JVC S70 wszystko o serii 40S70

Groszek

New member
warum

To już minimalnie nastąpiło - najniższa oferta to 5989,-pln :D
Dłuższe czekanie może zaowocować brakiem tego LCD na rynku...

Pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
Ustawienia obrazu

Podzielcie się swoimi ustawieniami obrazu w S70. Może ustalimy wspólnie optymalne ustawienia na tyle, by biel była idealna, nie raziła w oczy i aby "zawartość czerni w czerni" była bliska ideałowi?;)

Moje ustawienia (biorąc za punkt odniesienia środkowe położenie suwaków):
odcień: normalny
jasność-1: 15 w lewo (nawet 20 w lewo)
kontrast: 15 w lewo (j.w.)
jasność-2: środek (nawet 5 w lewo)
ostrość: środek
kolor: 5 w lewo
ustawienia koloru: normalny

Ustawienia specjalne:
- Digi pure na auto;
- color, picture, automatyczna reg. jasnosci i redukcja szumów na załącz.

Przy ww. ustawieniach, obraz jest ciepły, kolory żywe, biel nie razi, czerń w normie. A jakie są Wasze propozycje?
pozdrawiam
 

Mabri

New member
Właściciele 40s70 podajcie jakieś informacje dotyczące jak sprawuje się ten tv w trakcie eksploatacji.
 

macek

New member
Bez reklam
40s70

Witam tez kiedys pytalem wlasnie o optymalne ustawienia tak ze to jest bardzo dobry pomysl moze wspólnie dojdziemy do jak najlepszych ustawien wiadomo ze kazdy ma swoje ustawienia ale warto sie z nimi podzielic ja np. mam bardzo zblizone do ciebie ale moze ktos inny ma inaczej.pozd
 

michun

New member
panel jvc 40s70

hej
jakiej produkcji jest panel jvc 40s70?
czy to jest samsung czy tez sharp?
w opisach ma on czas reakcji 6ms ale czy to jest pelen czas reakcji?
z gory dziekuje i pozdrawiam
michal
 

slavi

New member
panel JVC LT 40S70

michun napisał:
hej
jakiej produkcji jest panel jvc 40s70?
czy to jest samsung czy tez sharp?
w opisach ma on czas reakcji 6ms ale czy to jest pelen czas reakcji?
z gory dziekuje i pozdrawiam
michal
JVC w modelach LT 40S70 używa paneli SHARPA (takie informacje uzyskałem od KIKIEGO gdy się zastanawiałem nad zakupem 40S70). TV świeci bardzo ładnie na sygnale z kabla (MULTIMEDIA) nawet z doległości 3m i nie widzę dla niego konkurencji w LCD 40". Coraz więcej osób dochodzi do takiego samego przekonania :)

Pozdr.
 

szopen

New member
Bez reklam
slavi napisał:
JVC w modelach LT 40S70 używa paneli SHARPA (takie informacje uzyskałem od KIKIEGO gdy się zastanawiałem nad zakupem 40S70). TV świeci bardzo ładnie na sygnale z kabla (MULTIMEDIA) nawet z doległości 3m i nie widzę dla niego konkurencji w LCD 40". Coraz więcej osób dochodzi do takiego samego przekonania :)

Pozdr.



Popieram kolegę….chociaż

Chyba pojawiła się już wzbogacona wersja tego TV. Na angielskiej stronce JVC widnieje nowy model o oznaczeniu JVC LT-40DS7BJ. Wzbogacona jest o tuner IDTV.
Na ang. portalu zakupowym cena tego TV jest taka sama jak wersji S70 w Polsce na Skąpcu czyli do 6k. Dowodzi to, że JVC stosuje jednakową politykę sprzedaży tak u nas jak i w pozostałych krajach Europy. W przeciwieństwie do innych producentów, którzy na różnych rynkach stosują różne ceny. ( taki np. Sharp XD1E na poniższym portalu kosztuje niewiele ponad 6k z dostawą. W Polsce najtaniej jak widziałem, to 7,9k

http://www.unbeatable.co.uk/product/Sharp-Aquos-LC42XD1E-42-in-LCD-Television/37588581.html

pozdr,
 

macek

New member
Bez reklam
40s70

Witam niestety ale ten tv w pazdzierniku zeszlego roku kosztowal okolo 6k gdzie w Polsce okolo 9k chociaz do tej pory ceny niezbyt spadly co do tego modelu pozd.
 

szopen

New member
Bez reklam
macek napisał:
Witam niestety ale ten tv w pazdzierniku zeszlego roku kosztowal okolo 6k gdzie w Polsce okolo 9k chociaz do tej pory ceny niezbyt spadly co do tego modelu pozd.


No i teze o jednakowej polityce sprzedaży JVC szlag trafił....
icon7.gif

Jednak nadal pozostał mój dylemat, co kupić. Niezaprzeczalne walory JVC, poruszane już wielokrotnie na tym forum powodują, że jest On na pierwszym miejscu mojej listy ewentualnych TV do zakupu.
Na drugim zaś plasuje się Sharp 42XD1E.
Wielokrotnie obserwowałem (głównie w MM )jak oba te LCD spisują się w akcji i muszę powiedzić, że nie jestem w stanie wyłonić zwycięzcy.
Każdy z nich ma pewne wady i zalety odróżniające je od siebie i powodujące, że mam totalną zagwozdkę!

JVC
+ świetna matryca
+ dobra opinia dotycząca jakości wykonania oraz małej usterkowości
+ cena ( 5,7k )
- 1366x768
- 40"

Sharp
+ świetna matryca
+ 1920x1080
+ 42"
+ design
- wpadka jakościowa z pierwszymi egzemlarzami
- cena ( 7,9k )

Powoli dochodzę do wniosku, że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zamówienie prezentacji w domu.

Ps. Czy ma ktoś z Was taki sam dylemat?
 

rhayader

New member
Ten sam dylemat JVC czy Sharp

Trafiłeś w dziesiątkę z tym postem. Sam gryzę się co wziąć.
Do twojego postu skłaniałem się do JVC ponieważ czytałem iż Sharp 42" jest składany gdzieś w Azji i jego jakość znacząco podupadła. Twierdzisz iż obecne modele są lepsze ?
 

bacardi

New member
Ja dlugo zastanawialem sie co kupic, po wyczytaniu wielu pozytywnych opini, ogledzinach i ostatniej obnizce cen, zdecydowalem sie na jvc 40S70... problem tylko w tym, ze we wszystkich sklepach z obnizona cena wystepuje on obecnie w kolorze srebrnym (SU bez czarnej ramki). Wg informacji z jednego sklepu, w jvc polska jest obecnie dostepny jedynie kolor srebrny i innego juz nie bedzie, poniewaz jest to model schodzacy... ?? :|
i teraz mam dylemat, ale chyba lepiej postawic na sprawdzony model...
 

szopen

New member
Bez reklam
rhayader napisał:
Trafiłeś w dziesiątkę z tym postem. Sam gryzę się co wziąć.
Do twojego postu skłaniałem się do JVC ponieważ czytałem iż Sharp 42" jest składany gdzieś w Azji i jego jakość znacząco podupadła. Twierdzisz iż obecne modele są lepsze ?


Moja wiedza na temat poprawy jakości obecnych partii 42"Sharpa jest oczywiście czysto teoretyczna i pochodzi, jak większość wiedzy jaką posiadam, z tego forum. Ale przecież powstało ono po to, aby ludzie nie mający na codzień do czynienia zawodowo z elektroniką użytkową a stojący przed wydatkiem z domowego budżetu kilku lub kilkunastu K, mogli wymienić się swoimi doświadczeniami i preferencjami
(odwieczna wojna zwolennicy plazm vs. zwolennicy LCD - zaciekłość nietórych postów i postaw wprawia mnie w zdumienie, inne zaś doprowadzają mnie do łez śmiechu)
icon7.gif
.
Wiedza ta, wraz z "własnocznymi" oględzinami ma także spowodować, że w momencie dokonania zakupu ma się przeświadczenie dokonania dla siebie najlepszego wyboru ze wszystkich możliwych opcji.

Wracając do Sharpa :

Ponoć choroby wieku niemowlęcego czyli, zawieszanie się i buczenie zostały wyeliminowane wraz nowymi dostawami datowanymi po 20 stycznia 2007. Możliwością sprawdzenia czy dany TV jest z wcześniejszej czy późniejszej partii produkcyjnej jest numer serii umieszczony na odbiorniku (gdzieś na forum wymieniane były numery określające partię z wczesnej produkcji, obciążonej tymi wadami). Zastanawia mnie jednak nadal czy XD1 jest zdolny jak S70 do równie dobrego odtwarzania sygnału SD. I ten problem może rozwiązać tylko prezentacja.....

bacardi napisał:
Ja dlugo zastanawialem sie co kupic, po wyczytaniu wielu pozytywnych opini, ogledzinach i ostatniej obnizce cen, zdecydowalem sie na jvc 40S70... problem tylko w tym, ze we wszystkich sklepach z obnizona cena wystepuje on obecnie w kolorze srebrnym (SU bez czarnej ramki). Wg informacji z jednego sklepu, w jvc polska jest obecnie dostepny jedynie kolor srebrny i innego juz nie bedzie, poniewaz jest to model schodzacy... ??
i teraz mam dylemat, ale chyba lepiej postawic na sprawdzony model...

Zmartwiłeś mnie chłopie tą informacją!
Może to płaskie i przyziemne ale i ja jestem zdecydowany tylko i wyłącznie na kolorystykę w wersji BU (czyli z czarną ramką). Mój poprzedni sprzęt(TV,amplituner,dvd) był złożony z elementów w kolorze srebrnym. Nadszedł czas na zmiany i od tygodnia rozpocząłem budowanie nowego zestawu klocków w kolorze czarnym. Pierwszym zakupem był amp. Denon 2907 (miodzio wygląd i dźwięk).
Tak więc, logiczną konsekwencją tej decyzji jest TV z elementami czerni.
Dowiadywałeś się może co JVC planuje w miejsce S70? Czy jest to może JVC LT-40DS7BJ czyli S70 wzbogacony o tuner IDTV o którym pisałem parę postów niżej czy możemy spodziewać się raczej jakiejś totalnej nowości?

Pozdr
 

Gregorymik

New member
Ja mam jeszcze wiekszy!
Bowiem zobaczyłem ile kosztuje Sharp 46" na rynku brytyjskim!!! i ile kosztuje na naszym... wiec .... szukam rozwiazania ....
 

bacardi

New member
szopen napisał:
Dowiadywałeś się może co JVC planuje w miejsce S70? Czy jest to może JVC LT-40DS7BJ czyli S70 wzbogacony o tuner IDTV o którym pisałem parę postów niżej czy możemy spodziewać się raczej jakiejś totalnej nowości?
niestety na razie nie dowiedzialem sie niczego na ten temat...
 

szopen

New member
Bez reklam
bacardi napisał:
problem tylko w tym, ze we wszystkich sklepach z obnizona cena wystepuje on obecnie w kolorze srebrnym (SU bez czarnej ramki)

Rzeczywiście nie ma wersji BU, ale oprócz SU posiadają jeszcze wersją ZU czyli cały czarny ( jak dla mnie jest ok ).
Jednak nadal nie rozwiązywało to mojego problemu, co kupić?
Jak wybrane przeze mnie modele zachowaja się na obecnie zainstalowanym w moim mieszkaniu kablu (Aster, ale już niedługo)?
Jak będą świecić w warunkach w których będą dla jednego z nich warunkami docelowymi?
No i jak w wielkopowierzchniowym sklepie jakim jest MM wybrać odpowiedni rozmiar TV?. Tam 40", która stoi w sąsiedztwie ekranów 46", 50" i większych, wygląda jak jakiś monitor o przekątnej 17". Obecnie mam CRT 32" i oglądam go z odległości 3-3,5m więc nawet trudno mi sobie wyobrazić jak w tak małym pokoju będzie wyglądało to 40" nie mówiąc już o 42"
Zdecydowałem się więc na to o czym myślałem od dawna.....

Zamówiłem prezentacje w domu!

Przybliżony termin prezentacji - koniec przyszłego tygodnia (ustalenie terminu w poniedziałek).
Do konkurencji staną trzy ekrany.

- JVC LT40S70 BU (mają tą wersje kolorystyczną)
- Sharp 42 XD1
- ?

Dwa wybrane przeze mnie i jeden (tak sobie zażyczyłem) wybrany przez sklep e-panasonic. Warunkiem było aby ten trzeci mieścił się kwotowo w granicach wyznaczonych przez dwa poprzednie. Nawet nie wiem czy to będzie LCD czy plazma (niespodzianka)
icon7.gif

Koszt prezentacji 200pln oraz kaucja w wysokości 200 pln, która jest zwrotna w przypadku zakupu jednego z prezentowanych TV. Warunki jak nabardziej ok, biorąc pod uwagę, że gwarantują cenę niższą od najniższej w necie (pod warunkiem, że najniższa określa TV wyposażony w polską gwarancje).
Sprawdziłem - określa.
Jak na razie, taka forma zakupu wydaje się mi się najlepszą z możliwych. Za głupie 200pln unikam loterii związanej z zakupem TV w sklepach internetowych
- przyjdzie czy nie przyjdzie
- kiedy przyjdzie
- a jak przyjdzie to czy będę mogł sprawdzić przed potwierdzeniem czy
TV jest cały
- czy odpali jak go podłączę
- itd

Nadal na szczycie moich preferencji jest JVC a co wybiorę opiszę po prezentacji i zakupie.....

Gregorymik napisał:
Ja mam jeszcze wiekszy!
Bowiem zobaczyłem ile kosztuje Sharp 46" na rynku brytyjskim!!! i ile kosztuje na naszym... wiec .... szukam rozwiazania ....

ciężka sprawa i strasznie skomlikowana. Sam tak kombinowałem ale z racji trudności jakie czekają kupującego (gwarancja, transport,poziom ryzyka) poddałem się i zdecydowałem się na zakup w Polsce
pozdr
 
Ostatnia edycja:

Gregorymik

New member
Wczoraj zobaczyłem je oba w sklepie postawione koło siebie.
Niestety jak to w sklepach "specjalistycznych" bywa najczęsciej nie maja sygnału HD ( za wyjatkiem prezentacji dla Samsungów i brak technicznej możliwości podłączenia tejże do kilku odbiorników)
Leciał sygnał z satelity jakiś program muzyczny.
Czerń na JVC to była czerń natomiast na Sharpie nie do końca!
Sam zdecydował bym sie na JVC ale nie ma w czarnych obudowach.
A na próbę dowiedzenia sie czy będą i dlaczego nie będą zostałem arogancko potraktowany przez mego rozmówcę z JVC.
Czekam na kolejne ruchy cenowe...
 

szopen

New member
Bez reklam
Gregorymik napisał:
Sam zdecydował bym sie na JVC ale nie ma w czarnych obudowach.

Jeśli interesuje Cię wersja ZU czyli w jednolicie czarnej obudowie to mają ją w wrocławskim Megamedia (megamedia.pl), najniższa cena w necie - 5 649 pln. Sprawdzałem. Termin realizacji około 3 dni robocze. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.
pozdr
 

rhayader

New member
Kupiłem JVC, stwierdziłem iż na najbliższe 5 lat wystarczy, więc nie ma co przepłacać. Po tym czasie - będę się martwił co dalej. Jak na razie jestem zadowolony i czekam na więcej HD w Cyfrze +.
A JVC wymiata, pozdrowienia.
 

szopen

New member
Bez reklam
rhayader napisał:
Kupiłem JVC, stwierdziłem iż na najbliższe 5 lat wystarczy, więc nie ma co przepłacać. Po tym czasie - będę się martwił co dalej. Jak na razie jestem zadowolony i czekam na więcej HD w Cyfrze +.
A JVC wymiata, pozdrowienia.


No co Ty!
Kupiłeś Bohatera tego wątku w forum i zdobyłeś się na napisanie
4 zdań?!
icon7.gif

Przecież Twoje wrażenia stanowią dla przyszłych nabywców bezcenną wiedzę.
Za ile kupiłeś, gdzie, jaką wersję, z czym gra, na jakich programach najlepiej chodzi i na jakich najgorzej, czy występuje pixeloza, jaka odległość, co zdecydowało, że to jest JVC ?

pozdr
 

jackuc

New member
szopen napisał:
No co Ty!
Kupiłeś Bohatera tego wątku w forum i zdobyłeś się na napisanie
4 zdań?!
icon7.gif

Przecież Twoje wrażenia stanowią dla przyszłych nabywców bezcenną wiedzę.
Za ile kupiłeś, gdzie, jaką wersję, z czym gra, na jakich programach najlepiej chodzi i na jakich najgorzej, czy występuje pixeloza, jaka odległość, co zdecydowało, że to jest JVC ?

pozdr

Ja też kupiłem tylko mniejszego brata tj 37S60 u Kikiego. Bardzo chciałbym Wam opisac pierwsze wrażenia, ale niestety pomimo wysyłki telewizora we wtorek z winy UPS do dnia dzisiejszego paczka nie doszła. Po prostu koszmar. Dziadowska firma i tyle. Zero informacji i dbałości o klienta. Jestem wkurzony na maxa :x :x :x :x
Odległość u mnie to 2,5-3 m, pokój od wschodu więc raczej cień, myslałem również na 40", ale po uzgodnieniach z Kikim optymalnie wypadła ta 37"
Mam słabą kablówkę także rewelki się nie spodziewam, ale na dvd powinno być ok także zdam relację jak sprzęt w końcu dotrze
 
Do góry