KD- XF9005 - clouding, ku przestrodze.

czepson

New member
Cześć ponownie,
zastanawiam się nad powieszeniem mojego Soniacza 55XF9005 na ścianie. Mógłbym prosić o jakieś rady w doborze uchwytu, czy brać pierwszy lepszy z allegro? Nie potrzebuję nic skomplikowanego tzn. by był obrotowy - co najwyżej uchylny.
Z góry dzięki za Wasze wskazówki.
Pozdrawiam
czepson
 
Ostatnia edycja:

gordonn

Member
Mam pytanie czy u was filmy z Netflixa mają jak to nazwę "ziarno".To znaczy nawet w 4k HDR i DV obraz nie jest krystalicznie czysty.Dla przykładu filmy z dysku w 4k i HDR mają lepszy obraz. Czysty bez tego "ziarna".

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

qvalek

New member
U mnie nic takiego nie występuje. Ani na Netflix ani na HBO, na żadnym streamingu.
Ziarno zauważyłem jedynie na "starych" filmach 4K odpalanych z hdd.
 

marwat

New member
Rozważam zakup tego modelu jako jednego z kilku.

Mam pytanie do kolegów, którzy użytkują ten model dłużej.

Jak sprawuje się system po aktualizacji do android 8.0. Czy wydajność aplikacji/ ustawień jest płynna?
(CPU jest z 2016 roku oraz tylko 2GB ramu i prawdopodobny brak wsparcia dla kolejnych wersji android TV).
80 - 90% spędzanego czasu z TV to internet(Netflix,HBO, ESPN, Youtube, NBA League Pass)
Czy ktoś z Was miał możliwość porównania wydajności tego TV z innymi opartymi na androidzie?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam
 

cybul26

New member
Również się zastanawiam nad zakupem tego bądź model nowszego telewizora (xg95). Zastanawiam się jednak jak z kątami widzenia w tym telewizorze? Celuję w 65" odległość od oparcia siedziska do telewizora to 2.3m. Jest jedno miejsce z którego będę również oglądał telewizor przesunięte o 1.65m od środka ekranu. Wychodzi, że kąt widzenia z tego miejsca to około 35.5 stopnia. Czy degradacja kolorów będzie zauważalna? Chciałbym matrycę VA, jednak jeżeli będzie problem z komfortowym oglądaniem telewizora z tego miejsca, będę musiał wybrać matrycę IPS.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

qvalek

New member
Naprawdę nie wiem o co takie halo z tymi kątami widzenia.
Mam ten telewizor od jakiegoś czasu i nie zauważyłem żadnych z tym problemów.
Generalnie siedzę naprzeciwko telewizora ale nawet jak stanę obok , pod dość dużym kątem, to obraz wcale nie jest gorszy. Kolory nie blakną.
Oglądałem mnóstwo filmików z porównaniem matryc ips i va i jedno mogę stwierdzić - przesadzają.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Naprawdę nie wiem o co takie halo z tymi kątami widzenia.
Mam ten telewizor od jakiegoś czasu i nie zauważyłem żadnych z tym problemów.
Generalnie siedzę naprzeciwko telewizora ale nawet jak stanę obok , pod dość dużym kątem, to obraz wcale nie jest gorszy. Kolory nie blakną.
Oglądałem mnóstwo filmików z porównaniem matryc ips i va i jedno mogę stwierdzić - przesadzają.

Jeśli nie widzisz różnic między matrycą IPS a VA to radzę udać się do lekarza - coś nie tak ze wzrokiem wnioskuję.
 

cybul26

New member
cybul26 - a iole masz max kasy ?

Jaki masz teraz telewizor ?
Chcę wydać do 5500 zł maksymalnie. Teraz mam samsunga ue46f6650ss. Bardzo jasne pomieszczenie z oknami balkonowymi naprzeciwko telewizora. Zastanawiałem się nad 55" LG C9, jednak boję się, że matryca OLED będzie za dużo odbijała refleksów świetlnych i w dzień będzie ciężko oglądać tv. Poza tym chyba jednak wolałbym coś 65" Gram na konsoli, jednak nie za dużo. Planuję kupić konsole przyszłej generacji (więc przyda się hdmi 2.1, które ma C9, jednak nie wiem, czy to bardzo kluczowe ). Używam tv do netflixa, HBO, konsoli. Nie korzystam z telewizji satelitarnej. W przyszłości planuję zakup soundbara.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

qvalek

New member
Jeśli nie widzisz różnic między matrycą IPS a VA to radzę udać się do lekarza - coś nie tak ze wzrokiem wnioskuję.

A może zamiast komentować czyjeś opinie wypowiesz się w temacie?
Napisałem jak to wygląda u mnie.
Ty jak masz kolorymetr w oczach to tylko współczuć - bo żaden obraz Cię nie ucieszy.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A może zamiast komentować czyjeś opinie wypowiesz się w temacie?
Napisałem jak to wygląda u mnie.
Ty jak masz kolorymetr w oczach to tylko współczuć - bo żaden obraz Cię nie ucieszy.

Tu nie ma się co wypowiadać - albo ktoś widzi różnice (nie spotkałem osoby która nie widziałaby różnicy między IPS a VA) albo nie - dlatego sądzę że nie do końca jest ok z twoim wzrokiem co wiąże się z prawidłowym odbiorem barw i ich nasyceniem.
 

pablopila78

New member
Czy to normalne że jak tv stoi na nóżkach nie jest on patrząc z boku równo w pionie tylko pod lekkim kontem wygląda jakby był odchylony do tyłu. Jak to u was wygląda?
Pacjent sony KD65XF9005
 
Ostatnia edycja:

pablopila78

New member
sony.jpg
open

Według serwisu sony te tv są celowo tak nachylone ,jak na zdjęciu z jednego ze sklepów które sprzedają ten telewizor. Właśnie tak to u mnie wygląda.
 

czepson

New member
Chciałem podzielić się z Wami kolejnym spostrzeżeniem dotyczącym mojego telewizora.
Napotkałem na pierwszy problem z software'em: aplikacja IPLA TV: po wybraniu programu, status o Buforowaniu kręci się w nieskończoność a materiał się nie włącza. Informacja u dołu ekranu, że odtwarzanie materiału rozpocznie się za 1min i 50 sekund jest nieprawdziwa, bo materiał się nigdy nie włącza...
Co więcej, telewizor mogę wyłączyć i włączyć i nadal informacja o buforowaniu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też działa normalnie.
Zresetuj telewizor , podłącz od prądu minimum na pół godziny i jeszcze raz przeskanuj. Powinno być ok.
 
Do góry