JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

MichaelloEs

New member
W moim odczuciu jak w przypadku bar 3.1 jest ok to znów przy 5.1 chyba kuleje im sekcja sprawdzania jakości produktu. A wszystko rozchodzi się o te dołączane za pomoca magnesów satelitki. Uwiezcie... sprawdziłem juz pare zestawów i nie było tego jednego w ktorym po powieszeniu listwy boczne głośniki nie opadały (bardziej lub mniej) tworzac w calosci na scianie nie ladny efekt. Nie mowie juz o tworzacych sie szczelinach innych z prawej a innych z lewej strony czy tych plastikach/ramkach na koncu listwy badz satelitek - w niektórych egzemplarzach po prostu fruwają:p
Próbowalem nawet do jednej listwy wkladac rozne satelitki z innych zestawow i byly roznice:)
Zdarzyło sie ze jedna strona byla super znów druga kulała...
JBL porządna marka, płacac przeszło 3kzł za sprzęt chyba powinno sie oczekiwac pewnego standardu:)
Sa osoby, nawet tutaj na forum jak wyzej pisalismy - udalo im sie trafic dobra sztuke ale chyba a trafianiu tutaj nie powinno byc mowy?
Gdy listwa jest polozona na stoliku/nie wiesza sie jej w ogole problem z glowy:)

Osobiscie bede bral bar 5.1, nie zniechęciło mnie to o czym pisalem ale niekiedy lepiej byc swiadomym. No chyba ze dolozyc grosza bądz w podobnej cenie kupic cos innego? Szkoda tylko mi tej opcji 5.1 bo robi to robote nie powiem:)



Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Pitersan

New member
Ja osobiście nie zauważyłem opadających satelitek ogólnie raczej u mnie wszystko wydaje się dopracowane. Ale faktycznie przeglądając temat można wnioskować że miałem szczęście. Co do samego produktu jak najbardziej POLECAM naprawdę te satelitki robią robotę. Jako poprzedni właściciel JBL SB450 jakieś porównanie mam, uważam że JBL BAR 5.1 jest półeczkę wyżej jeśli chodzi o efekty. Korzystając z Netfixa bez problemowo odbierają dźwięk 5.1 czasem naprawdę można się zdziwić podczas dobrego horroru jak coś przebiegnie za nami ;)
 

milanoa

Member
Łyka każdą ścieżkę dźwiękową, nawet Atmosa czego w Sony nie uświadczysz. Ja powiesiłem satelitki na ścianie i nawet tego efektu nie zauważam. :) Wczorajszy seans Transformersów w 4K HDR z Atmosem rozwala na łopatki.
 
Ostatnia edycja:

irishman

New member
Czy po zakupie JBL Bar 5.1 konieczna jest jego kalibracja przy pomocy dołączonego mikrofonu? Czy ma ona realny wpływ na jakość odsłuchu (czy np. zestaw reguluje sobie tylko automatycznie głośność satelit)?
 

MichaelloEs

New member
Przy moim.zestawie nie bylo konieczne. Wydaje mi sie jak masz specyficzny uklad rozmieszczenia to wtedy.

Mam Denona dht s514 - byl w serwisie/moj blad synus wlaczyl tryb nocny bez pilota nawet nie wiedzialem jak:p Uzywalem w tym czasie bar 5.1. Denon wrocil, podlaczylem, wylaczylem tryb nocny, slucham - mowie.. wtf!? Zabawka? W porownaniu do jbl-a wypada maaarnie...
Denon do ok. 60% mocy gra wporzadku, potem glosnosc wzrasta a sub sie ogranicza i go juz nie slychac:-/ Tego nie uswiadczysz w produkcie JBL:) Wystarczy popatrzec na dane: 60W vs 300W mowi samo za siebie:)

@Pitersan ja nie mowie o opadzie 90 stopni:-D Ale nie ma co się wzbudzać - jest ok, tak niech zostanie:)
 
Ostatnia edycja:

Pitersan

New member
Wiem wiem ;) widziałem na fotkach u innych o co chodzi ;) u mnie takiego efektu nie ma ale nie mam pojęcia czy taki nie powstanie, jednak eksploatacja polegająca na wkładaniu i ściąganiu ich z głównego bara może taki efekt spowodować pożyjemy zobaczymy.

Jeśli chodzi o kalibracje u mnie była konieczna na początku jak odpaliłem bara po wyjęciu go z kartonu wszystkie głośniki grały jednakowo słyszałem dialogi na tylnich satelitkach po kalibracji efekt bajka :D ale jak ktoś wcześniej napisał nie miał takich problemów. Sama kalibracja zajmuje chyba mniej niz minute wszystko jest w zestawie podłączamy mikrofon ustawiamy w odpowiednim punkcie wydobywa się nieprzyjemny/głośny szum i gotowe, jak zawsze będziemy odkładać głośniczki w te same miejsce ponowna kalibracja nie będzie potrzebna.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Zastanawiam się nad JBL 2.1 lub 3.1. Rozumiem, że trzeci głośnik na listwie bierze na siebie role centralnego głośnika czyli głównie dialogi? Co w przypadku źródła stereo? Będzie cisza, czy powiela kanały lewy i prawy?
"Powiela" ? To nie te czasy. Teraz tam siedzi DSP i dopasowuje nawet do możliwości sprzętu sygnał, tak to daleko zaszło.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czy po zakupie JBL Bar 5.1 konieczna jest jego kalibracja przy pomocy dołączonego mikrofonu? Czy ma ona realny wpływ na jakość odsłuchu (czy np. zestaw reguluje sobie tylko automatycznie głośność satelit)?

Oczywiście że jest konieczna po to aby wydobyć że sprzętu to co jest możliwe.
Każdy ma inne pomieszczenie i dźwięk rozchodzi się za każdym razem inaczej także kalibracja z pilota jak najbardziej wskazana !
 

MichaelloEs

New member
Jezeli tylne glosniki dajesz za soba i calosc odsluchowa jest w ksztalcie "kwadratu" to chyba nie trzeba robic kalibracji - u mnie dzialalo to dobrze. Ale w sumie rozkladamy je w dane miejsce, podlaczamy mikrofon i kalibrujemy - duzo roboty nie ma. Tylko gdzie mikrofon ustawiacie?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Sens kalibracji jest taki, aby dopasować opóźnienie i poziom głośności poszczególnych głośników w miejscu odsłuchu. Mikrofon ustawiasz tam gdzie siedzisz na wysokości uszu.
 

irishman

New member
Rozumiem że ustawienia dokonane w ramach kalibracji mają zastosowanie tylko po odłączeniu satelit od soundbar'a? Gdy pozostają wpięte działają w ustawieniach "domyślnych" ? Wydaje się że teoretycznie powinno tak być....ale jak jest w rzeczywistości ?
 

mbmastermx

New member
Panowie od wczoraj testuje ten zestaw tj. BAR 5.1 i nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony. Nawet moja żona skwitowała, że gra to naprawde dobrze. Normalnie by się popukała w głowę i powiedziała "nie masz na co wydawać". Oglądaliśmy wczoraj horror w 5.1 i mogę tylko powiedzieć, że bass jest wręcz kinowy albo i jeszcze głębszy. Efekty dzwiękowe też potrafią pobudzić zmysły. Bardzo udany zakup. Salon 30m2 + aneks kuchenny 15m2 nie stanowią żadnego wyzwania dla tego zestawu. Polecam niezdecydowanym.
 
Ostatnia edycja:

Pitersan

New member
Bo taka jest prawda to naprawdę dobry produkt tylko trzeba jasno sobie uzmysłowić że oceniamy Soundbar i w tej kategorii należy na to patrzeć dla mnie produkt okazał się lepszy niż zakładałem, obym częściej kupował produkty które mnie tak na plus pozytywnie zaskoczą. Jeśli jednak ktoś miał odczynienia z dobrym prawdziwym kinem 5.1 lub wyżej może już takiego odczucia nie mieć. Stawiając na ergonomię i mobilność naprawdę to świetny produkt, akurat nie mam miejsca na spore kolumny rozstawione w każdym kącie nie mówiąc już o kablach :D Wiec należy sobie odpowiedzieć jakiego produktu szukamy jeśli Soundbara to jak najbardziej polecam.
 

m0dy89

New member
Witam Panowie. Podłączam się do tematu bo chce kupić soundbar i jak większość odwiedzających to forum mam dylemat.

Najbardziej przemawia do mnie JBL bar 3.1. Nie słuchałem go ale z tego co wyczytałem to z każdą nowszą belką JBLa jest coraz lepiej. Testowanie w markecie raczej nie będzie miarodajne.
Moja obawa jest taka że używałem tylko JBL sb400 i słuchając muzyki jest ona trochę cicha- nie mówię o niskich tonach. Czy ma ktoś porównanie miedzy sb400 a barem 3.1?

Drugie pytanie o soundbary klipscha a konkretnie rsb11 i rsb14.
Czy warto dopłacać 1000zł lub więcej względem JBL bar 3.1?
O klipschu bardzo mało informacji jest na polskich forach.

Dodam, że pokój 21m2, głównie oglądanie tv, słuchanie muzyki ale raczej youtube i kanały muzyczne więc gorszej jakości no i film od czasu do czasu.

Dzięki za pomoc:)
 

barkun

New member
salon "półotwarty"

a ja mam pytanie czy te bary 5.1 sprawdzą się w salonie półotwartym? Mój salon ma ok.22m2, z czego tv i kanapa są niejako w jednym z narożników, z tyłu za mną jest jeszcze stół i trochę przestrzeni, z jednego boku okna, z drugiego wolna przestrzeń salonu.

Pytam bo czytałem tu na forum, że soundbary 5.1 to raczej do "zamkniętych" pokoi, ale przy wersji odłączanych i kalibrowanych satelit może jednak warto pójść w takie rozwiązanie?
 

Lekki28

New member
promocja

Dla zainteresowanych zakupem zestawu, przesyłam informacje odnośnie dzisiejszej promocji w MM.Zestaw można dostać o 600zł taniej ;)
 

Attachments

  • 20180226_141520.jpg
    20180226_141520.jpg
    469,9 KB · Wyś: 95
Do góry