KD- XF9005 - clouding, ku przestrodze.

hircik

New member
Ja mam do ekranu 2,2m i na 65 cali się patrzy bardzo dobrze. Z początku wydawało się że za duży ten telewizor po byłym 47cali ale jest super. Netflix wymiata tak jak ps4pro ale nawet kablówka inea daje radę.
 

gordonn

Member
1.Jutro odbieram 55xf9005 w EuroRtvAgd i mam pytanie jak na prędko sprawdzić clounding. Będę miał możliwość włączenia telewizora i obejrzenia czy matryca nie ma uszkodzeń. Żadnego pendrive nie dadzą mi włożyć bo już pytałem. Czy clounding da się tak wyłapać?
2.Mam NVidia Shield TV i jako że jest to najmocniejszy box na rynku mam zamiar nadal z niego korzystać. Mam też dysk 1TB podpięty a na nim filmy. Teraz pytanie czy jak puszczę film w HDR z Shielda to Sony rozpozna format HDR?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

wucash

Active member
Bez reklam
Ad.1 nie ma szans zeby sprawdzic clouding w warunkach sklepowych. Chyba ze cie zamkną w jakim magazynie bez świateł :mrgreen:
Tylko w domu....
 

gordonn

Member
A jak wypada w porównaniu z tym Sony,
Samsung QLED Q55Q70RAT? Czy tam występuje clounding?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

gordonn

Member
Kupiłem jednak Sony 55fx9005. Już jest w domu. Wieczorem podłączę i zobaczę jak gra.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

hircik

New member
@gordonn napisz koniecznie jak wrażenia po włączeniu nowego tv. Ja kupiłem przed black friday 65xf9005 i jestem mega zadowolony.
 

gordonn

Member
@gordonn napisz koniecznie jak wrażenia po włączeniu nowego tv. Ja kupiłem przed black friday 65xf9005 i jestem mega zadowolony.
Tak na szybko po wyjęciu z pudełka i zero ingerencji w ustawienia to brak clounding a na Youtybe na filmie black Screen obraz czarny jak smoła. Nawet gdy wyskoczy pasek postępu to nie ma poświaty.
W weekend więcej się pobawię.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

rusek26

New member
Tak na szybko po wyjęciu z pudełka i zero ingerencji w ustawienia to brak clounding a na Youtybe na filmie black Screen obraz czarny jak smoła. Nawet gdy wyskoczy pasek postępu to nie ma poświaty.
W weekend więcej się pobawię.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Od Kiki brałeś czy ze sklepu ?
 

Piotrek W

New member
gordonn
jak włączysz filmin z YT na test black screen to na pewno będzie smoła bo lokalne wygaszenie wygasi ci cały ekran.
Testowałem tym filmikiem swój 75" to fakytcznie było CZARNO.
Niemniej jednak naprawdę z czystym sumieniem mogę powiedzieć że te TV jak na LCD to są naprawdę dobre jeżeli chodzi o czerń.
U mnie jak jest całkowicie ciemno w pokoju i na TV nie są dostarczane zadne treści (np chwila przy odpalaniu NETFLIX-a to clouding jest mikroskopijny, a skoro dla mnie jest OK to jest naprawdę dobrze, bo ja raczej z tych wymagających...
Jak podana zostanie treść to czerń jest naprawdę czarna (troszkę irytują mnie tylko poświaty przy np napisach/logo gdzie napis jest biały, a reszta czarna (w końcu to nie OLED), ale moze uda się coś jeszcze poprawić (póki co nie miałem czasu się pobawić trochę mocniej ustawieniami, ale mam zamiar to nadrobić.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Bo xf należy porównywać minimum z q80 , w tym roku ten model jest słabszy od zeszłorocznych nu8002
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Wyszłam z założenia że samsung jest podswietlony krawedziowo i pomyliłem strony , jeśli faktycznie Sony jest z prawej to jest to totalna porażka.
 
Do góry