JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Zdecydowałem się na 3.1. Pierwszy efekt bardzo dobry, bo z belki nie spodziewałem się takiej mocy, a sub to jak pisze Kiki, nogi się uginają. Co do jakości dźwięku myślałem, że będzie lepiej jak za takie pieniądze. Przy muzyce jeszcze ok, a przy filmach za dużo basu. I te wyłączanie dźwięku szczególnie odczuwalne przy PS4 gdzie głównie z niej korzystam. Za dużo pozytywnych opinii w internecie, zastanawiam się czy nie sprzedać.

U mnie nic nie muli i nie ma opóźnień...audio synchronizacja(audio sync)na pilocie od bara ustaw na 0 ps4 na Dolby i sprawdź...ja nie mam takich problemów
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Bar 5.1

Czy jest dołączony uchwyt żeby zawiesić listwę pod tv?
Jeśli nie ma w zestawie to gdzie mogę nabyć do bara 5.1 i w jakiej cenie?
 

Long3r

New member
@pieniążek, przestawienie na dolby w ustawieniach konsoli pomogło, dzięki :)
Są uchwyty jak w instrukcji i szablon do wywiercenia otworów.
 

bysiu1988

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Czy ktoś z Was słuchał zestawów JBL BAR 5.1 oraz Sony ZF9 z dodatkowymi tylnymi satelitami?
Ja słuchałem zestaw Sonego i jestem pod mega wrażeniem efektu kinowego.
Proszę o obiektywną opinię osoby, które słuchały obu sprzętów. Ja niestety BAR 5.1 nie słyszałem.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich serdecznie.
Czy ktoś z Was słuchał zestawów JBL BAR 5.1 oraz Sony ZF9 z dodatkowymi tylnymi satelitami?
Ja słuchałem zestaw Sonego i jestem pod mega wrażeniem efektu kinowego.
Proszę o obiektywną opinię osoby, które słuchały obu sprzętów. Ja niestety BAR 5.1 nie słyszałem.
Co to był za Sony?
 

bysiu1988

New member
Niestety, ale na chwilę obecną nie mam takiej możliwości aby posłuchać BAR 5.1. Miałem okazję posłuchać Polk Magnifi Max SR. Również jest ciekawą opcją. Bardzo fajne wrażenia w muzyce oraz filmie. Słuchałem wielu zestawów JBL, grają fajnie, mocno, jednak jak dla mnie bas jest aż za mocny i męczący. JBL SB450 jest mocno basowy. Czy w BAR 5.1 też tak jest? Jeśli chodzi o Sony to tak jak pisałem powyżej jest to model ZF9 + zestaw satelit Z9R jak dobrze pamiętam.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
bysiowi chyba chodziło o to, że w przypadku zestawów JBL, które słuchał, bas był za mocny dla niego. Ale to raczej nie problem, prawda? Jest przecież chyba możliwość regulacji basów w Bar 5.1?
 

bysiu1988

New member
Owszem, jest możliwość regulacji basu w JBL SB450, ja i tak jednak miałem go ustawione pokrętłem na najniższym poziomie. Jak dla mnie ten bas jest za bardzo męczący w sklepie o sporej powierzchni, co to dopiero będzie jak wstawię go do salonu 24m.
 

Przemekc1

New member
Mam parę pytań odnośnie zasady działania dodatkowych głośników. Przede wszystkim interesuje mnie ich możliwość ładowania przez USB, bo przede wszystkim z tej opcji chciałbym korzystać, wątpię żeby chciało mi się za każdym razem podpinać głośniki do soundbara.

• Każdy głośnik bezprzewodowy dźwięku przestrzennego
rozpoczyna ładowanie akumulatora, gdy zostanie podłączony
do soundbara, o ile system jest w trybie GOTOWOŚCI. Głośniki
dźwięku przestrzennego zatrzymają ładowanie baterii, jeśli
soundbar zostanie włączony.
• Każdy głośnik bezprzewodowy dźwięku przestrzennego można
ładować za pomocą złącza USB, znajdującego się w dolnej części
głośnika

Instrukcja nie jest dla mnie kompletnie jasna. Szczególnie część dotycząca trybu gotowości. W powyższym opisie jest informacja, że głośniki są ładowane w trybie gotowości, natomiast poniżej jest zdefiniowanych kilka innych trybów.

Tryb gotowości
1. Głośniki bezprzewodowe dźwięku przestrzennego obsługują tryb
gotowości. Gdy jest on włączony, głośniki automatycznie nawiązują
połączenie z jednostką główną soundbara bez podejmowania
innych działań przez użytkownika.
2. Bezprzewodowe głośniki surround automatycznie przejdą w tryb
czuwania po 10 minutach, jeśli użytkownik naciśnie wyłącznik na
pilocie zdalnego sterowania lub panelu górnym soundbara.
3. Głośniki bezprzewodowe dźwięku przestrzennego automatycznie
przechodzą w tryb czuwania po 10 minutach nieaktywności
przycisków i nieodtwarzania dźwięku/obrazu z podłączonego
urządzenia.
4. Głośniki bezprzewodowe dźwięku przestrzennego automatycznie
wyłączają się po 20 minutach nieaktywności przycisków i
nieodtwarzania dźwięku/obrazu z podłączonego urządzenia.
Ponowne podłączanie do jednostki głównej soundbara
Aby ponownie połączyć głośniki bezprzewodowe dźwięku
przestrzennego z soundbarem, najpierw należy sprawdzić, czy jednostka
główna soundbara jest włączona, a następnie nacisnąć przycisk
RECONNECT (Połącz ponownie) na głośniku bezprzewodowym

Przypuszczam, że działa to tak, ale byłoby super gdyby ktoś potwierdził.
1) Tryb "normalny", czyli kiedy słuchamy muzyki --> głośniki się nie ładują przez USB/Soundbar
2) Tryb gotowości --> głośniki się ładują przez USB/Soundbar
3) Tryb czuwania --> głośniki się ładują przez USB/Soundbar
4) Tryb "wyłączenia --> głośniki się ładują przez USB/Soundbar

Z trybów gotowości i czuwania można wzbudzić głośniki bez ich dotykania, przez wykonanie jakiejś akcji pilotem lub przyciskiem na głównym soudbarze.
Kiedy głośniki się wyłączą pozostaje fizyczny przycisk "Reconnect" na bocznych głośnikach. Czy da się to jakoś ominąć? Można jakoś dezaktywować funkcje automatycznego wyłączania? Jak rozumiem służy ona do oszczędzania baterii, ale w sytuacji kiedy głośniki większość czasu i tak będą podłączone pod USB powoduje to tylko kłopot.

Byłym wdzięczny gdyby ktoś posiadający te głośniki wypowiedział się czy rzeczywiście tak to działa.

Pozdrawiam
 

gumiskrosno

New member
Mam parę pytań odnośnie zasady działania dodatkowych głośników. Przede wszystkim interesuje mnie ich możliwość ładowania przez USB, bo przede wszystkim z tej opcji chciałbym korzystać, wątpię żeby chciało mi się za każdym razem podpinać głośniki do soundbara.
Instrukcja nie jest dla mnie kompletnie jasna. Szczególnie część dotycząca trybu gotowości. W powyższym opisie jest informacja, że głośniki są ładowane w trybie gotowości, natomiast poniżej jest zdefiniowanych kilka innych trybów.
Przypuszczam, że działa to tak, ale byłoby super gdyby ktoś potwierdził.
1) Tryb "normalny", czyli kiedy słuchamy muzyki --> głośniki się nie ładują przez USB/Soundbar
2) Tryb gotowości --> głośniki się ładują przez USB/Soundbar
3) Tryb czuwania --> głośniki się ładują przez USB/Soundbar
4) Tryb "wyłączenia --> głośniki się ładują przez USB/Soundbar

Z trybów gotowości i czuwania można wzbudzić głośniki bez ich dotykania, przez wykonanie jakiejś akcji pilotem lub przyciskiem na głównym soudbarze.
Kiedy głośniki się wyłączą pozostaje fizyczny przycisk "Reconnect" na bocznych głośnikach. Czy da się to jakoś ominąć? Można jakoś dezaktywować funkcje automatycznego wyłączania? Jak rozumiem służy ona do oszczędzania baterii, ale w sytuacji kiedy głośniki większość czasu i tak będą podłączone pod USB powoduje to tylko kłopot.

Byłym wdzięczny gdyby ktoś posiadający te głośniki wypowiedział się czy rzeczywiście tak to działa.

Pozdrawiam


Witam nie jestem ekspertem ale używam tego zestawu od grudnia tamtego roku i podobnie jak Ty nie podpinam dodatkowych głośników pod soundbar tylko ładuje je pod usb i sprawa wygląda następująco:
we wszystkich przypadkach głośniki sie ładują i świeci czerwona dioda do momentu całkowitego naładowania głośników. Co do włączania tutaj wygląda to tak, że z trybu gotowości głośniki same włączają się, z trybu wyłączenia do bodajże 10 min też same się włączą, niestety po wyłączeniu na dłużej niz 10 min musisz je sam włączyć co gorsza musisz odpiąć ładowanie bo inaczej sie nie włączą.
 
Do góry