Kamery SONY HDR-SR12E, SR11E , SR10E

slimak

New member
Bez reklam
To jest przeplot. Pliki z internetu z sr12, ale tylko z rozszerzeniem (m2t) idealnie odtwarza VLC z opcją [usuwanie przeplotu] -> [BOB].

VLC http://www.videolan.org/vlc


http://slimak.republika.pl/hv10.htm
Ślimak

P.S. Nareiście robi się ładnie po zimowej szarości.
la.jpg


http://rapidshare.com/files/107525104/lazienki2.mpg
Filmik z HV10 [auto] f5,6 1/50
Łazienki 14-04-2008.
 
Ostatnia edycja:

Huzar

New member
GrzechU napisał:
Krecil ktos z ciemnego otoczenia i nagle przeszedl w jasne? Czy obraz nagrywany tez wam skacze? Bo nie wiem czy tak ma byc :/

Nie zauważyłem nic takiego w podobnej sytuacji.
 
Ostatnia edycja:

LCC

New member
Tak ma być, tu nie chodzi o skakanie tylko w ciemnych miejscach kamera spowalnia ruch wygląda to jak mniej klatek, a gdy wchodzimy w jasne miejsce przyspiesza i obraz wyswietlany jest normalnie płynnie.
 

sin111

New member
w czerwcu kupuje kamerke hd i raczej przymierzam sie do sony12 - martwi mnie tylko ze nie ma full hd - w sumie tv mam 46" i ogladam z odl 3 metrow. do formatu 1080i zrazilem sie tym iz mam na bluray Planeta Ziemia i tam na pierwszej plytce gdzie sa gory, dzungla przy 1080i kiedy kamera przesowa sie nad roslinnoscia, trawiastymi wzgorzami - widac jakby kreskowanie - przelatuje mnostwo kresek - musze zmieniac na 720p i wtedy chociaz ciut gorzej ale nei ma irytujacych kresek - to zraza mnie do 1080i....
 

mariof

New member
Bez reklam
Aby uzyskać obraz jak "Planeta Ziemia" na BD trzeba sprzętu innego niż amatorskie kamery a i tak sprzęt jest najmniejszym problemem. Nagraj w sklepie coś interesujacą Ciebie kamerą. Plik zapisz na płytce DVD w formacie natywnym (sklep musi być profi - w hipermarkecie tego nie zrobią) i odtwórz na Twoim TV - będziesz wiedział czego się spodziewać.
PS nie daj się skusić samplami z netu - często służą li tylko udowodnieniu z góry postawionej tezy.
 
Ostatnia edycja:

dawid77

New member
Pytanie mam do kolegi Mariofa, bo on pewnie będzie wiedział najlepiej. Czy Sony Sr12 rzeczywiście nie ma full hd? Już teraz zwiariowałem:confused:
 

sin111

New member
Dolaczam sie do pytania Dawid77.
1. Czy kamera na wyjsciu podlaczona do tv przesyla obraz nagrany w 1920 x 1080p format 1.78 ( pelny ekran). Wiekszosc filmow bluray jest w 2.40 co jest idiotyzmem ze wzgledu na paski czarne gora/dol).

2. Jak sprawuje sie nagrywanie dzwieku 5.1? W czym kodowany ejst ten dzwiek? i czy przy odtwarzaniu z sestawu 5.1 na prawde to slychac??
 

GrzechU

New member
LCC napisał:
Akumulatorek był naładowany na maxa i wyłączył kamerę dokładnie po 3h:30m (210min).

Natomiast oryginalny akumulator dostarczony z kamerą FH60 pociągnął u mnie 1h:40m (100min).
Wlasnie kupilem taki sam zamiennik i troche mi inny czas wyszel :(
AKU FH100 mi wytrzymal 2h:28min
AKU z kamery podobnie 1h:34min
tylko krecilem na zewnatrz "rajd krakowski".
Mam zastrzezenia co do tego zamiennika. Przypalowy jest ten kabelek co wychodzi z bateri do wejscia ladowarki:eek:k:eek:raz jak rozladuje sie, a pozniej zalozy orginalna baterie to wyskakuje komunikat "oszyskiwanie danych" a co mi z instrukcji wiadomo ze "tak robic nie wolno" bo moga dane calkiem sie ulotnic, albo dysk moze sie zrypac:(
 

LCC

New member
sin111 napisał:
Dolaczam sie do pytania Dawid77.
1. Czy kamera na wyjsciu podlaczona do tv przesyla obraz nagrany w 1920 x 1080p format 1.78 ( pelny ekran). Wiekszosc filmow bluray jest w 2.40 co jest idiotyzmem ze wzgledu na paski czarne gora/dol).
2. Jak sprawuje sie nagrywanie dzwieku 5.1? W czym kodowany ejst ten dzwiek? i czy przy odtwarzaniu z sestawu 5.1 na prawde to slychac??

1. Kamera SR11 i SR12 jest FullHD ale 1080i. Nie jest 1080p bo taką rozdzielczość i jakość (bez przeplotu) otrzymuje się z profesjonalnych kamer, 4k-5k, którymi się kręci, a później obrabia i zmiejsza do niższych rozdzielczości. Wątpię aby takie kamery amatorskie w najbliższych latach miały 1080p, zreszta jest to nie potrzebne bo jakość jest prawie perfekcyjna i tak jak już pisałem w wielu ujęciach może być lepsza niż filmy w 1080p gdyż robią z nimi cuda. Kamera przesyła obraz 1920x1080 50hz i jest on na całym ekranie z dzwiękiem 5.1. Jeśli ktoś ma problem z wyświetlaniem 1080i na swoim TV LCD to powinien w opcjach TV poszukać coś z przepoltem czy czymś bo to nie jest normalne.

2. Co do zamiennika FH100 to u mnie nie ma problemu z jakimś komunikatem (nie pokazuje się) i tak jak napisałem wytrzymuje 3:30. Kabelek nie jest uszkodzony. Natomiast jak nie podłączę kabelka to taki komunikat wyskakuje ale dysku nie uszkodzi (nie ma co się bać). Jeśli u Ciebie się pokazuje to musisz mieć uwalony kabelek.

3. Ludzie FullHD to rozdzielczość 1920x1080 nie ważne czy jest z przeplotem czy bez czyli 1080i czy 1080p. Na TV LCD 32 cali HD ready jest obraz przepiękny i ostry, a na FullHD to już bajka (jestem bardzo wymagający co do jakości HD, a taki obraz z tej kamery na TV HDReady jest obłędny dla mnie i mi to wystarcza.) Posiadacze LCD FullHD odlecą na Marsa.

4. Mam Planetę Ziemia w HD i powiem, że jak nakręcimy swoją SR12 w ZOO podobne ujęcia to jakość obrazu może spokojnie dorównywać tej z BD po HDMI.
 

bluray

Banned
LCC prośba:
Mamy wreszcie słoneczną pogodę.
Zrób koniecznie ze statywu (postaw na kamieniu), statyczne ujęcie np. perspektywa ulicy z jadącymi autami. NIe zoomój i nie rób obrotów kamerą)
- Wyrzuć wszystkie poprawiacze zwłaszcza stabilizator obrazu. (powoduje overscan).
- ustaw expozycje ręcznie, koniecznie ( poczytaj w instrukcji)
- wyłącz rozszerzoną przestrzeń kolorów

Tylko w taki sposób nagrasz jakość na maksa. A ją chcemy ocenić.


Dzięki za sample, ale niestety nie da się wiele o kamerze na ich podstawie powiedzieć. Zrób nowe. 100 Mb jest OK !.

pozdro
posiadacz SR8.
 

slimak

New member
Bez reklam
bluray napisał:
LCC prośba:

- Wyrzuć wszystkie poprawiacze zwłaszcza stabilizator obrazu. (powoduje overscan).

Tak działał stabilizator cyfrowy w kamerach sprzed 10 lat, obecnie tylko mega badziewne kamery za 600 zł mają takie problemy. Oczywiście do nagrywania ze statywu trzeba wyłączyć stabilizator, ale z innych powodów.


Tylko w taki sposób nagrasz jakość na maksa. A ją chcemy ocenić.
To, co proponujesz nie będzie miało nić wspólnego z jakością obrazu w codziennym użytkowaniu. Uważam, że nawet mój film „Łazienki” choć w trybie auto i z ręki jest niemiarodajny, bo kadrowanie było tak dobrane by uzyskać jak najładniejszy obraz.
Pozostałe ujęcia z mojej strony są zbliżone do przeciętnych. http://slimak.republika.pl/hv10.htm


Zrób nowe. 100 Mb jest OK !.


Ja też chętnie zobaczę:

Przeciętne ujęcie (nie najlepsze i nie najgorsze).
Statyw i ręczne nastawy.
Coś ładnego jak moje „Łazienki” w trybie [auto].
 
Ostatnia edycja:

palio

New member
testy

witam

Mam jeszcze słowo odnośnie testów i porównań różnych kamer. Zachęcam do lektury ostatniego numeru PC World Computer, jest tam test kamer HD. Jak się pewnie wszyscy domyślają na pierwszym miejscu jest Sony 12, a Canon 10 parę miejsc dalej. Jednak niezależnie od tego i tak test subiektywny wykonany przez każdego z nas przed zakupem czy po będzie dla nas najważniejszy.
 

mariof

New member
Bez reklam
dawid77 napisał:
Pytanie mam do kolegi Mariofa, bo on pewnie będzie wiedział najlepiej. Czy Sony Sr12 rzeczywiście nie ma full hd? Już teraz zwiariowałem:confused:
slimak wszystko "detalicznie" wyjaśnił. Nie trzeba się przejmować. Obraz z kamery amatorskiej HD na TV HD Ready jest naprawdę fajny. Format nagranego obrazu jest dobrany do TV i projektorów HD ready obecnie dostępnych na rynku - nie ma żadnych czarnych pasków. Aby jednak zauważyć docenić to wszystko 32" w formacie 16:9 "HD Ready" to minimum. Użycie TV "full HD" (1080p) do odtwarzania obrazu z amatorskim kamer HD nie zaszkodzi ale też nie pomoże... . Ważniejsze, choć nie krytyczne, jest wyposażenie TV w tzw "x.v.colour" przy odtwarzaniu obrazu z kamer Sony HD. Jeżeli nie ma się takiego TV to obraz będzie trochę "cukierkowaty". Nie jest to znaczący problem, można go skorygować odpowiednią regulacją w TV lub wyłaczyć ta funkcję w kamerze. Oczywiście jest to moja opinia i inni użytkownicy mogą problemu nie zauważyc lub go ignorować. Niektórym wręcz podoba się efekt "cukierkowatości" - o gustach jak wiadomo...,
PS spostrzeżenie z tzw rozszerzoną paletą kolorów (x.v.colour u Sony) dotyczy tylko kamer wyposażonych w ten układ.
 
Ostatnia edycja:

palio

New member
avchd

A po za tym nie ma co się spierać, która kamera lepsza, większym problemem jest jak się słyszy i czyta, że jest problem z odtwarzaniem plików AVCHD np. po przerzuceniu tego na płytę BD. Jest problem z urządzeniami do odtwarzanie tego formatu. Co prawda nie jest to tematem tego wątku ale rzeczywiście jest taki problem.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ssssss napisał:
1. Chciałem sobie obejżeć próbne filmiki wyżej wymienione, niestety nie mogę ich włączyć ?! Ściągnołem (demko) Cyberlink Power DVD, ale niestety tylko ściezka dźwiękowa się pojawia a obraz nie ?! jak mogę zatem otworzyć te filmy ??
programem darmowym KMPlayer
 

sin111

New member
Napiszcie jeszce jak jest z dyskiem i wstrzasami? czy przy noszeniu kamery w torbie na ramieniu przy wiekszych wstrzasach( bieg) dysk nie ulegnie uszkodzeniu? Nie mam na mysli wstrzasow podczas nagrywania gdyz nie bede jezdzic z kamera terenowo czy skakac na bunge, ale np co sie stanie pzy upadku kamery na ziemie podczas krecenia? czy dysk ma zabezbieczenia?
W anglii znalazlem cene na poziomie 960euro. Przy dzisiejszym kursie w porownaniu do Allegro 1000zl taniej wychodzi :)
 
Do góry