JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Ściągnij instrukcje manual w pdf danego modelu jaki Ciebie interesuje .
Wszystko jest opisane strona , po stronie . Znajdziesz na stronie producenta lub u wujka Google; )
 

picia11

New member
Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem JBL BAR 5.1 i mimo różnych opinii krążących w sieci ja jestem mega zadowolony z zakupu. Soundbar podłączony z telewizorem LG przez HDMI ARC działa bez zarzutu.
Skąd można ściągnąć instrukcję po polsku ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To co nie piszesz ? :) Dawaj adres na priva i będziemy dosyłać.
DD lub DTS to po tym jaki jest do niego wysyłany czyli np z BD.
Soundbar nie będzie sobie grał w dts gdy leci do niego dd.
 

picia11

New member
Rozumiem że to zależy od wysyłanego sygnału i jak dostaje sygnał DD to nie będzie DTS. Ale np: oglądając film nie wiem czy jest nagrany DD czy DTS to mogę to w jakiś sposób podejrzeć wyświetlić na soundbarze ?
 

neptun11651

New member
Witam, do mnie na święta też się Mikołaj uśmiechnął. Po pierwszym podłączeniu zrobił na mnie mega wrażenie, dźwięk jak na soundbar super, czyste dialogi, nie męczące wysokie tony, a bas z mega zapasem który dobrze brzmi i nie buczy. Efekty przestrzenne na wysokim poziomie, bardzo miło mnie zaskoczyły. Miałem wcześniej cały zestaw wraz z kolumnami Yamaha 7.1 ale musiałem zrezygnować na brak miejsca w pokoju więc jakieś porównanie mam. Mogę z czystym sumieniem polecić ten zestaw Bar 5.1, oglądanie filmów na Blue Ray, czy gier w moim przypadku Xbox One S jest rewelacyjna.
 

neptun11651

New member
Rozumiem że to zależy od wysyłanego sygnału i jak dostaje sygnał DD to nie będzie DTS. Ale np: oglądając film nie wiem czy jest nagrany DD czy DTS to mogę to w jakiś sposób podejrzeć wyświetlić na soundbarze ?

Tak,sygnał w jakim jest nadawany film powinien wyświetlić się na wyświetlaczu soundbara.
 

Attachments

  • 20180101_171642.jpg
    20180101_171642.jpg
    772,9 KB · Wyś: 383

schamann

New member
Dzięki za info. Przyzwyczaiłeś się już do jego możliwości? Dlaczego tv nie przez hdmi arc?
W sumie to miałem instalacje już przygotowana z poprzedniego soundbara,i jakoś wydaje mi się bardziej wygodne takie rozwiązanie (nie muszę przełączać źródeł dźwięku na soundbarze )w sumie mam jeden pilot magic LG do wszystkiego.Tak już jest super ,głośnik z czasem brzmi coraz lepiej musi się wygrzać .Po wyjęciu z pudełka chciałem nawet go oddać ale po 4 dniach pokazał swoje możliwości jedyne czego mi brakuje to regulacji głośności kanału centralnego.Jako kinomaniak polecam :)Łowca Androidów bajka na tym zestawie :)Oled plus JBL i nic więcej do szczęścia mi już nie potrzeba.
 

krzyhoo24

New member
W sumie to miałem instalacje już przygotowana z poprzedniego soundbara,i jakoś wydaje mi się bardziej wygodne takie rozwiązanie (nie muszę przełączać źródeł dźwięku na soundbarze )w sumie mam jeden pilot magic LG do wszystkiego.Tak już jest super ,głośnik z czasem brzmi coraz lepiej musi się wygrzać .Po wyjęciu z pudełka chciałem nawet go oddać ale po 4 dniach pokazał swoje możliwości jedyne czego mi brakuje to regulacji głośności kanału centralnego.Jako kinomaniak polecam :)Łowca Androidów bajka na tym zestawie :)Oled plus JBL i nic więcej do szczęścia mi już nie potrzeba.

Dzięki za info. Ja jeszcze się decyduję - soundbar czy amplituner i 5.1. Zobaczymy co wyjdzie, ale potwierdza się, że bar 5.1 daje radę. U mnie też pójdzie z oledem.
 
Ostatnia edycja:

tom4

New member
Również myślę nad zakupem bar 5.1. Czy orientuje się ktoś może jak wygląda kwestia żywotności baterii w satelitach? Z tego co wyczytałem późniejsza wymiana akumulatorków tylko przez serwis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prędzej Ci się znudzi sprzęt.
Na podobnych gra Fidelio od wielu, wielu lat i do dziś się nikt nie skarży.
Trzeba czekać tylko na dostawę.
Cena specjalna jest dla niebieskich członków forum, więc się zaloguj w Klubie HDTV.
 

picia11

New member
Tak,sygnał w jakim jest nadawany film powinien wyświetlić się na wyświetlaczu soundbara.

Rzeczywiście wyświetla dosłownie przez sekundę zaraz po włączeniu filmu, a potem wskakuje napis HDMI ARC, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. A czy można to jakoś sprawdzić pilotem podczas oglądania filmu, tak aby wyświetliło czy jest film nagrany w DTS czy Dolby Digital ?
 
Do góry