JVC S70 wszystko o serii 40S70

szopen

New member
Bez reklam
wmwjas napisał:
I stało się! :grin: I ja dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy tego lcd-eka. Kupiłem go w promocji (od dzisiaj) w Macro Cash & Carry. Taniej niż najtaniej w wyszukiwarkach.
Pozdrawiam

Kilka pytań do kolegi....
- Jaką wersję kupiłeś SU (srebrną) czy BU (srebrny z czarną ramką )?
- Ile kosztował?
- W jakim mieście?
- W którym markecie Makro?

Dzięki ;)

pozdr
 

wmwjas

New member
1. SU i taka mi była potrzebna.
2. 5610,78
3. Białystok
4. Oferta jest ogólnopolska i chyba wszędzie jest dostępna. W Białymstoku były 2 szt. i o godz. 12:00 jeszcze jedna została :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Czarnych modeli juz nie będzie.
Zostały tylko srebrne i też się kończą.
Nowe modele wielkości
230207jvc_a80_1.jpg
42
Bedą od 20.03.2007
i nie maja nic wspólnego z serią 40 S 70.
Następne serie / wyższe/ będą jeszcze później
pozdrawiam
 

Picioo

Member
Pech

Witam wszystkich. Wczoraj nabyłem JVC w Makro w Poznaniu (ostatniego). Obraz po HDMI z tunera i z DVD jest niezły. Cyfra HD i Premiere HD bajka. Przesiadłem się z plazmy LG tak więc mam już jakieś pojęcie o HD. Jednak mój egzemplaż nie dość że na czarnym tle ma białe plamy szczególnie w narożnikach, to na dodatek dzisiaj uszkodziły się piksele w dwóch miejscach i to po dwa w każdym miejscu. Czy tylko ja mam takiego pecha? Kiki jakie normy ma JVC na uszkodzone piksele, czy dopuszcza jakieś? A może te srebrne są jakieś felerne? w moim ramka TV w narożnikach odchodzi od matrycy ze 2 mm. Normalnie widać blachę ramki matrycy. Jakby niedokręcony. Nie wiem jak Wasze egzemplaże z Makro?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
właśnie przed chwilą porównywałem z Sharpami i Pioneerem
Nie mam martwych pikseli żadnych.
Nic nie wystaje , wszystko skręcone jak należy, nie ma odbarwień matrycy.
Z sygnału HD - nie widzę z dalszych odległości żadnych różnic w szczegółach nawet patrząc na full hd LCD.
Poproś o wymianę - są jeszcze dostępne w JVC Polska.
pozdrawiam
 

Picioo

Member
Problem w tym że w Makro już ich nie ma. Niby mają być w przyszłym tygodniu ale kto to wie. A ja niezabardzo lubię czekać.
 

slavi

New member
Picioo napisał:
Witam wszystkich. Wczoraj nabyłem JVC w Makro w Poznaniu (ostatniego). Obraz po HDMI z tunera i z DVD jest niezły. Cyfra HD i Premiere HD bajka. Przesiadłem się z plazmy LG tak więc mam już jakieś pojęcie o HD. Jednak mój egzemplaż nie dość że na czarnym tle ma białe plamy szczególnie w narożnikach, to na dodatek dzisiaj uszkodziły się piksele w dwóch miejscach i to po dwa w każdym miejscu. Czy tylko ja mam takiego pecha? Kiki jakie normy ma JVC na uszkodzone piksele, czy dopuszcza jakieś? A może te srebrne są jakieś felerne? w moim ramka TV w narożnikach odchodzi od matrycy ze 2 mm. Normalnie widać blachę ramki matrycy. Jakby niedokręcony. Nie wiem jak Wasze egzemplaże z Makro?
Witam
Mam od początku lutego JVC LT 40S70BU. Wygląda na to, że pochodzi z ostatniej dostawy wersji srebrno-czarnej. Specjalnie się dzisiaj przyjrzałem rogom matrycy. U mnie również widać w nich metal ramki matrycy więc to chyba nie jest akurat wada Twojego egzemplarza. Normalnie tego nie widać (wcześniej tego w wogóle nie zauważyłem) więc chyba nie ma co się tym przejmować. Mój egzemplarz nie ma żadnych martwych pikseli, a jeśli chodzi o świecenie matrycy to w ciemnym pomieszczeniu przy całym czarnym ekranie również widac jasniejsze obszary matrycy, z tym że widoczne są one głównie w narożnikach i widać to dopiero gdy w pokoju jest zaupełnie ciemno. Jednak jest to raczej wina technologii podświetlania dużych paneli a nie wada danego egzemplarza. Przy zwykłym obrazie (nawet ciemnym) normalnie tego nie widać.
Dodam, że jest to moja druga sztuka tego telewizora (podziękowania dla KIKIEGO za bezproblemową wymianę). Poprzedni został odesłany bo na panelu miał ciemniejszą plamkę 5x5 mm widoczną z kolei na jasnych tłach. Obecny egzemplarz również ma niestety malutką wadę. Przy zupełnie ciemnym obrazie i ciemnym pomieszczeniu mniej więcej na środku ekranu jest widoczny pionowy kilkumilimetrowy pasek lekko jasniejszy od całej reszty ekranu (jaśniej świecąca linia). W normalnych warunkach jest to nie do zauważenia. Z kolei jeśli chodzi o jasniejsze części matrycy widoczne na czarnym tle to w stosunku do poprzedniego egzemplarza jest dużo lepiej. Poprzednio jasniejsze obszary były widoczne na całości ekranu i to również na niebieskim tle (np przy braku sygnału). Nie chciałem kolejny raz tracić czasu i znowu odsyłać telewizora więc zostawiłem ten. Zresztą bardziej podoba mi się wersja srebrno-czarna a ta jest już nieosiągalna. Dodatkowo chociażby po lekturze tego forum nie wiadomo czy następny egzemplarz byłby lepszy... Najwyraźniej nie ma paneli idealnych :smile:
Jeśli chodzi o martwe piksele to JVC zapewne stosuje normę ISO 13406-2. Jeśli Ci one przeszkadzają to pozostaje tylko wymiana lub zwrot. Swoją drogą z odległości 3m przy zwykłej telewizji (obraz dynamiczny) nie powinno być ich raczej widać.
Myślę, że trochę rozjaśniłem temat dotyczący Twojego egzemplarza 40S70.

Pozdr.
 

Picioo

Member
Niestety wadliwe piksele widać z odległości 3 metrów. Oglądałem ligę angielską na C+ HD i śliczna zielona trawka miała 2 czarne kropy. Na każdym białym ujęciu dodatkowo świecą na czerwono. I to jest trochę irytujące. Co do nierównego tła to zauważyłem to ponieważ mam do czynienia z ekranami LCD w laptopach i monitorach komputerowych gdzie nie zauważyłem tego zjawiska oraz w mojej poczciwej starej plazmie gdzie tło jest równiutkie. W oglądaniu jasnych materiałów faktycznie nie przeszkadza. No nic piksele będę napewno reklamował. A z tymi nierównościami na czarnych tłach faktycznie można oglądać.
 

bor@s

New member
Picioo napisał:
na czarnym tle ma białe plamy szczególnie w narożnikach

jak miałem prezentację, to ten model miał dokładnie tą samą przypadłość: rozświetlone narożniki, które były widać nawe jak nie było zupełnie ciemno tylko lekkim wieczorem. Dlatego m. in. nie wziąłem tego telewizora. A piksele, to faktycznie pechowa sprawa.
 

slavi

New member
Picioo napisał:
No nic piksele będę napewno reklamował.
Gdzie będziesz reklamował telewizor? W MAKRO czy oddasz do serwisu? Ten model JVC pomimo wszystko jest naprawdę godny polecenia a niestety dystrybucja 40S70 właśnie się kończy.
 

Picioo

Member
@Slavi
Będę reklamował w Makro. Wymienię jak dostaną nową dostawę. Wymiana za pośrednictwem serwisu to minimum 2 tygodnie bez TV. Dam drugą szansę JVC bo TV naprawdę jest niezły.

Swoją drogą ciekawe czy modele 46" i większe za kasę ponad 15k też mają takie "drobne" niedociągnięcia wynikające z takiej a nie innej technologii LCD?;)
 

wmwjas

New member
Witam,

Minęły 24 godziny pierwsza euforia też.
Czas na krytykę.
Starych użytkowników będę więc prosił o poradę. Jeśli w ich wyniku Waszych porad sytuacja nie ulegnie poprawie, zwracam telewizor, ponieważ z taką przypadłością ciężko jest mi osobiście wytrzymać. A chodzi o geometrię obrazu.

Rozumiem, że jeśli mam obraz nadawany w formacie 3:4 to każde jego rozciągnięcie poziome np. do formatu 16/9 musi powodować zniekształcenie. Ten telewizor robi to w dwojaki sposób, raz, że rozciąga wszystko równo i wszystkie postacie stają się przysadziste oraz, że rozciąga ok. po 25% obrazu w pionie, a środek pozostawia w proporcjach. Występuje tu efekt soczewki i pływanie obrazu. Np. kółka tvn-u robią się po krawędziach "jajkami" i nienaturalnymi owalami. Zabawnie to wygląda na meczu piłkarskim, kiedy widać nienaturalnie rozciągniętego piłkarza przy lewej lub prawej krawędzi. Ale to przestaje być śmieszne, jeżeli włączam dvd z filmem w formacie 16/9. Tu się zaczyna (chyba, że czegoś nie wiem?):
- obraz w naturalnej proporcji 16/9, a w żaden sposób nie można go ustawić w ramce ekranu. Nadal występuje wspomniane wyżej "soczewkowanie". Cholera jakbym oglądał szklany walec. Mało tego przestawiając w menu np. z formatu Auto (ustawionego wcześniej domyślnie na panoramiczny - zgodnie z instrukcją 16/9) to... zaczynam oglądać walec tyle, że w poziomie. Rozciągane są góra i dół ekranu, a środkowa część "stoi".

Włączenie filmów w pełnych panoramach, takich jak "władcy pierścieni" ku zdumieniu też nie wyłącza tego "inteligenego inaczej" rozciągania. Nie jestem bez zniekształceń zmieścić całego obrazu. Jedyny moment kiedy wszystko jest w proporcjach to ustawienie "obraz standardowy". Tylko nie po to kupiłem 40", żeby oglądać obraz bez żanych zniekształceń geometrycznych wielkości 32" z czarną ramką dookoła. Połączenia dvd mam przez scart lub RCA Audio-Video. Ale wg mnie nie ma to znaczenia. To samo jest przy oglądaniu telewizji w tzw. sztucznym formacie 16/9, co w klasycznym telewizorze 3/4 daje poziome pasy góra-dół.

Proszę o pomoc. Czy to jest normalny i czy jest to do wyregulowania?:x
 

bor@s

New member
miałem zamiar kupić ten telewizor, zatem mam nawet jakąś prostą instrukcję w pdf, która jest nieco mętna. Domyślam się, że masz włączony tryb 4:3 auto apsect i twoje regulacje dotyczą tego trybu, a przestawienie na 16:9 może jest gdzieś indziej. Ale jak mówię, instrukcja jest mętna a ja za krótko się bawiłem tym tv.
 

Picioo

Member
@wmwias
W DVD ustaw proporcje ekranu na 16/9 a w TV zoom i pełny. Jednym z powodów przemawiających za JVC było krytykowane przez ciebie skalowanie. JVC robi to rewelacyjnie. Przełącz sobie na format "pełny" i podziwiaj spłaszczone buźki prezenterów telewizyjnych. Oglądałem tak 2 lata i faktycznie miałem już dość.;-)
 

wmwjas

New member
Dzięki Picioo.
Właśnie zacząłem to rozszyfrowywać i doszedłem do takiego wniosku, iż najlepszym rozwiązaniem, bazując na Twojej podpowiedzi, jest ustawienie proporcji na standardowe. Dzięki temu widać jakie proporcje są podane w syganale. I tak:
1. Jeśli obraz SD podawany jest w proporcji 3/4 to stwierdziłem, że są dwa wyjścia: zostawić jak leci i tolerować pasy pionowe po bokach lub przejść na zoom pełny i patrzeć na "spłaszczone buźki";

2. Jeśli obraz podawany w SD ma proporcje 16/9 wówczas ustawiam zoom > powiększenie 16/9. Skaluje prawie dobrze (lekko wychodzi góra, dół poza kadr telewizora).

3. Jeśli ma się film dvd z inteligentnie nagranym filmem (przykład: Harry Potter) to ustawienie standardowe automatycznie jest zmienione do pełnej panoramy bez zniekształceń po bokach i nie ma "spłaszczonych buziek".

4. Jeśli film dvd jest nagrany niechlujnie i ustawienie standardowe pokazuje panoramę to bez zniekształceń otrzymuję obraz zoom>panoramiczny. Przy niektórych filmach ustawienie zooo>pełny pomimo, że mamy film w proporcjach 2,35/1 dokonuje dziwnego rozciągnięcia i mamy "spłaszczone buźki"

Nie rozumiem więc po jaką cholerę jest opcja "format 16/9", którego ustawienie deformuje obraz. W praktyce to fantastycznie zostało pokazane na jakimś filmie 16/9 (jak znajdę tę scenę to prześlę zdjęcia), gdzie po przekątnej ekranu była balustrada mostu. W ustawieniu zoom>powiększenie 16/9 balustrada była prosta, a w ustawieniu zoom>format 16/9 balustrada miała na środku przełamanie. Tak jakby wskazówki zegara zamiast być na godz. 20:10 były na godz. 20:15. Dlaczego i co najważniejsze w jakim celu to tak pracuje to doprawdy nie wiem.

A zatem problem dzięki sugestii Picioo, jeszcze raz dziękuję, został rozwiązany, a moje spostrzeżenia może pomogą innym użytkownikom. Nestety tak jak TV jest generalnie OK, to instrukcja jest co najmniej do bani.

I podzielę się jeszcze innymi spostrzeżeniami.
- W moim egzemplarzu wszystkie pixele są OK;

- Istotnie w lewym i prawym dolnych rogach występują lekkie prześwietlenia, ale widoczne jest to tylko, jeśli cały ekran jest czarny, a w pomieszczeniu zgaszone są wszystkie światła;

- Czerni nie udało mi się osiągnąć bez utraty szczegółów. Wpada w głęboki granat; Może ktoś z Was ma pomysł na optymalne ustawienia obrazu. Zaznaczam, że jeśli w pomieszczeniu świeci się jakakolwiek lampa to powyższa uwaga nie ma zastosowania.

Ot i na razie tyle. Powoli jak będę go "rozszyfrowywał", pozwolę sobie dzielić się z Wami dalszymi uwagami. Teraz po rozwiązaniu "geometrycznych" problemów TV już zostanie w domu.

Pozdrawiam
 

Picioo

Member
@wmwias
Faktycznie w zwykłym trybie 16/9 ucina dół, wychodzi czarny pasek. Po co? Zoom 16/9 działa ok.
Co do ustawień obrazu ja użyłem opcji THX seting z filmu Star Wars 3 i faktycznie chyba są optymalne. No i prawie takie jak fabryczne. A co do czerni w ciemnym pokoju to jak na LCD jest całkiem nieźle.
 

wmwjas

New member
I testowania ciąg dalszy.

Dzisiaj sprawdzałem jakość po componencie video oraz połączenie z komputerem. I tak:

Component video
Co tu dużo pisać, znacząca różnica pomiędzy Scart-em czy też component audio-video. Znaczne wygładzenie konturówi zdecydowanie więcej detali. Po podłączeniu componentu telewizor przechodzi w stan 576p.

Komputer
Tu się trochę namordowałem (znowu ta nieszczęsna instrukcja:evil: ). Wielkość obrazu przyjmowana z mojego notebooka była pod warunliem rozdzielczości pionowej 768. Przy połączeniu PC obraz może być w zasadzie standardowy. Co uderza, to soczystość kolorów i szczegółowość.
Oglądanie zdjęć jest przyjemnością. Chciałem jednak zobaczyć, jak wygląda przez ten TV materiał HD podany z komputera. I tu, cholera jasna, z obrzydzeniem wróciłem do programu telewizyjnego. TOTALNA TRÓJWYMIAROWOŚĆ. Z formatami 720 komputer świetnie sobie radził przesyłając płynnie sygnał. Ale już w pełnej rozdziałce 1920x1080 oglądanie było raczej "poklatkowe". Ale to co zostało przeniesione na ekran tego JVC powaliło detalem.

I tak oto kochani moi łapie się bakcyla HD.

A zatem podsumowując moje uwagi o 40s70. NAPRAWDĘ WARTO.

Pozdrawiam
 

jackuc

New member
wmwjas napisał:
I testowania ciąg dalszy.

Dzisiaj sprawdzałem jakość po componencie video oraz połączenie z komputerem. I tak:

Component video
Co tu dużo pisać, znacząca różnica pomiędzy Scart-em czy też component audio-video. Znaczne wygładzenie konturówi zdecydowanie więcej detali. Po podłączeniu componentu telewizor przechodzi w stan 576p.

Zatem nawiązując do poprzedniego postu mam do Was takie pytanie.
Kolega pisał " Component video Co tu dużo pisać, znacząca różnica pomiędzy Scart-em czy też component audio-video"
Czy zatem jeśli użyję takiego kabla do przesłania obrazu (jako komponent) czyli żółty, audio L i audio R


to będzie róznica w porównaniu np z tym kablem RGB ?

 

zb52

New member
Witam

Zdecydowanie lepszy obraz będzie na kablu pokazanym na dolnym zdjęciu. Kabel pokazany na zdjęciu górnym to COMPOSIT video (nie komponent), czyli jeden zbiorczy analogowy sygnal wideo przesyłany jedną żyłą, co daje gorszą jakaość obrazu niż przy innych połączeniach.

Pozdrawiam
 

jackuc

New member
Tak, ale mi chodzi o to czy jak połącze tym górnym kablem dvd z tv ale nie po złączu composit (czyli do żółtego we w tv a czerwony i biały jako dźwięk) tylko komponent (czyli niebieski , zielony i czerwony dvd->tv) to czy będzie różnica?
Wizualnie róznica jest tylko w kolorach na złączkach czy w czymś jeszcze ?
 
Do góry