JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

Junior_wawa

New member
Zdecydowanie 3.1 jeśli podłączone.
Jak deklarujesz że podłączone.

Ciężko zdeklarować się jednoznacznie. Pytanie odnosi się bardziej do sytuacji czy warto dopłacać 1/3 ceny, żeby raz w tygodniu obejrzeć na Netflixie serial w 5.1. Stąd moje pytanie dla tych, którzy osłuchali jeden i drugi - czy przy podpiętych satelitach jest jakikolwiek pozytywny efekt przy oglądaniu TV w porównaniu do 3.1. czy też nie ma żadnego. Bo jeżeli nie ma żadnego to raczej zdecyduję się na 3.1.
 

Alan6R

New member
Jak najlepiej podłączyć JBL Bar 2.1/3.1 pod telewizor? HDMI czy bluetooth? Telewizor będzie prawdopodobnie posiadał moduł CAM, a więc bez żadnego dekodera.
 

Junior_wawa

New member
I ja skusiłem się na JBL 5.1. Na dźwięku totalnie się nie znam więc opinia wychodzi spod pióra laika.

Odnośnie problemów i tematów zgłaszanych na forum:
1. w moim egzemplarzu satelitki przylegają równo do Soundbara, jakość wykonania na +.
2. nie słyszę żadnego cykania soundbara ani soobufera w trakcie przełączania kanałów itp.;
3. satelitki grają głośno zarówno jak są podłączone jak i odłączone od belki;
4. występuje 1-2 sekundowe opóźnienie przy przełączaniu kanału;
5. w mojej opinii zdecydowanie najlepiej gra kanał STANDARD, stąd zastanawiam się czy mam gumowe ucho czy każdy soundbar gra inaczej skoro większość uzytkowników chwali VIDEO.
6. ten zestaw ma sens tylko przy odłączonych satelitach, w momencie podłączenia ich do zestawu ginie cały efekt WOW (podejrzewam, że 3.1 gra tak samo lub lepiej w takiej konfiguracji).
7. żona jest zachwycona.
8. instalacja zestawu zajmuje jakieś 30 sekund :)
9. im głośniej tym lepiej.
10. jeszcze nie testowałem "NETFLIXA", więc opinia nie odnosi się do wrażeń filmowych.

A tak ogólnie to pierwsze wrażenia na 4+/6 z tendencją wzrostową. Są momenty że jestem zawiedziony, np. na kanałach informacyjnych kiedy zwykły płaski dźwięk z TV brzmi w mojej opinii lepiej, lub na ustawieniu MUSIC gdzie IMO muzyka brzmi jak ze smartfona (znacznie lepiej jest na STANDARD) i są momenty kiedy po prostu szczęka mi opada (np. utwór Bella Ciao z La casa del papel, gdzie dźwięki instrumentów dochodzą do ucha z każdej strony świata), albo w trakcie oglądania z dzieciakami bajki Vaiana kiedy dźwięk przestrzenny zrył mi beret. Na meczu Rosja - Arabia w 4K Orange miałem natomiast problem z ustawieniem satelitek z których leciał komentarz, tak, żeby słychać było równomiernie komentarz i stadion. Efekt końcowy był na 5 - natomiast trochę musiałem się naustawiać. Problematyczne jest to, że praktycznie pod każdy kanał TV IPTV trzeba oddzielnie ustawiać głośność, BAS itd. co nie jest skomplikowane, ale jednak wymaga ingerencji użytkownika. Kanały muzyczne - dla muzycznego laika 5+/6.

Tak jak widzicie, generalnie jestem zadowolony, ale na chwilę obecną czegoś mi brak dlatego oceniam na 4+/6. Może oczekiwania były zbyt wygórowane mając na względzie cenę 3k? Przyznam, że gdybym zapłacił np. 1,5k to nie postradałbym się z radości:). Może to również kwestia tego, że mam dwójkę super maluchów i nie mogę nacieszyć się "możliwościami" zestawu, a przyznam, że im głośniej gra tym większe wrażenie robi. Z drugiej strony już kilkakrotnie widziałem jak ludzie na forum byli sceptyczni po zakupie, a za pare dni pisali, że jest rewelacja. Zobaczymy - i ja się odezwę ponownie.

Na koniec podziękowania dla Blackninja.
Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Alan6R

New member
Ja ze swojej strony dodam parę słów. Testowałem wersja 2.1 oraz 3.1 w Media Markt we Wrocławiu. Dla mnie wersja 2.1 w sklepie była sporym zaskoczeniem, bo nie spodziewałem się takiego dźwięku z małej belki jak i subwoofera. Natomiast po zaprezentowaniu zestawu 3.1 szczęka mi opadła. Bardzo uprzejmy Pan pozwolił mi posłuchać sprzętu na dowolnych poziomach głośności (czyt. max) i byłem zachwycony jak jeden i drugi zestaw gra, oczywiście na plus system 3.1. Miałem spory dylemat, który zestaw wybrać biorąc pod uwagę różnice w cenie. Poczytałem opinie i któryś z użytkowników napisał, żeby brać wersje 3.1 bo ewidentnie brakuje środkowego kanału. Dodatkowo szybki rzut okiem na dane techniczne, a dokładniej wielkość przetwornika niskotonowego 165 mm (2.1) vs. 250 mm (3.1) i zdecydowałem się na zakup u blackninja zestawu 3.1. Po niecałych 24 godzinach otrzymałem paczkę, od razu przystąpiłem do testów. Mam mieszkanie w zabudowie szeregowej i salon 20m2, dosłownie 10 minut testowania sprzętu i miałem przy drzwiach sąsiadkę (poważnie). Zdałem sobie sprawę, że ten zestaw jest zdecydowanie za mocny do mojego salonu. Wcześniej słuchałem w wielkopowierzchniowym markecie, a nie wziąłem pod uwagę wielkości mojego salonu. Belka to max. 25/50, a subwoofer miałem ustawiony na 8-10/30, poprosiłem więc Tomka o możliwość zamiany zestawu 3.1 na 2.1, bo wiedziałem, że nie wykorzystam jego możliwości nawet w połowie, a przy urządzania mieszkania każda złotówka jest ważna. Dlatego ten zestaw mogę śmiało polecić osobą do domów jednorodzinnych albo do mieszkań z baaaardzo tolerancyjnymi sąsiadami. Chciałem jeszcze raz podziękować Tomkowi (blackninja) za ekspresową obsługę i możliwość wymiany sprzętu. Napiszę jak wrażenie z systemu 2.1
 
Ostatnia edycja:

Long3r

New member
Jakaś alternatywa dla 3.1 w tej samej klasie jakość/cena? Trochę boję się tego wyłączania i włączania przy braku dźwięku.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Alan6r sluchaj to jak ja mam pokój 20m2 i tez mieszkam w bloku na parterze to 3.1 mi wystarczy czy brać 5.1 bar testowalem może daj jakis opis.
 

Junior_wawa

New member
Generalnie każdy bar jest w stanie zdenerwować sąsiada i ja nie widzę zbytniej różnicy między mocą 2.1 a 3.1 (w bloku z obu urządzeń będziesz korzystał na 40% tym bardziej że trafiłeś na wrażliwego sąsiada). W mojej opinii niepotrzebnie zwróciłeś belkę, bo kanał centralny jest najistotniejszy dla oglądania TV i będziesz odczuwał jego brak.

Ja mam podobny problem z moim 5.1, efekt wow zaczyna się od 25/50, a zasady współżycia społecznego sprawiają że na codzień słucham na 20/50. To jednak nie oznacza, że oddał bym belkę 5.1, ponieważ dźwięk przestrzenny ryje beret, a możliwość podgłaszania/podciszania satelitek pozwala dopasować ich głośność, nawet przy cicho ustawionej jednostce centralnej.

TVmania - jak Cie stać bierz 5.1, w mojej opinii różnica 1000 zł w cenie to dużo ale dla efektu filmowego warto i ja nie żałuję.

Po tygodniu użytkowania oceniam bar 5.1 na 5/6. Ocena jest ostateczna jestem zadowolony.

Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie masz :
- Fidelio B1
- Cambridge Audio TVB2
- Philips 7140
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV .
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Jbl bar 5.1

Dziś idę testować 3.1 bar jeśli przypadnie do gustu moc i dźwięk to 5.1 będzie lepiej i biorę od kikiego
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Jbl bar 3.1

Witajcie jestem po odsłuchu jbl bar 3.1 powiem wam tak szczerze jak na soundbar opad szczęki słuchałem listwy na poziomie 35% głośności poezja dźwięk muzyka ekstra filmy poezja jak na soundbar powiem tylko nie ustawiłem subufera w sklepie bo nie chciałem juz grzebać. Powiem tylko tak jak jbl 3.1 zrobił na mnie mega wrażenie to 5.1 tym bardziej. Czy 5.1 ma taki sam subufer wielkości i moc czy większą jeszcze? Czy podłączee to pod konsole ps4 żeby obejrzeć film na blu ray.
 

Long3r

New member
Zdecydowałem się na 3.1. Pierwszy efekt bardzo dobry, bo z belki nie spodziewałem się takiej mocy, a sub to jak pisze Kiki, nogi się uginają. Co do jakości dźwięku myślałem, że będzie lepiej jak za takie pieniądze. Przy muzyce jeszcze ok, a przy filmach za dużo basu. I te wyłączanie dźwięku szczególnie odczuwalne przy PS4 gdzie głównie z niej korzystam. Za dużo pozytywnych opinii w internecie, zastanawiam się czy nie sprzedać.
 
Do góry