JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

MichaelloEs

New member
Jbl bar 5.1 bedzie dobrym wyborem, odpinane boczne satelitki robią robote:)
Takze do filmow obowiazkowe:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ok dzięki tylko pytanie byko czy to mocniej zagra od sb450? Klipsch RSB-14 będzie mocniejszy od sb450?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ok dzięki tylko pytanie byko czy to mocniej zagra od sb450? Klipsch RSB-14 będzie mocniejszy od sb450?

to czy będzie mocniejszy musiał byś sam ocenić , moc to nie wszystko , bas w HK ma 20cm tyle co w SB450 , Klipsch robi mocne suby , ale JBL-a też nie należą do "słabiaków" w Bar 5.1 bas ma 25cm , może okazać się mocniejszy , słuchalem SB450 , dla mnie pozytywne wrażenia z mocnym basem ( nie słuchałem Bar 5.1 )

w Klipsch masz bas z boku więc może utrudniać ustawienie w pokoju , w JBL masz go do dołu
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Właśnie wróciłem z media expert testowalem jbl sb450 z subem jak na takie małe coś ładnie gra cena 2400zl pytanko czy jbl bar 5.1 lepiej zagra albo jakaś alternatywa soundbar do 4 tys potrzebuje do muzyki u filmów żeby mega czysty dźwięk i mocny kd za mało miejsca.
2400? przesada.
Jak kino to BAR 5.1 z bezprzewodowymi tyłami.
 

marzbi

New member
U mnie też tak opadają, ja mam inny problem, po wyłączeniu tv pojawia się napis standby i wszystko jest ok ale po jakimś czasie losowo soundbar sam się załącza i w takim stanie pozostaję, a powinien być na czuwaniu, tv Sony z androidem, może ktoś ma podobny zestaw i mógłby sprawdzić czy po wyłączeniu tv pozostaje w trybie czuwania, model jbl bar 5.1

Czy udało Ci się może wskórać coś z włączającym się BAR 5.1. Mam ten sam problem z samowolnym włączaniem (telewizor Philips). Po wyłączeniu wieczorem, rano zauważam na subwooferze jasną diodę ON, a nie pomarańczową która sygnalizowała by tryb standby.
 

milanoa

Member
Czekam na nowy egzemplarz, niestety nic nie udało się zrobić z tą przypadłością, czyżby wada fabryczna?.
 

kosmadh

New member
Znowu ten sam problem. Mam nowego bara i po odłaczeniu głośników satelitarnych głos jest tylko w dwóch trybach voice i music, przy innych trybach jest tak cichy ze muszę trzymać głośnik przy uchu żeby coś usłyszeć. Robiłem kalibrację i sterowałem ustawienim głośników na pilocie.
Czy ktoś może pomóc?
 

Damian91

New member
Cześć! Czytam Was od jakiegoś czasu i mocno zastanawiam się nad Bar'em 5.1. Nurtuje mnie tylko jedna kwestia - tylne głośniki. Odpinane i na bluetooth, no rewelka, ALE... Czy ma ktoś doświadczenia z podobnymi rozwiązaniami i żywotnością akumulatorów w tego typu głośniczkach? Byłaby kicha gdyby okazało się, że za rok czy dwa będą pracowały 15 min po odpięciu od stacji dokującej gdzie jakby nie patrzeć są stale ładowane (nie wpływa to raczej korzystnie na wspomnianą żywotność).

Nad Barem 5.1 myślę z uwagi na brak kabli przy tylnych głośnikach. Moja dziewczyna uparła się, że nie ma opcji na ciągnięcie kabli przez salon (30m2 gdzie narożnik z półką za nim idealną na głośniki stoją na środku). Czy za kwotę, jaką trzeba położyć za JBL'a da się znaleźć alternatywę, nie wiem, jakiś zestaw 5.1 z tylnymi głośnikami bez kabli lub lepszy soundbar z takim rozwiązaniem?

Pozdrawiam :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Ja pi... . Chłapie, jak teraz Tobie dziewczyna nie pozwala na ciąganie kabli pod system 5.1 , to co będzie po ślubie ?
Czyja to chata ? Kto ma jajca ? Wychodzi , że ONA :(

Bądź Talibem :)
 

Damian91

New member
Kompromis - czasem warto bo to działa w dwie strony - no ale my nie o tym. ;)
Nie byłoby problemu jeśli te kable dałoby się zamaskować ale jedyne miejsce dla satelit będzie stało na środku pomieszczenia. W aktualnym mieszkaniu meble są tak poustawiane, że kable tylnych głośników są niewidoczne. Do mnie też ten argument trafia dlatego szukam rozwiązania z bezprzewodowym "tyłem" by nie stracić na efektach przy oglądaniu filmów. Jedyna moja obawa to żywotność akumulatorów stąd moje pytanie.
 

toms83qwe19

New member
Zastanawiam się nad JBL 2.1 lub 3.1. Rozumiem, że trzeci głośnik na listwie bierze na siebie role centralnego głośnika czyli głównie dialogi? Co w przypadku źródła stereo? Będzie cisza, czy powiela kanały lewy i prawy?
 

keniol91

New member
Dziś robiłem maly test w 7 pokojach , jeden duży salon 40m i 2 pokoje na pierwszym piętrze (urządzone, sciany gruby beton) i w dwóch na strychu jeden otwarty 24m i zamknięty 14m . Testy robiłem włączając dźwięk przestrzenny i oglądając trailer filmu Park Jurajski na trybie "movie" oraz muzyke z TIDAL wyłączając dźwięk przestrzenny na trybie standard, efekt ? Najlepiej soundbar zagrał w salonie 40m :) i film i muzyka jak na soundbar rewelacja :) najgorzej na strychu duży pogłos i bas uciekał ok 2.5m od subwoofera basu ledwo było słychać wiec efekty w filmach brzmiały fatalnie.....
 
Do góry