Kable HDMI

edi28

New member
Witam
Kupilem SONY W905 z blu-ray Sony BDP-S5100. Do tego mam stary ale dla mnie bardzo dobry HK247. Kable HDMI mam stare 2-3 letnie obraz 3D lata na tych kablach jak dla mnie OK. Mam pytanie czy jak kupie teraz kabel HDMI 1.4 czy zobacze jakas roznice?
 

edi28

New member
widzalem i czytalem. jest napisane 3D przez HDMI 1.4 lub wiecej. ja takiego na bank nie mam a mi ladnie lata. Blu-ray podlaczony kablem do HK247 (wersja HDMI chyba max 1.2) i HK247 z TV.
 

edi28

New member
dzieki za odpowiedzi. ostatnie pytanie. Jak podlacze blu-ray bezposrednio to TV i liczmy kupie kabel HDMI 1.4b to czy obraz w 3d lub 2d bedzie lepszy niz starymi kablami do HK247 a pozniej do TV.
 

Rafal7

Banned
Droższe kable różnią się tym od tańszych ze są wykonane z lepszych materiałów i to tyle,różnicy nie zobaczysz na droższym czy tańszym kablu.
Rożnica mogla by wystąpić przy dużych odległościach
 

prezy

New member
Bez reklam
Panowie warto tutaj dodać, że bardzo ważne są końcówki w kablach HDMI. Wiadomo jakość styków też powinna być poprawna ale końcówki muszą być bardzo płaskie, gdyż inaczej często pojawia się problem z ich włożeniem do innych sprzętów. Teraz już prawie wszyscy producenci maja płaskie gniazda i nie ma miejsca za udziwnienia i "szklane" końcówki. A często jest tak im bardziej droższy kabel tym dziwniejsza końcówka.
 

Rafal7

Banned
Panowie warto tutaj dodać, że bardzo ważne są końcówki w kablach HDMI. Wiadomo jakość styków też powinna być poprawna ale końcówki muszą być bardzo płaskie, gdyż inaczej często pojawia się problem z ich włożeniem do innych sprzętów. Teraz już prawie wszyscy producenci maja płaskie gniazda i nie ma miejsca za udziwnienia i "szklane" końcówki. A często jest tak im bardziej droższy kabel tym dziwniejsza końcówka.


Dlatego drogich kabli nie warto kupować:grin:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego drogich kabli nie warto kupować:grin:

A jakby bylo Cie stac na taki kabel drozszy jesli chodzi o hdmi czy np glosnikowy to tez bys pisal ze nie warto kupowac ??? Jesli np kogos nie stac na mercedesa klasy E za 300 tys to nie oznacza ze trzeba pisac ze nie warto mercedesa kupowac..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dzieki. czyli ogolem z tymi kablami to wielki pic.

Kolego zaden pic jesli nie byloby roznic miedzy kablami to firmy zajmujace sie tym ( dobre firmy ) bylby juz w zapomnieniu, a jednak jakos dzialaja i nie bankrutuja. Wiele osob pisze ze drogie kable to nie warto itp bo najzwyczajniej w swiecie nie stac jest ich kupic kabel hdmi np dl. 0,5 m za 300-400 zl. Wiele osob nawet takiego kabla w reku nie trzymalo a juz w wiekszosci nie porownywalo ich w swoim systemie... Ja mam inna filozofie kupowania kabli , kupuje sie taki kabel na ile czlowieka stac ale nie pisze sie o innych drozszych jesli sie ich nie poronywalo i jesli na te drogie czlowieka nie stac ... Jesli mnie byloby stac to na pewno zamiast kabla x mialbym np drozszy kabel Y pod warunkiem ze by mi odpowiadal dzwiekowo, ale nie pisze ze drogie kable to sa do bani .
Jak znasz angielski wejdz sobie w google i wyszukaj jakies fora zagraniczne i zoabczysz jaka jest roznica w pisaniu o kablach przez Anglikow czy Amerykanow... patrzac to co Polacy wyspisuja to mozna by bylo jednym zdaniem podsumowac ze nie oplaca sie kupowac drogich kabli tylko kupowac tanie bo i tak zagraja tak samo jak te drogie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez gwiazdy nie ma jazdy, Mercedes to Mercedes, kable HDMI to inna sprawa ;)
Ja mam drogie i te calkiem tanie, obecnie DaVinci po 70zl (z tego co pamietam), jest to swiadomy wybor a nie oszczednosc, testowalem z duzo, duzo drozszymi (ktore tez mam) i roznic nie zauwazylem, co innego kable glosnikowe, RCA itp. to juz calkowicie inny temat.

Firmy dzis rozne rzeczy produkuja i z powodzeniem sprzedaja, od magicznych kamieni audiofilskich za 1000zl po cudowne preparaty na odchudzanie, a kto zajmuje sie czwiczeniami, dobrze wie ze to pic na wode. Nie neguje kabli po kilkaset zl, bo to dobrze wykonane produkty i pewnosc poprawnego dzialania, ale takie po 2000zl to juz nie moja bajka. Znam te wszystkie publikacje w sieci, w tym niedokonczone dyskusje, ale ja tych roznic nie wylapuje.
Jezeli chodzi o HDMI to blizej mi do tych (pierwszych lepszych) linkow:
•• Test kabli HDMI
Nie daj się nabrać, czyli dlaczego tanie i drogie kable HDMI są takie same
 
Sygnał analogowy a cyfrowy to różnica, dlatego kable głośnikowe lepiej kupować lepsze. Sygnał cyfrowy jest, albo go nie ma, nic pomiędzy nie występuje.
 
Do góry