Denon X-4000 problem

mobigy

New member
W dzisiejszych czasach ntfs to już nie jest problem dla większości nowych urządzeń, np.TV (jeden nowszy układ scalony rozwiązałby problem). Podobnie ma się kwestia zasilania z USB. Trochę poruszam się w technologiach IT i nie byłem zaskoczony tym, że ampli nie radzi sobie z niektórymi kwestiami zresztą jak podejrzewam, większość sprzętu HiFi. Powiem nawet że byłem na to przygotowany - dysk HDD z własnym zasilaniem.

Generalnie szukam najlepszego rozwiązania które pozwoliłoby mi odtwarzać muzykę dobrej jakości zapisaną w formie cyfrowej bez konieczności uruchamiania komputera/laptopa lub zewnętrznego odtwarzacza BR/DVD etc.
Jedynie ampli , komórka (która i tak jest zawsze uruchomiona ) , router (który również jest zawsze uruchomiony).

Odnośnie tego skiffta to podeślij jakiś link jak możesz bo na razie nie znalazłem żadnego darmowego softu do airplay na androida który nie wymagałby roota
 

MKa11

New member
A może router z USB i do niego podłączyć dysk? wtedy problem NTFS znika ;)

Oczywiście taki, który umożliwia odpalenie serwera mediów, choćby TPLink WR1043ND
 

mobigy

New member
Właśnie mam podobny serwer mediów w routerze Netii ale nie obsługuje on FLACów - na urządzeniu widzę wszystkie pliki ale tylko mp3 się odtwarzają a każdy flac jest pustym nagraniem o czasie trwania 00:00 s., podobnie jak odtwarzam na laptopie z routera - pojawia się ten sam efekt , więc to nie wina ampli. Zresztą jak podłącze dysk (z fat32 i własnym zasilaniem) bezpośrednio do ampli to odtwarza się wszystko bez problemu.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
po usb nie pójdzie tyle prądu żeby starczyło na każdy dysk.
ampli to nie komputer i nie wszystko obsluguje. nie slyszalem o takim co by obslugiwal ntfs.
airplay działa na androidzie np za pomocą skifta.

No to masz okazję usłyszeć - amplitunery Onkyo łykają dyski po usb w ntfs.500 Gb to żaden problem.


Jeśli chodzi o Netiaspot to przez dlna flacki śmigają tylko amplitunery nie mogą tego "przetrawić".
Na moim odtwarzaczu multimedialnym flacki z Netiaspot chodzą bez problemu.
 

pacmanx

New member
To ja polecam nas'a Synology - robi w locie konwersję z flac do wav i dowolny sprzęt odtwarza bez problemu.
Można postawić też XPEnology na HP Microserver (do tego np. 4x2TB w RAID'zie) - ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony...
 
Ostatnia edycja:

mobigy

New member
Jeśli chodzi o Netiaspot to przez dlna flacki śmigają tylko amplitunery nie mogą tego "przetrawić".
Na moim odtwarzaczu multimedialnym flacki z Netiaspot chodzą bez problemu.

U mnie nawet laptop tych udostępnionych flacków nie potrafi odtworzyć, a z mp3 nie ma problemów.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jutro mija 14 dni od oddania Denona do naprawy. Zadzwoniłem dziś do Horna z pytaniem, co z moim ampli i dostałem odpowiedź, że może uda się na niego zajrzeć w przyszłym tygodniu. Krew mi w żyłach nabuzowała i jutro jadę do sklepu, aby mi dali nowy nieuszkodzony, lub wypłacili pieniądze. Cenę mieli wyższą niż u blackninji, ale że bez problemów mogłem u nich testować sprzęt, to chciałem się odwdzięczyć kupnem w salonie. Mam nauczkę że w naszych czasach trzeba kupować w internecie (10 dni na odesłanie SPRAWNEGO sprzętu).
 

rabit

Active member
Bez reklam
W/g infor.pl W przypadku reklamacji konsument nie będzie mógł domagać się od razu zwrotu gotówki, czego może w przypadku zwrotu towaru. Zgodnie z art. 8 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej konsument przy reklamacji może wybrać pomiędzy roszczeniem bezpłatnej naprawy lub wymiany. Odstąpienie od umowy i zwrot pieniędzy jest możliwy, jeżeli sprzedawca nie uczyni zadość żądaniu.
 

werf

Active member
Bez reklam
Gwarancja to jest dobra wola producenta-dystrybutora .Poszukaj info na karcie gwarancyjnej czy gwarant coś tam wspomniał o terminach
Druga sprawa reklamujesz z tytułu karty gwarancyjnej czy też z tytułu rękojmi u sprzedawcy ?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Dokładnie, zależy z jakiego tytułu zgłosiłeś reklamację:
1. gwarancji
2. niezgodności towaru z umową
 

rabit

Active member
Bez reklam
W dniu dzisiejszym odebrałem ze sklepu Onkyo 828. Sklep wywiązał się z umowy super, ponieważ zaproponowano mi nowego Denona X-4000 we wtorek. Do tego czasu wypożyczono by mi Onkyo 535. Jednak zdecydowałem się na Onkyo. Niestety zapomnijcie o produkcie ze stajni Onkyo do stereo. Do kina nie ma lepszego ale do stereo (chyba że ktoś lubi np. "Tsunami" itp. to polecam) niestety się nie sprawdzi. Czyli jednak w moim przypadku będzie kompromis, Onkyo do kina a do stereo wzmacniacz. Tylko pytanie jaki? Czy NAD 326 czy może Denon 720? Moja żona była bardzo zadowolona z dźwięku X4000 więc może ten Denon da radę. Lubię posłuchać i Ed Sherana i Within Temptation. 828 ma dół taki jak lubię, ale góra nijaka, więc scena rysuje się co najwyżej średnia :( A więc potrzebuję wzmaka z głębokim i szybkim dołem i krystaliczną, nie wycofaną górą. Już wolałbym aby dół był gorszy ale scena rysowała się głęboka i obszerna. Ok. 30 metrów kw. i cena do ok. 2000 zeta. Wiem że to niedużo co do wymagań, ale może jakieś sugestie?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak chcesz spiąć ampli ze wzmakiem przez pre out+main in to niestety dopiero w 1510/1520 jest taka opcja.
A co do samego 720 to naprawdę kawał porządnego wzmacniacza ( jak na jego cenę).
 

rabit

Active member
Bez reklam
Po dłuższej przerwie (taka praca), mam znowu w domu Denona x-4000. Onkyo niestety już nie jest dla mnie numerem jeden, ponieważ Denon gra wyraźnie lepiej. Więc oddałem Onkyo do sklepu i odzyskałem mój naprawiony ampli Denon-a. Po dłuższej rozmowie z serwisem Horn, dowiedziałem się, że zrobili reset serwisowy i nie ma problemu o którym ich poinformowałem. A więc testuję dzisiaj od rana i podczas słuchania radia internetowego, obraz igła, ale w czasie grania na wejściu analogowym (CD), znowu śnieży. Na szczęście można włączyć jako tło inne wejście (wtedy nie śnieży), lub po prostu wyłączyć tv. Jeżeli nie będzie problemu z radiem intern. to "oleję" sprawę, ale jeżeli nie będę mógł przeglądać stacji na tv, to niestety znów będę musiał reklamować sprzęt. :( Najważniejsze: Bardzo dziękuję panom ze sklepu Top Audio w Bielsku za wyrozumiałość (ufam że nie dostanę za to bana, ponieważ naprawdę mieli ze mną straszną przeprawę i jestem im to winien). Na razie również nie będę inwestował we wzmacniacz, ponieważ X zaczął grać dołem. Nie wiem jak to możliwe?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli jednak powrót do Denona, tylko nie nie rozumiem jednego.
Skoro sprzęt nie do końca działa jak należy, to chyba temat reklamacji dalej otwarty?
Moim zdaniem powinni Ci teraz wymienic na nowy egzemplarz, to by było jak najbardziej ok. Nikt Ci łaski nie robi, sprzet kosztował kupe kase, a wspomnisz to jak bedziesz sprzedawał i tłumaczył sie kupującemu, z czegoś co teraz chcesz odpuścić.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dla stuprocentowej pewności zamienię kable HDMI. Tylko pytanie na jakie, żebym nie miał już złudzeń, że to aby na pewno nie moja wina? Mam tv LG 47LW570S. Potrzebuję trzech kabli (nc-ampli, blu-ampli, ampli-tv)
 
Do góry