JVC S70 wszystko o serii 40S70

zb52

New member
Nie znam konstrukcji kabla komposit, ale aby wszystko dobrze działało żyły kabla do połączeń sygnału component muszą być identyczne. W kablu composit żyła żółta służy do przekazywania sygnału video (wysoka częstotliwość), a popzostałe żyły są przeznaczone do sygnału audio (niska częstotliwość) więc mogą mieć inne parametry niż żyła "żółta".
 

wmwjas

New member
jackuc
Zaryzykowałem i próbowałem tak jak opisałeś podłączyć. Nie było żadnego obrazu w Ext4 (component video). Po podłączeniu RGB (dolne zdjęcie) sygnał, przynajmniej u mnie, przechodzi w tryb skanowania progresywnego 576p. Następuje znacząca poprawa, że nawet divx-y z dużą kompresją są już "zjadliwe" w oglądaniu.
 

jackuc

New member
wmwjas napisał:
jackuc
Zaryzykowałem i próbowałem tak jak opisałeś podłączyć. Nie było żadnego obrazu w Ext4 (component video). Po podłączeniu RGB (dolne zdjęcie) sygnał, przynajmniej u mnie, przechodzi w tryb skanowania progresywnego 576p. Następuje znacząca poprawa, że nawet divx-y z dużą kompresją są już "zjadliwe" w oglądaniu.

U mnie obraz jest na EXT-4 :D Może nie ustawiłeś w opcjach. Ja ustawiałem o ile pamiętam. Zarówno na tv jak też w dvd (wyjściy YUV)
Mam właśnie połączony dvd (prosty model korra) kablem z górnego zdjęcia. I dobrze nagrany film jak np shrek 2 to obraz bajka. Dużo zależy chyba od płyty bo niektóre dvd niespecjalnie. Na innym wątku pytałem dlatego czy była by różnica w obrazie jeśli bym dał np markowy odtwarzacz dvd np pionka DV-490.
Bo właśnie się zastanawiałem czy zmieniać ew. kabel czy nie. Nie mam skąd pożyczyć niestety takiego aby sprawdzić ew. różnicę

Na stronie Kikiego te dwa kable są opisane jednakowo i taki kabelek jak górny dostałem z tv:

Górny
http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=73_74&products_id=1191
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]3 wtyczki RCA na 3 wtyczki RCA [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]przewód YUV, ekranowany, kierunkowy[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]styki pozłacane [/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif] [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]miedź beztlenowa OFC [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]długość 1,5 metra [/FONT]
do podłączenia dvd->tv
do podłączenia dvd->projektor



Dolny

http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=73_74&products_id=1182

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]3 wtyczki RCA na 3 wtyczki RCA [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]przewód YUV, ekranowany[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]wtyczki pozłacane [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]długość 10 metrów [/FONT]
do podłączenia dvd->tv
do podłączenia dvd->projektor
 

wmwjas

New member
Ależ mam obraz przez Ext4, tyle że na podłączeniu kabla component, a nie compositu.
Co do jakości płyt dvd, to śmiem twierdzić tak samo jak wiele osób na tym forum zresztą, że potrafi to być "piękna tragedia". Np. 3 filmy (wszystkie oryginalne) z tej samej stajni:
Microkosmos - fatalna jakość. Wiele moich divx-ów bije na głowę jakością te dvd;
Macrokosmos - jakość w miarę;
Genesis - dopiero ten film nagrany jest tak, że mogę na to patrzeć godzinami.

A na marginesie co tu tużo pisać. Efekt jest taki, że kupując lcd powyżej 37" wystąpi efekt domina. I tak w kolejności:
1. Przejscie na platformę cyfrową
2. Zakup dobrego dvd z ampli i dobrymi głośnikami

Nie zrobienie tego jak najszybciej będzie skazywało mnie na oglądanie śnieżącej telewizji publicznej oraz innych kanałów z kablówki. A do tego przecież szkoda nerwów. :D
 

jackuc

New member
Co do kabla to ciekawe. A ten composite masz podobny do tego co zapodawałem na zdjęciu ?
U mnie chodzi, ale może na tym drugim kablu by chodziło jeszcze lepiej, chociaż tak jak pisałem np przy shreku 2 nic więcej nie potrzeba. Obraz SUPER. Fakt, że wszystkie animowane lepiej chodzą chyba niż "prawdziwe" filmy
Co do dvd to jestem przyznam rozczarowany i zaskoczony. Uważałem dotąd, że jest to jakiś standard, który narzuca pewną jakość i zawsze sądziłem , że skoro film (oryginał) jest na dvd to będzie cacy a tu jak się okazuje lipa
 

wmwjas

New member
Powiem Ci więcej. Mam dokładnie taki sam kabel. Pydłączony do gniazd (zielony, czerwony, niebieski) nie przekazywał sygnału na Ext4. Podłączony zgodnie z przeznaczeniem daje obraz (i dźwięk oczywiście) przez Ext2.
Pozdrawiam
 

jackuc

New member
Przez EXT-2 ?
Przecież to jest euro więc chyba przez jakąś przejściówkę ?
Ext -3 to jest 3 gniazda RCA i jedno S-video

http://www.jvc.pl/site/pl_pl/lcd/feat3.html
feat3_sttl_01_01.gif


feat3_img_01_01.jpg

feat3_txt_01_01.gif

Rozdzielczość VGA (640 x 480) lub XGA (1024 x 768) z 60Hz częstotliwością pionową jest obsługiwana, aby wyświetlać sygnały PC na ekranie TV. Komputery Apple Macintosh nie są obsługiwane.
feat3_txt_01_02.gif

Terminal odbiera kompozytowe sygnały video lub S-video, oraz sygnały audio L/PR.
feat3_txt_01_03.gif

Terminal odbiera kompozytowe sygnały video, S-video, analogowe RGB, oraz sygnały audio L/PR. Może być również wykorzystywany do wyjściowych sygnałów TV podczas nagrywania. Wyjściowe sygnały S-video tylko do kanałów DTV. EXT-2 jest kompatybilny z T-V LINK.
feat3_txt_01_04.gif

Terminal odbiera kompozytowe sygnały video, S-video, analogowe RGB, oraz sygnały audio L/PR. Może być również wykorzystywany do wyjściowych sygnałów TV.
feat3_txt_01_05.gif

Terminal odbiera analogowe sygnały komponentowe (576i/480i), progresywne (565p/480p) lub HD (1080i/720p) oraz sygnał audio L/PR.
feat3_txt_01_06.gif

Terminal wysyła sygnały audio L/PR., Mimo że sygnały audio są odbierane przez
 

wmwjas

New member
Oczywiście masz rację. Ext2. Pomyliło mi się, ponieważ zakodowałem sobie tę "instrukcyjną" 3 która odnosi się do Ext2, a 2 która odnosi się do Ext3.
Sorki
 

jackuc

New member
wmwjas napisał:
jackuc
Zaryzykowałem i próbowałem tak jak opisałeś podłączyć. Nie było żadnego obrazu w Ext4 (component video). Po podłączeniu RGB (dolne zdjęcie) sygnał, przynajmniej u mnie, przechodzi w tryb skanowania progresywnego 576p. Następuje znacząca poprawa, że nawet divx-y z dużą kompresją są już "zjadliwe" w oglądaniu.

Ok. A jakie masz dvd o ile można zapytać?
I jak to jest z przejściem do 576p? Tylko przez to złącze się odbywa ta operacja ?
 

wmwjas

New member
Owszem i wolno:D.
Szajsung 6500. To takie uniwersalne ustrojstwo z VHS-em. Dzieciaki skutecznie póki co katują niemiłosiernie.
Tatuś zaś niebawem zakupi sobie prawdopodobnie DV504 Onkyo.

Ten Szajsung ma dunkcję pscan, która po componencie video pozwala zinterpolować rozdzielczość w TV. I pomimo, że sprzęt jest raczej z dolnych rejestrów videofilskich, to na wysyłanym sygnale do tv widoczna jest różnica jakości.
 

jackuc

New member
wmwjas napisał:
Owszem i wolno:D.
Szajsung 6500. To takie uniwersalne ustrojstwo z VHS-em. Dzieciaki skutecznie póki co katują niemiłosiernie.
Tatuś zaś niebawem zakupi sobie prawdopodobnie DV504 Onkyo.

Ten Szajsung ma dunkcję pscan, która po componencie video pozwala zinterpolować rozdzielczość w TV. I pomimo, że sprzęt jest raczej z dolnych rejestrów videofilskich, to na wysyłanym sygnale do tv widoczna jest różnica jakości.

:D
No to ładnie, Chyba ten onkyo niezły sprzęcik i całkiem ładnie kosztuje
http://www.allegro.pl/item169450894_onkyo_dv_sp_504_nowosc_kuj_pom_.html
A ampli jaki do tego i kolumny ?

Ja raczej wybiorę kompromis cenowy tj pionka VSX-916 + DV-490 + jamo S606
 

jackuc

New member
No i mam zagwozdkę z kablami. Zrobiłem doświadczenie, tj wyjąłem z szafy marketowe euro-euro za 8 zł i podłączyłem do dvd. Na zmianę wkładałem i wyciągałem wtyczkę aby zobaczyć różnicę. Już na obrazie startowym kora (pomarańczoe tło z napisem korr) zniknęły rozmazania wokół liter !. W filmie szczególnie przy scenach z ruchem równie nie ma rozmazań. Obraz jest bardziej wygładzony. Jutro będę miał płytę z bramkami z ligi mistrzów to jeszcze raz sprawdzę. Podsumowując obraz po euro jest po prostu lepszy niż po komponencie a tak chyba nie powinno być.
I teraz albo jednak ten kabel komponent co mam żółto, czerwono biały jest do kitu, albo te wyjście komponent w tym dvd takie kiepskie ?
Niestety on nie ma skanowania progresywnego.
 

Picioo

Member
@jakuc
żółto czerwono biały to chyba na component nie zabardzo się nadaje. Poszukaj niebiesko zielono czerwonego. Różnica będzie diametralna.
 

bacardi

New member
no i stalo sie, po miesiacu oczekiwania na tv w megamedia i przekladanych terminach otrzymalem odpowiedz, ze tego TV juz sie nie uda zalatwic i z mojego zamowienia nici... :evil:
teraz to juz nie wiem co kupic, ten TV bardzo mi odpowiadal... :|
 

tadolboss

Member
wmwjas napisał:
Witam,

Minęły 24 godziny pierwsza euforia też.
Czas na krytykę.
Starych użytkowników będę więc prosił o poradę. Jeśli w ich wyniku Waszych porad sytuacja nie ulegnie poprawie, zwracam telewizor, ponieważ z taką przypadłością ciężko jest mi osobiście wytrzymać. A chodzi o geometrię obrazu.

Rozumiem, że jeśli mam obraz nadawany w formacie 3:4 to każde jego rozciągnięcie poziome np. do formatu 16/9 musi powodować zniekształcenie. Ten telewizor robi to w dwojaki sposób, raz, że rozciąga wszystko równo i wszystkie postacie stają się przysadziste oraz, że rozciąga ok. po 25% obrazu w pionie, a środek pozostawia w proporcjach. Występuje tu efekt soczewki i pływanie obrazu. Np. kółka tvn-u robią się po krawędziach "jajkami" i nienaturalnymi owalami. Zabawnie to wygląda na meczu piłkarskim, kiedy widać nienaturalnie rozciągniętego piłkarza przy lewej lub prawej krawędzi. Ale to przestaje być śmieszne, jeżeli włączam dvd z filmem w formacie 16/9. Tu się zaczyna (chyba, że czegoś nie wiem?):
- obraz w naturalnej proporcji 16/9, a w żaden sposób nie można go ustawić w ramce ekranu. Nadal występuje wspomniane wyżej "soczewkowanie". Cholera jakbym oglądał szklany walec. Mało tego przestawiając w menu np. z formatu Auto (ustawionego wcześniej domyślnie na panoramiczny - zgodnie z instrukcją 16/9) to... zaczynam oglądać walec tyle, że w poziomie. Rozciągane są góra i dół ekranu, a środkowa część "stoi".

Włączenie filmów w pełnych panoramach, takich jak "władcy pierścieni" ku zdumieniu też nie wyłącza tego "inteligenego inaczej" rozciągania. Nie jestem bez zniekształceń zmieścić całego obrazu. Jedyny moment kiedy wszystko jest w proporcjach to ustawienie "obraz standardowy". Tylko nie po to kupiłem 40", żeby oglądać obraz bez żanych zniekształceń geometrycznych wielkości 32" z czarną ramką dookoła. Połączenia dvd mam przez scart lub RCA Audio-Video. Ale wg mnie nie ma to znaczenia. To samo jest przy oglądaniu telewizji w tzw. sztucznym formacie 16/9, co w klasycznym telewizorze 3/4 daje poziome pasy góra-dół.

Proszę o pomoc. Czy to jest normalny i czy jest to do wyregulowania?:x

Cześć, nie chcę się powtarzać (raz już pisałem w tym wątku na temat skalowania JVC) ale muszę......
Uważam ze skalowanie obrazu w JVC jest REWELACYJNE !!!!!! Miałem na prezentacji Loewa i Toshibę i właśnie w tych TV obraz w formaciw 4:3 był wyraźnie spłaszczony.JVC przy opcji auto delikatnie obcina krawędzie jednak postacie są o wiele bardziej naturalne niż przy innych opcjach...
ABSOLUTNIE nie zgodzę się z kolegą wmwjas-em że występuje efekt soczewki - jesli coś takiego ma miejsce to uważam że trafił się Tobie jakiś felerny egzemplarz.
Dzisiaj rozmawiałem z kolegą (który był także podczas prezentacji u mnie w domu) na temat skalowania w TV i także on uważał że skalowanie tego TV jest wyśmienite(stwierdził że to jest jego główny atut)-chociaż tu można polemizować bo ja uważam mimo wszystko że jakość obrazu to jego największy plus.
Myślę ze wielu forumowiczów użytkowników tego TV przyzna mi rację.
Pozdrawiam wszystkich.....
 

wmwjas

New member
Drogi tadolboss, nie kwestionuję czy ten tv rewelacyjnie na tle inych urządzeń skaluje czy nie. Wg mnie żadnej wady po analizach i profilaktycznym sprawdzeniu w sklepach na różnych egzemplarzach nie ma. Tak naprawdę INACZEJ SIĘ NIE DA.
I mówię to całkowicie autorytatywnie. Zasad geometrii się nie przeskoczy. Można jedynie próbować robić złudzenie optyczne. Dlatego wydaje Ci się, że przeskalowanie formatu 3/4 do 9/16 w funkcji "panorama" jest proporcjonalne, ponieważ praktycznie cała stara ramka 3/4 pozostaje niezmieniona, a rozciągnięciu podlegają tylko boki w miejscu pionowych czarnych pasów. Stąd ta, jak nazwałem "soczewka". Inaczej być nie może.
Natomiast zastosowanie zoom-a 9/16 dla obrazu 3/4 to nie są minimalne odcięcia tylko po 1/8 wysokości z góry i dołu, a to już daje utratę 25% całkowitej wysokości kadru. Nie wierzysz. Weź kartkę i narysuj sobie obraz w obrazie dla obu wariantów: Raz wpasowanie 3/4 w wysokość 9/16 i odwrotnie.
Przeskalowanie formatu 3/4 w funkcji pełny dokonuje równego rozciągnięcia obrazu do szerokości ekranu i pozostawieniu wysokości. I tu czy chcemy czy nie chcemy deformujemy proporcje i wszyscy są nieco spłaszczeni.

A zatem twierdzę, że poddałeś się złudzeniu optycznemu, ponieważ matematyki (geometrii) nie oszukasz.

A przy okazji, jeżeli w ustwieniach głównych ustawisz obraz na standardowy to po włączeniu funkcji zoom>auto wyświetlisz obraz... standardowy. Czyli, jeżeli nadawany jest program w 3/4 to w Auto masz 3/4. Jeśli w ustawieniach głównych zaznaczysz "panorama", to wówczas program nadawany w 3/4 w funkcji Auto będzie tą panoramą z soczewką.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Do góry