KD- XF9005 - clouding, ku przestrodze.

tomasz_6

New member
Obydwa są dobre.
Z tych dwóch co do jakości wyraźna różnica jest na korzyść Sony.
To żadna sensacja bo jest dwie klasy wyżej.
Android działa bardzo dobrze.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z pakietem.


Kiki, a w takim razie 65XF9005 vs 65XG9505. Warto dopłacać np. dla lepszego Androida?
Bo głównie chyba w tym jest różnica, tak?
 

Proximity

Member
Seria XG95 jest z roku 2019, natomiast seria XF90 pochodzi pierwotnie z 2018 i zostala kontynuowana w 2019 roku. XG ma przede wszystkim nowsza platforme sprzetowa, plyte glowna, procesor glowny i procesor obrazu. Dzieki temu Android bedzie dluzej aktualizowany, zazwyczaj trwa to dwa lata. Zatem XF90 juz nie dostanie raczej wiekszej aktualizacji, jedynie mniejsze. XG95 jest jasniejszym panelem, ma lepszy dzwiek, ma wiecej stref wygaszania FALD, a dzieki procesorowi obrazu x1 ultimate, lepsze niuanse przetwarzania obrazu.

/Proximity
Sony Bravia 55XE9305
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli obraz - to nie warto.
Jeśli możliwości to powinieneś sięgać po Sony ale serię HX9005
 

Lechu1956

New member
@tomasz_6 Sony android z 2015 roku-ostatnia aktualizacja czerwiec 2019 r. Azja/Pacyfik nowe oprogramowanie do android 8 dla telewizorów Sony z 2015/2016. Sądzę,że ten sprzedawca mija się z prawdą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie raz jeszcze :
Jeśli masz na myśli obraz - to nie warto.
Jeśli możliwości to powinieneś sięgać po Sony ale serię HX9005
 

Lechu1956

New member
comeback. W którym miejscu w tych wykazach pisze, że Sony zaprzestaje wsparcia dla tych telewizorów? Uświadom mnie, bo czytałem kilkanaście razy i nigdzie nie mogę znaleźć. A to,że Sony ma refleks szachisty , to inna sprawa.
 

Lechu1956

New member
A skąd masz te informacje? Jesteś pracownikiem Sony? Gdzie jest napisane ,że nie nie przewiduje aktualizacji? Konkrety. Przecież telewizory Sony z 2015 roku też nie miały mieć aktualizacji do android 8. Tymczasem Azja/Pacyfik już ma. A prawdopodobnie będzie i u nas. Znając Sony może to potrwać pół roku(a nawet więcej). Tak samo może być z telewizorami z 2018 i ich aktualizacją z android 8 do 9.Philips jest zawsze rok i więcej do przodu w stosunku do tego konkurenta. I chwała im za to.
 

langus

New member
Sony KD-55XF8596 - ustawienia?

Wejdz na flatpanelshd i tam masz ustawienia.
Ja ustawiłem sony xe z tych ustawien na stronie ..
Póżniej przyjechał ,,spec" z innej strony żeby ustawić ale stwierdził że już ten tv jest skalibrowany

witam, a do SONY 55XF8596 można użyć tej kalibracji od 9...?
 

skubiszek

New member
Witam
Powracamy do wątku Sony KD-65Xf9005. Obecnie posiadam w sypialni 32 calowego Philipsa serii 8 ale dość leciwy chociaż nadal świetnie jak dla mnie działający. W salonie mam za to Panasonic TX-50CX700E, który oceniam jako na prawdę dobry model i w 100 % mnie satysfakcjonujący. Z racji "drobnych" zmian w mieszkaniu poprzez generalny remont (wymysł małżonki) zdecydowaliśmy się (również wymysł małżonki - nie siedzę pod pantoflem- w tę stronę może wymyślać), że kupimy nowy tv do salonu a owego Panasonica powiesimy w sypialni. Często korzystam z netflixa, youtuba, w gry nie gram. W sypialni dekoder wifipremium box,w salonie ultrabox 4k + wszystko spięte siecią wifi 160Mb.

Czy ten model Sony będzie godnym następcą mojego Panasonica, czy zobaczę dużą różnicę w obrazie? Czy nadal jest polecany w lipcu 2020r? Nie chciałbym wydać więcej niż 5000 zł na tv. Za 6400 jest seria KD-65XH9005 lub KD-65XG9505 tylko czy jest sens dopłacać ponad 1500 zł ? Czy warto teraz kupić Tv czy czekać jeszcze ? Salon będziemy remontować w sierpniu. TV będzie wieszany na ścianie.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To bardzo dobry model. Tylko czy jeszcze dostaniesz nowy egzemplarz XF9005 ? Tym bardziej, że ewentualnie chcesz jeszcze poczekać z zakupem...?
 

skubiszek

New member
Są na stanie w mediamarkt i w mediaexpert. Cena podobna bo ok 5000 zł. Co lepsze, jest u mnie w sklepie stacjonarnym na miejscu ale zrobię zakup przez internet a odbiór w sklepie, zawsze to 14 dni na zwrot
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jak są na stanie nowe sztuki, nie ze zwrotów, czy powystawowe to super. Co do zakupu przez internet a odbiorze w sklepie, to nie wiem czy to dobry pomysł. Czy przysługuje wtedy na pewno 14 dni na zwrot? Jak zamawiasz do domu to tak.
 

skubiszek

New member
w media markt jest powystawowy więc odpada a do mediaexpert podjadę bo mam od domu jakieś 2 min jazdy i zapytam. Co do zakupów robiłem już tak, że zakup przez internet ale odbiór w sklepie i przysługuje 14 dni na zwrot.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli faktycznie tak jest, że przysługuje 14 dni na zwrot przy odbiorze w sklepie to OK. A tym TV to jak najbardziej się możesz zainteresować.
 

skubiszek

New member
co dziwne, jest droższy niż w zeszłym roku, stąd myślałem właśnie aby czekać do października, listopada bo wiem, że przed świętami są dobre rabaty na zakupy.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Bo to tak jest, wchodzą nowe modele, końcówka zeszłorocznych się wyprzedaje i ceny rosną, lub inaczej, nie są już promocyjne. Pod koniec roku to już tego TV nie kupisz raczej nowego...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Są jeszcze dostępne i 55XFG9005 i 65XF9005 i 55XG9505 i wszystkie nowe w extra cenach.

Kiki masz kalibrację do Sony 55xf9005 ?
Ja własnie nabyłem owy model i rok produkcji 2020.czerwiec . Ogólnie bez żadnych wad jak w temacie , obraz żyleta ale trzeba trochę pobawić się ustawieniami pod siebie
 
Ostatnia edycja:

olooo

New member
właśnie prawie kupiłem 55 Sonego 9005, rodzice wrócili ze sklepu i jednak chcą 65 cali..

bardzo waham się między 9005 a 9505 . Dla rodziców android do niczego nie potrzebny. Zwykłą tv plus Netflix.

Wszędzie piszą że problemy z Neftilx na 9005 w dolby ision. Czy to już wyeliminowano ? Cena za 9005 przy 65" juź wykracza poza budżet, a 9505 to dodatkowy tysiąc i cięzko będzie.

Proszę dajcie znać jak jest z tym netflixem z DV i z napisami..
 
Do góry