JVC S70 wszystko o serii 40S70

jackuc

New member
Tomek Koko napisał:
Nie wiem jak Polsat ale N-ka sprawdza sie b. dobrze. z tym tv, z tym ze tak jak pisałem najlepszy obraz jest przy rozdzielczosci 576i.

Ok, ale to wymuszasz na dekoderze ? Nie widziałem go na oczy więc się nie znam :)
A z oferty programowej jesteś zadowolony ? Cały czas coś chyba poprawiają ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jackuc napisał:
Ok, ale to wymuszasz na dekoderze ? Nie widziałem go na oczy więc się nie znam :)
A z oferty programowej jesteś zadowolony ? Cały czas coś chyba poprawiają ?
Tak rozdzielczośc sam ustawiasz na dekoderze. Co do oferty to dla mnie jest ok . Co mnie miło zaskoczyło to AXN-y Wiele osób pisało ze jakosc tech kanałów jest tragiczna. A ja uwazam ze na tym tv jest dobra. Gorsze sa może stare Startreki ale to chyba nawet na crt bedzie widac ze jest kiepski obraz. Rozczarowuje mnie MGM , jakos nic ciekawego tam nie moge znaleźć. Ciekawe co teraz pokaża w nowym kanale Nonstop Kino hd.
 

jackuc

New member
Tomek Koko napisał:
Tak rozdzielczośc sam ustawiasz na dekoderze. Co do oferty to dla mnie jest ok . Co mnie miło zaskoczyło to AXN-y Wiele osób pisało ze jakosc tech kanałów jest tragiczna. A ja uwazam ze na tym tv jest dobra. Gorsze sa może stare Startreki ale to chyba nawet na crt bedzie widac ze jest kiepski obraz. Rozczarowuje mnie MGM , jakos nic ciekawego tam nie moge znaleźć. Ciekawe co teraz pokaża w nowym kanale Nonstop Kino hd.

No to jeszcze to przeanalizuję.
Sam montowałeś, czy zleciłes jakiemuś fachmanowi ?
 

macek

New member
Bez reklam
40s70

Witam mam dylemat odnosnie platformy cyfrowej posiadam od dluzszego czasu cyfre+ tuner KENWOOD zamierzam dolozyc -n-czy ktos porównywal te dwie platformy napewno programy w hd chodza pieknie ale jak jest z reszta czy jest duza róznica w jakosci
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
macek napisał:
Witam mam dylemat odnosnie platformy cyfrowej posiadam od dluzszego czasu cyfre+ tuner KENWOOD zamierzam dolozyc -n-czy ktos porównywal te dwie platformy napewno programy w hd chodza pieknie ale jak jest z reszta czy jest duza róznica w jakosci

Porównywałem CYFRE + u kolegi na jego Sharpie LC 37 GA8E (zabij mnie ale nie pamietam jaki on ma tuner ,lecz chyba zwykły taki jaki dawała Cyfra zestawie) i N-ke na moim LG Niestety pomimo przepaści pomiędzy Sharpem kolesia i moim LG (oczywiście i niestety na jego korzyśc) -obraz z N-ki był nieporównywalnie wyraxniejszy, beż jakichkolwiek drgań i zasmużeń. Tuner n-ki jest wykonany w nowszej technologii i oferuje zdecydowanie lepsze parametry niz ten oferowany przez Cyfrę.Nie wiem jak sprawuje się Twoj Kenwood . Jednak róznica jest i to bardzo duża Oczywiście opisuje zwykłe kanały no bo HD Discovery, N Sport i Luxe HD to inna bajka.
 

macek

New member
Bez reklam
40s70

mialem zamiar byc moze wymienic tuner cyfry na nowszy bodajze dają teraz philips ale niewiem czy to pomoze.Poziom sygnalu na cyfrze to 3,5w skali do 5 na standardowej antenie cyfry.Oczywiscie nie mówie tutaj ze mam jakis slaby obraz z cyfry chodzi mi tylko o to czy z n obraz jest lepszy oprócz hd oczywiscie
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
macek napisał:
mialem zamiar byc moze wymienic tuner cyfry na nowszy bodajze dają teraz philips ale niewiem czy to pomoze.Poziom sygnalu na cyfrze to 3,5w skali do 5 na standardowej antenie cyfry.Oczywiscie nie mówie tutaj ze mam jakis slaby obraz z cyfry chodzi mi tylko o to czy z n obraz jest lepszy oprócz hd oczywiscie


Moim skromnym zdaniem obraz dekodera n-ki jest lepszy i to naprawde znacząco.
 

szopen

New member
Bez reklam
S70 ostatnie sztuki TV

Jeśli ktoś z Was zastanawia się nad zakupem JVC LT40S70, to powinien się w miarę szybko decydować ponieważ JVC Polska kończy dystrybucję tego modelu (dotyczy to także 37").
Ostatnie modele dostępne są w cenach od 5,6 k do około 6,1k w sklepach internetowych. Niestety, w tym zakresie cenowym występują tylko wersje kolorystyczne SU czyli jednolicie srebrne z ostatniej dostwy jaką JVC Polska ściągneła do kraju. Można jeszce kupić w internecie wersje BU (srebrno-czarny) jednak powyżej 6,1k lub w MM za 6,9k.
Co do następców tego udanego modelu trwają jeszcze negocjacje. Prawdopodobnie będzie to model (lub oba) o matrycy 42" jednak jedna z nich będzie w rozdzielczości 1366 x 768 druga zaś 1920 x 1080.
Można się ich spodziewać od kwietnia. Ceny nie są jeszcze znane jednak znając przebieg cyklu życia produktu ceny początkowe mogą być wysokie.

Może to będzie któryś z poniższych?

http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/2044

pozdr
 
Ostatnia edycja:

Groszek

New member
szopen napisał:
"Przeczytałem Twoje posty. Nie masz Ty łatwego życia kolego i rzeczywiście miotasz się!
Odnoszę wrażenie, że chcesz aby jedno urządzenie połączyło wszystkie zalety plazmy, LCD i TV tylnoprojekcyjnych i jednocześnie było pozbawione ich wad.....
Niestety, tak się nie da
icon11.gif
"


Cześć!!!

Oczywiście masz rację. Trochę to jednak denerwujące, ze wydając tyle kasy ( na TV!!!) trzeba iść jeszcze na jakieś kompromisy. Dlatego przyczaję się jeszcze troszkę - poczekam... ......może tydzień, a może dwa miesiące, i wybiore to najmniejsze zło! :D

Odnośnie końcówki 40S70 to prawda. Ostatnią serię JVC Poska ściągała ( ze względu na duże zainteresowanie) z JVC Niemcy, teraz mają ściągnąć z JVC Hiszpania. Mój felerny egzemplarz pochodził z Niemieckiej dostawy. Oczywiście niczego nie sugeruję, to są pełnowartościowe TV, które były jeszcze u nich w magazynach. Info 100% pewne - źródło zastrzeżone :cool:


Pozdrawiam
Groszek

P.S.
Oczywiście jak kupię nie omieszkam się pochwalić, może jakąś fotę ( w przyzwoitej rozdziałce) wrzuce...
 
Ostatnia edycja:

szopen

New member
Bez reklam
Groszek napisał:
Odnośnie końcówki 40S70 to prawda. Ostatnią serię JVC Poska ściągała ( ze względu na duże zainteresowanie) z JVC Niemcy, teraz mają ściągnąć z JVC Hiszpania. Mój felerny egzemplarz pochodził z Niemieckiej dostawy. Oczywiście niczego nie sugeruję, to są pełnowartościowe TV, które były jeszcze u nich w magazynach. Info 100% pewne - źródło zastrzeżone :cool:

Jesteś pewny o tym, że pojawi się jeszcze jedna dostawa S70?
Zaczynam mieć pewna presję spowodowaną informacjami o końcu dostaw
icon9.gif
.
Jestem zdecydowany na wersję BU a ona kosztuje powyżej 6,1k (stare dostawy). W dobrej cenie (5,6k)jest wersja SU, która niezbyt mi się podoba.
Jeśli masz informacje (albo Twoje źródło
icon7.gif
) kiedy i jakie wersje kolorystyczne przyjdą z Hiszpani - podziel się informacją !!!
Może rzeczywiście warto będzie poczekać????

pozdr
 

mdag

New member
szopen napisał:
W dobrej cenie (5,6k)jest wersja SU, która niezbyt mi się podoba.
Jeśli masz informacje (albo Twoje źródło
icon7.gif
) kiedy i jakie wersje kolorystyczne przyjdą z Hiszpani - podziel się informacją !!!
Może rzeczywiście warto będzie poczekać????
pozdr
Przyłączam się do tej prośby. Teść właśnie jest zdecydowany na zakup tego modelu, niestety najbardziej pożądana kolorystyka ZU jest niedostępna. Wersja BU jest jeszcze do zaakceptowania, ale SU już nie bardzo.

P.S. Pytanko przy okazji, skoro ten model powoli schodzi ze "sceny" co JVC planuje wprowadzić na rynek ? Chodzi mi głównie o 40 cali ?
 
Ostatnia edycja:

bacardi

New member
ostatnio ze 2 dni temu na caneo.pl pojawila sie wersja BU w sklepie torres.pl w superpromocji za 5590. Mieli ponoc jedna sztuke na magazynie. Troche sie balem czy to nie jakis egzemplarz ze zwrotu, a na nastepny dzien jzu nie bylo ;) Osobiscie z ciezkim sercem zdecydowalem sie na model SU, moze przynajmniej nico mi rozweseli ciemne meble ;)
na poczatku przyszlego tygodnia jak jak go zobacze na zywo to sie okaze czy bede zalowal czy nie... :|
 
Ostatnia edycja:

szopen

New member
Bez reklam
mdag napisał:
P.S. Pytanko przy okazji, skoro ten model powoli schodzi ze "sceny" co JVC planuje wprowadzić na rynek ? Chodzi mi głównie o 40 cali ?


Z tego co dowiedziałem się JVC tak jak wiele innych firm wycofuje się z formatu 40" i przechodzi na 42"

"Tajwańscy producenci paneli LCD przeznaczonych do stosowania w TV naciskają na producentów gotowych wyrobów, by wspólnie promować modele TV LCD wyposażone w 42 calowe ekrany.
Spodziewane zamówienia na drugą połowę 2007 roku są większe na panele 42 calowe niż na panele 40 calowe. Producenci uruchamiają coraz to nowe linie produkcyjne, głównie 7,5 generacji chociaż nie tylko. Philips zamierza zwiększyć początkowo zakładaną produkcję i dziś mówi się już o wytwarzaniu 100000 miesięcznie paneli 42 calowych, AUO planuje rozpoczęcie produkcji 42 calowych paneli w czwartym kwartale tego roku, natomiast CMO uruchomi w 3 kwartale nowej linii produkcyjnej 5G na której wytwarzane będą panele 42 i 47 calowe. CMO zamierza przenieść produkcję paneli 42 calowych do nowej fabryki 7,5 G w pierwszym kwartale 2007 roku, a do końca przyszłego roku produkcja wzrośnie do 100000 matryc LCD miesięcznie."
cytat z "Nowych Trendów w Elektronice"
pozdr
 

navy

Member
mdag napisał:
P.S. Pytanko przy okazji, skoro ten model powoli schodzi ze "sceny" co JVC planuje wprowadzić na rynek ? Chodzi mi głównie o 40 cali ?

W Stanach są już (chyba) dostępne zapowiadane wcześniej JVC 120Hz Clear Motion Dirive. Moim zdaniem to jest właśnie następca serii S. Design jest niemal identyczny, ta sama rozdzielczość, ten sam dobry dźwięk, jeszcze lepsze pocesory, rozmiar 32" - 37" - 42". Ceny powyżej przeciętnej, ale to ma chyba najmniejsze znaczenie. Zobacz tutaj http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/2044 W innych miejscach jest trochę o premierze tej serii w Stanach. W internecie nie ma jednak nic nt premiery w Europie. Tak, czy inaczej ja chyba poczekam z wymianą LCD Sony 26HG2 i raczej kupię tego nowego JVC "w ciemno".
 

rhayader

New member
szopen napisał:
Jesteś pewny o tym, że pojawi się jeszcze jedna dostawa S70?
Zaczynam mieć pewna presję spowodowaną informacjami o końcu dostaw
icon9.gif
.
Jestem zdecydowany na wersję BU a ona kosztuje powyżej 6,1k (stare dostawy). W dobrej cenie (5,6k)jest wersja SU, która niezbyt mi się podoba.
Jeśli masz informacje (albo Twoje źródło
icon7.gif
) kiedy i jakie wersje kolorystyczne przyjdą z Hiszpani - podziel się informacją !!!
Może rzeczywiście warto będzie poczekać????

pozdr


Nie chciałbym wzbudzać jakiś emocji ale te ostatnie sztuki są "pechowe" lub .... Kupiłem JVC udało mi się dostać jeszcze BU i złącze HDMI nie działa, wymienili mi na nowy ale już srebrny i co ? Piszczy nawet w standby. Oddaję go i biorę Sonego 40V2500.
 

szopen

New member
Bez reklam
rhayader napisał:
Nie chciałbym wzbudzać jakiś emocji ale te ostatnie sztuki są "pechowe" lub .... Kupiłem JVC udało mi się dostać jeszcze BU i złącze HDMI nie działa, wymienili mi na nowy ale już srebrny i co ? Piszczy nawet w standby. Oddaję go i biorę Sonego 40V2500.

Gdzie kupiłeś tą wersję BU?
 

wmwjas

New member
I stało się! :grin: I ja dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy tego lcd-eka. Kupiłem go w promocji (od dzisiaj) w Macro Cash & Carry. Taniej niż najtaniej w wyszukiwarkach.
Pierwsze wrażenia:
1. Jeeeeezuuuu, jaki wielki (zastąpił staruszka Sanyo 21") :cool:
2. Pierwsze wyszukiwanie programów z kablówki i lekki szok. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak tak duża powierzchnia obnaża niedoskonałości sygnału. Generalnie najlepiej prezentują się TVN-y, Mini-mini, AXN oraz DSF.
Jednak ciągle mi coś nie pasowało, aż wreszcie usiadłem 3,5 m od ekranu. Odległość zaczyna robić swoje.
3. NIedosyt DynaPix, coś mi nie pasuje. Najlepiej jest w ustawieniu "mało" lub "auto". Przy "max" następuje zbyt duże rozmycie.
4. Nie kapuję o co chodzi z funkcją "Cinema". Może jestem ślepy, ale nie widzę różnicy pomiędzu włączony, a wyłączony.
5. Dźwięk rewelacja. Świetne podbicie basowe, a "poprawiacz" lektora znakomicie się komponuje.
6. Kolory - bajka
7. Ustawienia kontrastu wg mnie znakomicie rozwiązane;
8. Intuicyjna obsługa menu i pilota. Jedyna jego (jak dla mnie wada to zbyt duży ciężar);
9. Znakomity duży możliwy kąt obracania odbiornika.
10. DVD i tu zaskoczenie. Telewizor obnaża jakość techniczną filmów. Aż dziwne, że niektóre dix-y lepiej się prezentują, aniżeli firmowe (nie gazetowe) dvd. Na razie podłączone to mam przez RGB. Jak podłączę component to napiszę o różnicach. Na HDMI przyjdzie jeszcze trochę poczekać, tak, że ze skalowania nie mogę jeszcze skorzystać i ocenić. Po prostu jeszcze nie mam.

To na razie tyle i na gorąco. Cóż, chyba będę musiał przejść na jakąś cyfrową platformę, aby wykorzystać pełnię jakości telewizora. :eek:

Generalnie, kiedy porównywałem w sklepie przed zakupem ten telewizor wyróżniał się i tak przy sąsiednich egzemplarzach. No może Philips był trochę wyraźniejszy, ale półka cenowa 2 razy wyższa. A jak jeszcze dodam, że w promocji Makro jest na 20x0% rat, to jak miałem go nie kupić?:grin:

Pozdrawiam
 
Do góry