Denon AVR-X4000 a sygnał HDMI

belmondo80

New member
Witam, przeglądałem forum znalazłem kilka wątków na temat który mnie nurtuje chociaż nie zupełnie są do końca związane z tym co zaobserwowałem w swoim amplitunerze. Może ktoś spotkał się z nw. sytuacja.

Mam TV podłączony pod wyjście Denona, wejście jest z dekodera UPC. Więc wizja, dźwięk idzie HDMI. I tu pojawia się problem czasem uruchamiam sam TV amplituner przepuszcza sygnał dźwięk idzie z głośników TV. To działa dobrze. Jednak czasem jak włączę amplituner i uruchomię kanał na dekoderze UPC Denon pokaże obraz odtworzy dźwięk lecz za sekundę gaśnie i wyłącza TV po to aby za chwile go uruchomić itd. Słychać przekaźnik w amplitunerze jak by coś przełączał.

Czym to jest spowodowane, może jakaś zła konfiguracja? Może coś na kablach HDMI. Jeden jest dobrej jakości, drugi to dorzucany przez UPC. Jak zwykle dzięki za poradę.
 

mobigy

New member
Nie jestem ekspertem, ale podejrzewam, że może to być ochrona HDCP przed kopiowaniem. Źródło (dekoder UPC) musi rozpoznać wszystkie urządzenia docelowe jako zgodne z HDCP (handshake) i stąd to przełączanie. Miałem swego czasu switch HDMI który dział podobnie z dekoderem NC+ - następowało 1 - 2 przełączenie zanim pojawił się obraz na TV . Nie miało to jednak miejsca przy zmianie programów.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Mało tego w D&M robi to nawet na stand-by
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hans2

Banned
ano, niestety...
nowe denonki na rok 2014 zdaje sie maja na to obejscie sadzac po instrukcji.
moga ignorowac to polecenie od tv przy nadal wlaczonym hdmi-cec.
 

belmondo80

New member
To chyba nie to. Mój TV to LG 42LA690S nie Samsung. Dziś przeanalizowałem ustawienia Denon ustawiłem wszystko wg. instrukcji, ustawiłem HDMI Pass Through z przekierowaniem źródła SAT itp. wyłączyłem sterowanie HDMI. W dalszym ciągu jeśli chcę przełączyć kanał czasem, często zdarza się ze amplituner przelicza i znów wyłącza. Już nie mam pomysłów na to, może to jakieś dekodowanie, ale to występuje na różnych kanałach. Może teraz będzie łatwiej, czy reklamować sprzęt.?
 

mobigy

New member
To chyba nie to. Mój TV to LG 42LA690S nie Samsung. Dziś przeanalizowałem ustawienia Denon ustawiłem wszystko wg. instrukcji, ustawiłem HDMI Pass Through z przekierowaniem źródła SAT itp. wyłączyłem sterowanie HDMI. W dalszym ciągu jeśli chcę przełączyć kanał czasem, często zdarza się ze amplituner przelicza i znów wyłącza. Już nie mam pomysłów na to, może to jakieś dekodowanie, ale to występuje na różnych kanałach. Może teraz będzie łatwiej, czy reklamować sprzęt.?

A sprawdzałeś jak się zachowuje sprzęt (dekoder) podłączony bezpośrednio do TV ? Może problem nie leży po stronie ampli.
 

belmondo80

New member
Dalej nie wiem o co chodzi. Nawet jak Denon jest w trybie Stand to przełączenie kanałów powoduje, że obraz dostaje czkawki, włącza się i znów wyłącza itd. Dopiero odłączenie HDMI i ponowne podłączenie powoduje, że obraz się pokazuje. Jak to obejść, chcę normalnie oglądać CAB/SAT przez amplituner.?
 

mobigy

New member
Wydaje mi się że to może być jednak kwestia tzw handshake'ingu o którym pisałem na początku. Na opisany problem można się często natknąć w necie (wystarczy wpisać "denon handshake issues" w google).
Może jeszcze sprawdzić na innym wejściu/wyjściu oraz kablu, ewentualnie upgrade softu na ampli...
 

werf

Active member
Bez reklam
Musisz nauczyć się z tym żyć po prostu TV Audio to priorytet lub wyłączyć kontrole HDMI itp ale to pół środek bo pozbawisz się kontroli nad AV z poziomu pilota telewizyjnego
Borykałem borykam się z tym we wszystkich AV z HDMI 1,4 które miałem Yamaha , Denon , Arcam , Marantz i Pioneer
D&M dodatkowo robi ten numer w stanie uśpienia jak pisałem wcześniej

Ja to załatwiam pilotem od TV po każdym włączeniu wybrane źródło HDMI zmieniam szybko na tuner TV i znowu wybieram pożądane źródło HDMI (zajmuje to 5 sekund)

Dodatkowym utrudnieniem w D&M w uśpieniu jest to że jak nie zrobisz tego w ciągu 20 sekund to amplituner skutecznie zgubi źródło (TV nie widzi HDMI podłączonego dekoder-AV-TV)
 

belmondo80

New member
Mam jednego pilota Logitech więc jeśli jest rozwiązanie to poproszę. W dalszym ciągu nie rozumiem problemu. O co chodzi z tym przełączeniem na TV Audio przecież to osobne źródło na dodatek nie ma w głównych wejściach Denona, oczywiście można je przypisać ale po co? To wejście służy mi do puszczania po optyku dźwięku np. na SMART TV. (musze ręcznie przełączyć wyjście głośników w TV na zewnętrzne).

Mógłbyś jeszcze raz mi przedstawić rozwiązanie krok po kroku co mam robić na pilocie jakimkolwiek, może być tez ogólne rozwiązanie, które załatwię Logitechem. Tak żeby to miało ręce i nogi. Porażka z tym jest i dość drażniące. Dzięki.
 

mobigy

New member
dekodera najczęściej sie nie podlacza do ampli tylko do tv zeby uniknac tych problemów.

tylko jak wtedy uzyskać dźwięk przestrzenny z systemu kina domowego ? a co jeśli chcesz obejrzeć jakiś dobry film na rzutniku?
Po to jest tyle wejść w ampli (w tym i dla cable/tv/sat) i wyjść aby się to dało się zrobić bez przełączania kabelków- tak przynajmniej mi się wydaje :)
 

belmondo80

New member
dekodera najczęściej sie nie podlacza do ampli tylko do tv zeby uniknac tych problemów.

Napewno problemów nie będzie ale jak rozwiązać problem puszczania dźwięki w KD czy włączenie SAT i słuchania dźwięku na Denonie? To samo z włączaniem pass through? To samo słuchanie Youtube czy innych SMART na głośników KD. Jak to pogodzić?
 

pacmanx

New member
Nie wiem o czym piszecie - mam Marantz'e (taka sama płyta z hdmi jak w Denonach) i nie mam problemów zarówno z pass-trough jak i słuchaniem na amplitunerze...
Na sr5006, sr6006 i sr7008 (miałem) nie zaobserwowałem problemów.
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie wiem o czym piszecie - mam Marantz'e (taka sama płyta z hdmi jak w Denonach) i nie mam problemów zarówno z pass-trough jak i słuchaniem na amplitunerze...
Na sr5006, sr6006 i sr7008 (miałem) nie zaobserwowałem problemów.

Do jakiego tv masz to podłączone ?
 

hans2

Banned
tylko jak wtedy uzyskać dźwięk przestrzenny z systemu kina domowego ? a co jeśli chcesz obejrzeć jakiś dobry film na rzutniku?
Po to jest tyle wejść w ampli (w tym i dla cable/tv/sat) i wyjść aby się to dało się zrobić bez przełączania kabelków- tak przynajmniej mi się wydaje :)

Napewno problemów nie będzie ale jak rozwiązać problem puszczania dźwięki w KD czy włączenie SAT i słuchania dźwięku na Denonie? To samo z włączaniem pass through? To samo słuchanie Youtube czy innych SMART na głośników KD. Jak to pogodzić?

dekordery czesto bywaja problematyczne z amplitunerami niezaleznie od marki.
ja uzywam modulu CI+ i takie rozwiazanie bardzo polecam ale u Was optyk z tv do ampli powinien pomoc.

a "dobry film" z kablowki/satki to oksymoron wiec sie nie odniose :p
 
Do góry