JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

pebe86

Member
Bez reklam
A ja się zapytam dyskretnie co to da? Oba pewnie jeśli chodzi o głośność zagrają podobnie. Miałem wcześniej SB450, teraz mam 5.1. Nie robiłem pomiarów który głośniejszy, bo powyżej 3/4 głośności i tak już się tego prawie nie da słuchać... Oba potrafią zagrać bardzo głośno.
 

MichaelloEs

New member
Nic nie da, po prostu chcialem wiedziec:)
Jutro wybieram sie po 5.1 -> obym nie musial 5 sztuk sprawdzac pod wzgledem jakosci - magnesy, spasowanie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

MichaelloEs

New member
Dzieki za odpowiedz! Mam juz finalnie swoja sztuke, poszedlem na maly kompromis bo w 100% nie jest jak chcialem zeby bylo. Wyobrazcie sobie mialem 3 zestawy: probujac przypasowac idealnie satelitki w jednym z zestawu wkladajac lewa strone nie chcial wejsc - jakis "konflikt" magnesowy;-)
Sprzet JBL - powinien byc dopiety jakosciowo na ost guzik... tutaj niestety tak to kuleje, ze az dziwne te sumy ktore sobie zycza za ich sprzet. Gra dobrze ale to tj. ktoś by kupil samochód lepszej marki i drzwi by sie nie domykały - no litości...

Tylko jak narazie nerwuje mnie to pykanie jak ktos wczesniej pisal podczas chocby szukania utworu na yt. Mam sprzet polaczony przez hdmi arc. Ktos rozwiazal ten problem?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

MichaelloEs

New member
Jeszcze jedno: mam tv Samsung. Wylaczam zestaw, jbl po hdmi arc takze idzie w uspienie. Mija chwila i cos w tv stuka i wzbudza soundbar na ON choc sam tv sie nie zalacza:-/
Pewnie po tych 10 min sam sie wylaczy ale o co chodzi?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

MichaelloEs

New member
No.wlasnie...w opcjach tv wylaczylem glos, na YT wylaczylem glos i juz nie poka... ale co z tego gdy przelaczam programy to juz nie tak kolorowo...
Ten sprzet od jbl - soundbary to taka lipa ze po prostu gorzej byc nie moze... albo idziesz na kompromis albo czesc.....

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

DLUGI321

New member
Faktycznie to pukanie tego subwoofera jest z deczka wnerwiające. Chyba jedyna szansa to jakaś aktualizacja oprogramowania jednak mimo że jest taka możliwość to na razie brak jakiejś aktualizacji do pobrania
 

MichaelloEs

New member
Napisałem we wspólnym imieniu. Zobaczymy co majstry odpisza:)
Ale kazdy z Was ma ten problem?
Ja go w polowie wyemilinowalem wylaczajac dzwiek przy przegladaniu aplikacji ale chyba nie o to chodzi....

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

MichaelloEs

New member
Jeszcze jedna sprawa: jak podlączyliście nowo zakupiony zestaw to subb od razu sie sparowal?
Pytam bo I zestaw jaki mialem gral od razu a w drugim musialem recznie sparowac subb-a bo sam/automatycznie mu sie nie chcialo.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

matiEX

New member
Cześć wszystkim. Dziś zakupiony Bar 3.1 - nie 5.1 ze względu na to, że nie mam możliwości ustawić satelit za kanapą. Salon otwarty na kuchnie i jadalnie ~40m2 i sprzęt daje radę tak, że szklanki w kuchni słychać jak za blisko siebie stoją Jeżeli chodzi o kwestie podłączenia to wszystko samo się zadziało zaraz po wyjęciu z pudła, nawet pilot już był nauczony co mnie najbardziej zdziwiło (TV samaung KS7000). Po podłączeniu przez HDMI ARC wszystko śmiga, zarówno TV, PC, konsola, aplikacje z TV, żadnych problemów. Szkoda, że nie ma wifi, wtedy widoczny byłby od razu jako głośniki dla wszystkich urządzeń streamujacych na rożnego rodzaju aplikacjach (np. spotify) ale bluetooth z funkcja switch bardzo mnie zaskoczył oczywiście pozytywnie. Jeżeli chodzi o głośność to na pewno nie ma co narzekać jest i głośno i czysto. Bas jest na prawdę mocny. Ja np. używam ustawienia na połowę bo przy moim pomieszczeniu to w jednym miejscu chce głowę urwać jak jest wyżej np. 3/4 mocy.
Tak jak pisali poprzednicy ustawienie movie jest najlepsze rownież i dla mnie - lecz wiadomo każdy ma własne odczucia. Tak tylko napisze bo też zadawałem sobie to pytanie - jeżeli ktoś chce mieć soundbara tylko do TV i materiału, który nadawany jest np z naziemnej czy satelity to strata kasy. Prawdziwe efekty są odczuwalne dopiero przy materiałach trochę wyższa jakość. Dialogi przy netflixie rewelacja, czysto, wyraźnie, świetne efekty dzięki „subowi” natomiast zwykłe materiały to tak samo jak z głośników wbudowanych w TV.
Generalnie jestem bardzo zadowolony i uważam, że w tej klasie cenowej to bardzo dobry wybór. Ja osobiście zastanawiałem sie bardzo długo nad rozwiązaniem sprawy audio, marką, typami itd, ale nie żałuje wyboru.
 

Karkov

New member
Czy do filmów/efektu 5.1, odłączane głośniki od BAR 5.1 mogą mieć miejsce docelowe ~200-230 cm za "uchem odbiorcy, oddalone od siebie o około 100 cm? (dodatkowo prawie pod sufitem więc więc nakierowane na miejsce odbioru musiałyby być lekko pochylone w dół)

Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to klasyczny/poprawny rozkład jak na obrazkach "5.1 speaker placement" lub instrukcji.
W takim położeniu będą spełniać funkcję "rear left/right" zamiast "left/right".

Czy będzie to miało sens czy lepiej odpuścić i brać BAR 3.1?

Z góry dzięki za odpowiedź.

edit.
A może warto poczekać na testy Sony ZF9 / 9000XF?
Dolby Atmos "da radę" na HDMI ARC?
BAR 3.1 / 5.1 też byłby podłączany za pomocą HDMI ARC.
Telewizor w posiadaniu to Sony KD-XD7005.
 
Ostatnia edycja:
Do góry