KD- XF9005 - clouding, ku przestrodze.

betek

Member
Witam, kupiłem sobie Sony kd 55xf9005, czy mógłby ktoś podzielić się ustawieniami telewizora? Dziękuję.
 

Beno111

New member
Witam, kupiłem sobie Sony kd 55xf9005, czy mógłby ktoś podzielić się ustawieniami telewizora? Dziękuję.

Wejdz na flatpanelshd i tam masz ustawienia.
Ja ustawiłem sony xe z tych ustawien na stronie ..
Póżniej przyjechał ,,spec" z innej strony żeby ustawić ale stwierdził że już ten tv jest skalibrowany
 

betek

Member
Wejdz na flatpanelshd i tam masz ustawienia.
Ja ustawiłem sony xe z tych ustawien na stronie ..
Póżniej przyjechał ,,spec" z innej strony żeby ustawić ale stwierdził że już ten tv jest skalibrowany

Mógłbyś wstawić swoje fotki, albo daj mi na pw?

Aktualnie mam dekoder fhd z cyfry+, chce go zamienić na ultrabox 4k, moje pytanie czy wtedy na tym dekoderze kanały hd będą lepszej jakości czy nic nie zmieni się?
Bo aktualnie jak oglądam tv na dekoderze c+ jakość obrazu jest że tak powiem słaba...
 
Ostatnia edycja:

devil905

New member
Gdyby ktoś był zainteresowany to sprzedaje 55 calowego Xf9005 ma niecały rok więc jest na gwarancji i skalibrowany. Jak cos to zapraszam na pw.
 

Aerofan

Member
Fotki z początku tego wątku są w cholerę prześwietlone. Jak bym zrobił tak zdjęcia każdemu z moich TV to też by wyszedł "ogromny clouding", tyle, że przy normalnym oglądaniu tego po prostu nie widać.
 

Beno111

New member
Mógłbyś wstawić swoje fotki, albo daj mi na pw?

Aktualnie mam dekoder z cyfry+, chce go zamienić na ultrabox 4k, moje pytanie czy wtedy na tym dekoderze kanały hd będą lepszej jakości czy nic nie zmieni się?
Bo aktualnie jak oglądam tv na dekoderze c+ jakość obrazu jest że tak powiem słaba...

Ja mam 65 XE8577 moje fotki ci nic nie dadzą bo Ty masz XF9005
Obraz niczym sie nie będzie ,,prawie" różnił jak przejdziesz na te z 4K no pozatym że bedzieszmiał c+4K i bibliotekę w owym, chociaż tam niema pełnego ale i tak obraz troszkę lepszy niż w hd.1,5 roku też przeszedłem z Ad na ten 4k.Dodama że mozesz sobie ustawić na dekoderze skalowanie do 4K ale to tylko skalowanie nie daje lepszego odbioru no może z 5%
 

betek

Member
Ja mam 65 XE8577 moje fotki ci nic nie dadzą bo Ty masz XF9005
Obraz niczym sie nie będzie ,,prawie" różnił jak przejdziesz na te z 4K no pozatym że bedzieszmiał c+4K i bibliotekę w owym, chociaż tam niema pełnego ale i tak obraz troszkę lepszy niż w hd.1,5 roku też przeszedłem z Ad na ten 4k.Dodama że mozesz sobie ustawić na dekoderze skalowanie do 4K ale to tylko skalowanie nie daje lepszego odbioru no może z 5%

A jak to ustawić?
 

tomasz_6

New member
Witam wszystkich,

przebrnąłem przez wszystkie posty pod tym tematem, jestem coraz bardziej przekonany do zakupu XF9005 ale... :) Jeszcze mam kilka pytań:

  1. Odległość od siedzenia do wiszącego TV będzie ok. 2,7m (czasem będę siedzieć dalej tj. 4,7m ale raczej z tej odległości mniej czasu będę oglądać TV). Lepiej wybrać 65'' czy 55'' też starczy? Nie chciałbym żałować wyboru zbyt małej wielkości a z drugiej strony boję się, że przy zbyt dużym TV będą oczy boleć :)
  2. Jak po zakupie, już na miejscu, sprawdzić czy występuje clouding?
  3. Wyczytałem, że najlepiej skalibrować nowo zakupiony TV. Gdzie mogę znaleźć instrukcję i parametry takiej kalibracji?
  4. Model XF9005 ma Androida 8.0. Z tego co doczytałem raczej aktualizacja do 9.0 się nie pojawi. Czy to jest duży minus tego modelu?
  5. Czy w takim razie warto kupować model TV z 2018 jakim jest XF9005 czy pójść w coś z 2019 roku jak np. Samsung QE65Q60RA czy Sony XG9505? Planowałem wydać ok. 3500-4000zł ale chcę kupić TV "na lata", tj. ma działać jak najdłużej i jak najlepiej :) Mogę rozważyć zwiększenie budżetu jeśli przyniesie to jakąś korzyść - dopłata do XF9005 65'' albo lepszy model TV np. XG9505 ale 55''.

Głównie będę używać TV do oglądania Netflixa, Youtube, filmy z laptopa. Konsoli do gier na razie nie planuję kupować. Zdjęcie umiejscowienia TV w salonie w załączeniu.

Będę wdzięczny za odpowiedź na kilka moich pytań.
 

Attachments

  • Salon.jpg
    Salon.jpg
    18,5 KB · Wyś: 71
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Odpowiem tylko co do wielkości. Zdecydowanie kupuj 65 cali!!!
Co do kalibracji to Kiki się wypowie.
 

Beno111

New member
Odpowiem tylko co do wielkości. Zdecydowanie kupuj 65 cali!!!
Co do kalibracji to Kiki się wypowie.

Popieram, kup 65-kę bo po kilku tygodniach będziesz żałował ,że nie wziąłeś większego.
Co do tv to przeszkadzały mi najbardziej że na czarnych pasach przebijało swiatło np. w filmach.
 

tomasz_6

New member
Dzięki za informację co do wielkości ekranu :)
Mam nadzieję, że ktoś się jeszcze wypowie co do pozostałych pytań:)
 

tomasz_6

New member
Dzięki za linka :)
A jak wygląda sprawa z kątami widzenia? Rzeczywiści jak się stanie lekko obok TV to już gorzej z obrazem?
I jak z tym Androidem 8.0 - nie jest to spora minus, że nie będzie wersji 9.0 ?
 

qvalek

New member
System działa bez zacięć i dość szybko. Wszystko co na nim do tej pory instalowałem też.
Nie wiem jakie są różnice między androidem 8 a 9 ale szczerze nie widzę potrzeby przesiadki.
Co do kątów widzenia - to już raz pisałem, że to przesada z tym blaknięciem kolorów (ale może jestem ślepy) - nie ma się czego bać. To świetny telewizor.
 

Jaworrr

New member
Clouding częściowo przynajmniej zależny jest od naprężeń na matrycy. Czy tv stoi czy wisi ma znacznie, tak samo jakie naprężenia miały miejsce przy montażu czy transporcie, a nawet podczas czyszczenia.
Można na to wpływać przez punktowe dociskanie matrycy i tym samym częściowo niwelować.

Od razu dopowiem, że zdjęcia są prześwietlone i robione pod kątem lekko z góry, w rzeczywistości chmurzenie nie jest tak mocno widoczne. Podświetlenie było ustawione na maksimum oraz wyłączone lokalne wygaszanie. Uruchomiony film z czarnym tłem z youtube.
W warunkach rozsądnego oświetlenia i włączonego lokalnego wygaszania jest równo czarno.
 

Attachments

  • 20200601_221816.jpg
    20200601_221816.jpg
    412,2 KB · Wyś: 52
  • 20200601_222301.jpg
    20200601_222301.jpg
    756,2 KB · Wyś: 157

tomasz_6

New member
A ktoś mógłby polecić jakiś porządny uchwyt na ścianę dla tego TV 65'' ? Cenowo tak ok. 300zł sądzę, że powinno wystarczyć.
 

tomasz_6

New member
A czy ktoś mógłby mi jeszcze doradzić między Samsunga QE65Q70RA a Sony KD-65XF9005.

Dzisiaj w Media Markt sprzedawca (nie od Samsunga tylko taki ogólny) zachwalał bardziej Samsunga.

Argumentował, że ten model Samsunga jest z 2019 roku i będzie jeszcze wspierany przez producenta a Sony z 2018 już nie.

No i odradzał system Android TV, który w Sonym już raczej nie zostanie zaktualizowany do 9.0.

I podobno ten Samsung ma lepszą matrycę niż Sony.

Wiem, że na pewno Sony ma przewagę ze względu na Dolby Vision a Samsung ma tylko HDR 10+.

Czy ktoś mógłby się jeszcze wypowiedzieć na temat Samsung QE65Q70RA vs Sony KD-65XF9005?

Z góry dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są dobre.
Z tych dwóch co do jakości wyraźna różnica jest na korzyść Sony.
To żadna sensacja bo jest dwie klasy wyżej.
Android działa bardzo dobrze.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z pakietem.
 
Do góry