JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

ulek1985

New member
Tv nie wypuszcza po arc dts.




Na światłowodzie też jest error. W instrukcji obsługi jest napisane, że error występuje kiedy "Jeśli na wyświetlaczu pojawi się komunikat „ERROR” (Błąd),
oznacza to, że wybrany format audio wejścia nie jest obsługiwany."


Dla mnie w tym momencie JBL odpada. Popularny format i nie jest obsługiwany. Kicha straszna. Jakbym mogła zwrócić to bym zwróciła ten sprzęt. Fajnie działa, jakość niezła, szczególnie bas, ale to jest dla mnie nie do przyjęcia, że nie odtwarza DTS. Telewizor daje radę, a sprzęt audio się rozkłada.
 
Ostatnia edycja:

ulek1985

New member
Tylko wiesz co. Poprzedni soundbar tez nie obslugiwał DTS, ale mimo wszystko działało. Nie przypuszczałam, że sprzęt za 2k zł będzie taki badziewny. Ja nie mowie, że z DTS ma wyciskać wszystko co jest możliwe. To ma przede wszystkim działać. Teraz został kupiony sprzęt za 2k zł i muszę wyszukiwać wydania filmowe bez DTS, no paranoja. Lista firm mi się szybko zawężą. Najpierw Samung, który został zaprogramowany tak, żeby paść. Wymiana transformatora była niemożliwa bo procesor wariował (zrobione tak, żeby nie dało się wymienić) To teraz JBL
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Tylko wiesz co. Poprzedni soundbar tez nie obslugiwał DTS, ale mimo wszystko działało. Nie przypuszczałam, że sprzęt za 2k zł będzie taki badziewny. Ja nie mowie, że z DTS ma wyciskać wszystko co jest możliwe. To ma przede wszystkim działać. Teraz został kupiony sprzęt za 2k zł i muszę wyszukiwać wydania filmowe bez DTS, no paranoja. Lista firm mi się szybko zawężą. Najpierw Samung, który został zaprogramowany tak, żeby paść. Wymiana transformatora była niemożliwa bo procesor wariował (zrobione tak, żeby nie dało się wymienić) To teraz JBL

Badziewny bo nie obsługuje DTS?Po prostu nie obsługuje i tyle.ma to w specfikacjach.Trzeba było się dowiedzieć co obsługuje.Po to są opisy a nie stękać na forum bo ja mam większość filmów z DTS a Soundbar obsługuje DD.Mamusiu dlaczego kupiłam coś co nie jest dla mnie funkcjonalne znając moje preferencje?za głupotę trza płacić.To tak jakbym kupił TV Full HD i narzekał dlaczego nie jest 4K.Bon Voyage.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tylko wiesz co. Poprzedni soundbar tez nie obslugiwał DTS, ale mimo wszystko działało. Nie przypuszczałam, że sprzęt za 2k zł będzie taki badziewny. Ja nie mowie, że z DTS ma wyciskać wszystko co jest możliwe. To ma przede wszystkim działać. Teraz został kupiony sprzęt za 2k zł i muszę wyszukiwać wydania filmowe bez DTS, no paranoja. Lista firm mi się szybko zawężą. Najpierw Samung, który został zaprogramowany tak, żeby paść. Wymiana transformatora była niemożliwa bo procesor wariował (zrobione tak, żeby nie dało się wymienić) To teraz JBL
Poprzedni jak nie obsługiwał dts to nie mógł go odtwarzać. Musiałaś zmienić ustawienia w tv.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Badziewny bo nie obsługuje DTS?Po prostu nie obsługuje i tyle.ma to w specfikacjach.Trzeba było się dowiedzieć co obsługuje.Po to są opisy a nie stękać na forum bo ja mam większość filmów z DTS a Soundbar obsługuje DD.Mamusiu dlaczego kupiłam coś co nie jest dla mnie funkcjonalne znając moje preferencje?za głupotę trza płacić.To tak jakbym kupił TV Full HD i narzekał dlaczego nie jest 4K.Bon Voyage.
Taka prawda. Druga sprawa to kwestia ustawień, TV może przecież wypuszczać dźwięk w formacie obsługiwanym przez soundbar i pewnie tak było z poprzednim.
 
Ostatnia edycja:

manianazgr

New member
Witam,
Przymierzam się do zakupu soundbaru, jako iż moje wysłużone głośniki Creative G500 zepsuły się, pomyślałem, iż kupię coś nowego.
Głównie słucham muzyki z youtube na TV i miałem podłączone właśnie te głośniki, nie narzekałem na dźwięk, nawet mi się podobał, głównym atutem był bas i jeżeli mam kupić coś nowego to musi być na równym poziomie lub lepszym.
Zainteresowały mnie 3 modele soundbarów:
Yamaha YAS-207
JBL SB 450
JBL BAR 3.1
Miałem okazję słyszeć SB 450 jak i YAS-207 oraz belkę od BAR 3.1, subwoofer był wyłączony.
Yamaha miała fajny dźwięk z belki, dobrej jakości, a znowu SB 450 oferował potężną moc. W BAR 3.1 grała sama belka i słyszałem tylko przez chwilę, moje odczucia były średnie, belka Yamahy miała chyba lepszy dźwięk, subwoofer zapewne gra podobnie jak w SB 450.
Zależy mi głównie na jak najlepszej jakości dźwięku, niskim basie oraz wygodzie użytkowania.
Moc nie gra tak dużej roli gdyż już, gdy używałem starych głośników sąsiedzi się skarżyli :)
Co byście polecieli z wymienionych zestawów lub może coś innego?
Pozdrawiam :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam,
Przymierzam się do zakupu soundbaru, jako iż moje wysłużone głośniki Creative G500 zepsuły się, pomyślałem, iż kupię coś nowego.
Głównie słucham muzyki z youtube na TV i miałem podłączone właśnie te głośniki, nie narzekałem na dźwięk, nawet mi się podobał, głównym atutem był bas i jeżeli mam kupić coś nowego to musi być na równym poziomie lub lepszym.
Zainteresowały mnie 3 modele soundbarów:
Yamaha YAS-207
JBL SB 450
JBL BAR 3.1
Miałem okazję słyszeć SB 450 jak i YAS-207 oraz belkę od BAR 3.1, subwoofer był wyłączony.
Yamaha miała fajny dźwięk z belki, dobrej jakości, a znowu SB 450 oferował potężną moc. W BAR 3.1 grała sama belka i słyszałem tylko przez chwilę, moje odczucia były średnie, belka Yamahy miała chyba lepszy dźwięk, subwoofer zapewne gra podobnie jak w SB 450.
Zależy mi głównie na jak najlepszej jakości dźwięku, niskim basie oraz wygodzie użytkowania.
Moc nie gra tak dużej roli gdyż już, gdy używałem starych głośników sąsiedzi się skarżyli :)
Co byście polecieli z wymienionych zestawów lub może coś innego?
Pozdrawiam :)
Jak cenisz jakość dźwięku to JBL L16s, L8s...
 

manianazgr

New member
Ciekawi mnie to Fidelio E5.
Czy subwoofer rzeczywiście niżej schodzi niż w soundbarach JBL? Tak wynika ze specyfikacji.
Widzę, że to starszy model i ciężko dostępny więc trudno będzie znaleźć go w sklepie z możliwością odsłuchu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz też środek - czego brakuje w belkach. Więc jeśli również do muzyki to Fidelio jest świetny.
 

manianazgr

New member
Poczytałem trochę o Fidelio E5 i obejrzałem filmiki i bardzo mi się spodobały tylko nie widzę żeby były gdziekolwiek w sprzedaży... E6 widziałem ale cena tego jest już za wysoka.
 

rado1982

New member
Witam wszystkich
Od dnia wczorajszego jestem posiadaczem JBL Bar 5.1
No i mam problem;(
Opis problemu:
Do soundbara podpiete przez hdmi ARC mam:ps4 pro,xbox one x,tv to sony xd93,dekoder telewizji "tellpol"
problem jest z ładowaniem satelit po podpięciu rozładowanych satelit wyłaczam soundbar pokazuje się napis "start charging" diody w satelitach święcą na czerwono, mija około 5min i soundbar sam się włącza komunikat "On stop charge hdmi arc" diody świecą na biało. Dodam że po optycznym kablu wszystko jest ok satelity się ładują a soundbar sam się nie załącza.
Jest to mój pierwszy post tutaj i bardzo proszę o pomoc z góry wielkie dzięki.
JBL Bar 5.1 gra pierwsza liga no i ten bass:))
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam wszystkich
Od dnia wczorajszego jestem posiadaczem JBL Bar 5.1
No i mam problem;(
Opis problemu:
Do soundbara podpiete przez hdmi ARC mam:ps4 pro,xbox one x,tv to sony xd93,dekoder telewizji "tellpol"
problem jest z ładowaniem satelit po podpięciu rozładowanych satelit wyłaczam soundbar pokazuje się napis "start charging" diody w satelitach święcą na czerwono, mija około 5min i soundbar sam się włącza komunikat "On stop charge hdmi arc" diody świecą na biało. Dodam że po optycznym kablu wszystko jest ok satelity się ładują a soundbar sam się nie załącza.
Jest to mój pierwszy post tutaj i bardzo proszę o pomoc z góry wielkie dzięki.
JBL Bar 5.1 gra pierwsza liga no i ten bass:))
Przy wyłączonym soundbarze masz wyłączone inne elementy podpięte po hdmi?
 

Fan1234

New member
Powiedzcie proszę bo też się zastanawiam nad kupnem, jestem po odsłuchu który wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Już myślałem znalazłem istne cudo w tym budżecie AlE sprawdzałem specyfikacje jbl i soniaków a tu patrzę tylko dolby digital.
Czy brak innych kodeków przy Netflixie tv cyfrowej i grach z konsoli (jeszcze nie wiem którą będę miał) i filmów z dysku, odczuję bardzo brak innych kodeków ????
 
Do góry