Jakosc kabla HDMI a wplyw na obraz? Czy warto wydac wiecej?

To ja może podepnę się pod temat, bo właśnie zamierzam kupić kabel HDMI i na pewno nie chcę wydać więcej niż ok. 50-60zł. Pewnie w wersji 1.3, a konkretnie 1.3c.
Może polecacie jakiś konkretny kabel konkretnego producenta o długości ok. 2m?
Może jakiś kabel z RTV Euro AGD albo Media Markt? Chyba że u nich się przepłaca.
Pytam, bo w ostatnich miesiącach nie padła tu prawie żadna propozycja konkretnego "modelu" kabla.
 

scrabit

New member
Przepłaca się to mało powiedziane...
wpisz w google Prolink - tanio i porządnie
mówisz? :)
W takim razie pytanie do Ciebie... Telewizja Vectra - Pakiet Platynowy - Dekoder HD PVR - Telewizor Sony 46EX700...
Jaki kabel polecasz? Wyżej wymienionego producenta? No i jaka wersja? 1.3 czy 1.4?
 

pkomp

New member
1.3 - po co ci 1.4 skoro i tak go nie wykorzystasz?nawet jakbyś myślał o 3D to do tego nie jest potrzebne hdmi 1.4

hdmi 1.4 jest wymagane dla ARC (zwrotny kanał audio) i Ethernet(czyli sieć po hdmi)

co do kabli rozejrzyj się na allegro - o prolinku powiem tylko tyle że ich przewody mam bardzo dobrze sprawdzone (i nie muszę dodawać że wiele innych osób również je sprawdziło) i w tej cenie to bardzo dobra jakość i pewność poprawnego działania
 

scrabit

New member
1.3 - po co ci 1.4 skoro i tak go nie wykorzystasz?nawet jakbyś myślał o 3D to do tego nie jest potrzebne hdmi 1.4

hdmi 1.4 jest wymagane dla ARC (zwrotny kanał audio) i Ethernet(czyli sieć po hdmi)

co do kabli rozejrzyj się na allegro - o prolinku powiem tylko tyle że ich przewody mam bardzo dobrze sprawdzone (i nie muszę dodawać że wiele innych osób również je sprawdziło) i w tej cenie to bardzo dobra jakość i pewność poprawnego działania
no już zdążyłem zamówić...
Prolink Exclusive HDMI 1.4 3D High Speed - 3m


nie wiedziałem tylko który z nich, standard czy exclusive...
 

Tocki

Member
czy oplaca sie kupic HDMI 1.4 kabel do podlaczenia kompa z monitorem 23" full hd czy wystarczy zywklym DVI ?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
chciałem zaoszczędzić na HDMI nie wyszło...

Hmm "przyoszczędziłem" kupując taniutki Voice Kraft 2m za całe 12,90zł na allegro, super tylko BR na nim nie wystartował a właściwie wystartował rwanymi transmisjami 1-2 s ;(

Wypożyczyłem od znajomego jakiś solidniejszy kabelek HDMI - używa go jako zapasu i ciąga po pokoju bo ma 5m.

Tym razem BR zadziałał natychmiast po wymianie kabli, zdaża mu się z czasami przyciecie w odtwarzaniu.

Nie ma co... doświadczenie nie poszło w las. Zamówiłem Prolinka Exclusive 1.8 mb solidnie wyglada, przyzwoite opinie, ARC na nim działa, dobre ekranowanie za całe... 67zł.

Mam nadzieję, że problemy się nie powtórzą... ;):x

Pozdr.

M.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Witam

A ja sobie zafundowałem taki kabelek, praktycznie za połowę ceny bo wszędzie kosztuje 299zł a mam za 170zł ..;)


Kabel HDMI 1.4 Bridge BEV 142 High Speed 3D - 2m


Myślę że będzie ok


Na marginesie dodam że wszystkie sklepy na tych różnego rodzaju kablach mają przebitkę 100% !! widać to po cenie zakupu w jakiej ja zakupiłem ehh żdziercy......
 

cassub

New member
Ku.wa, po co komus kabel za 170 PLN skoro zrobi to samo i tak samo jak ten najtanszy. Ja przy tunerze mam HDMI za 9 PLN. Chcialem tanszy ale nie bylo.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja mam 4 kable - vivanco za 120, za 99, jakiś noname za 12zł i jeszcze jakiś z kompletu no name. Wszystkie dają dokładnie taki sam obraz i dzwięk z każdego zródła - pc, cyfra+, konsole.
 

pkomp

New member
Widzisz...u mnie też są normalne
Wystarczy ładnie wykonany kabel, zestaw audiofilskich bzdur o głębi i tym podobnych bliżej nie określonych wypocin i już można łosiom wciskać go za 500......i co ciekawsze trafi się cała masa łosi...tyle że to jeszcze hdmi więc w miarę zaawansowany przewód.....

ale są pajace wydający 500 zeta za zwykły kabel zasilający z jednej strony zakończony wtykiem do gniazdka a z drugiej wtykiem komputerowym...
i co wy na to?
i to działa !! :) (tak twierdzą haha)
 

adorobis

New member
Polecam test w Audio-Video

Polecam test, który przeprowadzili redaktorzy miesięcznika Audio Video. Można go nabyć na ich stronie. (av.com.pl/index.php?s=2&file=350) Warto wydać te 2.5zł bo można zaoszczędzić parę stów... W moim prostym systemie TV-BlueRay-Cyfra+ potrzeba 3 kabli, więc oszczędności są zasadnicze. Tylko kilka cytatów:
"Wyniki przeprowadzonego testu są zaskakujące. Żaden z 15 sprawdzonych przewodów nie odróżniał się od pozostałych w dający się jednoznacznie określić sposób."
"jakosç obrazu byla wlasciwie identyczna we wszystkich wypadkach!
Ku naszemu kolejnemu zaskoczeniu, WSZYSTKIE testowane kable zaliczyly test 1080p. Nawet najtanszy 10-metrowy przewód produkcji azjatyckiej (pozbawiony nawet logo HDMI), sprzedawany wysylkowo w cenie 194 zl."
"Nie da sie jednak ukryc, ze to wlasnie najtansze kable sa rozwiazaniem najrozsadniejszym w wypadku typowych instalacji A/V, gdzie zrodlem sygnalu jest tuner satelitarny lub ekonomiczny odtwarzacz DVD."
 

adorobis

New member
czy oplaca sie kupic HDMI 1.4 kabel do podlaczenia kompa z monitorem 23" full hd czy wystarczy zywklym DVI ?
Możesz potestować, ale z mojego doświadczenia HDMI robi zawsze jakieś skalowania obrazu i kompa zawsze lepiej jest podłączyć po DVI. Dajesz natywną rozdzielczość matrycy i lepiej być nie może!
 

wrx

New member
Bez reklam
Czy to, ze nie warto przeplacac za kable, dotyczy rowniez kabla 15-metrowego?
Bo zamierzam zakupic takowy firmy Prolink, do projektora.
Rozumiem, ze 1.4 bedzie dzialal na wejsciach 1.3?
 

dragon_2009

New member
zasada nieprzepłacania dotyczy kabli do 5 metrów. powyżej tej długości należy kupić dobrej jakości kabel za odpowiednią cenę.

będzie działać. ale skoro masz wejścia 1.3 to kup kabel ze specyfiakcją 1.3c lub 1.3d. szkoda kasy na 1.4 bo i tak nie wykorzystasz wpełni kabla.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Pozostaje jedynie kwestia wykonania. Miałem kable za 10-15zł i rozpadały sie w rękach. Teraz mam za 25-30 i wykonanie jest o niebo lepsze. Jakośc sygnału (brak przerw, śnieżenia, przekłamać,) OK.
 
Do góry