JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

ZbyszekJ

New member
Cześć.Szukam soundbara do 3 tys . Nie chcę zakładać nowego tematu. Z tego co przeczytałem spodobał mi się JBL BAR 5.1. Niestety nie wiem czy ta wersja jest tak dobra , że kosztuje około 1 tys. zł więcej niż JBL BAR 3.1.Mam pytanie ile kosztuje w Waszym sklepie JBL BAR 5.1 ?
Czy w tej cenie jest lepszy soundbar ?
Dzięki za odpowiedzi :)
 

lukif

New member
Cześć,
mam problem z moim barem 3.1. Od czasu do czasu subwoofer wydaje zbędne dźwięki, coś jakby szum słyszalny podczas nagrania wiatru. Nie jest to szum ciągły ale pojawia się co kilka/kilkanaście sekund i wtedy sub "pierdzi" przez chwilke. To "pierdzenie" jest słyszalne niezależnie od tego, czy właczona jest TV z dekodera UPC, czy też film z Netflixa. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o jednorazowe pyknięcie podczas przełączania źródła/kanału TV.
Czasami wszystko jest ok i nie słychać żadnych niepokojących/nadmiarowych dźwięków, a czasami jest to bardzo denerwujące. Zwykle pomaga odłączenie suba i belki od prądu na chwilę, choć nie zawsze. Wtedy zwykle go wyłączam i jak po jakimś czasie włączam ponownie TV, to jest już ok. Próbowałem też zmienić kabel hdmi przesyłający dźwięk z TV do belki ale nic to nie pomogło. Dodam, że sub stoi ok 2m od belki, więc zasięg BT raczej nie jest problemem.

Macie może pomysł co jest nie tak? Ostatnio zmieniłem TV i liczyłem na to, że może to być wina już ponad 6 letniego samsunga ale nowy samsung nu8052 ma to samo...

Mam nadzieję, że poradzicie mi coś i nie będę musiał odsyłać go do serwisu, bo zdiagnozowanie problemu może być problematyczne z racji tego, że raz jest ok a raz nie...
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Cześć.Szukam soundbara do 3 tys . Nie chcę zakładać nowego tematu. Z tego co przeczytałem spodobał mi się JBL BAR 5.1. Niestety nie wiem czy ta wersja jest tak dobra , że kosztuje około 1 tys. zł więcej niż JBL BAR 3.1.Mam pytanie ile kosztuje w Waszym sklepie JBL BAR 5.1 ?
Czy w tej cenie jest lepszy soundbar ?
Dzięki za odpowiedzi :)
Z pytaniami o ceny, pisz na priva do blackninja.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Cześć,
mam problem z moim barem 3.1. Od czasu do czasu subwoofer wydaje zbędne dźwięki, coś jakby szum słyszalny podczas nagrania wiatru. Nie jest to szum ciągły ale pojawia się co kilka/kilkanaście sekund i wtedy sub "pierdzi" przez chwilke. To "pierdzenie" jest słyszalne niezależnie od tego, czy właczona jest TV z dekodera UPC, czy też film z Netflixa. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o jednorazowe pyknięcie podczas przełączania źródła/kanału TV.
Czasami wszystko jest ok i nie słychać żadnych niepokojących/nadmiarowych dźwięków, a czasami jest to bardzo denerwujące. Zwykle pomaga odłączenie suba i belki od prądu na chwilę, choć nie zawsze. Wtedy zwykle go wyłączam i jak po jakimś czasie włączam ponownie TV, to jest już ok. Próbowałem też zmienić kabel hdmi przesyłający dźwięk z TV do belki ale nic to nie pomogło. Dodam, że sub stoi ok 2m od belki, więc zasięg BT raczej nie jest problemem.

Macie może pomysł co jest nie tak? Ostatnio zmieniłem TV i liczyłem na to, że może to być wina już ponad 6 letniego samsunga ale nowy samsung nu8052 ma to samo...

Mam nadzieję, że poradzicie mi coś i nie będę musiał odsyłać go do serwisu, bo zdiagnozowanie problemu może być problematyczne z racji tego, że raz jest ok a raz nie...

U mnie tez pojawiło sie to zjawisko ostatnio...Widzisz Kiki i to jest właśnie ta „jakość” o której wspomniałeś ze ta marka nie musi sie nią przejmować.jak słyszę jakość w sprzęcie za centy to mnie telepie.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Cześć,
mam problem z moim barem 3.1. Od czasu do czasu subwoofer wydaje zbędne dźwięki, coś jakby szum słyszalny podczas nagrania wiatru. Nie jest to szum ciągły ale pojawia się co kilka/kilkanaście sekund i wtedy sub "pierdzi" przez chwilke. To "pierdzenie" jest słyszalne niezależnie od tego, czy właczona jest TV z dekodera UPC, czy też film z Netflixa. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o jednorazowe pyknięcie podczas przełączania źródła/kanału TV.
Czasami wszystko jest ok i nie słychać żadnych niepokojących/nadmiarowych dźwięków, a czasami jest to bardzo denerwujące. Zwykle pomaga odłączenie suba i belki od prądu na chwilę, choć nie zawsze. Wtedy zwykle go wyłączam i jak po jakimś czasie włączam ponownie TV, to jest już ok. Próbowałem też zmienić kabel hdmi przesyłający dźwięk z TV do belki ale nic to nie pomogło. Dodam, że sub stoi ok 2m od belki, więc zasięg BT raczej nie jest problemem.

Macie może pomysł co jest nie tak? Ostatnio zmieniłem TV i liczyłem na to, że może to być wina już ponad 6 letniego samsunga ale nowy samsung nu8052 ma to samo...

Mam nadzieję, że poradzicie mi coś i nie będę musiał odsyłać go do serwisu, bo zdiagnozowanie problemu może być problematyczne z racji tego, że raz jest ok a raz nie...
Router od wifi gdzie stoi?
 

lukif

New member
Router od wifi gdzie stoi?
Za ścianą, może 1-1,5m od suba w lini prostej. Od Belki ok 3m. Tylko jaki wpływ może mieć router/wifi? Dziś oglądałem przez prawie 3h transformersty z dysku sieciowego i wszystko działało ekstra. Jakby router/wifi był problemem, to chyba problem byłby stały (router/wifi działa 24/7).
 

dudikovvv

New member
Cześć !

Mam ten sam problem co kolega wyżej. Kilka tygodni temu zakupiłem zestaw soundbar JBL 3.1. Subwoofer ma taką przypadłość że czasem pierdzi, puka, itp. jakby jakieś zakłócenia :kom:.
Router, w sumie to dwa są w odległości 1.5 metra, na drugim końcu szafki RTV. Jeśli nawet to jest przyczyną (co sprawdzę) to i tak wina leży w urządzeniu, nie w złym (tylko standardowym) środowisku w jakim pracuje/działa. Sprzęt za ponad dwa kafle a taki fuckap...
Kolejnym tym razem potencjalnym problemem jest niedziałająca środkowa strefa 3 głośników w listwie (posiada 9 głośników po 3 w 3 strefach). Próbowałem na rożnego typu muzyce i nigdy się nie odzywają, jakieś sugestie ?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Za ścianą, może 1-1,5m od suba w lini prostej. Od Belki ok 3m. Tylko jaki wpływ może mieć router/wifi? Dziś oglądałem przez prawie 3h transformersty z dysku sieciowego i wszystko działało ekstra. Jakby router/wifi był problemem, to chyba problem byłby stały (router/wifi działa 24/7).

Nie słuchaj takich głupot z routerem...może jeszcze padnie pytanie a gdzie masz smartfona albo gdzie stoi mikrofala...jbl bar 3.1 owszem gra fajnie ale okazał się kolejnym zrobioną na odpierdol lipą.dzwiekowo spoko.ja wale go z laczka jak zaczyna pierdzieć i jest spokój przez jakiś czas.dobrze że nie jest to uciążliwe.wysle go do serwisu przed końcem daty do spożycia.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Cześć !

Mam ten sam problem co kolega wyżej. Kilka tygodni temu zakupiłem zestaw soundbar JBL 3.1. Subwoofer ma taką przypadłość że czasem pierdzi, puka, itp. jakby jakieś zakłócenia :kom:.
Router, w sumie to dwa są w odległości 1.5 metra, na drugim końcu szafki RTV. Jeśli nawet to jest przyczyną (co sprawdzę) to i tak wina leży w urządzeniu, nie w złym (tylko standardowym) środowisku w jakim pracuje/działa. Sprzęt za ponad dwa kafle a taki fuckap...
Kolejnym tym razem potencjalnym problemem jest niedziałająca środkowa strefa 3 głośników w listwie (posiada 9 głośników po 3 w 3 strefach). Próbowałem na rożnego typu muzyce i nigdy się nie odzywają, jakieś sugestie ?

No i nie będzie działać bo to głośniki centralne w filmach działają.
 

iceblast007

New member
Witam,

dzisiaj trafił do mnie Bar 5.1. Na razie tylko odpaliłem żeby zobaczyć czy wszystko ok, ale zwróciłem na uwagę na pewną dziwną kwestia...

Dołączane głośniki działają bez zarzutu kiedy są wpięte do "listwy" tzn do bara... gdy odpinam jeden (1) głośnik wszystko gra dalej, gdy próbuję odpiąć drugi (2) przestają grać obydwa. Identyczna sytuacja jest gdy odpinam drugi (2) to ten działa, a gdy odpinam pierwszy (1) to przestają grać obydwa.
O co może chodzić?

Poza tym... czy wie ktoś czy dołączany kabel HDMI w zestawie to Arc? bo nic o tym nie piszą.

Jest sens podpinać tv poprzez Arc, a konsole poprzez optyka? czy wystarczy sam optyk do tv?

Jakieś rady na start może? na co zwrócić uwagę? :)
 

wojtek013

New member
Dziwne to. U mnie podczas odpinania głośników wszystko milknie na moment, a potem gra jak trzeba.
A kabel to kabel, być może arc trzeba uruchomić w telewizorze.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


P.S. Co prawda nie odpinałem nigdy w stereo, zawsze w 5.1. Może tak ma być, bo w stereo chyba tyły nie działają.
 
Ostatnia edycja:

iceblast007

New member
ale zrozum... odpinamy lewy albo prawy i gra, a chce odpiąć drugi i przestają grać obydwa. Kalibracje zrobiłem aż z ciekawości i przebiegła sprawnie na wszystkich. Dalej to samo :/
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Mam PANASONIC P65VT60 -czy mam HDMI ARC ? Bedzie dobrze smigac JBL 5.1?
Jotek23, mam ST60 i miałem problem z uruchomieniem ARC. Ale może to wina egzemplarza TV albo kabla. Miałem losowe (co kilkanaście/kilkadziesiąt sekund, czasem co kilka minut) zaniki audio. Podpiąłem optykiem i dokuczliwy problem ustąpił jak ręką odjął.
 
Ostatnia edycja:

adawro

New member
ale zrozum... odpinamy lewy albo prawy i gra, a chce odpiąć drugi i przestają grać obydwa. Kalibracje zrobiłem aż z ciekawości i przebiegła sprawnie na wszystkich. Dalej to samo :/


Nie wiem jak działa ten JBL ale mam hipotezę, że jak są wpięte to po prostu odtwarzają lewy przedni i prawy przedni kanał. Po odpięciu jednego i następnie drugiego zaczynają odtwarzać ścieżkę surround i może na niej chwilowo nic nie ma?
 

iceblast007

New member
ok, a podpowie ktoś jak najlepiej podłączyć? i jest sens oddzielnie podłączać optykiem konsole, a tv przez arc?
i czy ten kabel w zestawie to jest arc?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie wiem jak działa ten JBL ale mam hipotezę, że jak są wpięte to po prostu odtwarzają lewy przedni i prawy przedni kanał. Po odpięciu jednego i następnie drugiego zaczynają odtwarzać ścieżkę surround i może na niej chwilowo nic nie ma?
Jest tak jak piszesz.

Kabel z zestawu jest z ARC.

Co do podłączenia spróbuj wszystko przez soundbara po hdmi. Jak czegoś nie obsługuje to po ARC lub optyku.
 
Do góry