Denon X-4000 problem

rabit

Active member
Bez reklam
Koniec przyjemności z użytkowania amplitunera. Amplituner wyświetla "network" na chwile na tv, a później nie ma możliwości przeglądania stacji, plików oraz spotify na tv, ponieważ jest problem z jakością tła (śnieży, zanika łączność z tv). Wyświetlacz działa prawidłowo. Po kontakcie z Hornem, dowiedziałem się, że nie mieli jeszcze takiego przypadku i proponują reset procesora. Jeżeli nie pomoże, to wysłanie do serwisu. Niestety nie pomogło, przeczytałem całą instrukcje obsługi, wymieniłem kable HDMI (chyba niepotrzebnie bo setup oraz wizja działa bez problemu). Moje Onkyo 608 działało do końca bezproblemowo, i wydaje mi się, że jednak sprzęt za takie pieniądze, powinien być testowany w końcu produkcji. Chyba jednak źle zrobiłem że nie wybrałem Onkyo 828. Hmmm... tylko ta przejrzystość w Denonie fajniejsza, ale dużo gorszy bas (choć wydawało mi się, że to można nadrobić subem, ew. kupić końcówkę NAD-a). Qźwa :(
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie będę bronił Denona, ale to chyba bardziej kwestia egzemplarza....
wiem, że to mało pocieszające, ale są przypadki Merców po pół mln, które po wyjechaniu 500 metrów poza bramę salonu wracały lawetą do serwisu.
Co prawda Denon to nie Merc, ale to tylko urządzenie....
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Koniec przyjemności z użytkowania amplitunera. Amplituner wyświetla "network" na chwile na tv, a później nie ma możliwości przeglądania stacji, plików oraz spotify na tv, ponieważ jest problem z jakością tła (śnieży, zanika łączność z tv). Wyświetlacz działa prawidłowo. Po kontakcie z Hornem, dowiedziałem się, że nie mieli jeszcze takiego przypadku i proponują reset procesora. Jeżeli nie pomoże, to wysłanie do serwisu. Niestety nie pomogło, przeczytałem całą instrukcje obsługi, wymieniłem kable HDMI (chyba niepotrzebnie bo setup oraz wizja działa bez problemu). Moje Onkyo 608 działało do końca bezproblemowo, i wydaje mi się, że jednak sprzęt za takie pieniądze, powinien być testowany w końcu produkcji. Chyba jednak źle zrobiłem że nie wybrałem Onkyo 828. Hmmm... tylko ta przejrzystość w Denonie fajniejsza, ale dużo gorszy bas (choć wydawało mi się, że to można nadrobić subem, ew. kupić końcówkę NAD-a). Qźwa :(
Trzeba było kupić Onkyo NR 929 to jest sprzęt i w 9.1 to jazda jak w dobrym kinie ale też się na nim zawiodłem, bo w aplikacji Tune-in na radiowych stacjach internetowych nie pokazuję albo sporadycznie nazwy wykonawcy i tytułu piosenki !!!! taki dopracowany sprzęt a tu taka kicha !!!! Do tego po wykorzystaniu Bi-ampingu na fronty, nie można podłączyć dodatkowej końcówki mocy dla kanałów Height i ewentualnie front wide !! kolejne nie dopatrzenie w sofcie, zablokowane funkcje.:sad: Może spróbuj zrobić reset do ust fabrycznych.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Masz rację, ale czy to nie wyszło by w czasie testu? Parę minut i już wiadomo że dany egzemplarz ma wadę. Szkoda gadać :(
 

Henry

Active member
Bez reklam
I tak i nie, miałem jakiś czas temu problem z dekoder em, wiem, że to nieporównywalnie tańszy sprzęt, ale jednak tylko sprzęt. Przed przeprowadzką wszystko działało, a po już nie dał się uruchomić uruchomić....
Podobnie mogło być u ciebie.... nagle coś się zadziało i sprzęt padł.
A inna sprawa, że do sprzedawców sprzęt często dociera za pośrednictwem firm kurierskich i np. w takich warunkach mogło się coś uszkodzić, czego w sklepie nie dało się stwierdzić i wyszło po krótkim czasie użytkowania.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Mogło się tak zdarzyć jak piszesz. Jestem jednak załamany.:( Mam nadzieję że po naprawie będzie już wszystko ok. Muszę zadzwonić do serwisu. A może lepszym pomysłem, byłaby wymiana na sprawdzone Onkyo 828? Tylko ta góra w Denonie lepsza, i nie wiem co na to sklep?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pojedyńczy przypadek, nic więcej.
Nie ma co psioczyć na Denka, bo akurat to nie są awaryjne sprzęty.
Wyślij do serwisu i po sprawie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Piszesz pojedynczy przypadek, ale coraz więcej czytam o problemach z Denonem. Nawet kolega belmondo80 na tym forum pisał że ma problem z HDMI http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/110878-denon-avr-x4000-a-sygnal-hdmi.html

Z tego co kojarzę, to tam była kwestia przypisania HDMI, a nie problem techniczny....
Teraz ciężko znaleźć sprzęt bezawaryjny, więc w każdym sprzęcie może się coś takiego zdarzyć niezależnie od ceny czy marki, u mnie w garażu do tej pory leży całkiem sprawne DVD Manty kupione chyba z 10 lat temu za sto kilkadziesiąt zł...
Więc wysyłaj do serwisu i czekaj na naprawiony sprzęt
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ampli udał się do naprawy. Mają jeszcze go sprawdzić w sklepie, ale to już w przyszłym tygodniu. Zobaczymy co dalej. Na razie na szczęście nikt nie kupił mojego starego Onkyo 608, więc jest na czym słuchać.
 

belmondo80

New member
Jak zrobić reset w AVR-X4000? Mam problem z siecią, tj. nie odtwarza po airplay, nie odtwarza żadnych stacji radiowych. A było tak pięknie....
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jaki masz router?
Ja miałem podobnie i wina była po stronie routera, często się zawiesza i zrywał połączenie, po wymianie wszystko jest ok
 

rabit

Active member
Bez reklam
Ja mam TP-Linka i wszystko super śmigało. Dlna, radio internetowe bez problemu. Tylko ta "zawierucha" na ekranie mnie denerwowała. Reset robisz przez naciśnięcie power+info+back na amplitunerze (u mnie nie poskutkowało).
 

belmondo80

New member
Asus rt-66u ale to nie router. Po odpięciu kabla zasilającego i podpięciu jeszcze raz pomogło. Radio Internetowe już jest.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No widzisz, to nie wina ampli a "internety" świrują.
Miałem kiedyś podobne akcje, wywalilem jakiś wypasiony router i zostawiłem ten od dostawcy, od tego czasu jak ręką odjął, zero problemów.
 

mobigy

New member
Ja jestem posiadaczem mojego x4000 od tygodnia i jak na razie mogę jedynie ponarzekać to to że mam same problemy z konfiguracją jakiegoś sensownego źródła dźwięku w postaci dysku HDD z plikami mp3/flac. Na początku chciałem podpiąć dysk do routera i poprzez dlna udostępnić dla x4000, ale okazało się, że Router Netia Spot nie chce działać jako media server dla plików flac - obsługuje tylko mp3.
Jak podłączyłem ten dysk do X4000 to niestety ale nie widzi NTFS. Przeformatowałem na fat32 to dla odmiany widzi ale jak tylko coś uruchomię do odtwarzania to dysk się wyłącza (dysk nie ma własnego zasilania). Teraz jestem na etapie zgrywania wszystkiego na dysk z własnym zasilaniem ale generalnie im dalej się w to zagłębiam to tym więcej widzę rzeczy do dopracowania.

Pomysł z odtwarzaniem z telefonu też umarł bo AirPlay działa tylko na iPhonach. W tej chwili testuję Spotify (z telefonu wskazuję co ma się odtwarzać na x4000) i to się jak na razie najlepiej sprawdza ale niestety wymaga usługi premium na spotify.

A tak poza tym to Denon jest super w kwestii dźwięku i chyba w tej klasie cena/jakość dźwięku to ciężko o coś lepszego.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
po usb nie pójdzie tyle prądu żeby starczyło na każdy dysk.
ampli to nie komputer i nie wszystko obsluguje. nie slyszalem o takim co by obslugiwal ntfs.
airplay działa na androidzie np za pomocą skifta.
 
Do góry