JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

bysiu1988

New member
Jak podłączysz wszystko bezpośrednio do belki to masz pewność, że TV ze względu na brak kodeków nie obetnie Ci żadnej ścieżki. To wszystko zależy od tego jakie kodeki ma Twój TV bo JBL niestety też nie grzeszy w ilości posiadanych kodeków. Jednak dodam, że mimo braku kodeków dziś pusciłem z TV Sony 75XF8596 poprzez HDMI BAR 5.1 z dysku Avengers Infinity War z dobrą ścieżką 5.1 i miło mnie zaskoczył! Grał o wiele lepiej niż Yamaha YSP 2700 na tym samym materiale, tylko tyle że Yamaha podłączona pod słabego Samsunga 55MU6172 który nie ma nawet kodeka DTS.
 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
Faktycznie ma rację.
Napiszę Wam z autopsji. Słuchałem YSP 2700 na podstawowym modelu Samsunga (chyba MU6172), grał ok, ale nie jak sprzęt za takie pieniądze. Następnie słuchałem go na LG (bodajże UK6470) zagrał lepiej, jednak dopiero po podpięciu pod Sony (XF7096) zagrał WOW. Dodam, że do wszystkich TV podłączony tym samym HDMI i testowany na tym samym materiale. Pytanie skąd aż taka różnica, przecież teoretycznie TV ma tylko przepuścić sygnał. Sony nawet przy puszczaniu kawałków z Youtube wykrzesał więcej, pojawił się bardziej mięsisty bas, grał głośniej,w ogóle jakby inny sprzęt.
Nie przesadzajcie z tą poezją. Owszem BAR 5.1 gra fajnie, ma mega mocny bas, jednak trzeba pamiętać, że nie każdy słuchacz lubi mocny bas. Do poezji bliżej jest Yamasze YSP 2700. Tam dźwięk jest równy i stonowany, a co najważniejsze czysty i harmonijny przy każdym poziomie głośności.
 

bahamut24

New member
Ja również kupiłem jbl 5.1 , mam wszystko podlaczone pod belke i arc do tv. Wczoraj trochę mieszał przelaczajac z dekodera na PS4 ale udało się. Mam pytanko, czemu przy zmianie glosnosci na belce jest 17 a na tv pokazuje 35 , nie da sie tego jakos ustawic aby na tv i belce pokazywalo tyle samo? Moj tv samsung h6400.:hmm:
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
włącz w tv hdmi cec,czyli współprace telewizora po hdmi z innymi urzadzeniami-może pomoże.
 
Ostatnia edycja:

Metka

New member
Mam pytanie, czy jbl bar 5.1 sprawdzi się w pokoju 18m. Pytam, ponieważ mój pokój ma 18m , kwadrat. Belka Na pewno gra świetnie bez względu na metraż ale czy subwoofer w takim pokoju nie bedzie za ciężki, zbyt przytłaczająca. Może ktoś ma jbl bar 5.1 lub 3.1 w podobnym metrażu i może podzielić się swoimi wrażeniami.

W przyszłym tygodniu jadę na odsłuch jbl 3.1(bo tylko taki jest w tym markecie) ale to jak jbl 5.1 tylko bez tylnych satelitek , chodź wiem że w markecie odsłuch to co innego niż w domu.
 

Metka

New member
Ale jak przycisze subwoofer, to czy nie ucierpi na tym dźwięk z soundbara czy się nie zmieni.
Mam tv sony kdl w809c , najwięcej oglądam z dekodera nc+, jeżeli dźwięk wtedy będzie dolby 5.1 to czy jbl odtworzyć ten dźwięk przestrzenny przez tylne satelitki?
 

kutini

New member
Jaka jest obecnie cena JBL BAR 5.1 dla niebieskich ??

Ale jak przycisze subwoofer, to czy nie ucierpi na tym dźwięk z soundbara czy się nie zmieni.
Mam tv sony kdl w809c , najwięcej oglądam z dekodera nc+, jeżeli dźwięk wtedy będzie dolby 5.1 to czy jbl odtworzyć ten dźwięk przestrzenny przez tylne satelitki?

Ja mam w salonie 25m - obecnie bas ustawiony jest między 11 a 14 - to to w zupełności wystarczy. Na noc jak nie chcę aby "dudniło" daję jeszcze mniej. Wiadomo jak dasz na 0 to dźwięk jest bez basów, ale myślę, że zmniejszanie do rozsądnego poziomu jakoś specjalnie nie wpływa negatywnie na dźwięk. Fakt jest jednak taki, że to jest sprzęt z potężnym basem - rewelacja jak dla mnie do oglądania filmów i seriali.
 

piker8428

New member
JBL bar 5.1

Witam
Czytając te forum zdecydowałem na zakup JBL bar 5.1.
W dniu wczorjaszym sprzedałem kompletny zestaw amplitunera Yamaha + kolumny Yamaha + tuba TONSIL Activ 200.
Gdy podłączyłem JBLa i ustawiłem tak jak trzeba byłem zadowolony. Mam automatycznie więcej wolnej przestrzeni w salonie i dzwiek też na prawdę robi robotę.
W dniu dzisiejszym będąc w kuchni ( dokładnie 5m od JBL ) i puszczając muzykę z Youtube zawiodłem się zasięgiem bluetooth!
Tańcowałem telefonem po całej kuchni ( od 4m do 6m od JBL) i w 80% przerywało mi :(
Coś jest nie tak z moim JBL?!
Proszę o poradę
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kuchnia rozumiem to inne pomieszczenie, a nie aneks? Wtedy może tak byc niestety. Powodem moga być wifi, inne urządzenia BT itd itd
 

piker8428

New member
Pewnie, że rozumiem jak jest ściana to powinno przeszkadzać.
Ale mam duzo innych urządzeń na Bluetooth, przykładem są nawet słuchawki ( G933 ) i spokojnie grają od umieszczonego laptopa do 10m w dalej oddalonym pokoju.
Uważam, że nie powinno tak być, bo mam głupi przykład ;/
JBL jest nawet po prostej patrząc na kuchnie
Czy może istnieje jakaś aktualizacja to pomoże z zasięgiem?
 

piker8428

New member
Zgodzę się z tym. Głośniczek jak biorę ze sobą do kuchni nie przerwie, nawet w następnym pomieszczeniu gra bez wielkich zakłóceń.
Wiem, że jest możliwość ( w późniejszym okresie na pewno ) aktualizacji sprzętu. Mam nadzieję, że będzie to kiedyś pomocne odnośnie zasięgu bluetooth.
Pozdrawiam
 

piker8428

New member
Jeszcze mam takie pytanko, mianowicie czy istnieje taka możliwość na stałe podłączenie tych satelitek do zasilania, mowa o dokupieniu dwóch oddzielnych zasilaczy.
Wiadomo coś może?
Czekam na odpowiedź
pozdrawiam
 
Do góry