JVC S70 wszystko o serii 40S70

rhayader

New member
Aby opisać całość wrażeń z zabawą z JVC muszę podłączyć jeszcze cyfręHD po HDMI - a tego nie udaje mi się zrobić.
Mam problem - tak jak by się nie widziały.
Walczę z ustawieniami, tuner i kabelek jest oki, przetestowane na innym sprzęcie.
Macie jakieś rady to chętnie przyjmę.
pozdrowienia
Adam
 

PROGRESYWNY

New member
Czy ktos z was posiada tv full hd i PS3 lub XBOXA360.
...szukam tv dla swoich konsol - zastanawiam sie czy jak mam tv full hd(1080i(p)) to czy gra ,ktora obsluguje maximum 720p(xbox360) bedzie wygladac lepiej czy gorzej a moze lepiej by wygladala na innym modelu JVC ale np bez rozdz. 1080

PS3 zamierzam kupic razem z tv. Moge przeznaczyc na tv ok 2.700 euro -
ktos moze wie czy opisywany na forum JVC sie nadaje ??

ps. czy Technologia w telewizorach lcd Panasonica jest na rowni z JVC czy lepsza/gorsza ...bo Panasonic (przynajmniej kiedys) dostarczal jakies partie do sprzetu JVC???
ps2. czy ten LCD moze konkurowac z SAMSUNG LE40F7B ????
Z GORY dzieki. pozdro
 
Ostatnia edycja:

Kylek

New member
Szanowni Panowie Panie Koledzy

Czytam,czytam i już prawie jestem pewny tego że kupię JVC LT 40 S 70
Bardzo długo sie zastanawiałem między nim a Samsungiem LE 40 N 71 B.
Powiedzcie mi jak bardzo istotny jest kontrast Samsung ma az 6000:1 a JVC tylko 800:1.
Jak jest z równomiernością swiecenia matrycy w JVC? w samsungu bywa róznieDajcie mi takiego kopa bym juz nie miał wątpliwosci

pozdrawiam

Kylek
 

rhayader

New member
Kupuj i już !
Zawsze będziesz miał jakieś "ale" - za miesiąc dwa wyjdzie inny lepszy model, to tak jak z kompami - dziś kupujesz a za kwartał jest już stary.
Nie będziesz żałował.
"Gówno jest smaczne - miliony much nie mogą się mylić"
:)
 

Groszek

New member
WITAM!!!

To ja wleje do tego łyżkę dziekciu....

Byłem posiadaczem tego telewizorka przez kilka dni. Faktycznie świeci bardzo dobrze. Na dobrych sygnałach z Cyfra + (TVNy), aż miło oglądać. Jednak przy słabszych nadawcach.... ......szkoda gadać. Mimo, że te LCD radzi sobie ze słabym sygnałem lepiej niż inne, oglądanie do przyjemnych nie należy. Mroczne filmy np. Doom, Zejście, itp. na platformie Cyfry (kanał Cyfra, Hbo) naprawdę słabiutko(przetestowane na wszelkich możliwych ustawieniach TV), z sygnału DVD (mroczne filmy) co najwyżej na 3+. 4- ( w 5pkt. skali), gradacja kolorów jest tylko dostateczna. U mnie dodatkowo wystąpił problem z nierównym podświetleniem matrycy, mam foto ( poproszę o szkolenie jak wkleić, jeśli się nie uda). Telewizor z bólem serca ( choć niewielkim) zwróciłem. To wszystko spowodowało mój powrót do konkurencyjnej technologii...
Wśród telewizorów LCD mimo wszystko jeden z ciekawszych - dodatkowo w super cenie...

Przy okazji - jeszcze raz dzięki dla użytkowników forum i powyższego TV, którzy jak "jeden mąż" przyszli mi z pomocą

Pozdrawiam
Groszek

P.S.
Zdjęcia w super rozdziałce mailem

p.p.s
Zdjęcia malusienkie, ale widać o co chodzi. Efekt widoczny na każdym ciemnym filmie. Chyba nierównomiernie podświetlona matryca. TV z super pewnego źródła, żadnej ściemy....
 

Attachments

  • foto1.bmp
    22 KB · Wyś: 145
  • foto2.bmp
    31,7 KB · Wyś: 105
  • foto3.bmp
    31,7 KB · Wyś: 89
Ostatnia edycja:

tadolboss

Member
Witam,
od prawie dwóch tygodni jestem posiadaczem tego JVC......
oglądam tv z odległości ok.2,5 - 2,8 metra narazie z kablówki- platforme miałem zamiar kupić zaraz po zakupie tego TV - jednak obraz z kablówki jest tak dobry że kupno przełożyłem na później......Przed zakupem miałem dylemat czy 40 cali na moje warunki to nie za dużo.....nic bardziej mylnego teraz sie cieszę ze nie wybrałem 37.Na prenentacji miałem Loewa i Toshibę full HD.
JVC (na kablówce) nie maił konkurencji, na DVD dorównywała mu Toshiba.......
oprócz kolorów 40S70 ma bardzo dobre skalowanie obrazu,przy Toshibie i Loewie obraz był wyraznie spłaszczony natomiast na JVC o wiele bardziej naturalny.Jesli chodzi o nierównomierne podświetlenie to u mnie ten problem nie wystepuje.....Jestem (jak narazie) bardzo zadowolony z mojego wyboru i mam nadzieję ze ów zadowolenie wzrośnie po podłączeniu platformy cyfrowej.........
Oczywiscie wybór nalezy do Was ja go moge tylko szczerze polecic
Pozdrawiam

P.S zapomniałem wspomnieć o dzwięku z tego TV - jest wyrąbisty !!!!!!
Loewe i Toshiba ledwie pierdziały w porównaniu z JVC-em
 
Ostatnia edycja:

szopen

New member
Bez reklam
Groszek napisał:
WITAM!!!

To ja wleje do tego łyżkę dziekciu....


A nie brałeś pod uwagę, że jeśli matryca była wadliwa mogło się to przełożyć także na obniżenie innych jej parametrów (kontrast, gradacja kolorów) ?
pozdr.
 

Groszek

New member
szopen napisał:
A nie brałeś pod uwagę, że jeśli matryca była wadliwa mogło się to przełożyć także na obniżenie innych jej parametrów (kontrast, gradacja kolorów) ?
pozdr.

Cześć!!!

Brałem to pod uwagę, dlatego przetestowałem następny. Jednak pewne "sparzenie się" spowodowało, ze straciłem serce to tego TV. Właściwie nie do telewizora, co do technologii. Niestety mamy takie czasy, że trzeba wybierać mniejsze zło - nie ma idealnych telewizorów - zarówno LCD jak i plasma ma swoje minusy. Cieszę się, ze u mnie tak wyszło bo pewnie TV by został, a tak zdystansowałem się to tematu, zobaczyłem u siebie w domu i wiem, że jednak ten telewizor ( a właściwie technologia) nie spełnia moich wymagań. Nie chcę być źle zrozumiany - więc sprecyzuje - wśród TV LCD ten model to świetna maszynka, dodatkowo atrakcyjna cena robi z niego praktycznie numer 1 do kupienia.
Jak wspomniał kolega formatowanie obrazu faktycznie świetne (chociaż jest troszkę irytujące rozciąganie obrazu przy bocznych krawędziach), dźwięk jak na telewizor imponujący


Pozdrawiam
 

szopen

New member
Bez reklam
Groszek napisał:
Cześć!!!
Brałem to pod uwagę, dlatego przetestowałem następny....

Ten drugi egzemplarz zachowywał się podobnie?
Jeśli możesz opowiedz na co się zdecydowałeś w przypadku konkurencyjnej technologii i dlaczego Twój wybór padł właśnie na ten model. Jestem po prostu ciekawy....

pozdr
 
Ostatnia edycja:

Groszek

New member
szopen napisał:
Ten drugi egzemplarz zachowywał się podobnie?
Jeśli możesz opowiedz na co się zdecydowałeś w przypadku konkurencyjnej technologii i dlaczego Twój wybór padł właśnie na ten model. Jestem po prostu ciekawy....

pozdr

Cześć!!

Drugi nie miał problemów z podświetleniem matrycy. No może ekstremalny ortodoks coś by znalazł, ale już mi to nie przeszkadzało. Resztę, czyli przeciętna jakość ( w zależności od nadawcy) z Cyfry + tak samo jak w poprzednim.... Oczywiście jest pięknie przy TV HD i obrazie z PC ( internet, gry - bo divix cieniutko). Jeśli chcesz wiedzieć co z plasm poszukaj moich postów ( tam opisałem moje typy) - tutaj nie będę zaśmiecał wątku. Szczerze mówiąc to z tym TV miotam się jak głupi - plasma, LCD, tylnoprojekcyjne - ehhhh...

Pozdrawiam
 

szopen

New member
Bez reklam
Groszek napisał:
Cześć!!
Szczerze mówiąc to z tym TV miotam się jak głupi - plasma, LCD, tylnoprojekcyjne - ehhhh...

Pozdrawiam


Przeczytałem Twoje posty. Nie masz Ty łatwego życia kolego i rzeczywiście miotasz się!
Odnoszę wrażenie, że chcesz aby jedno urządzenie połączyło wszystkie zalety plazmy, LCD i TV tylnoprojekcyjnych i jednocześnie było pozbawione ich wad.....
Niestety, tak się nie da
icon11.gif

Doszedłem do takiego samego wniosku w swoim przypadku i wyszło mi z tych przemyśleń, że potrzebuje dwóch urządzeń.
Następnym krokiem było określenie pułapu cenowego jaki mogę i chcę na to przeznaczyć. Wstępnie określiłem go na poziomie 10k.
Ponieważ moje preferencje medialne rozkładają się w następującej kolejności :

- TV
- DVD (divix-ów nie lubię z zasady)
- PC

wyszło mi, że do TV i PC wystarczy mi w dobre LCD w rozmiarze 40"/42" (odległość 3/3,5m) zasilane w sygnał z którejś platformy cyfrowej ( N lub cyfra+).
JVC LT 40S70 idealnie wpisuje się w te założenia, biorąc pod uwagę jego jakość i dobre opinie o bezawaryjności. O cenie zwłaszcza po ostatnich obniżkach nie wspominając.

Do DVD zaś idealnym rozwiązaniem IMHO jest projektor, który przy tej odległości powinien mi dać wymiar wyświetlania na poziomie około 100 cali. Jeśli się uprę, mogę przy małych przeróbkach mieszkania uzyskać 150/170 cali. Byłem na kilku projekcjach u znajomych, którzy mają małą salę kinową w domu i mogę powiedzieć jedno - bajka!.
Kilku kumpli, dobre KD, pifkoo, chipsy, popcorn i nie chce się nigdzie wychodzić
icon10.gif


Zakupy mają mieć charakter skokowy - dziś LCD, za 3 miesiące projektor. Czas ten jest mi potrzebny aby zaznajomić się z tematem i wybrać projektor, który będzie spełniał moje oczekiwania i stanieje z dzisiejszych 8k do 5 k w maju/czerwcu.

No cóż, to jest mój plan i nie każdy musi się z nim zgadzać ale za około 10k, czyli tyle ile kosztuje, mniej więcej, dobra plazma Hitachi lub Pioneera mam 2 urządzenia, których żywotnośc (przez to, że są dwa) znacznie się wydłuża. O masie wrażeń nie wspominając....

pozdr
 
Ostatnia edycja:

jackuc

New member
jackuc napisał:
Ja też kupiłem tylko mniejszego brata tj 37S60 u Kikiego. Bardzo chciałbym Wam opisac pierwsze wrażenia, ale niestety pomimo wysyłki telewizora we wtorek z winy UPS do dnia dzisiejszego paczka nie doszła. Po prostu koszmar. Dziadowska firma i tyle. Zero informacji i dbałości o klienta. Jestem wkurzony na maxa :x :x :x :x
Odległość u mnie to 2,5-3 m, pokój od wschodu więc raczej cień, myslałem również na 40", ale po uzgodnieniach z Kikim optymalnie wypadła ta 37"
Mam słabą kablówkę także rewelki się nie spodziewam, ale na dvd powinno być ok także zdam relację jak sprzęt w końcu dotrze

Jest!!!
Wczoraj w końcu przyjechał. Dzięki firmie UPS (nigdy więcej !!!) jest po prawie tygodniu od nadania.
Wstępnie podłączyłem wieczorem i tak jak sądziłem na niektórych kanałach obraz bardzo słaby , ale to dlatego , że mam dziadowską kablówkę. I tego się spodziwałem. Sąsiad ma na dniach instalować polsat cyfrowy więc przetargamy tv do niego i będę mógł coś więcej powiedzieć. Na pewno trzeba się przyzwyczaić do zupełnie innego odbioru tv (mam obecnie 21" starego 12 letniogo sanyo)
Podłączyłem również dvd ale po s video , dzisiaj będę po componencie i np film auta w divx super chodzi.
Kolorki piękne itp. Będę jeszcze walczył z ustawieniam.i
Dźwięk super. Zrobię jakieś fotki to wstawie
A czy dobrze wybrałem ? Myślę, że tak. Odegłość od tv i jego wielkość (37") dla mnie wydają się optymalne. Miotałem się z wyborem ładny kawałek czasu i ciągle czekałem, że ten nastepny będzie lepszy itp.
Ale tak będzie zawsze. Zdecydowałem się na zakup i mam. Musi wystarczyć teraz na łądnych kilka lat i mam przynajmnie problem z wyborem z głowy :D
Pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jackuc napisał:
Jest!!!
Wczoraj w końcu przyjechał. Dzięki firmie UPS (nigdy więcej !!!) jest po prawie tygodniu od nadania.
Wstępnie podłączyłem wieczorem i tak jak sądziłem na niektórych kanałach obraz bardzo słaby , ale to dlatego , że mam dziadowską kablówkę. I tego się spodziwałem. Sąsiad ma na dniach instalować polsat cyfrowy więc przetargamy tv do niego i będę mógł coś więcej powiedzieć. Na pewno trzeba się przyzwyczaić do zupełnie innego odbioru tv (mam obecnie 21" starego 12 letniogo sanyo)
Podłączyłem również dvd ale po s video , dzisiaj będę po componencie i np film auta w divx super chodzi.
Kolorki piękne itp. Będę jeszcze walczył z ustawieniam.i
Dźwięk super. Zrobię jakieś fotki to wstawie
A czy dobrze wybrałem ? Myślę, że tak. Odegłość od tv i jego wielkość (37") dla mnie wydają się optymalne. Miotałem się z wyborem ładny kawałek czasu i ciągle czekałem, że ten nastepny będzie lepszy itp.
Ale tak będzie zawsze. Zdecydowałem się na zakup i mam. Musi wystarczyć teraz na łądnych kilka lat i mam przynajmnie problem z wyborem z głowy :D
Pozdrawiam
Tez mam ten tv i tez od Kikiego. Kablówka ma u mnie dobry sygnał jednak dzieki N-ce mam cudowny obraz. Ostry i tak kolorowy ze czasami mam wrazenie ze te wszystke kolory zaraz sie wyleja z tv. Jak oglądam wiadomosci na tvn lub tvn 24 to prawie jak hd. Nie wspominam o reklamamch bo przy nich to czlowiek az zamiera z wrazenia i nie marudzi, ze znowu blok reklamowy przerywa mu film. Oglądam z 3,5-4 m i teraz bym kupił wiekszy tzn 40S70. Z ciekawostek powiem ze przy N-ce s60 najlepszy obraz SD ma przy rozdzielczosci 576i a nie wcale jak to wielu zapawnia przy 1080i.
 

jackuc

New member
Tomek Koko napisał:
Tez mam ten tv i tez od Kikiego. Kablówka ma u mnie dobry sygnał jednak dzieki N-ce mam cudowny obraz. Ostry i tak kolorowy ze czasami mam wrazenie ze te wszystke kolory zaraz sie wyleja z tv. Jak oglądam wiadomosci na tvn lub tvn 24 to prawie jak hd. Nie wspominam o reklamamch bo przy nich to czlowiek az zamiera z wrazenia i nie marudzi, ze znowu blok reklamowy przerywa mu film. Oglądam z 3,5-4 m i teraz bym kupił wiekszy tzn 40S70. Z ciekawostek powiem ze przy N-ce s60 najlepszy obraz SD ma przy rozdzielczosci 576i a nie wcale jak to wielu zapawnia przy 1080i.

Hm no też się zastanawiałem na 40 "
Ale jest 37", jestem zadowolony i tak zostanie więc wszelkie dywagacje ucinam, chociaż jak pamiętam Kiki mi pisał , że dojdę do wniosku że 37" to żadna wielkość :) Miał racje.
Teraz priorytetem robi się wybór platformy tj N czy Polsat ??

Acha a jak dvd po componencie ? Podłączałeś ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jackuc napisał:
Hm no też się zastanawiałem na 40 "
Ale jest 37", jestem zadowolony i tak zostanie więc wszelkie dywagacje ucinam, chociaż jak pamiętam Kiki mi pisał , że dojdę do wniosku że 37" to żadna wielkość :) Miał racje.
Teraz priorytetem robi się wybór platformy tj N czy Polsat ??

Acha a jak dvd po componencie ? Podłączałeś ?
POdpiałem Yamaha S550. Obraz b.dobry. jesli chodzi o divx to zalezy jakie. Stargate 350mb to niestety szału nie ma ale jak oglądałem divixy sciągniety z osloskopu po 700mb to bardzo dobrze. Moja żona myslala ze to dvd.
 

jackuc

New member
Tomek Koko napisał:
POdpiałem Yamaha S550. Obraz b.dobry. jesli chodzi o divx to zalezy jakie. Stargate 350mb to niestety szału nie ma ale jak oglądałem divixy sciągniety z osloskopu po 700mb to bardzo dobrze. Moja żona myslala ze to dvd.

No ja dzisiaj będę kombinował z połączeniem. Po s wideo obraz jest ok, ale chcę zobaczyć po komponencie czy będzie zauważalna różnica.
DVD mam jakiś tani model korra :)
Dopiero przymierzam się do zakupu ampli i dvd. I tu tez dylemat czy brać ampli z hdmi czy np tańszego pionka 916 a dvd wtedy sobie połączyć po komponencie a ew. n po hdmi
Kurcze nie miała baba kłopotu. Kiedyś jak był ocet i musztarda w sklepie to było łatwiej :blagam:
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jackuc napisał:
No ja dzisiaj będę kombinował z połączeniem. Po s wideo obraz jest ok, ale chcę zobaczyć po komponencie czy będzie zauważalna różnica.
DVD mam jakiś tani model korra :)
Dopiero przymierzam się do zakupu ampli i dvd. I tu tez dylemat czy brać ampli z hdmi czy np tańszego pionka 916 a dvd wtedy sobie połączyć po komponencie a ew. n po hdmi
Kurcze nie miała baba kłopotu. Kiedyś jak był ocet i musztarda w sklepie to było łatwiej :blagam:
Jak to ktos kiedyś madrze powiedział: :"Ja ci dobrze radze ty rób jak uważasz".;) Mam podpiąta N-ke po hdmi a dvd po componenecie i nie czuje potrzeby wymiany sprzetu.
 

jackuc

New member
Tomek Koko napisał:
Jak to ktos kiedyś madrze powiedział: :"Ja ci dobrze radze ty rób jak uważasz".;) Mam podpiąta N-ke po hdmi a dvd po componenecie i nie czuje potrzeby wymiany sprzetu.

Tiaaaa, też się skłaniam ku takiemu rozwiązaniu
,tylko jak wezme polsat to dvd po hdmi a tuner po komponencie a jak n to odwrotnie :)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jackuc napisał:
Tiaaaa, też się skłaniam ku takiemu rozwiązaniu
,tylko jak wezme polsat to dvd po hdmi a tuner po komponencie a jak n to odwrotnie :)
Nie wiem jak Polsat ale N-ka sprawdza sie b. dobrze. z tym tv, z tym ze tak jak pisałem najlepszy obraz jest przy rozdzielczosci 576i.
 
Do góry