Kable HDMI

tdx

New member
Bez reklam
Ja to widzę tak że trochę osób to czyta nawet jako gości i są bardzo ciekawi jakie realne różnice są pomiędzy kablami za powiedzmy 30/50/100/200/1K zł :D

to jak ktoś jest chętny?
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem ,NIE JESTEM DYSTRYBUTOREM TYCH KABLI ,używam kabli Inakustik tylko jako osoba prywatna i nie ukrywam że cenię tego producenta .Zdjęcie było tylko przykładem

Nie ma tu nic do rozumienia info na własne potrzeby
Inakustik sam używam jako głośnikowy i jeden tani HDMI za 40 zł




Akurat nigdzie Ciebie nie obrażam po prostu sobie piszemy...

Zdjęcie toalety jest przejaskrawionym przykładem tego że cena nie zawsze odzwierciedla korzyści
>> w tym przypadku zasiąść na złotym tronie to lepsze samopoczucie, natomiast realnych korzyści raczej z tego nie ma...

Możemy się nie zgadzać ale zacznij pisać bardziej konkretniej bo na razie mnie bawisz :D

No to ok zróbmy test kabli HDMI jaki problem???
W końcu to forum o HDTV...

Co wy na to? :D

Świetny pomysł już kiedyś to proponowałem :)Tylko gdzie
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Bardzo "ciekawy' temat. :D. Temat HDMI, to zawsze wojna, krew, łzy i bójka:D.
 
Ostatnia edycja:

benik

New member
Panowie jak to kiedyś ktoś na nartach napisał, zalecam "luz w dupie" :)

Temat jest bardzo fajny :) jeden z moich top 10....

We wszystkich testach HDMI które czytałem lub dane mi było pomacać na żywo (o ile kabel był sprawny :D) różnice dotyczyły oplotu i jakości wykonania (wtyczka nie zostawała w gnieździe :D, lub podczas zginania kabla obraz nie znikał) żadnej różnicy w obrazie nie było :)

(...)

Na czym w takim razie polega "lepszość" droższego kabla hdmi?

można kupić iPhone 5 w całości ze złota, wysadzany diamentami za 10 milionów funtów, można kupić za 600 :D

No właśnie moim zdaniem ta "lepszość" droższego hdmi polega, jak sam piszesz na tym, ze oplot jest lepszy i jakośc wykonania. "Droższość" = jakość = "lepszość" z grubsza.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak, nie przekladajaca sie w zaden sposob na jakosc obrazu...

W nowym roku cos sie wymysli :)



wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

piotr818

New member
Bez reklam
Tak, nie przekladajaca sie w zaden sposob na jakosc obrazu...

W nowym roku cos sie wymysli :)



wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
Na jakość obrazu wpływa głównie ekranowanie czyli zw.oplot (pojedynczy lub podwójny) kabel nie zbiera zakłóceń zewnętrznych. Stosuje się także cewki przy samych końcówkach. Jakość samego przewodnika ma mniejsze znaczenie przy sygnale cyfrowym ale jednak ma przekrój linki właściwej. Najwięcej zyskujemy przy budowie wtyczki oraz materiału z jakiego jest wykonana i nie piszę tu o jej stronie zewnętrznej (styki nie śniedzieją a połączenia ich nie są jak w tanich kablach lutowane . Cena dobrego kabla HDMI moim zdaniem powinna się zamykać się w kwotach od 60-150 zł i wtedy zyskamy długotrwałe użytkowanie. Oznaczenie kabla na technologię 1.4 a nawet 2 przy niskiej cenie ma tylko znaczenie marketingowe. Jeśli już dziś kogoś stać na telewizor w technologi 4K to stać go na kable powyżej 1000 zł. Ja polecam wszystkie kable i te cyfrowe i analogowe w dobrej jakości za rozsądna cenę. A reszta jest dla snobów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się, bo to już niesmaczne się z lekka robi. Tym bardziej wrzucają sobie ludzie, którzy już jakiś czas siedzą na forum i których się szanuje za posiadaną wiedzę. No szkoda:(

Hej Krzychu nie wiem czy zauwazyles ale tutaj zamyka sie inne tematy... temat zwiazany z kablami itp to mniej dziala na pewne osoby... A ze ten temat juz jest bez sensu i to co sie w nim wypisuje, a tym samym powinien byc juz zamkniety to juz kilka osob zauwazylo, tylko co z tego...
Patrzac na pewne wypowiedzi to ma sie wrazenie ze tu sami inzynierowie elektronicy,elektrycy- fachowcy od wszystkiego w dziedzinie audio-video. A inzynierowie odpowiedzialni za kable w prestizowych firmach to banda lobuzow , naciagaczy, ktorzy maja jedyny tylko cel wymyslec kabel ktory jest dokladnie taki sam jak i jego koszt koszt wyprodukowania tyle ze np 10-15,20 razy drozszy. A ludziska glupie placa duze pieniadze za cos co jest takie samo, tyle ze o te np. 10,15 razy tansze. To co maja powiedziec inzynierowie z Furutecha ktorzy wymyslaja gniazdka elektryczne po 200-500 zl, tam to dopiero jest lipa i naciaganie ludzi, a kazdego roku iles tego asortymentu zostaje sprzedana nawet w takim kraju jak nasz. Wiec po co je kupowac (o ile kogos stac i widzi w tym sens) skoro idziesz do Obi i kupujesz gniazdko za 15 zl :) Pozdrawiam w Nowym Roku i zycze Ci wszystkiego dobrego.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Patrzac na pewne wypowiedzi to ma sie wrazenie ze tu sami inzynierowie elektronicy,elektrycy- fachowcy od wszystkiego w dziedzinie audio-video. A inzynierowie odpowiedzialni za kable w prestizowych firmach to banda lobuzow , naciagaczy, ktorzy maja jedyny tylko cel wymyslec kabel ktory jest dokladnie taki sam jak i jego koszt koszt wyprodukowania tyle ze np 10-15,20 razy drozszy. A ludziska glupie placa duze pieniadze za cos co jest takie samo, tyle ze o te np. 10,15 razy tansze. To co maja powiedziec inzynierowie z Furutecha ktorzy wymyslaja gniazdka elektryczne po 200-500 zl, tam to dopiero jest lipa i naciaganie ludzi, a kazdego roku iles tego asortymentu zostaje sprzedana nawet w takim kraju jak nasz. Wiec po co je kupowac (o ile kogos stac i widzi w tym sens) skoro idziesz do Obi i kupujesz gniazdko za 15 zl :)

Nie widzisz albo nie chcesz zobaczyć błędu logicznego w swoim rozumowaniu... Ja nie czepiam się ludzi którzy tak jak Ty (piszę patrząc na Twoją stopkę) chcą mieć produkt bardziej ekskluzywny i wyjątkowy. Masz pieniądze więc możesz je wydać na gniazdko zasilające za 500zł/szt na przewód zasilający za 2K.

1. Gniazdo zasilające jest tylko łącznikiem pomiędzy przewodami w ścianie a przewodem zasilającym urządzenie (więc tutaj raczej nikt niczego nie wymyśli nowego) >> oczywiści mamy względem gniazdka z obi za 15zł opatentowaną tarcze dociskową która zwiększa powierzchnie styku [za materiałami producenta] (bo normalnie to wtyczki zasilające mają tendencję do wypadania a większa powierzchnia styku powoduje... )
Mamy i poliwęglan, włókno szklane. Materiał ceramiczny >> czyli izolator

Natomiast na czym polega High End Performance tego gniazda?
za słowami producenta
The GTX receptacle can be summed up in a word; virtuoso! Feel, experience and communicate with music and sound!

Nic o obrazie... Na TV to pewnie nie działa....

Zresztą ja nie o tym...
HDMI

test 15m i 30m kabli hdmi
All HDMI Cables are the Same! Or are they… – Full Test | HD Guru - Part 4373

zapoznajmy się z dygresją autora na temat krótszych kabli...
At short distances (under 10 feet), like we've always said, there's not going to be any difference.

Strona Monstera
MonsterŽ High Definition Multimedia Interface (HDMI) cables and adapters

proponują do BR 3D transfer 17,8 Gbps ;) ciekawe

test wytrzymałości
Inside-AV - Podcast - Opinion - News

i live
[youtube]xxfLXH6qe9w[/youtube]


PS Mam wykształcenie techniczne kierunkowe specjalizacja energoelektronika
 
Ostatnia edycja:
Do góry