. [...] Na pierwszy ogień będą ok a jak za parę lat złapiesz bakcyla
Też tak sądzę :)

to nie tylko kolumny zmienisz a gniazdka i kable do pradu na udiofilskie.. ;-)
mam jeszcze wolne 30 KPLN i zastanawiam się nad zakupem podkładek pod kable:
03.jpg

podobno korzystnie zmieniają WFS (SWF), poprawiają szczegóły tła i rozjaśnienie bliskiej sceny lepiej niż halogeny, leczą łupież i zmiękczają basy oraz wodę?
Na ten kabel już się zapisałem:
Okablowanie Zasilające Harmonix X-DC Million Maestro 1,5m - FUSIC.pl
wiem, ze poprawia szumy tak, że film 3D UHD z płyty CD ma lepsze kolory niż po herbacie z lipy! :)

Dogadałem się też z elektronikiem, który założy mi pętlę rozmagnesowującą wokół matrycy telewizora OLED. :p
 
Ostatnia edycja:

dasonen

New member
Panowie... zestaw dotrze za jakąś godzinę a ja mam jeszcze jeden dylemat - pomożecie?
Obecne KD w postaci Samsunga HT-D5100 zostanie relokowane do innego pokoju. Na jego miejsce chcę wstawić odtwarzacz BD, który nie musi mieć żadnego stopnia mocy, nie musi mieć SmartTV, żadnego surfowania po sieci czy odtwarzania filmów z USB (do tego mam MiniPC na Linuxie, który bije na głowę wszelkie SmartXXX). BD ma służyć wyłącznie do oglądania filmów z BD/DVD i słuchania muzyki z CD oraz ma szybko inicjować płyty BD a nie zastanawiać się minutę lub dwie i nie hałasować mechanizmem.

Dylemat polega na tym, czy:
a) - kupić dobry BD (np. Panasonic DMP-BDT700EG 1700 PLN)
b) - kupić niski BD (np. Panasonic DMP-BDT381 550 PLN) i niski CD (np. Denon DCD-520AE 700 PLN)

Wariant drugi jest tańszy - są jakieś dobre BD, ale tanie bo bez "Smart-shit", i bez wbudowanych stopni mocy? Daje ponadto szanasę na wygodniejszy odsłuch muzyki z CD (zakładam, ze dedykowany CD Denona będzie lepiej pracował jako audio source niż BD w cenie poniżej 2000 PLN)

W przypadku podłączenia 2 urządzeń - warto w obu przypadkach podłączyć audio za pomocą łącza optycznego? Mam dwa wejścia optyczne w X2300 - więc jest "akurat".
 
Ostatnia edycja:
Do góry