KD- XF9005 - clouding, ku przestrodze.

Quentin888

New member
Tu jest porównanie xf9005 z q70
Na czarnym ,ocencie sami. Na tym filmie totalna porażka co do xf.:bober:
Mnie by strasznie wkurzało gdybym zobaczył coś takiego u siebie.
https://youtu.be/nBixmA1Vh74

serio? przecież tam mogą stać dowolne tv. jeśli nawet stoja te co co w tytule to skąd wiadomo ktory jest który?

pytam bo biorę pod uwagę te 2 modele na poważnie, sony 200 pln droższy. Chyba że macie coś lepszego w cenie 3500 +/- 200
 

Darekpop

New member
na tym filmiku z YT jakieś dziwne ustawienia były, widać po kolorach. Nie przejmować się cloudingiem tylko cieszyć się rewelacyjnym obrazem!
 

damt610

New member
W jaki sposób włączyć HDR w tym telewizorze?

Mam podpiętą konsolę Xbox One X pod HDM1 kablem dedykowanym, w ustawieniach zaawansowanych opcje wideo wszystko na "automat" domyślnie i konsola wyświetla komunikat "nie rozpoznano wyświetlacza HDR".

Przy oglądaniu materiałów 4k HDR na youtubie też nic się nie dzieję - w sumie nie wiem jak rozpoznać czy HDR działa czy nie - powinien pojawić się jakiś komunikat w TV HDR lub Dolby Vision?
 

Proximity

Member
Jestem posiadacsem xe93 i w moim modelu tylko wejscia hdmi2 i hdmi3 maja mozliwosc przesylania sygnalu hdr. Twoj model bazuje na podobnej wersji sprzetowej, wiec tez tak powinno dzialac.

Youtube przesyla tylko hdr10, nie ma hdr dolby vision. Czy dany material jest z hdr10 mozesz sprawdzic jedynie poprzez wejscie w opcje podczas odtwarzania filmu, wejsc w statystyki dla nerdow, pojawia sie informacje o odtwarzanym materiale i w linijce Codecs sprawdz czy kodek jest w wersji vp09.02.51 - wtedy jest to material z hdr10. Material bez hdr jest w wersji vp09.00.51.

Logo Dolby Vision po prawej gornej stronie pojawia sie w materiale z Netflixa, to wyswietlanie tez sie wlacza w opcjach telewizora Ekran / Powiadomienia.

/Proximity
Sony Brawia 55XE9305
 

czepson

New member
No to i ja dołączam do grona posiadaczy Sony 55XF9005. Czy szczęśliwych, zobaczymy. W tygodniu odbieram telewizor.
Gdyby ktoś polował na dobrą ofertę to polecam w oficjalnym sklepie Sony za 3549zł do 03.02 do godziny 08:00. Tak niskiej ceny za ten TV jeszcze nie widziałem, więc od razu zdecydowałem się na zakup.
Przy okazji chcę zakupić kabel HDMI 2.0 (2.1 niewspierane w tym TV) i zastanawiam się nad firmą Lanberg: kabelek Premium Certified (45zł). Ewentualnie Cablexpert (34zł) lub TB (42zł) też Premium Certified. Tych ostatnich marek niestety nie kojarzę. Może ktoś miałby coś więcej do dodania w tym temacie. W sieci na polskojęzycznych forach więcej informacji o kablach Magic Link, ale nie widzę sensu wydawania 150zł skoro marki powyżej mają certyfikację hdmi.org. TV będzie podłączony do dekodera Horizon od UPC a z biegiem czasu również do amplitunera AV (Marantz SR5014)

Pozdrawiam i na pewno wrócę do Was z odczuciami co do Soniacza.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 55XF9005 masz w specjalnej cenie i z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł. Cena 3599 zł .
 

Piotr1980

New member
No to i ja dołączam do grona posiadaczy Sony 55XF9005. Czy szczęśliwych, zobaczymy. W tygodniu odbieram telewizor.
Gdyby ktoś polował na dobrą ofertę to polecam w oficjalnym sklepie Sony za 3549zł do 03.02 do godziny 08:00. Tak niskiej ceny za ten TV jeszcze nie widziałem, więc od razu zdecydowałem się na zakup.
Przy okazji chcę zakupić kabel HDMI 2.0 (2.1 niewspierane w tym TV) i zastanawiam się nad firmą Lanberg: kabelek Premium Certified (45zł). Ewentualnie Cablexpert (34zł) lub TB (42zł) też Premium Certified. Tych ostatnich marek niestety nie kojarzę. Może ktoś miałby coś więcej do dodania w tym temacie. W sieci na polskojęzycznych forach więcej informacji o kablach Magic Link, ale nie widzę sensu wydawania 150zł skoro marki powyżej mają certyfikację hdmi.org. TV będzie podłączony do dekodera Horizon od UPC a z biegiem czasu również do amplitunera AV (Marantz SR5014)

Pozdrawiam i na pewno wrócę do Was z odczuciami co do Soniacza.
Witam i jak wrażenia? Jest obecnie na scentre za 3499 a seria xg za 4349. Płaciłeś z góry czy za pobraniem, sprawdzałeś tv przy kurierze? Trochę mi się nie uśmiecha na szybko podłączać. Wszystkie gniazda HDMI obsługują dolby vision? Bo ktoś na forum pisał że tylko jedno gniazdo ma ulepszony format.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

qvalek

New member
Ja właśnie czekam na swój.
Kiki obiecał na wtorek :)
Jak wszystko podłączę, uruchomię i sprawdzę to napiszę jak wrażenia :)
 

qvalek

New member
Obiecałem napisać kilka słów co też czynię. Od razu uprzedzam, że porównuje go z 10-letnim 37 calowym samsungiem.

Telewizor jest duży (kupiłem 55 cali) ale jedynie przez chwilę sprawia wrażenie zbyt dużego. Teraz stwierdzam, że mój stary telewizor jest za mały.
Jest tak jasny, że od dłuższego oglądania jasnych scen bolą oczy (szczególnie jak odpalisz np. przeglądarkę www).
Netflix śmiga aż miło, zwłaszcza uhd dolby vision - choć rzeczywiście jest dość ciemny (nie wiem czy za ciemny 2 sezon Altered Carbon ogląda się bardzo przyjemnie).
Android wcale nie muli, przełącza szybko między poszczególnymi aplikacjami - jedynie hbo go jest zamulone. Ale to raczej specyfika tej aplikacji bo w innym problemu nie ma.
Nawet obsługa głosowa pracuje całkiem przyjemnie - trzeba tylko pamiętać żeby zaczynać mówić od razu po pojawieniu się okienka - po dłuższym oczekiwaniu potrafi nie zadziałać (pewnie tak ma być).
Odpaliłem z youtuba demko lg oled hdr (to z czajnikiem) żeby zobaczyć tą poświatę na czarnym wokół jasnych obiektów - i rzeczywiście da się ją zobaczyć - ale pod warunkiem, że jej szukasz. W każdej innej sytuacji (obejrzałem dziś kilkanaście różnych scen z różnych filmów) jej nie zauważysz.
Kolory są piękne - pewnie kontrastem nie pobije oleda (na pewno nie pobije) ale patrzeć na ten ekran to czysta przyjemność.

Jednym słowem telewizor wart każdej złotówki - zwłaszcza za taką cenę.

ps.
Jak znajdę jakieś wady o których warto napisać to też to uczynię :)
 

KJ06

New member
Witam,

I jak wygląda sytuacja z tym cloudingiem w XF9005? Zależy od egzemplarza?
Planuje zmianę TV i zastanawiam się między 55XF9005 as QE55q70RAT.
Martwią trochę te informacje o cloudingu a jednak bardziej skłaniam się do Sony. Przesiadka z Samsung UE40EH5450.

Telewizor głównie służy do Netflixa i konsoli w pokoju 3x6m. Telewizor ustawiony na dłuższej ścianie.

Dzięki,
KJ
 

qvalek

New member
Chyba zależy od egzemplarza.
Wczoraj miałem kilka chwil żeby pooglądać różne dema na youtube i naprawdę jest świetnie ze wszystkim.
Kiki twierdzi, że sprawdza to co sprzedaje i potwierdzam, że tak jest w rzeczywistości.
Żadnego cloudingu, delikatna poświata wokół bardzo jasnych miejsc (o tym pisałem już wcześniej). Kolory nie blakną pod kątem.
Polecam!
 

czepson

New member
Piotr1980,
z lekkim opóźnieniem ale odpowiadam o moich wrażeniach po kilku miesiącach z tym TV.
Przede wszystkim, od dnia zakupu nie było takiego popołudnia żebym nie włączył tego sprzętu. Po prostu efekty wizualne fantastyczne, a w dobie koronawirusa telewizor godzinami włączony, czy to pod Netflixa, czy UPC.
Jeśli chodzi o clouding który tak mocno tutaj jest podkreślany, to zupełnie nic takiego mi nie dokucza, a co więcej w salonie Sony mówili, że z uwagi na sukces w sprzedaży, model ten jest nadal produkowany i pewne rzeczy zostały poprawione (czy tak jest to pewnie wie tylko producent). Mój model został wyprodukowany 11.2019.

Tak już całkiem subiektywnie: na duży plus jakość obrazu - kolory i intensywność, nawet bez kalibracji (coś sam, na czuja podkręcałem kilka parametrów) i jak wizualnie prezentuje się ten sprzęt. Ku mojemu zdziwieniu Android też świetnie radzi sobie ze standardowymi aplikacjami takimi jak Netflix, Player, HBO GO, czy z wbudowaną przeglądarka. Myślałem, że system będzie bardzo spowolniony przy 2 GB pamięci RAM.

Coś o czym wspominano tu na forum, a co może Wam przeszkadzać to ta jasna poświata przy wyświetlanych napisach.
To co faktycznie według mnie na minus, to jakość głośnika zamontowanego w tym telewizorze. Dźwięk bardzo płaski, ale z biegiem lat tak jak już wspominałem chciałbym zainwestować w dodatkowe nagłośnienie.
Od czasu do czasu oglądam też różnego typu filmy przyrodnicze w 4K na Youtube i przy niektórych z nich wydaje mi się, że brakuje płynności obrazu, nie wiem czy to jest wina jakiś upłynniaczy i czy można temu jakoś zapobiec.

PODSUMOWUJĄC:
Telewizor kupiłem za 3549zł i gdybym znowu miał dokonywać podobnego wyboru, to nie wahałbym się ani chwili i ponownie wybrał 55XF9005.

Pozdrawiam
czepson
 
Ostatnia edycja:
Do góry