Kamery SONY HDR-SR12E, SR11E , SR10E

mariof

New member
Bez reklam
.........

TAK jak obiecałem zrobiłem na wasze potrzeby 2 filmiki, jak wygladają detale w zbliżeniu przy kiepskim oświetleniu i możliwośći punktowych regulacji ostrości :)

OBA oryginalne z kamery (bez kompresji) w formacie .m2ts :)
Napiszcie co myślicie.

http://www.sendspace.com/file/7lwxlg
http://www.sendspace.com/file/2wazxj

------------------------------------------------------------------------------------------
Mam problem:(. Material z okiem jest odtwarzany skokowo w Pinnacle 11.1+ a w VLC nie daje się zupełnie odtworzyć. Archiwalne AVCHD z SD-1 Panasonic "idą" OK. Jakiego odtwarzacza należy użyć?
 
Ostatnia edycja:

Ssssss

New member
Witam Wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post, czytam ten wątek od kilku dni poniewaz sam myslę intensywnie nad zakupem tej kamerki :) I oto mam kilka pytanek do bardziej obeznanych w temacie ode mnie :)

1. Chciałem sobie obejżeć próbne filmiki wyżej wymienione, niestety nie mogę ich włączyć ?! Ściągnołem (demko) Cyberlink Power DVD, ale niestety tylko ściezka dźwiękowa się pojawia a obraz nie ?! jak mogę zatem otworzyć te filmy ??

2. Z tego co czytałem to kamerkę można albo podłączyc bezpośrednio do tv albo wrzucić filmiki na komputer i tego podłączyć przez tv. Myślałem zatem aby zakupic na razie sobie dodatkowy dysk twardy zewn do laptopka o poj 500gb i poskładane filmy włączać z laptopa. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? czy filmy będą działaly na moim laptopie? parametry jego to: 2x1,8ghz, 2gb ramu, nvidia 256mb

3. oraz czy są dostępne jakies fajme programy do obróbki tych filmów dołączone do zestawu ??

pozdrawiam i z góy dziekuję za odpowiedź
 

szorko

New member
akumulatorki do sony sr-12e

Ostatnio miałem możliwość zabawy z kamerą Sony SR-12e . Nie przeprowadzałem testów tylko nagrywałem interesujące ujęcia czyli kamera pracowała włącz/nagraj/wyłącz . Nagrywałem w trybie największej rozdzielczości w większości przy bardzo dobrym oświetleniu ( intensywne słońce ).
Żywotność dołączonego akumulatorka w takich warunkach to około 35-40 min. filmu , tak więc był on ładowany codziennie wieczorem . Ponieważ czasami byłem w stresie że nie starczy prądu w najciekawszym momencie kupiłem orginalny akumulator Sony NP-FH70 ( nie wystaje tak poza korpus kamery jak FH-100 ) . Na nim swobodnie mogłem nagrywać przez 2 dni ok. 90-110 min. materiału warunki j.w.
Po naładowaniu do pełna akumulatoki pokazują na kamerze czas użytkowania : NP-FH60 89-91 min. , NP-FH70 159 min ale podane czasy w żaden sposób nie odzwierciedlają rzeczywistego czasu pracy " w terenie".
 

magik

New member
Kamerka HDR-SR11 dotarła do mnie. :)
Musze przyznać poprzednikom, że jakość wykonania rewelacyjna, spasowanie wszystkich klapek idealne. Zacznę testy i się pochwalę...
a tym czasem mam jeszcze kilka pytań:

1. Gdzie najlepiej kupić kabelek HDMI-miniHDMI ?

2. Jeszcze przed zakupem kamerki (w lutym) nabyłem także dwa dodatkowe obiektywy za niezbyt wygórowaną cenę chyba 99$ za każdy
Są to obiektywy firmy NIKURA (mada in Japan). Jeden x0,5, drugi x2,0
Kupiłem je tak pod natchnieniem... :) Czy myślicie, że jakość tych obiektywów nie pogorszy moich nagrań ?

3. Czy warto zaopatrzeć się w jakieś filtry ? Jakie polecacie i gdzie można kupić?

4. Jak zamontowałem obiektyw x2,0 to w pewnym momecie zobaczyłem czarne "koło", czyli część obiektywu na ekranie. Czy to jest poprawne ?

5. Czy jeżeli myślę o filtrach to powinny być montowane "za" dodatkowymi obiektywami czy przed ?. Montująć na kamerze, to co powinny być najpierw montowane ?

6. Zakupiłem także akmulatorek nie orginalny FH70, poza tym że nie podaje ile czasu pozostało do końca nagrywanie i że trzeba wpinać go osobnym kabelkiem wydaje się wszystko. W jaki sposób mogę ładować orginalny akmulator, jeżeli w danym momecie użytkuję ten nieorginalny ?
Czy macie namiary na jakieś tanie ładowarki ?

Tak jak wy postaram się zrobić testy wytrzymałości tego nieorginalnego akmulatorka (był kupiony nie w Polsce tylko też w Stanach)

Pozdrawiam
 

Huzar

New member
LCC, nie chcę być namolny ale czy mógł byś to dla mnie sprawdzić:

Czy da się ładować oryginalną baterię FH60 załadowaną do kamery podłączając zamiennik FH100 do gniazda zasialania w kamerze?

(np. podłączam sobie tak kamerę w torbie i się ładuje w trasie, dojeżdżam na miejsce, odłączam kabelek i FH60 w kamerze już jest naładowana. Odjeżdżam, podłączam itd.)

pozdrawiam
Huzar
 

Huzar

New member
magik napisał:
1. Gdzie najlepiej kupić kabelek HDMI-miniHDMI ?
tam gdzie dostaniesz najlepszą cenę, do długości 2m każdy powinien działać bez zarzutu. Możesz dla lepszego samopoczucią wziąść kabel z pozłacanymi końcówkami.

magik napisał:
2. Jeszcze przed zakupem kamerki (w lutym) nabyłem także dwa dodatkowe obiektywy za niezbyt wygórowaną cenę chyba 99$ za każdy
Są to obiektywy firmy NIKURA (mada in Japan). Jeden x0,5, drugi x2,0
Kupiłem je tak pod natchnieniem... :) Czy myślicie, że jakość tych obiektywów nie pogorszy moich nagrań ?
Kamera jest nowa, obiektywy mało popularne (przynajmniej dla mnie), najlepiej będzie jak sam porównasz jakość i się podzielisz spostrzeżeniami.


magik napisał:
4. Jak zamontowałem obiektyw x2,0 to w pewnym momecie zobaczyłem czarne "koło", czyli część obiektywu na ekranie. Czy to jest poprawne ?
Ja bym nie chciał mnieć tak nagranych filmów. Raczej to nie jest poprawne.

magik napisał:
5. Czy jeżeli myślę o filtrach to powinny być montowane "za" dodatkowymi obiektywami czy przed ?. Montująć na kamerze, to co powinny być najpierw montowane ?
Raczej za. Najpierw konwertery.

magik napisał:
Czy macie namiary na jakieś tanie ładowarki ?
ceneo, allegro. Jak coś nabędziesz podziel się wrażeniami z użytkowania.

Pozdrawiam
Huzar
 

LCC

New member
Huzar napisał:
LCC, nie chcę być namolny ale czy mógł byś to dla mnie sprawdzić:Czy da się ładować oryginalną baterię FH60 załadowaną do kamery podłączając zamiennik FH100 do gniazda zasialania w kamerze?
(np. podłączam sobie tak kamerę w torbie i się ładuje w trasie, dojeżdżam na miejsce, odłączam kabelek i FH60 w kamerze już jest naładowana. Odjeżdżam, podłączam itd.)
Chcesz naładować FH100 prądem z FH60? Czy dobrze rozumiem? Bo dla mnie to jest bez sensu
 

Huzar

New member
LCC napisał:
Chcesz naładować FH100 prądem z FH60? Czy dobrze rozumiem? Bo dla mnie to jest bez sensu

Dla mnie też bez sensu.
Chodziło o odwrotną sytuację, czyli naładowanie FH60 (w kamerze) z zamiennika FH100 (obok kamery).

Póki co kupiłem oryginała FH70, ale taka informacje nadal jest cenna. Jeśli to zadziała to można by tanim kosztem kręcić i przez 2 tygodnie unpluged bez wystającej baterii i kabelka (używam viewfinder-a).

pozdrawiam
Huzar
 

Huzar

New member
slimak napisał:
VLC jest idealny do HDV mpg2, a do AVCHD CyberLink PowerDVD 7.xx i trochę mocniejszy komputer niż P4 3GHz.

Tak na marginesie, jest juz 8 wersja PowerDVD wykorzystująca nowe karty graficzne do odtwarzania. U mnie na 8600GTS zużycie procesora (C2Duo 3,4GHz) przy odtwarzaniu wynosi ok. 5%.

Pozdrawiam
Huzar
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Huzar napisał:
Dla mnie też bez sensu.
Chodziło o odwrotną sytuację, czyli naładowanie FH60 (w kamerze) z zamiennika FH100 (obok kamery).

Póki co kupiłem oryginała FH70, ale taka informacje nadal jest cenna. Jeśli to zadziała to można by tanim kosztem kręcić i przez 2 tygodnie unpluged bez wystającej baterii i kabelka (używam viewfinder-a).

pozdrawiam
Huzar
Takie ładowanie jest możliwe - sprawdziłem i to działa tzn wskaźnik ładowania w kamerze świeci gdy do zasilania podłączony jest zamiennik poprzez kabelek a do kamery założony FH60. Nie wiem tylko jaki procent energii da się w ten sposób przetransferować - przecież będą jakieś straty. Ale jeżeli zamiennik przeszkadza w korzystaniu z wizjera czy nie prościej byłoby nieco przedłużyć kabelek i mieć zamiennik w kieszonce a do kamery nie zakładać żadnego akumulatorka? Wówczas napewno żadnych strat nie będzie.
 

maaarcin

New member
Witam

Mam pytanie: Czy kamera nadaje sie do robienia wywiadów z zewnętrznie podpiętym mikrofonem? Byłbym wdzięczny za zdjęcie wejścia mikrofonowego w tej kamerze.
 

Huzar

New member
Sydon777 napisał:
Takie ładowanie jest możliwe - sprawdziłem i to działa tzn wskaźnik ładowania w kamerze świeci gdy do zasilania podłączony jest zamiennik poprzez kabelek a do kamery założony FH60. Nie wiem tylko jaki procent energii da się w ten sposób przetransferować - przecież będą jakieś straty. Ale jeżeli zamiennik przeszkadza w korzystaniu z wizjera czy nie prościej byłoby nieco przedłużyć kabelek i mieć zamiennik w kieszonce a do kamery nie zakładać żadnego akumulatorka? Wówczas napewno żadnych strat nie będzie.

Dzięki. Dobre wieści, na pewno się przyda przy dłuższych rozstaniach z cywilizacją :)
Ja akurat wolał bym doładowywać w trasie jak nie używam kamery niż się plątać z kabelkami z kieszeni podczas kręcenia.

Pozdrawiam
Huzar
 

LCC

New member
Czy u Was też wystepuje ten problem, że wyświetlany na LCD z bezpośrednio podłączonej kamery po HDMI-miniHDMI wszystko jest ok, a gdy będziemy odtwarzać na PC oryginalne pliki .m2ts czy te z kamery to pojawiają się pasy podczas ruchu (coś ala przeplot) ??? Jak się tego pozbyć.
 
Do góry