JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

MichaelloEs

New member
Mam tv samsunga takze od razu sie sparowały ze sobą;-)
Ale reszta pytan dalej tkwi w glowiwle:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

tom4

New member
Mam już na miejscu. Dzieciak wstanie to sprawdze jak to "idzie".
Mam pytanka:
1. Czy Wam tez boczne głosniki opadaja ku dolowi i nie wyglada to ladnie?
2. Sluchajam muzyki po przez bt, wylaczam zeataw. Potem przychodze zalaczam tv (polaczenie hdmi arc) i JBL sie nie odpala...
Musze na pilocie badz listwie zmienic na hdmi - tak musi byc:-/ ?
3. Ktos ustawiał dolaczonym mikrofonem satelitki? Jak sie za to zabrac?
4. Niestety boczne glosniczki laduja sie, gdy listwa jest wylaczona - jak dobrze to kumam;-) Chyba, ze sie myle?
5. Zalaczam tv najpierw leci glos z tv przez 3 sekundy, potem wlacza sie soundbar - co jest?:)

1) U mnie wprawdzie belka stoi na komodzie ale próbowałem podnosić całość i nie widzę żeby podłączone satelitki opadały. Magnesy są dość mocne i całość powinna się dobrze trzymać - w 1 linii. Najlepiej jakbyś wrzucił foto jak to wygląda.
3) Odłączasz i rozstawiasz satelitki. Podłączasz mikrofon do soundbaru (wejście z prawej strony, w miejscu mocowania satelitki). Sam mikrofon ustawiasz w miejscu gdzie normalnie siedzisz i słuchasz. Wciskasz przez 3 sek. przycisk kalibracja na pilocie i już. Uwaga - w czasie samej kalibracji będzie dość głośno.
4) Wygląda na to, że masz rację. Wcześniej pojawiały się wpisy, że ładują się zawsze gdy są podłączone ale patrząc w instrukcję - "wiresless speakers charge during sounbar stnadby mode". W praktyce - po całym dniu słuchania muzyki (satelitki podłączone do belki), wieczorem rozstawiłem tyły żeby obejrzec film w 5.1, a głośniki były prawie rozładowane - migająca czerwona dioda na głośnikach
5) U mnie wszystko działa od razu. Pewnie kwestia modelu tv.
 
Ostatnia edycja:

MichaelloEs

New member
Widzisz roznice? Ja nie mowie o opadaniu z kątem 90 stopni ale jest. Dzis w sklepie ogladem i tez lepiej sie to calosci trzymalo...
a47af6e14df76fa6590ab807eecc4fae.jpg
78458ef0ebf2b381a4136ea9d58f508e.jpg


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

MichaelloEs

New member
1)
4) Wygląda na to, że masz rację. Wcześniej pojawiały się wpisy, że ładują się zawsze gdy są podłączone ale patrząc w instrukcję - "wiresless speakers charge during sounbar stnadby mode". W praktyce - po całym dniu słuchania muzyki (satelitki podłączone do belki), wieczorem rozstawiłem tyły żeby obejrzec film w 5.1, a głośniki były prawie rozładowane - migająca czerwona dioda na głośnikach


Jak wyłączysz soundbara to:
1. Pisze.charging
2. Swieca sie czerwone diody na satelitkach
Tak jak Ci pisalem i sam potwierdziles: podczas dzialania/sluchania nie laduja sie boczne satelitki --> tyle prawdy w tym temacie:)

Zastanawiam sie czy jest taka opcja, gdy nie korzysta sie ze sprzetu to sam sie wylacza?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

W@ldi

New member
Czy w 5.1 wyraźnie słychać wszystkie kanały? Nie myślę tutaj o muzyce. Mam JBL 3.1 i mam wrażenie że na wszystkich źródłach grają tylko 2 kanały bez środkowego. W środkowym nic nie słychać?
 

milanoa

Member
U mnie też tak opadają, ja mam inny problem, po wyłączeniu tv pojawia się napis standby i wszystko jest ok ale po jakimś czasie losowo soundbar sam się załącza i w takim stanie pozostaję, a powinien być na czuwaniu, tv Sony z androidem, może ktoś ma podobny zestaw i mógłby sprawdzić czy po wyłączeniu tv pozostaje w trybie czuwania, model jbl bar 5.1
 

milanoa

Member
Zastanawiam sie czy jest taka opcja, gdy nie korzysta sie ze sprzetu to sam sie wylacza?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Jest, po 10 minutach powinien się sam wyłączyć jak brak źródła audio/video ale u mnie mało tego, że się nie wyłącza to jeszcze sam się włącza.
 

tom4

New member
Widzisz roznice? Ja nie mowie o opadaniu z kątem 90 stopni ale jest. Dzis w sklepie ogladem i tez lepiej sie to calosci trzymalo...

Widzę różnicę. U mnie jest wyraźnie lepiej niż na Twoim zdjęciu. Satelitki praktycznie trzymają linię z belką. Piszę praktycznie bo jak się dobrze przyjrzeć to może widać minimalne opadanie - ale nie jest to aż tak łatwe do wyłapania.

Co do wyłączania się soundbaru gdy się nie korzysta - na pewno wyłącza się razem z tv gdy są spięte hdmi arc - przynajmniej tak jest u mnie.
 

Attachments

  • jbl bar 5.1.jpg
    jbl bar 5.1.jpg
    768,8 KB · Wyś: 144

MichaelloEs

New member
No u Ciebie to jest cacy;-)
Co do wylaczania sprawdze, wylacze sygnal audio i zobaczymy. Tez na przykladzie gdy sygnal.jest z tv po hdmi arc a chce puscic mue po bt musze 2 razy przelaczac na bt bo mi sam hdmi wskakuje. Dziwne rzeczy sie dzieja:)
Powiem Wam szczerze, ze tryby, ktore posiada soundbar - uzywacie jednego czy jak film to movie itd?:)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

neptun11651

New member
Ja u siebie nie mam problemu z opadającymi głośnikami, nie wiem czym to idzie, może magnesy nie trzymają jednakowo? A co do sterowania, sounbara mam podłączonego pod sam kabel optyczny z tv bo dekoder mam w postaci karty CI+,i problemu z wyłączeniem i włączeniem nie mam. Wszystko robię pilotem tv, co do wyłączenia automatycznego to jest tak jak kolega wyżej napisał, że wyłącza się po ok 10 minutach, i wstając rano włączam go pilotem. Mam go od świąt i jeszcze nie zdarzyło się żeby sam się włączył. Co do ustawień dźwięku mam ustawione cały czas na MOVIE.
 

Attachments

  • 20180205_140523.jpg
    20180205_140523.jpg
    1 MB · Wyś: 143
  • 20180205_140543.jpg
    20180205_140543.jpg
    1 MB · Wyś: 107

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Widzisz roznice? Ja nie mowie o opadaniu z kątem 90 stopni ale jest. Dzis w sklepie ogladem i tez lepiej sie to calosci trzymalo...
a47af6e14df76fa6590ab807eecc4fae.jpg

Patrząc na to zdjęcie mam wrażenie, jakby tam ktoś grzebał przy obudowie głównej belki. Wygląda jakby była mechanicznie naruszona zaraz przy krawędzi do której dołącza się głośnik bezprzewodowy... Czy tylko mi się to wydaje i jedynie na zdjęciu to tak wygląda?
 

milanoa

Member
Ja u siebie nie mam problemu z opadającymi głośnikami, nie wiem czym to idzie, może magnesy nie trzymają jednakowo? A co do sterowania, sounbara mam podłączonego pod sam kabel optyczny z tv bo dekoder mam w postaci karty CI+,i problemu z wyłączeniem i włączeniem nie mam. Wszystko robię pilotem tv, co do wyłączenia automatycznego to jest tak jak kolega wyżej napisał, że wyłącza się po ok 10 minutach, i wstając rano włączam go pilotem. Mam go od świąt i jeszcze nie zdarzyło się żeby sam się włączył. Co do ustawień dźwięku mam ustawione cały czas na MOVIE.

Bo masz go podłączony do tv kablem optycznym, a nie kablem hdmi poprzez gniazdo hdmi arc, dlatego Ci się sam nie włącza, przełącz się na hdmi arc i wtedy sprawdź. Przez optyka nie wybudzisz tv z uśpienia, ani nie możesz sterować przez tv zewnętrznymi urządzeniami np. PS4 Pro. Dlatego o kant d..takie połączenie można rozbić :(.
 

neptun11651

New member
Bo masz go podłączony do tv kablem optycznym, a nie kablem hdmi poprzez gniazdo hdmi arc, dlatego Ci się sam nie włącza, przełącz się na hdmi arc i wtedy sprawdź. Przez optyka nie wybudzisz tv z uśpienia, ani nie możesz sterować przez tv zewnętrznymi urządzeniami np. PS4 Pro. Dlatego o kant d..takie połączenie można rozbić :(.


Muszę sprawdzić tak z ciekawości czy u mnie też tak będzie. Mam tylko optyka bo mi taka konfiguracja wystarcza, co prawda mam podłączonego Xboxa one S, ale bezpośrednio pod tv bo rzadko jest używany. ;)
 

milanoa

Member
Mam prośbę jakbyś mógł to sprawdzić bo dzwoniłem do jbl-a to mi gość powiedział, że problem jest po stronie tv ale dlaczego po wybudzeniu go nie usypia po 10 minutach tylko cały czas jest włączony, muszę użyć pilota aby go wyłączyć, może gniazdo hdmi arc jest uszkodzone w belce. Przed jbl-em miałem sony ct-ht380 i żadnych problemów nie było.
 
Ostatnia edycja:

neptun11651

New member
Mam prośbę jakbyś mógł to sprawdzić bo dzwoniłem do jbl-a to mi gość powiedział, że problem jest po stronie tv ale dlaczego po wybudzeniu go nie usypia po 10 minutach tylko cały czas jest włączony, muszę użyć pilota aby go wyłączyć, może gniazdo hdmi arc jest uszkodzone w belce. Przed jbl-em miałem sony ct-ht380 i żadnych problemów nie było.



Część, sprawdzałem tak jak prosiłeś przez hdmi arc, co prawda na jedną noc ale rano jak wstałem i włączyłem pilotem tv, to jednocześnie włączyła się listwa. Nie wiem czy w nocy tv wybudziło soundbara, ale na pewno się wyłączył skoro rano włączył się razem z tv. Dzisiaj jeszcze zostawię w takiej samej konfiguracji i zobaczę jeszcze raz rano, i dam znać.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Witam biorę cały zestaw od kikiego dzwoniłem i tak philips 8102 soundbar jbl 5.1 i odtwarzacz uhd.
Jaki zaproponujecie jeszcze dobry soundbar do 4.5 tys?bo biorę to wszystko na raty
I jaki odtwarzacz uhd do 1500 zł?
 

MichaelloEs

New member
Koledzy... w ktorym miejscu i ile od sciany macie ustawione subwoofery? Gdzies czytalem ze najlepszy efekt jest w rogu pokoju. 300W w takim sub-ie powinno stojac nawet w innym miejscu niz listwa grac porzadnie

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

MichaelloEs

New member
Nie mam jakos super wrazliwego sluchu ale wydaje mi sie, ze ma ten zestaw potencjał:)
Jakbys byl zainteresowany zakupem dobrze sprawdzawdź boczne satelitki - lubią opadac i w przypadku powieszenia listwy nie wyglada to jak jbl - bardziej jak chińska typowo produkcja:p

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

milanoa

Member
Część, sprawdzałem tak jak prosiłeś przez hdmi arc, co prawda na jedną noc ale rano jak wstałem i włączyłem pilotem tv, to jednocześnie włączyła się listwa. Nie wiem czy w nocy tv wybudziło soundbara, ale na pewno się wyłączył skoro rano włączył się razem z tv. Dzisiaj jeszcze zostawię w takiej samej konfiguracji i zobaczę jeszcze raz rano, i dam znać.

Dziękuje za fatygę, a możesz jeszcze napisać jaki tv posiadasz?.
 
Do góry