Denon X-4000 problem

werf

Active member
Bez reklam
To prawda różnica w cenie jest ale to są bezpośredni konkurenci X4000 w momencie wejścia też kosztował inaczej
Kiedyś Yamaha miała dość niskie ceny w porównaniu do Denona teraz jest odwrotnie
Może za rok inny producent zdecyduje się na zjazd ceny względem konkurencji
 

rabit

Active member
Bez reklam
Posłuchamy, zobaczymy :) Tylko teraz muszę odzyskać kasę. Choć dam sobie czas do wtorku, bo planujemy wypad na krótki urlop. Jest jeszcze opcja z NAD-em, ale trzeba gdzieś tego posłuchać. Spokojnego weekendu :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Trochę to trwało od ostatniego wpisu, ale mam co chciałem, a nawet więcej. Niestety nie jest to 4520 ale... X-4100 gra w moim domku. :) Panowie ze sklepu spisali się na medal, negocjując z Hornem. Horn również wykazał się dobrą wolą, ponieważ mógł powiedzieć "bierz pan pieniądze i spadaj". Jednak tak się nie stało i cieszę się jak małe dziecko z nowej zabawki. Oby tylko ten działał jak najdłużej bezawaryjnie. Na razie testuję. :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak przetestujesz to daj znać czy jest różnica z X4000. W sumie to wyszło Ci całkiem fajnie z tą wymianą na X4100. Szkoda tylko tylu nerwów.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Niestety za długo nie miałem X-4000 w domu, bo więcej przeleżał w serwisie, więc będzie ciężko coś porównać. Ciężko było się również skupić na odsłuchu, bo frustracja jednak nie pozwalała na zrelaksowanie i wsłuchanie. Ale wydaje mi się że różnicy w dźwięku nie ma. Gra super, i wreszcie wykorzystuję moje głośniki. Niestety niskie tony mogłyby być mocniejsze (przyzwyczajenie z Onkyo), ale i tak jest super. Na płytce Ed-a Sheerana - X (ciekawe skąd taki sam znak? :) ) pokazuje to co potrafi najlepiej. Muzykalnie jak dla mnie na 5+ (6 zostawiam dla wzmacniaczy). Z Atmosem będzie ciężko, bo nie czarujmy się, która żona pozwoli powiesić kolumny pod sufitem :) Pewnie Dyzio4 mógłby to sprawdzić w swoim nowym pokoiku. Fajny gadżet, to podstawka pod mikrofon do kalibracji. :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jestem pod ogromnym wrażeniem, po odsłuchu i obejrzeniu koncertu/filmu Metallica "Through the never". Później Adele, i nie mam więcej pytań. Na 99% nie będę kupował wzmacniacza, bo to co Denon wyczynia z Tagami, to po prostu poezja :) Na pewno na jakiś czas, mam spokój z wymianą sprzętu, choć Onkyo miał zostać w domku na długie lata i po dwóch poszedł w odstawkę :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Pewnie nie, dlatego dałem 5+ :) Zawsze można lepiej, więc nie ma co się napalać, bo doprowadzi nas to do sześciocyfrowych kwot. Mi to jak na razie wystarczy. Ale wiem że już tak było, że miało zostać tak na długo, a tu... znowu inny klocek. :)
 

Rafal7

Banned
tu nie chodzi o jakies zmiany odbic czy echa, tylko o wysterowanie kolumn frontowych, pompowanie w nich decybeli i kontrole nad samymi głośnikami.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dla mnie ten koncert jest jednym z lepszych. Klimat jakbym był na scenie, między gitarzystami i perkusistą. Idealnie mi to miejsce pasuje :) Mam też koncert Quebec Magnetic i według mnie, jest dużo gorszy. Muszę posłuchać też "Francais pour une nuit" niestety wersję nie całkiem oryginalną :), ponieważ chodzę za nią wszędzie i nigdzie nie da się kupić. :( Tylko ten brak czasu mnie dobija. :)
 
Do góry