JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

Mpatiaa

New member
Witam, mam małe pytanie, gdyż zdecydowałem się na zakup bara 5.1 i pytanie brzmi czy odłaczane satelitki należy umieścic za słuchaczem ? . Mam kanape, która jest dosunięta maksymalnie do ściany i do niej też chciałem głośniki przymocować a co raz cześciej widze ze te dwa głosniki są poprostu z boku słuchacza a nawet bardziej przed nim niz z tyłu.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Z instrukcji obsługi, jak i z wcześniejszych dyskusji na forum wynika, że powinny być umieszczone po bokach lub lekko z tyłu. Ja mam podobną sytuację jak u Ciebie i głośniki mam po bokach. Wydaje mi się, że to się sprowadza do tego, że bezprzewodowe głośniki BAR 5.1 są głośnikami surround a nie głośnikami tylnymi.
 

airdw

New member
Witam,
Od dłuższego czasu śledzę ten wątek i pojawił się już kilka razy temat JBL authentics L16. Wcześniej zastanawiałem się nad JBL 5.1, ale zdecydowanie częściej słucham muzyki niż oglądam filmy. Z tego co piszecie L16 w muzyce sprawdzi się lepiej, a również nie będzie problemu z podpięciem go pod TV. Dodam, że nie mam miejsca na kolumny podłogowe, może weszły by dwie na stolik przy TV. Stąd pytanie czy, w cenie L16 nie znajdę jakiegoś zestawu stereo, który zagrałby lepiej. Muzyka głównie przez Spotify, więc nie zależy mi na odtwarzaczu CD, może kiedyś dokupię. Z tego co wiem do L16 też można podłączyć. Wygląd L16 powala jest niespotykany, ciężko porównać z czymś innym.
Do nagłośnienia salon do 20m2 połączony z aneksem jakieś 6m2.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ja mam 3 opcje soundbara i nie wiem co wybrać.
Jbl bar 5.1
Samsung k950
Sony zf9
Który ten soundbar sprawdzi nie najlepiej w filmach i muzyce
Będzie to współpracowało sony xf albo samsung nu8002
 

Lekki28

New member
Problem z tylnymi głośnikami

Witam, mam pytanie czy ktoś z was miał problem z wyłączającymi się satelitkami ? Poprostu od pewnego czasu przy uzytkowaniu podczas grania lub oglądania filmu w pewnym momencie gaśnie mi biała lampka na satelitkach. Nie da się jej wtedy włączyć przyciskiem który na niej się znajduje.Jedynie co pomaga to ponowne podłączenie dosłownie na chwilę do listwy głównej. Wtedy znowy zapala się biała lampka i satelitka znowu normalnie działa przez np kolejne 15 min. Dodam że reset nie pomógł.
 

DJ82

Member
Ja mimo wszystko odwiesiłbym je na belce i wyłączył belkę pilotem - naładować je trzeba do pełna - ok 3 godzin i zobaczyć wtedy...
 

Snyx

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja właśnie odebrałem ZF9 zobaczymy na co maleństwo stać. Na chwilę obecną włączyłem go na sekundę żeby sprawdzić czy działa i aż uśmiech pojawił mi sie na twarzy.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Snyx daj znać jak sprawuje się sprzęt i jak chodzi bass w nim.jak sprawuje się w muzyce i filmach dobly atmos.
 

ewaldus

New member
Sony HT-ZF9 do filmów super. Do muzyki wolę stereo. Jestem po seansie Przełęcz ocalonych i Dolby atmos daje radę choć wiadomo góry raczej nie słychać. Za 3 klocki lepszego soundbara raczej nie znajdziemy.
 

airdw

New member
Kupiłeś tego Soniaka z dodatkowymi tylnymi kolumnami?
Jeżeli tak, to napisz czy przy włączaniu belki, z automatu włączają się dodatkowe głośniki.
 
Do góry