KD- XF9005 - clouding, ku przestrodze.

PAM2019

New member
Jaki TV wybrać?

Cześć Wszystkim!
Przyłączając się do wątku chciałbym się Was doradzić, który z tych dwóch modeli będzie najlepszym rozwiązaniem: SONY-KD XF9005 czy SAMSUNG QLED Q70R?
Będę wdzięczny za podpowiedzi :)
 

PAM2019

New member
Ale podaj prozę jakie masz warunki, potrzeby i oczekiwania ?
Inaczej będziemy tylko zgadywać.
Dziękuję za odpowiedź :) Zależy mi na dobrej jakości obrazu (kablówka z Multimediów oglądana za pośrednictwem modułu CAM) i dobrze działającego Smart TV (szczególnie do korzystania z YouTub'a lub Netflixa). Dlatego zastanawiam się czy Sony czy Samsung...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obie firmy mają extra model.
Samsung 65Q70 za 5524 zł i Sony 65XF9005 w tej samej cenie.
Zaloguj się w klubie HDTV , bo jak będziesz niebieski masz jeszcze do każdego pakiet gratisów.
 

Piotrek W

New member
Cześć!
Mam pytanie do osób posiadających Sony z telewizją po module CAM (nie tylko XF 9005).
Czy jest możliwe, żeby po włączeniu na pilocie "GUIDE" (gdzie pokazuje się nam cała lista programów z tym co leci i będzie lecieć na poszczególnych kanałach) w tle leciał obraz z dźwiękiem?
Jak włączę ten przewodnik to jeszcze przez 2-3 sek w tle leci obraz i dźwięk kanału który był włączony (mało widać obraz w tle przewodnika, ale jako taki jest. Po chwili tło przewodnika robi się czarne i nie słychać już dźwięku.
Miałem do tej pory Samsunga JS8500 i tam jak włączyło się "GUIDE" to w lewym górnym rogu pojawiał się kilkucalowy podgląd tego co oglądaliśmy do tej pory i można było tak naprawdę szukac nowego kanału zerkając cały czas na to co oglądaliśmy do tej pory.
Trochę mi tego brakuje w Sony.
Działa/ działało coś podobnego komuś?
 

PAM2019

New member
Obie firmy mają extra model.
Samsung 65Q70 za 5524 zł i Sony 65XF9005 w tej samej cenie.
Zaloguj się w klubie HDTV , bo jak będziesz niebieski masz jeszcze do każdego pakiet gratisów.

Dzięki za odpowiedź. Nie chodzi mi o cenę tylko o konkretny model czyli o jakość, funkcjonalność biorąc pod uwagę zalety i wady obu modeli, to który byś wybrał, jako specjalista w tym zakresie: Sony czy Samsung?
 

dark2

Member
Apropo modułu cam i braku podglądu w epg. Mam to samo z cam i kartą nc+ na Samsungu H6500. Ale tylko gdy korzystam z listy kanałów nc plus. Gdy przełączam się na ogólna listę kanałów satelitarnych to epg działa normalnie, z poglądem i dźwiękiem. Tylko na ogólnej lista kanałów jest masakrycznie długa i rozwalona ale i na to znalazłem radę robiąc sobie listę ulobionych. Przy okazji przestała mi się rozwalać kolejność kanałów po każdej aktualizacji uprawnień.
 

Cauti

Member
Ja się pytam czemu HDTV Polska w recenzjach nie testuje cloudingu? Czyżby za testy mieli dobrze posypane tam, gdzie trzeba?

Test modelu Sony XF9005: ****************************** Naszym Zdaniem - BARDZO POLECAMY[emoji38]

Ja bym nie polecił tego TV nawet najgorszemu wrogowi, a oni mają to gdzieś, byle żeby profit się zgadzał.

To pokazuje jak są podpłacani przez producentów, aby napędzać rozwój TV na rynku.

Tam każdy TV wypada w testach extra, bez żadnych wad. W LCD o cloudingu nawet nie pisną, a problemy wypaleń OLED grubo bagatelizują.

Pomyśleć, że niektórzy uważają ich pseudo testy jak złoto, które się świeci [emoji38]
 

Gwidoom

New member
A spotkałeś się gdzieś z testem gdzie recenzent nie poleca testowanego telewizora? Ogólnie ostatnio clouding jest pomijany, bo przecież system wygaszania strefowego go zatuszuje. Nawet tu można znaleźć klika komentarzy, że chmurki są spoko tylko algorytm nie wyrabia. Teraz niestety tylko nity i inne hadeery się liczą.
 
Do góry