JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

MichaelloEs

New member
Ogladam parametry bar 3.1 i 5.1. W 3.1 mamy w listwie 3x50W znów przy 5.1 5x30W. Mozna liczyc na to, ze w pierwszym przypadku zestaw zagra glosniej?
Majac swojego czasu bar 5.1 sprawdzalem te wbudowane tryby: w kazdym boczne satelitki graly roznie, tzn. ciszej, glosniej itd. Niewiem czy patrzac na listwe ale calosc bez wyciagania bocznych glosnikow w 5.1 dzwiek tutaj nie bedzie nie wiadomo jak lepszy/inna polka muzyczna jak to ktos kiedys pisal. Dobrze to rozumuje, czy jednak haczyk w szczegolach?:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

ecth

New member
Witam!
Do użytkowników Bar 5.1:
Aby zamontować sounbar na ścianie trzeba kupić uchwyt czy belka ma dedykowane otwory na śruby?
Jeśli to drugie to jakie Fi zaleca JBL? 6?
 

-=pUnIsHeR=-

New member
Ale to nie ta klasa...
W jakim znaczniu? O jakość dźwięku chodzi?
Bo sam Sonos Playbar to niecałe 3,5k PLN. A Sub nie jest must have (acz podwaja cenę), bo moc Playbara niby jest na tyle duża, że wystarczy w większości przypadków. Przynajmniej tak piszą. Czy ktoś miał możliwość przetestować i się wypowie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie Sonos z SUbem kosztuje dwa razy tyle.
Bez suba jeśli brać Sonosa - to JBL gar znacznie lepiej !
 

-=pUnIsHeR=-

New member
No właśnie Sonos z SUbem kosztuje dwa razy tyle.
Bez suba jeśli brać Sonosa - to JBL gar znacznie lepiej !
No ale to opinia własna? Odsłuchiwałeś? Bo właśnie na innych forach pisza, że Sonos nawet bez suba gra o niebo lepiej od innych subów. Niestety nie mam możliwości, żeby odsłuchać oba urządzenia w jednym czasie, więc pytam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa słuchałem.
Żaden soundbar bez suba nie zagra tak dobrze .
Słuchałem najróżniejszych soundbarów.
 

Peita

New member
Witam , jak lepiej oglądać filmy zeby nie tracić na dźwięku ( chodzi mi 5.1 i filmy z internetu ) , czy lepiej z laptopa i kabel hdmi do JBL czy lepiej z neta na tv ? Jest wogole różnica ? Z góry dziękuje . Sprzęt to JBL 5.1
 

slawkor

Member
Bez reklam
Witam , jak lepiej oglądać filmy zeby nie tracić na dźwięku ( chodzi mi 5.1 i filmy z internetu ) , czy lepiej z laptopa i kabel hdmi do JBL czy lepiej z neta na tv ? Jest wogole różnica ? Z góry dziękuje . Sprzęt to JBL 5.1
Wszystko zależy czy tv wypuszcza dźwięk 5.1 DTS lub DDigital po hdmi.
 

MichaelloEs

New member
Ponawiam: co zagra glosniej 3.1gdzie listwa 3x50W czy 5.1 z 5x30W? Odpowiedz niby prosta... ale na pewno?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

pebe86

Member
Bez reklam
Podzielę się swoimi wrażeniami, gdyż od piątku użytkuję Bar 5.1. A wcześniej miałem przez ponad rok JBL SB450, wiem że wiele osób porównuje te obydwa soundbary.

Na plus- Bar 5.1 gra ZAUWAŻALNIE lepiej od SB450. Przede wszystkim mam tu na myśli czystość dialogów (szczególnie odczuwalne podczas oglądania np. kanałów informacyjnych, przy filmach SB450 radził sobie bardzo dobrze). Zdecydowanie robotę robi tutaj dodatkowy, centralny kanał (SB450 to soundbar 2.1). Nie mam co prawda porównania do Bar 3.1, ale zakładam że będzie podobnie, gdyż on również ma o jeden kanał więcej od SB450.

Wreszcie jest wyświetlacz, który bardzo ułatwia sterowanie i konfigurację. Bas, jak i siłę efektu dźwięku przestrzennego można wygodnie sterować z poziomu pilota i menu na soundbarze (subwoofer, w przeciwieństwie do SB450 nawet nie ma regulacji mocy w samej skrzynce, wszystko teraz robimy z poziomu pilota). Bardzo mi tego brakowało w SB450, gdyż tam po znalezieniu odpowiadających mi ustawień i późniejszym "rozregulowaniu", znowu musiałem na czuja wszystko ustawiać. Teraz wreszcie wiem jakie ustawienia poziomu basu mi odpowiadają.

Soundbar automatycznie przechodzi w dźwięk przestrzenny po odpięciu satelitek. Nie trzeba nic ustawiać. Radzi to sobie zaskakująco dobrze.

Bas- jest rzeczywiście olbrzymi. Może nawet czasami za duży. Mam salon z aneksem, i czasami słyszę nawet pracujące szklanki :) Mimo iż poziom basu jest jak dla mnie nieprzesadzony (poziom ok. 17 na 30 możliwych). W SB450 wydawał mi się trochę bardziej zbilansowany. Tutaj albo jest odrobinę za duży, albo odrobinę za mały. Muszę jeszcze nad tym posiedzieć. Generalnie bez problemu nagłośni nawet duże pomieszczenia.

Opóźnienie dźwięku po włączeniu danego kanału rzeczywiście dalej występuje (tak samo było w SB450). To chyba cecha JBL. Nie jest to jakoś bardzo uciążliwe (jak dla mnie), ale rzeczywiście raczej nie powinno tego być. Polega to na tym że jak np. przełączymy kanał na inny, to dźwięk "startuje" po ok. 1-2 sekundach.

Pilot od telewizora bez problemu sparował się automatycznie z soundbarem (tv Samsung), podczas zmiany głośności pilotem od telewizora widzę również jaki jest aktualnie poziom głośności na wyświetlaczu soundbara. Jest to o tyle istotne, że telewizor przy korzystaniu z dźwięku z zewnątrz nie pokazuje jaki jest aktualnie poziom głośności. Przy SB450, który nie ma wyświetlacza, tego nie widziałem.

Podsumowanie:
Mogę JBL Bar 5.1 z czystym sumieniem polecić. Dla osób takich jak ja, mających stosunkowo nieforemny salon, lub nie chcących rozkładać całego kina domowego po mieszkaniu, jest to rozwiązanie całkiem nieźle zastępujące prawdziwe kino domowe. Dźwięk przestrzenny daje radę, i jest to rzeczywiście zauważalny skok do przodu w porównaniu do zwykłej belki.

Dla osób rozważających Bar 3.1 albo SB450, chyba jednak mocno rekomendowałbym Bar 3.1. Właśnie dlatego że wyeliminowali większość wad SB450 (wyświetlacz, dodatkowy kanał centralny).
 

MichaelloEs

New member
Głośniej gra Bar 5.1
Dlaczego tak twierdzisz? Na chlopski rozum 50W da wiekszego.czadu niz 30? Dodatkowo przy 5.1 jak masz satelitki w listwie i zaleznie od wyboru dzwieku graja ciszej badz troche glosniej wiec gdzie ta przewaga? / nie mowie tutaj o opcji 5.1

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Witam , jak lepiej oglądać filmy zeby nie tracić na dźwięku ( chodzi mi 5.1 i filmy z internetu ) , czy lepiej z laptopa i kabel hdmi do JBL czy lepiej z neta na tv ? Jest wogole różnica ? Z góry dziękuje . Sprzęt to JBL 5.1
Co do kabla to większe możliwości ma sam hdmi od optyka.
Z tych urządzeń to lepiej laptop, tylko kwestia odpowiedniego materiału nagranego w 5.1
 

MichaelloEs

New member
Pytam, tzn. próbuje określic czy rzeczywiście bar 5.1 bedzie glosniejszy niz 3.1 jak tu wyzej napisano. Przeciez w tym pierwszym mamy 50W glosniczki w listwie a przy 5.1 sa 30W. Nie mowoe teraz o opcji 5.1 ale o samej mocy/głośności zeatawu:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry