JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

milanoa

Member
- tak ma
- obojętnie, ja jednak preferuje słuchawki do konsoli
- niestety nie wiem, gdyż do muzyki używam oddzielnego systemu audio
 

jakubek25

New member
Witam,

prześledziłem 49 stron tu na forum odnośnie BAR 5.1 i pod koniec natrafiłem na Fidelio E5. Raczej unikam produktów Philipsa ale czytałem że ten sprzęt gra całkiem dobrze. Ktoś może nieco porównać oba sprzęty?
 

Adicek

New member
Dzięki a jeszcze jedno pytanie nie można soundbaru tak ustawić aby cały czas było surround przy każdej zmianie z muzyki na sport itd się wyłącza
 

DJ82

Member
Na jakich uchwytach macie powieszoną główną belkę - na tych plastikowych czy metalowych w kształcie L z podparciem?? Ja mam na plastikowych bo te metalowe wg mnie powinny być do satelitek ale po kilku dniach jakby belka zaczęła wisieć pod kątem...
 

kutini

New member
Witajcie.

Mam JBL 5 i powiem, że jestem mega zadowolony. Na chwilę obecną jestem po pierwszych odsłuchach i jest ok. Wiadomo głośniki muszą się wygrzać itp. Więc za kilku tygodniach napiszę szerszą opinię.

Mam natomiast pytanie. W instrukcji jest napisane aby najlepiej podłączyć wszystkie inne urządzenia do belki (konsola, dekoder upc) i to do TV za pomocą hdmi arc. Mam tak podłączone i wszystko działa. Ale chciałbym się dowiedzieć czym to się różni od podłączenia wszystkiego do TV (dekoder, konsola) i później z TV do belki za pomocą HDMI ARC.

Czy są jakieś konkretne różnice między jednym a drugim sposobem? Czy może w jednym albo drugim nie da się czymś sterować. Bo z tego co widziałem i jeden i drugi działa, ale nie wgłębiałem się w możliwości a chciałbym to ustalić zanim zawieszę tv i bar by mieć odpowiednio puszczone kable.
 

DJ82

Member
Ja mam podłączone do TV:

HDMI1/ARC - soundbar
HDMI2 - tuner sat

Jak miałem podłączone do belki to czasami robiły się jazdy z włączaniem TV po CEC - jakby nie do końca wszystko trafiało do TV pomimo ustawienia adresu na stałe itd... teraz jest wszystko OK i żadnych negatywnych skutków nie widać.
 
Do góry