KD- XF9005 - clouding, ku przestrodze.

zxxxz

New member
Ja miałem problem związany z dwoma martwym pokselami na matrycy. Przyjechał serwisant, wyjątkowo miły gość i powiedział że tv do wymiany bo oni nie wymienia raczej matrycy bo już takich tv nir mają. Minął miesiąc i dostałem propozycję wymiany lub zwrot kasy. Wziąłem kasę i kupiłem w sklepie 65xf9005 za mniejsze pieniądze niż był w Sony Center, całkowicie nowy w foli z każdą naklejką na ekranie, takie niebieskie naklejki. Testowałem tym samym w sklepie również czy nie jest wadliwy. Zabrałem do domu i też testowałem w nocy i jest ok. Mam go około tygodnia i jestem mega zadowolony.

U mnie serwis ma przyjechać w środę
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja miałem problem związany z dwoma martwym pokselami na matrycy. Przyjechał serwisant, wyjątkowo miły gość i powiedział że tv do wymiany bo oni nie wymienia raczej matrycy bo już takich tv nir mają. Minął miesiąc i dostałem propozycję wymiany lub zwrot kasy. Wziąłem kasę i kupiłem w sklepie 65xf9005 za mniejsze pieniądze niż był w Sony Center, całkowicie nowy w foli z każdą naklejką na ekranie, takie niebieskie naklejki. Testowałem tym samym w sklepie również czy nie jest wadliwy. Zabrałem do domu i też testowałem w nocy i jest ok. Mam go około tygodnia i jestem mega zadowolony.

I oby było tak dalej :) Miałeś dużego fuksa z tą propozycją :) mam na myśli możliwość otrzymania gotówki.
 

PPamir

New member
Witam,

Mam takie pytanie do posiadaczy telewizora xf9005... czy ramki oraz matryca są u was idealnie równe, płaskie? Aby to sprawdzić wystarczy w kilku miejscach przyłożyć cieniutką nitkę od jednej krawędzi telewizora do przeciwległej... U mnie zarówno górna ramka jak i dolna ma delikatne ugięcie/zakrzywienie ok. 2mm na środku. Z kolei matryca jest delikatnie wybrzuszona ok. 2mm na samym środku ekranu (sprawdzając ją w pionie). Zastanawiam się czy to jest norma? I jak bardzo to wpływa na wspomniany clouading, bo tam gdzie mam największe odkształcenia matrycy tam tez jest widoczny największy upływ światła.
 

marchel33

New member
Witam wszystkich forum. Trafiłem na ten wątek przez przypadek i zacząłem spr pod tym kątem swojego świeżego xf9005 no i mam podobnie jak kolega. Clouding jest również widoczny przy wygaszaniu na poziomie niskim, przy średnim 90/95% prawie niewidoczny i tutaj rodzi sie pytanie. Wymieniać egzemplarz czy nie? Auto ściemnianie tv wyłączone, jasność na max dla testu. Przy starcie tv i apek zawsze widoczne, przy statycznym czarnym obrazie z yt oraz ciemnych kadrach filmu widocze przy wyłaczonym wygaszaniu i ustawionym na minimum. Przy średnim minimalnie.
Pytanie czy wymieniac czy trafie raczej na to samo lub gorzej? Z goey dzieki za odp. Fotk7i z trybem whgaszania od off do średniego. Dodajcie https://
drive.google.com/folderview?id=12R22w_LR975Tb9EoRPOC3SOrnvOGRbe4
 
Ostatnia edycja:

dawidol2

New member
I to jest klasa premium od Sony ?
Sam chciałem go kupić ale to jakaś porażka jest.
Chyba zostanę przy moim 5 letnim Panasonicu 55ET5 (brak takich niedoskonałości) bo czego bym nie kupił to będzie pewnie że zamienił stryjek siekierkę na kijek...
 

marchel33

New member
Żeby być precyzyjnym to fociłem to tel. Zdjecia są jakieś 2 tony jaśniejsze niż w rzeczywistości. Przy średnim ustawieniu jest to prawie niewidoczne. Ekran nie świeci na niebiesko jak to wyglada na fotach
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ta "kropka" na środku by mnie drażniła - ewidentnie widać, że kwestia egzemplarza.
To nie jest "premium" model, więc możesz przełknąć, aczkolwiek ja bym wymieniał i próbował wstrzelić się w lepszą matrycę tego modelu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I to jest klasa premium od Sony ?
Sam chciałem go kupić ale to jakaś porażka jest.
Chyba zostanę przy moim 5 letnim Panasonicu 55ET5 (brak takich niedoskonałości) bo czego bym nie kupił to będzie pewnie że zamienił stryjek siekierkę na kijek...

Kolego tak jak Armanig napisał to nie jest tv premium... co nie zmienia faktu, że jest problem w tym modelu z niektórymi egzemplarzami... niestety... wg mnie będzie jeszcze gorzej, jeśli ceny będą szły do dołu, bo w tv jest tak, że nie ma nic za darmo i jak cena jest niższa to kosztem czegoś.. a nie gratis dodatkowy do danego modelu.. wszyscy się cieszą, że jest taniej, tylko mało kto sobie zdaje sprawę z faktu, że tv z roku na rok nie licząc pewnych aspektów jakościowo się obniżają. Ostatnim fajnym modelem od Soniaka to był ZD, a teraz wątpię aby był tv na jego poziomie..
 
Ostatnia edycja:

marchel33

New member
Można powiedzieć, że dostałem wydruk ustawień w sklepie, były one wprowadzone w egzemplarzu poprzednim na trybie kino pro, ale szału nie robią. Trochę za ciepła barwa/za żółta. W nowgo jeszcze nie wprowadzałem bo dopiero co go wczoraj przywiozłem i zawiesiłem. Jak masz Kiki coś do udostępnienia to będę wdzięczny.
 

YorickG

New member
Witam. Posiadam Xf9005. Ciekawy temat. U mnie wygląda to jak na zdjęciach. Pytanie czy coś z tym robić? Tak jak było tu wspomniane. Wygaszanie się jakby aktywuje bezposrednio na filmie. Na ekranie startowym czy statyczny rzeczywiscie mega clouding. Natomiast w filmie bajka. Zgasilem wszystko i odpaliłem Odyseje 2001. Gdy uruchomiłem film z czarnym tłem na YT telewizor zniknął. Wymiana nic by chyba nie dała bo tak działa algorytm local dimming.
 

Attachments

  • 20190109_223236.jpg
    20190109_223236.jpg
    408,2 KB · Wyś: 562
  • 20190109_225055.jpg
    20190109_225055.jpg
    190 KB · Wyś: 268
  • 20190109_225003.jpg
    20190109_225003.jpg
    186,5 KB · Wyś: 293
  • 20190109_223244.jpg
    20190109_223244.jpg
    576 KB · Wyś: 164
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bez sygnału nie działa backlight. To normalne.
Na obrazie jest wg mnie lepiej niż dobrze.
 

YorickG

New member
Nie wiem jak u innych. U mnie osobiście się nie przytrafiło. Sam mocno się zastanawiałem nad tym tv. Byłem świadomy jego wad. Byłem też świadomy wad oleda. Generalnie wybrałem ten bo mam w domu pół rocznego szkraba więc opcja klockiem w tv jest na topie :) napisze dzisiaj do Sony spytać czy z nowym Androidem zmieni się podejście do wygaszanie bez sygnału. Co do tv. Osobiście zdzierze clouding nie na sygnale bardziej niż banding na filmie. Wiem że nie powinno być czasem działa czasem nie. W końcu płacimy. Sam myślałem czy jest ok czy nie. Wiadomo matryca VA słabe kąty. Szczególnie w tym modelu ale nie ma nas wielu w mieszkaniu. Same kolory czerń ardzo ok. Bardziej mnie interesuje jakie macie ustawienia motion. Ja obecnie ręczne. Smoothness 2 I clearness 1. Trace 100 nitów jasności ale jakby lepiej. Nie wiem jak z tą klatka? Mała duża czy średnia? Na True Cinema ja tam widzę judder. Szczególnie na napisach. Macie też tak? Apropos androida. Póki co w miarę działa ale rzeczywiście na 4k tnie ustawienia. DV dziwne ma fabryczne ale to wrzucę później ciekawy film z YT
 

thepower

New member
Witam. Posiadam Xf9005. Ciekawy temat. U mnie wygląda to jak na zdjęciach. Pytanie czy coś z tym robić? Tak jak było tu wspomniane. Wygaszanie się jakby aktywuje bezposrednio na filmie. Na ekranie startowym czy statyczny rzeczywiscie mega clouding. Natomiast w filmie bajka. Zgasilem wszystko i odpaliłem Odyseje 2001. Gdy uruchomiłem film z czarnym tłem na YT telewizor zniknął. Wymiana nic by chyba nie dała bo tak działa algorytm local dimming.




chyba to sa TV z morele.net albo z innego zrodla... u mniec jest na kazdej tresci obraz czarny jak smoła...


gdzie robiles to foto na jakim obrazie?
 
Do góry