KD- XF9005 - clouding, ku przestrodze.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie nie do końca tak musi być. To, że jedna osoba ma clouding w swoim telewizorze nie znaczy , że jest on w innych sztukach. Akurat ten model sprawdzamy prawie codziennie XF9005 (szczególnie 65") i ma się doskonale. Dobrze jest przed zakupem sprawdzić aby uniknąć niepotrzebnych frustracji.
https://www.ceneo.pl/60358018
TU steki osób wydaj się być zadowolone.
 

Adax01

Member
Mam info, że XF9005 jest lepszy od Q80 w barwach i szczegółach (clouding = zwrot) - czy to prawda?, bo obserwacje też na to wskazują.
Oczywiście XF przegrywa w odblasku i katach, ale czy to aż tak wielki problem i warto szukać dodatkowe 2 tysiaki?
 

Adax01

Member
Pytanie: zakupiony TV ma najprawdopodobniej skrzywioną matrycę. Jak patrzę z boku, to góra-bliższa odchylona jest od góra dalsza o jakieś 5cm. Pomimo, że dół nachodzi na siebie idealnie. Co robić? Podlega to reklamacji?
 

Adax01

Member
Widać to przy ścianie -prawy górny róg bliżej ściany kilka cm.
A możesz / możecie popatrzeć z boku na swój TV. Pokrywają się bok lewy i prawy w 1 linii? Czy też skręcenie?
 

pawelbrz

New member
Myślę sobie, że chcąc mieć te 800 nitów światła i dobry HDR to nie ma innej możliwości niż większa widoczność równomierności czerni na fragmentach matrycy, gdy wystarczy 350 nitów to i światła za matrycą mniej i mniej widać clouding bo mniejsza szansa, że światło przeniknie przez teoretycznie zamknięte kryształy matrycy. Coś za coś. Spróbować wyłączyć automatykę podświetlania strefowego i zmniejszyć jasność podświetlenia.
 

Kaju666

New member
A więc i ja dzisiaj nabyłem ten TV, oglądałem go w sklepie i nie zauważyłem cloudingu, w domu w nocy jest delikatny na dole ale tylko w menu i innych duperelach. Obraz podczas oglądania czy grania powala mnie na kolana :p Jednak było warto zainwestować w dobry HDR :)
 

leszekmw

New member
no i aj nabieram na niego coraz większej ochoty tym bardziej że to faktycznie podobno niezła maszyna..
tylko u Kikiego się skończyły na razie..
 

gojar

Member
I ja kupiłem ten telewizorek 65" w black week. 4999 choć były dzień później w MM po 4599. Na szczęście chmurek nie mam :) Niby w pierwszej chwili wielki, ale teraz i 75 mógłby być :)
 
Do góry