Kino 5.0/5.1, mało miejsca na kolumny, budżet do 7K

Snikers89

New member
Bez reklam
Chlopie czy kupiles kiedys kota w worku ? Czemu sie sie sugerujesz tylko poradami co do zestawow na forum. Rozumiem ze ludzie maja tu doswiadczenie i porzadne sprzety w roznym przedziale cennowym.
Ale zrozum ze jeden moze lubic JBL a drugi Dali a trzeci Tannoye czy cos innego. (To samo sie tyczy amplitunerow )
Najwapzniejsze jest to co ci przypadnie do gustu w danym budzecie.
Wiec co robic w takiej sytuacji ? Proste. Umawiasz sie w sklepie z audio na odsluch kilku kompletow. Mowisz mam taki i siaki budzet i liczysz na jakis upust jesli wezmiesz calosc. To ci zaproponuja kilka zestawow ktore ty przetestujesz, uslyszysz i sam osadzisz.
My tylko mozemy ci doradzic czy dany zestaw sie oplaca za dana kase czy tez moze lepiej dac podobna sume za cos innego bo jest lepsze z takiego czy siakiego powodu choc rzecz jasna trzeba na to patrzec po czesci z przy mrozonym okiem i potem samemu przetestowac.
Kupujesz audio to tylko i wylacznie odsluch i jeszcze raz odsluch.
 
Ostatnia edycja:
Zawsze jest mieć lepiej mocniejszy amplituner bo moc rozkłada się na kolumny a jak wiadomo mocy nigdy nie jest za mało. Będziesz miał słaby amp i wymagające kolumny które prądu potrzebują to już nic nie zagra. Kolumny musisz brać pod własne "ucho" i pod wielkość pomieszczenia.
A jak chcesz mieć dobry sprzęt za darmo nikt nie sprzeda trzeba liczyć się z kosztami.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

dasonen

New member
Czemu sie sie sugerujesz tylko poradami co do zestawow na forum.
Skąd założenie, że TYLKO sie sie? Forum to nieocenione źródło informacji przy podejmowaniu decyzji, ale nie jedyne. Czytając wiele wątków zdecydowałem się podnieść budżet, zorganizować "fake remont salonu" przy okazji malowania pokoi dzieci, żeby mieć pretekst do wywalenia części mebli i zrobienia miejsca na duże fronty.

Rozumiem ze ludzie maja tu doswiadczenie i porzadne sprzety[...] jeden moze lubic JBL a drugi Dali a trzeci Tannoye czy cos innego. (To samo sie tyczy amplitunerow )
I to jest własnie fantastycznie! Ludzie polecają to, co się u nich sprawdziło. Polecą może z 10 zestawów a na rynku jest 800 - już duża redukcja

Najwapzniejsze jest to co ci przypadnie do gustu w danym budzecie.
Plus: "te kolumny z tym wzmacniaczem słabo brzmią, bo one sa 4-ro ohmowe a wzmacniacz 8-mio i przy 4-ch nie wydala". Albo: "Te kolumny tylko z subem, bo są niby dwudrożne, ale niskie mają słabe". Ewentualnie: "te kolumny muszą mieć metr do ściany - inaczej lipa"

Umawiasz sie w sklepie z audio na odsluch kilku kompletow.
Z pewnościa akustyka w sklepie będzie zbliżona do ciasnego rozlokowania głośników w mieszkaniu? IMO - większa szansa, ze ktoś z czytających przechodził przez podobny proces.

My tylko mozemy ci doradzic czy dany zestaw sie oplaca za dana kase czy tez moze lepiej dac podobna sume za cos innego bo jest lepsze z takiego czy siakiego powodu
No i? Właśnie dałem kilka przykładów w podobnym budżecie...

Kupujesz audio to tylko i wylacznie odsluch i jeszcze raz odsluch.
Chętnie kupię w niskiej cenie z możliwością przetestowania w mieszkaniu i zmiany decyzji przed zapłatą - nie znalazłem jednak takiego sklepu :)

BaliGdynia; napisał:
Będziesz miał słaby amp i wymagające kolumny które prądu potrzebują to już nic nie zagra
I to jest cenna uwaga :idea: :eek:k:
 
Co do wzmacniaczy to mają podaną impedancję. Logiczne jest że nie podłączamy kolumn 4ohm do wzm 8ohm ale w dzisiejszych czasach są widełki od 4ohm do 12ohm i więcej na wyj wzmacniacza. Podobnie jest z amplituner av. Zazwyczaj manualnie zmienia się impedancje w amp av pod kolumny. Jeśli ma się różne kolumny o różnych impedancjach np fronty 8ohm a centralny 6ohm to ustawiamy zawsze pod najniższą wartość kolumny czyli 6ohm impedancje na amp av.
Jeśli chodzi o zestawy to każdy chwali swoje, karzdy ma swój słuch i każdy ma w domu inne warunki odsłuchowe.
Prawda jest taka że KAŻDA KOLUMNA FRONTOWA MUSI BYĆ ODSUNIĘTA OD ŚCIANY I MIEĆ PRZESTRZEŃ PO BOKACH jedni mówią o 1m inni o 50cm a ja mam np.18cm od ściany bo tyle udało mi się uzyskać wolnej przestrzeni. Druga prawda jest taka IM WIĘCEJ MOCY TYM LEPIEJ, czy to wzm czy amp av nie męczy się w napędzaniu kolumn.
Ja chwale sobie połączenie Denon+Dali inni Denon+Heco inni Onyko+Klipsch itp. Zazwyczaj jest tak że same fronty testujemy i to wystarcza do podjęcia decyzji. Więcej i tak w domu stereo się słucha niż kina używa a pierwsze wrażenie najważniejsze jest. Nie ma co ukrywać amp av dolby Atmos DTS X +kolumny(5.0)+woofer+przewody to ciężko wyrwać za 7tyś używane a co dopiero nowe.
Ja mam Denon AVR-X3200W+DALI (5.0) Zestaw na sprzedaż no ale za darmo nie oddam. 30% wartości to może być za sprzęt dwu letni a nie za 6mc używany. Plus wysyłka koszta. Można samemu kuriera znaleźć i opłacić.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja bym zrobil tak. Przemebelke to raz. Kupil w miare konkret ampli z pre outami i tylko przednie fronty i dobre kable. W miare powinno styknac na to budzetu jesli chodzi o nowe. I po malu rozbudowywal calosc w przyszlosci po sorroundy i central czy nawet atmos czy auro a takze subwoofer lub 2. A takze zostawil somie mozliwosc z pre outami na koncowke mocy np do frontow na podniesienia jakosci stereo.
Budzet masz nie za duzy na konkretne kino zeby kupic je w calosci. Mozesz kupic po kawalkach lub kupic cos slabszego i jakosciowo i cenowo w calosci. Zdecydujesz sam.
Najwazniejsze zeby obmyslic sobie plan co i jak. A chyba lepiej miec opcje rozbudowy niz nie.
Co do inpedencji glosnikow nie widze w czym masz problem. Czy to maja 4,6 czy 8 ohm. Wiekszosc wzmacniaczy i amplitunerow obsluzy ci je bez problemow.
Jedyny szkopol to serce calego zestawu. Jesli kupisz za slaby ampli czy wzmak mozesz potem narzekac i na jakosc dzwieku i na za slabe wysterowanie kolumn. Tak jak kolega wyzej napisal lepiej miec wiecej niz mniej. Pamietaj ze w amplitunerach transformator jest 1 na wszystkie kanaly wiec moc spada diametralnie po podpieciu kolejnych glosnikow. I moze sie okazac ze na samym koncu zostanie ci realnych 40w na kanal i bedziesz mial klops...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Warto dodać, że PRE w tanich ampli są gorszej jakości i o ile w stereo nie ma to znaczenia, pod warunkiem, że odsłuchujemy ze żródła wpiętego bezpośrednio do wzmaka, to już w przypadku KD może być różnie.
Nie bez przyczyny są na rynku procesory i to w cenie ampli.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Warto dodać, że PRE w tanich ampli są gorszej jakości i o ile w stereo nie ma to znaczenia, pod warunkiem, że odsłuchujemy ze żródła wpiętego bezpośrednio do wzmaka, to już w przypadku KD może być różnie.
Nie bez przyczyny są na rynku procesory i to w cenie ampli.
Tu sie moge zgodzic w 10000%.
Moge tylko dodac ze osobiscie opinie mam taka ze zawsze system dzielony jakoscia bedzie gurowal na systemami nie dzielonymi.
 
Ostatnia edycja:

dasonen

New member
Mały update:
nie ma łatwo - byłem dziś w kilku miejscach i w każdym mówią coś innego :)
W jednym mocno odradzali Zensory jako "gumowe" i "powolne" a polecali Klipsha R-28F, który jest o niebo lepszy i "bardziej czytelny". Nie mieli nic takiego do odsłuchu...
Kiedy w innym miejscu posłuchałem tego Klipsha, Heco Aleva GT 402 i JBL Arena 180. Dwa pierwsze brzmiały o szokująco lepiej niż JBL-e. A Heco znacznie przyjemniej niż Klipsh. W miejscu odsłuchu polecali mocno Zensory 7, ale już nie mieli na miejscu :)
Sygnał był podawany z amplitunera Yamahy. Jeśli Zensory 7 grają tak, jak Heco Aleva GT 402 (a podobno tak) - to dla mnie są ok. Zobaczę, czy gdzieś da się ich posłuchać.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Tak jak mowilem. Kazdy lubi inne brzmienia. Takie opinie moga byc subiektywne. Juz slyszales Heco i ci sie podobalo, chcesz jeszcze porownac je do Zensorow to juz masz punkt zaczepienia do kolejnego odsluchu. Znajdz miejsce vdzie beda obydwa zestawy naraz zeby je odrazu porownac.
Pamietaj ze jesli sluchales ich na ampli Yamahy to np na Onkyo czy Marantzie takze inaczej beda grac. Kombinacji jest multum. Nawet kable robia roznice w dzwieku takze zanim kupisz swoj sprzet poswiec troszku czasu na zabawe w odsluchy.
Ale mam nadzieje ze podobal ci sie odsluch.
 

thron

New member
Posłuchaj Heco z Onkyo RZ800. Porównywałem je z Zensorami, Klipschami oraz Elacami FS77 i jak dla mnie to Heco zagrało najlepiej. Choć miłą niespodzianką były kolumny Elaca, jak na tak małe gabaryty dają sporo basu i grają naprawdę dobrze. Klipsche po pierwszym odsłuchu były ok, ale porównując je z pozostałymi jednak odpadły. Zensor zagrał ok, dobra scena, czysty dynamiczny dźwięk, jednak finał stoczyły Elac z Heco, i padło na heco. W moim przypadku Music style 900.
Miałem też przed kupnem możliwość odsłuchu zestawu w domu i tu też Heco sprawiło się najlepiej.
W tej chwili grają z Denonem, ale szykuje się wymiana amplitunera
 

dasonen

New member
Odsłuchałem dziś Canton GLE 476, Dali Zensor 7 i Dali Opticon. To wszystko na 3-ch amplitunerach: Denon X2300, Denon X3200 i Marantz 1506. Wszystkie z wyłączoną korekcją. ("direct pass" czy jakoś tak)
Różnicy między X2300 i X3200 nie usłyszałem :)
Marantz gra słyszalnie inaczej, mnie lepiej "pasuje" Denon. Jeśli chodzi porównanie Cantonów i Zensorów - to stanowczo Zensor wygrywa rozłożeniem dźwięków i przyjemnościa odsłuchu. Można się zrelaksować i delektować dźwiękiem. Cantony miały mało środka, mniej dołu i zbyt mocną, nieco "chaotyczną" (?) górę. Dużo "detali", które jakoś ze sobą nie współgrały. Zensory są bardziej... "zrównoważone"? Duuużo przyjemniej brzmią. Stanowczo warte swojej ceny.
Opticony kopią tyłki, ale za tą cenę - powinny :)

Chyba zdecyduję się na zestaw Denon X2300 + Zensor 7 5.0 za 7200 PLN w salonie Denona.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zestaw całkiem fajny, ale ja bym celował jednak w X3200. Będziesz miał chociaż pre-out jak kiedyś zachce Ci się wzmacniacza stereo. Mocniejsze zasilanie przy odciążeniu pięcioma kolumnami też się przyda. O cenki podpytaj też blackninja. Zazwyczaj jest tańszy i sprawdzony sprzedawca.
 

dasonen

New member
Zestaw całkiem fajny, ale ja bym celował jednak w X3200. Będziesz miał chociaż pre-out jak kiedyś zachce Ci się wzmacniacza stereo.
Jak mi się zachce wzmacniacza stereo - to sprzęt tak się zmieni, ze pewnie kupię nowy wzmacniacz/amplituner. Kolumny zostaną.

Mocniejsze zasilanie przy odciążeniu pięcioma kolumnami też się przyda.
Główne obciążenie idzie na fronty, efektowe nie biorą na siebie tak wiele. X2300 przy 5-ciu kanałach daje na każdy 63W, X3200 dale 90W. Przy rozkładzie obciążenia 4/2 mam do 240W na obu frontach... wystarczy w zupełności. I tak tego nie wykorzystam w pełni. Muzyki słucham cicho - nie głośno. Jeśli miałbym dołożyć, to prędzej do frontów z Opticonów. Tam słyszałem różnicę. Ale to wyszłoby jakieś 3000-400PLN więcej za komplet.

O cenki podpytaj też blackninja. Zazwyczaj jest tańszy i sprawdzony sprzedawca.
Z blackninja kontaktowałem się od początku. Niestety - w salonie Denona byli tańsi :(
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Jak mi się zachce wzmacniacza stereo - to sprzęt tak się zmieni, ze pewnie kupię nowy wzmacniacz/amplituner. Kolumny zostaną.

Główne obciążenie idzie na fronty, efektowe nie biorą na siebie tak wiele. X2300 przy 5-ciu kanałach daje na każdy 63W, X3200 dale 90W. Przy rozkładzie obciążenia 4/2 mam do 240W na obu frontach... wystarczy w zupełności. I tak tego nie wykorzystam w pełni.

Z blackninja kontaktowałem się od początku. Niestety - w salonie Denona byli tańsi :(
240 na fronty z amplitunera ?
A w tej bajce byly smoki ?
 

dasonen

New member
240 na fronty z amplitunera ?
A w tej bajce byly smoki ?
Tak - dwa smoki:
240 : 2 smoki = 120W na smoka.
A i to przy założeniu rozdziału mocy 2:1 w stosunku Front:Inny głośnik. Rozdział czysto hipotetyczny - bo nigdzie nie udokumentowany, ale chyba wszyscy się zgadzamy, ze na głośniki efektowe idzie mniej mocy niż na fronty? A w trybie stereo efekty nie działają wcale?
Straszna bajka... ale chyba już zaśniesz? Czy mam utulić na noc? Może coś na sen?

To jaki chcesz ten ampli docelowo?
Będzie Denon X2300. Nie słyszałem różnicy między nim a X3200... Na skrajnych poziomach słuchać z pewnością nie będę. Ten wystarczy w zupełności. Jak mi zabraknie mocy - to ten sprzedam i kupię coś większego. Teraz prędzej dałbym więcej za kolumny niż AV.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Tak - dwa smoki:
240 : 2 smoki = 120W na smoka.
A i to przy założeniu rozdziału mocy 2:1 w stosunku Front:Inny głośnik. Rozdział czysto hipotetyczny - bo nigdzie nie udokumentowany, ale chyba wszyscy się zgadzamy, ze na głośniki efektowe idzie mniej mocy niż na fronty? A w trybie stereo efekty nie działają wcale?
Straszna bajka... ale chyba już zaśniesz? Czy mam utulić na noc? Może coś na sen?


Będzie Denon X2300. Nie słyszałem różnicy między nim a X3200... Na skrajnych poziomach słuchać z pewnością nie będę. Ten wystarczy w zupełności. Jak mi zabraknie mocy - to ten sprzedam i kupię coś większego. Teraz prędzej dałbym więcej za kolumny niż AV.
Taka to straszna bajka ze te twoje 120w tak sie ima do prawdziwych watow ze smiechu warte. Cos jakby z 1l silnika w aucie zrobic 300 koni.
Tak wlasnie z jednego malego transformatora ty chcesz uzyskac 120w na kanal. Sugerujesz sie specyfikacja z papieru co akurat nie ima sie do rzeczywistosci.
Ale miej sobie re 240w. 😉
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dasonen, Nie wiem jaką cenę ci zaproponowano za X2300, ale widzę, że zaczęła się wyprzedaż modelu X4200 i jest on do dostania za 4199
Miałem kiedyś ampli Denona z serii X2... i dosyć szybko się go pozbyłem.
Moim zdaniem warto zainwestować w lepszą/mocniejszą elektronikę nawet kosztem zakupu niepełnego zestawu kolumn
Jak będziesz miał możliwość to posłuchaj i przemyśl
 
Do góry