Killzone 3 !!!

cureman

Active member
Bez reklam
Ja swój TV kupiłem ponad 8 miesięcy temu,obejrzałem większość filmów i gier,które ukazały się w 3D,na początku byłem pod ogromnym wrażeniem ,teraz mi trochę przeszło .W Killzone 3 próbowałem bawić się z ustawieniami w 3D ( dużych możliwości nie ma), ale i tak obraz jest ładniejszy po wyłączeniu tej opcji,przynajmniej dla mnie,pozdrawiam

Tv calkiem fajny tylko trzeba (za rada pewnego forum Hd dac wiekszy kontrast o pare oczek bo standardowe ustawienia sa lipne) dla mnie nr 1 w grach 3 D to ..o dziwo AVATAR elementy otoczenia wywalaja sie z TV az milo do pokoju ,za to sam film w 3D na b.r ma takich scen co kot naplakal (wielkie rozczarowanie jak dla mnie) Samo 3D to glebia obrazu ja wole jak cos wywala mi sie do pokoju.Pozdrawiam.
 

Redundantor

New member
@Arsenal

a gdzie kupiłeś SS za 149 jeżeli można?

Ja ostatnio pobawiłem się SS + 3d = w Arkadii w Wawie w Saturnie jest taki specjalny pokoik za firanką :) Dla czekających są obrazki w trzyde + okularki czerwono niebieskie. Jak ktoś się zastanawia to po takiej kilkuminutowej sesyjce nie będzie miał wątpliwości.
 

cureman

Active member
Bez reklam
@Arsenal

a gdzie kupiłeś SS za 149 jeżeli można?

Ja ostatnio pobawiłem się SS + 3d = w Arkadii w Wawie w Saturnie jest taki specjalny pokoik za firanką :) Dla czekających są obrazki w trzyde + okularki czerwono niebieskie. Jak ktoś się zastanawia to po takiej kilkuminutowej sesyjce nie będzie miał wątpliwości.

Kolego 3D to tylko Okulary aktywne a nie jakies kolorowe!:shock:
 

arsenal

Moderator
VIP
@Redundantor. Swój egzemplarz zamówiłem w piątek w salonie Vobis i odebrałem dziś. Zapłaciłem od razu bo wiedziałem co się święci. Na Alledrogo juź wołają 179 plus koszty wysyłki. Towar schodzi to sępy ceny windują. Jak dobrze poszukasz to w kilku miejscach znajdziesz za 149.
Udało mi się rozegrać parę partyjek w multi. Co mecz to lepiej i lekki tuning ustawień. Nie jest źle skoro nie byłem ostatni w tabeli ;)
 

debeef

New member
Bez reklam
może napiszesz jakie teraz masz ustawienia, bo ja dziś probowałem navi + move i nie było źle, ale do mojej gry padem nie było podejścia, ale widzę w sprzęcie potencjał, więc ustawienia by się przydały, potem doreguluję sobie wedle własnych preferencji...
 

Mefju

New member
Chociaż ostatnio nie gram za dużo to zamówiłem KZ3 wczoraj i z niecierpliwością oczekuję paczki,oby doszła w tym tyg. to trochę pomęczę :).
 

debeef

New member
Bez reklam
po słabym początku w multi teraz trochę poznałem plansze i jest lepiej. Pogralem też move, ale jakoś nie umiem sie do niego przekonać w tej grze, pewnie do tego jeszcze podejdę, ale na razie przechodzę grę drugi raz co by lepiej poznać przed elite. Dużo fajnych trophy z dwójki nie ma w trójce, a i elite nie sprawia większych problemów, już trzech znajomych ma platynki...w dwójce trzeba było solidnie pograć by mieć platynkę.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Ja dzis robie drugą próbną sesje z SS bo wczoraj to wogóle sie nie sprawdzał kombinowalem różne ustawienia ale całokształt był nie fajny do tak dynamicznej gry - dziś popróbuje i jutro też - szkoda bo sie napaliłem troche
 

debeef

New member
Bez reklam
wszystko jest fajnie z move do czasu kiedy naparzają do Ciebie z dwóch stron i chcesz wykonywać szybkie ruchy...wtedy wszystko sie sypie...
 

Redundantor

New member
@cureman - czytaj dokładniej - dla czekających były obrazki i okularki. Nie oznacza to, że również przy grze są te same. Oczywiście za firanką był cały zestwik 3d z telewizorkiem 40' (chyba) i okularami aktywnymi.

Idę dziś na polowanie na SS :) a co.

Co do move - gra się super, ale rzeczywiscie trzeba przywyknąć. Trudniej robi się melee, bo trzeba machać ręką.
 

Mefju

New member
Otrzymałem dzisiaj paczkę z grą i skończyło się na tym ,że tłukłem "higów" przez 3-4 godziny ,nie mogłem się oderwać,teraz wyłączyłem bo nie chce w jeden wieczór przejść hehe :).Multiplayera jeszcze nie odpalałem ale wezmę się za to w najbliższym czasie ,gra po prostu bomba,graficznie miód,ciągła akcja ,żadnej zmuły.Dubbing jest w porządku ,w końcu w grze słyszę wulgaryzmy bo ja będąc w sytuacji tych żołnierzy rzucałbym kur*wami więcej niż kul wyleci z lufy.Podoba mi się,że rozgrywka jest szybsza, postać nie reaguje już tak powoli jak w 2 części bo to trochę mi przeszkadzało.


A więc tym ,którzy jeszcze nie mają pewności polecam Killzone 3 w 100 % !

Pozdrawiam.
 

arsenal

Moderator
VIP
może napiszesz jakie teraz masz ustawienia, bo ja dziś probowałem navi + move i nie było źle, ale do mojej gry padem nie było podejścia, ale widzę w sprzęcie potencjał, więc ustawienia by się przydały, potem doreguluję sobie wedle własnych preferencji...
Moje ustawienia dla move+sharpshooter: 0%,0%,20%,20%,brak, adaptacyjne. Pozycja na kanapie a'la niedźwiedź w legowisku :mrgreen: i kolba przy twarzy. No i tak sobie ćwiczę jako infiltrator i marksman. Do pada już nie wracam.
 

Redundantor

New member
Nabyłem SS - @Arsenal dzięki za cynk z V = wykupiłem ostatnią sztukę w stolicy ;)

Teraz wrażenia - początkowo dziwnie i niewygodnie. Okazało się jednak, że to byłą tylko kwestia ustawień. W odróżnieniu od kolegi powyżej ja pierwsze dwie wartości mam na 80 - 90%. Dlaczego? Granie w moim przypadku z karabinkiem oznacza, że chcę mieć jak najwięcej możliwości celowania w kogoś bez "latania" ekranu. A te dwa parametry odpowiadają za to jak daleko od środka ekranu trzeba odsunąć celownik, żeby ekran zaczął się przesuwać.

Przy takich ustawieniach osiąga się niesamowity efekt, że można biegać w dowolną stronę, a jednocześnie celować np. nawet przy granicy ekranu. Wszystko kwestia godzinki na przyzwyczajenie się. Czuję się trochę jak kiedyś grając w unreal. Mogę biegać do tyłu w bok itp. jednocześnie celując. Skuteczność wzrosła znacznie w moim przypadku.

Co do pozycji. Ja przysuwam kanapę na odległość ok 1,5 metra. Siadam lekko oparty prawą stroną tak, że prawy łokieć mam oparty na oparciu, przez co lewą ręką mogę swobodnie celować. W takiej pozycji można bardzo długo wytrzymać. Grając zresztą wczoraj ok. 2-3 godzin miałem efekt - "jeszcze tylko jedna gra...". Nie zdarzyło mi się to chyba od czasu uncharted 2.

Może to odruch noobowski, może nie jestem hardkorem, ale kurna nie zamieniłbym tego na nic innego. Nie było meczyku, gdzie nie byłem na 2-4 pozycji. W operations byłem prawie na każdym filmiku (i to nie z powodu przegranej). To już coś, zwłaszcza, że z padem (czy movem w ręce) zdarzało mi się to bardzo rzadko.

Nie jest prawdą to co piszą w niektórych gazetkach, że SS spowalnia gracza w stosunku do tego, który trzyma sam move. Grając z karabinkiem jest o wiele bardziej precyzyjnie i celnie. W końcu dwie ręce bardziej stabilizują celownik, niż po prostu nadgarstek.

Sam sharp shooter (tj. "strzelec" - wg polskiego tłumaczenia) jest bardzo dobrze wykonany. Plastik ma przyjemną strukturę. Wszystko idealnie pasuje i scala się z kontrolerami. Jedyna wada to to, że nie wpadli na pomysł, żeby do S można było podłączyć kabel USB, żeby ładować navi i move jednocześnie. Ale cóż zawsze coś się znajdzie.

SS dla praworęcznych (jest symetryczny) obsługuje się w ten sposób, że przy KZ3 cynkiel przejął "T", poniżej jest klawisz "Move" - jest to całkiem wygodne. Dziwnie umiejscowiono natomiast klawisz skoku - trzeba zdjąć palca wskazującego z cyngla i dosięgnąć do przycisku. Idzie się przyzwyczaić.

Podsumowując - w tej chwili nie wyobrażam sobie jak mogłem grać w shootery padem :)! Naprawdę to jak granie w wyścigówki kierownicą. Padem też można, ale "czucie" gry przy dedykowanym kontrolerze rośnie kilkakrotnie.

PS. Gram na wyłącznych opcjach "pomagania" przy celowaniu.
 

zbynio81

Member
Ustawienia:
martwa strefa pion: 30%
martwa strefa poziom: 30%
czulosc: 0%
szybkosc obrotu: 60%

wczoraj już było znacznie lepiej-nawet dwa razy bylem w pierwszej 3--na 3 miejscu :)

faktycznie trzeba sie przyzwyczaic do karabinku i sterowania-przypomina to dokładnei nauke gry na padzie po przesiadce z Pc-ta
jednak taki wynik jak wczoraj udalo mi sie na padzie osiagac po duzo dluzszym czasie grania


JEDNAK DUZY MINUS DLA MNIE TO KALIBRACJA

gra mi sie wysmienicie jednak wkurza mnie ciagle pzesiadanie sie po kanapie

jak nie w lewo to w prawo sciaga celownik potem znowu ok-czyli tam gdzie kalibrowalem move(sharpshooter) w KZ3

w zadnej innej grze na move nie mam takich problemów



oświeltenie normalne-przy słabym tez jest tak samo

juz domyslam sie czy aby te czerwone swiatlo na move nie jest przyczyna ze odblask poswiaty o takze czerwonej obudowy odbija moze promienie i przez to takie dyrdymaly

testowane przy kamerce pod TV jak i na TV 42 cale
odległość ok 2,5metra

:hmm:jakas rada Panowie?:hmm:
 

Redundantor

New member
Zmniejsz szybkość obrotu do 10% + skieruj kamerkę dokładnie w kierunku, gdzie trzymasz karabinek. U mnie też tak się robiło i to pomogło.
 

Capoman1986

New member
Ustawienia:
martwa strefa pion: 30%
martwa strefa poziom: 30%
czulosc: 0%
szybkosc obrotu: 60%

wczoraj już było znacznie lepiej-nawet dwa razy bylem w pierwszej 3--na 3 miejscu :)

faktycznie trzeba sie przyzwyczaic do karabinku i sterowania-przypomina to dokładnei nauke gry na padzie po przesiadce z Pc-ta
jednak taki wynik jak wczoraj udalo mi sie na padzie osiagac po duzo dluzszym czasie grania


JEDNAK DUZY MINUS DLA MNIE TO KALIBRACJA

gra mi sie wysmienicie jednak wkurza mnie ciagle pzesiadanie sie po kanapie

jak nie w lewo to w prawo sciaga celownik potem znowu ok-czyli tam gdzie kalibrowalem move(sharpshooter) w KZ3

w zadnej innej grze na move nie mam takich problemów



oświeltenie normalne-przy słabym tez jest tak samo

juz domyslam sie czy aby te czerwone swiatlo na move nie jest przyczyna ze odblask poswiaty o takze czerwonej obudowy odbija moze promienie i przez to takie dyrdymaly

testowane przy kamerce pod TV jak i na TV 42 cale
odległość ok 2,5metra

:hmm:jakas rada Panowie?:hmm:

U mnie pomaga zwykłe pomachanie(żwawe) kontrolerem w różne strony, lub skierowanie kontrolera w górę, rekalibruje się samo, nie muszę się przesiadać, ani cudować z kamerką. Powinno pomóc. Takie sytuacje pływającego celownika mam tylko jak nie robię nic kontrolerem, albo mało nim macham.
 

Primer

New member
Problem z uaktualnieniem 1.10

Witam dziś przytrafił mi się dziwny przypadek.Włączyłem killzona 3 i pojawiła się informacja o nowej wersji oprogramowania 1.10 więc zacząłem pobieranie,czekałem dość długo ale oprócz napisu czekaj nic się nie działo więc anulowałem i wszedłem jeszcze raz i tak 3 razy dopiero za 4 dane się pobrały i zainstalowały ale kiedy gra zaczęła się uruchamiać na ekranie pojawiły się kolorowe paski i nic nie było widać.Kiedy wyłączyłem konsolę ekran zrobił się czarny a po chwili paski wróciły pomogło dopiero wyłączenie tv i włączenie ponownie.Kiedy w koncu gra się uruchomiła okazało się że informacje pojawiające się na ekranie w czasie rozgrywki są mało czytelne,wygląda to tak jakby były one wyświetlane w niższej rozdzielczości (bardziej pixelowate) kiedy wychodzę do menu konsoli lub włączam inna grę wszystko jest ok.Może ktoś z Was miał jakieś problemy z tą aktualizacją?
 

debeef

New member
Bez reklam
nie miałem żadnych problemów, polecam też dodatkowe mapki i w szczególności te nowe które wyjdą, gdzie wśród niech znajdować sie będą dwie najpopularniejsze mapki z K2
 

pro_fill

New member
Bez reklam
o, świetnie, że ktoś poruszył temat mapek.
gram od święta, praca pochłania większość wolnego czasu. co dadzą mi te mapki? co mogę zyskać?

i jeszcze jedno pytanie, tym razem skierowane do posiadaczy Sharp Shooter - od kciukiem jest przełącznik z symbolami kropek. mogę się tylko domyślać, że chodzi o rodzaj broni lub zmiana z ognia ciągłego na pojedynczy. u mnie to nie działa i nie wiem, czy "zabawka" jest zepsuta, czy w Killzone nie jest ta funkcja aktywna.
podobnie z przyciskiem RL [od spodu jak spojrzycie].

jak to u was wygląda? działają te przyciski/przełączniki?
 
Do góry