JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

w6w9

New member
Witam
Chcąc kupić Bara czytałem to Forum i teraz mam JBL 5.1.
Żadnych problemów z podłączeniem (Tv Samsug UE46D8000+NC+MIBOX)
Jest super. Zakup u blackninja szybko i w dobrej cenie .
Pozdrawiam
 

grego444

New member
Bar 5.1 słuchałem wiele razy . Na początku zrobił na mnie wrażenie.
Po kolejnym odsłuchu zacząłem dostrzegać pewne braki i porównywać z innymi barami...
Stwierdzam że poza naprawdę przyjemnym basem (miękkim, soczystym i nie narzucajacym się), reszta dźwięku, czyli z listwy jest raczej kiepska - brak odpowiedniej ostrości "góry" nawet w niewymagających utworach, mała przestrzeń "srednicy".
Fakt że to tylko bar i większość powie że jego przeznaczeniem są raczej filmy niz muzyka , ale znalazłem modele które dużo lepiej radzą sobie z muzyką różnego typu.
Proponuję posłuchać modele Yamahy, Polk a nawet Wyższe modele SONY...
 

DJ82

Member
Problemy ze zmianą głośności - miał ktoś coś takiego??

Pilotem od JBL zawsze działa prawidłowo ale czasami pilotem od TV głośność blokuje się w określonym przedziale - np 8-16 i ani więcej ani mniej nie idzie a pilotem od JBL tak - o co tu może chodzić??
 

bahamut24

New member
Ja ze swoim jbl od poczatku mam inny problem, tv (samsung h6400) mam po arc do belki. Dekoder vectry i playstation 4 mam podlaczone do belki po hdmi. Gdy uruchamiam dekoder i tv wlacza mi sie belka ale jakby problem byl bo belka przelacza mi z automatu na jakies nieuzywane hdmi , dekoder pokazuje hdmi off, zaraz on =/ pozniej jeszcze telewizor przelacza na jakies hdmi niepodlaczone. Od poczatku nie udalo mi sie wlaczyc dekodera, tv i bara aby za pierwszym razem ogladac program, zawsze mi "żongluje" po zlaczach hdmi.
 

Mpatiaa

New member
Bar 5.1 słuchałem wiele razy . Na początku zrobił na mnie wrażenie.
Po kolejnym odsłuchu zacząłem dostrzegać pewne braki i porównywać z innymi barami...
Stwierdzam że poza naprawdę przyjemnym basem (miękkim, soczystym i nie narzucajacym się), reszta dźwięku, czyli z listwy jest raczej kiepska - brak odpowiedniej ostrości "góry" nawet w niewymagających utworach, mała przestrzeń "srednicy".
Fakt że to tylko bar i większość powie że jego przeznaczeniem są raczej filmy niz muzyka , ale znalazłem modele które dużo lepiej radzą sobie z muzyką różnego typu.
Proponuję posłuchać modele Yamahy, Polk a nawet Wyższe modele SONY...
Jest duży naprawdę przeskok jeśli chodzi o samą listwe w porównaniu do innych barów ? . Strasznie zależy mi właśnie na takim kinowym basie soczystym jak to nazwałeś , ale jak belka wiele odbiega od innych soundbarów jeśli chodzi o wysokie tony to czy jest sens kupna ... moj salon około 20 metrów. Wiekszą czesc czasu spedzam przy filmach ( netflix ) ale od czasu do czasu sporadycznie, chciało by sie jakąs muzyke puscic . Audiofilem tez nie jestem aczkolwiek sprzet chciałbym aby został na dłuzej i niechce przy tym żałowac decyzji .. Poleciłbyś coś co w tej klasie cenowej zagra lepiej i najlepiej z fizycznymi głosnikami na tyłach ? Nie wierze w moc yamahy i symulowanymi kanałami z tyłu słuchacza . Do tej pory zafascynowałem sie jbl-em po komentarzach choc nie odsluchiwalem zadnego z sondbarow powyzej 2k . Moze ta góra tej belki to tylko mała róznica ? I wtedy dalej zostane przy swoim . Jak nie to znowu szukanie ....

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Snyx

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam
Miałem okazję po testować mojego ZF9 . Dźwięk jest wyraźny czysty a Subwoofer robi robotę. Przy muzyce też daje radę Bas jest soczysty ale gdy chcemy bardzo głośno muzykę posłuchać to go tak jak by brakuje. W JBL można bardziej poszaleć z muzą. Sony nada się do małego lub średniego salonu i tu konkurencji raczej nie będzie miał w tym przedziale cenowym zwłaszcza do filmów.
 

grego444

New member
Jest duży naprawdę przeskok jeśli chodzi o samą listwe w porównaniu do innych barów ? . Strasznie zależy mi właśnie na takim kinowym basie soczystym jak to nazwałeś , ale jak belka wiele odbiega od innych soundbarów jeśli chodzi o wysokie tony to czy jest sens kupna ... moj salon około 20 metrów. Wiekszą czesc czasu spedzam przy filmach ( netflix ) ale od czasu do czasu sporadycznie, chciało by sie jakąs muzyke puscic . Audiofilem tez nie jestem aczkolwiek sprzet chciałbym aby został na dłuzej i niechce przy tym żałowac decyzji .. Poleciłbyś coś co w tej klasie cenowej zagra lepiej i najlepiej z fizycznymi głosnikami na tyłach ? Nie wierze w moc yamahy i symulowanymi kanałami z tyłu słuchacza . Do tej pory zafascynowałem sie jbl-em po komentarzach choc nie odsluchiwalem zadnego z sondbarow powyzej 2k . Moze ta góra tej belki to tylko mała róznica ? I wtedy dalej zostane przy swoim . Jak nie to znowu szukanie ....

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Moje wrażenie jest takie że bar 5.1 został stworzony głównie do filmów, no chyba że ktoś słucha czegoś mało wymagającego typu techno, gdzie liczy się bas.
Listwa mimo różnych trybów dźwięku została tak zestrojona że w miarę dobrze słychać dialogi i efekty, jednak szerokie pasmo kuleje. Słuchałem m.in. Yamaha YAS 207 i pomimo o połowę niższej ceny ten wypada duż lepiej w tej kwestii.

Póki co jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji który zakupię, a zważywszy że słucham głównie muzyki to raczej będę obstawiał w/w Yamahę lub Philips Fidelio B5
 

Snyx

Klub HDTV.com.pl
vip
Co do Sony i JBL miałem okazje przesłuchać na tym samym filmie na Netflixie. Jedyna różnica to wielkość salonu. JBL grał inaczej nie przypadł mi do gustu tak jak pisałem w muzyce można było bardziej zaszaleć. Mam czas zwrotu 14 dni dlatego jak się nadarza okazja testuje. Bo jeszcze ktoś wspominał o Bose 700. Ale to 800 zł drożej i czy jest wart swojej ceny nie wiem. Wydaje mi się że do 3 tyś to najlepszy wybór, zwłaszcza że za zetkę dostajemy tylne głośniki warte 899 zł. Ale nadal się rozglądam wszak po to dają 14 dni :D
 

tommitmx

New member
Byłem zdecydowany na BAR5.1 ale niestety poszedłem do MM i sprzedawca mi polecił Sony ZF9 i teraz nie mam pojęcia co kupić.
Oglądam głownie Nc+, czasem jakiś film powiedzmy raz w tygodniu.
Lubię posłuchać muzyki lata 80, rock i trochę elektroniki.
Co mam wybrać?

PS czy jak podłączę do sony tylne głośniki to będzie wtedy 5.1?
 

Mpatiaa

New member
Byłem zdecydowany na BAR5.1 ale niestety poszedłem do MM i sprzedawca mi polecił Sony ZF9 i teraz nie mam pojęcia co kupić.
Oglądam głownie Nc+, czasem jakiś film powiedzmy raz w tygodniu.
Lubię posłuchać muzyki lata 80, rock i trochę elektroniki.
Co mam wybrać?

PS czy jak podłączę do sony tylne głośniki to będzie wtedy 5.1?
Mam ten sam dylemat . Jeśli chodzi o sony to po dołożeniu tych dwóch głośników masz fizyczne 5.1 . Jbl tez ma fizyczne głosniki tylko, że musisz je ładowac od czasu do czasu. Bardzo podobne zestawy i cenowo też, jednakze są plusy i minusy obydwóch . Niestety nie miałem mozliwosci odsłuchu żadnego z nich i prawdopodobnie mieć nie będe przed zakupem . Opieram się na tym co piszą w różnych wątkach .
Jbl:
+ Zdecydowanie duzo pozytywnych opini co do suba
Odpinane głosniki ,
- brak wsparcia atmos oraz niektórych kodeków, według opini w muzyce brak jest środka jak i wyższych częstotliwosci

Sony:
+ dolby atmos (nie którzy twierdzą że odczuwają przestrzenność ) , sub też daje rade z nagłośnieniem w filmach
- bas gubi sie przy wyższej głośności , tylne kolumny grają zbyt cicho co do reszty zestawu

To są wszystkie plusy i minusy które znalazłem w postach . Wychodzi troszkę remisowo jak dla mnie biorąc pod uwagę brak wiedzy jak sony zf9 radzi sobie typowo z muzyką . Wiem to nie do tego sprzęt ale obydwa sb-ry się różnią a szala jest ciągle po środku . Patrząc na inne sprzęty w tej cenie albo brak tylnych głosnikow a symulowane mnie nie kręcą albo bez suba tak jak sonos czy bose . Jest jeszcze zachwalana yamacha ale ogólna specyfikacja mnie troszkę przeża jeśli chodzi o moc , wiem że nie patrzy się na takie rzeczy ale gdzieś to przebicie mocy faktycznie musi być fizycznie . Niechce wybrać drogą losowania, a decyzje podjąć musze raz bo przyjezdzam na pare dni zaledwie do pl . Na wystawach w marketach z reguły brak w/w modeli do odsłuchu . Pomożcieeee

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Byłem zdecydowany na BAR5.1 ale niestety poszedłem do MM i sprzedawca mi polecił Sony ZF9 i teraz nie mam pojęcia co kupić.
Oglądam głownie Nc+, czasem jakiś film powiedzmy raz w tygodniu.
Lubię posłuchać muzyki lata 80, rock i trochę elektroniki.
Co mam wybrać?

PS czy jak podłączę do sony tylne głośniki to będzie wtedy 5.1?
Jak już byleś w MM, trzeba było posłuchać sprzętu, a nie sprzedawcy.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ja słuchałem tylko jbl bar 3.1 I bylem z dziewczyną w media expert I się na mnie wkurzyla ze chxe taki sprzęt kupic do domu i wyszła mówi ze bass był tak mocny ze było słychać przed sklepem a drzwi mocne.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Blackninja , czyli twierdzisz że jbl ma przewage nad sony zf9 ?
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Po co mówić o przewadze jakiejkolwiek, przecież to utopijne. Jak bym był na zakupie soundbara to JBL ma baaardzo duże szanse ze względu na możliwości i cenę, choć ostatnie moje uszy zadziwiła seria Harmana Enchant 800 i 1300 z subem, tu opada kopara. Wcale jednak nie jest powiedziane, że gdybym miał tv Sonego to nie skończyłoby sie na zakupie soundbara do kompletu :)
[youtube]22RUxQFzauk[/youtube]
 

Lekki28

New member
Witam czy ktoś z was oddawał już może zestaw JBL Bar 5.1 na gwarancję ? Mam nadal problem z satelitkami i jest to prawdopodobnie bateria. Obojętnie jak długo je ładuje i obojętnie czym to prawa satelitka wyłącza sie po ok 15 min, a lewa po ok 1 godz. Czy ktoś z Was miał może podobny problem ? Gdzie najlepiej wysłać sprzęt(Sklep lub bezpośrednio serwis w Katowicach ) ? Czy trzeba wysłać cały zestaw(trochę to waży), czy można same satelitki ? Ktoś miał jakieś doświadczenie z serwisem ?
 
Do góry