Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
też wybrałbym zdecydowanie Sharpa 32 BV 9 , o ile masz 4950 zł.
Telewizor posiada zmianę podświetlenia matrycy.
pozdrawiam
 

jojo1969

New member
Witam rozumiem że z Sharpów ten jest najlepszy ale jeśli mam mniejszą kwotę do wydania to jak sklasyfikujesz pozostałe modele? Dziękuję.
 

jacqal

New member
Podobne pytanie - Sharp poniżej 4.000 ?

Rozumiem, że model BV9 jest extra, jesli ktos chce wydać 5.000 - ale jesli budżet na LCD jest o tysiąc mniejszy ? Czy do ogladania kablowki potrzebny jest BV9 ? Na jakims amerykanskim portalu znalazlem nastepujacy ranking:

1. Sharp 32D50U
2. Panasonic 32LX 60
3. Sony 32S2000
4. Samsung S3241D

Przejrzalem ich parametry - jakos nie powalaja. Czy maja cos wyjatkowego, ze są tak wysoko oceniane ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hej!Witam Wszystlkich!

W moim przypadku i tak zdecyduje prezentacja z domowym sygnalem. Mam na muszcze modele:

Samsung M61
Sharp BV9
Loewe Concept lub Xelos
JVC X70


Co do JVC, to czytając forum widze, że użytkownicy mają problemy z sygnałem z PC. Mam laptopa 1280x800 z karta Ati, tylko D-Sub lub s-video. Jesli rzeczywiście tak będzie, to nie wybiorę go. Mysle jednak, że to jakaś zła konfiguracja ustawień, lub co najmniej skomplikowana. Troche to dziwne, że tv takiej klasy nie widział kompa?

Pozdrawiam
Krzysiek
 

kombant

New member
Witam
Wiem, że wątek dot. telewizorów do 5.000 zł, ale zastanawiam się nad wyborem LCD-ka:

- LOEWE CONCEPT 32
- SHARP 32 GD9E, ewentualnie
- SHARP 32 BV9

Mam pytanie, który z nich przy odległości ok. 3 m sygnał z kablówki w średnio oświetlonym pokoju spisze się najlepiej.
W miarę jak śledzę poszczególne wypowiedzi na forum, to coraz bardziej nie jestem pewien który wybrać. Na początku "napaliłem" się na CONCEPTA, ale później jak zacząłem śledzić rynek, w tym m.in. parametry poszczególnych telewizorów, to zupełnie się już pogubiłem. POMOCY!!!

Pozdrawiam
Kombant
 

Marcin_G

New member
Mam ten sam dylemat co TY . Od samego początku wybierałem Concepta, ale w im dłużej czytałem to forum to coraz bardziej wątpiłem w swój wybór.Dzisiaj dodatkowo wyczytałem że w moim przypadku (4m od TV) lepszym wyborem będzie 37 cali. Teraz to już mam taki mętlik w głowie że sam nie wiem co wybiorę. . Tak sobie myślę że chyba jednak zostanę przy swoim pierwszym wyborze, bo coś się obawiam że im więcej będę się zastanawiał to w końcu nic nie kupię.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najprostszą formułą jest sprawdzenie w domu.
wszystko sie wyjaśnia natychmiast i to bez wątpliwosci.

pozdrawiam
 

kombant

New member
Witam

To prawda, że w zaciszu domowym po dokładnej "delektacji" każdego modelu można dokonac najtrafniejszego wyboru. Ale prawdę też jest, że przed tym chciałoby się wiedzieć co sądzą inni, w tym eksperci w dziedzinie RTV, o nich. No i nie można zapominać o cenie telewizorów, bo jak człowiek się "napali" na określony model, to może rozczarować się gdy pozna cenę, dlatego chętnie poznałbym ile kosztują
- LOEWE CONCEPT 32
- SHARP 32 BV9 E
- SHARP 32 GD9 E

Pozdrawiam
 

Marcin_G

New member
kombant napisał:
...bo jak człowiek się "napali" na określony model, to może rozczarować się gdy pozna cenę, dlatego chętnie poznałbym ile kosztują
...
No i o to samo mi chodzi. Mam na TV 5000zł , no może 5500zł, wchodzę na stronę kikiego, bo tylko u Niego można zamówić pokaz, i widzę że niezbyt wiele modeli się łapie w tym przedziale, wartych uwagi. Następnie czytam posty na forum i dowiaduję się że Sharp (BV9) który na stroniee stoi za 6000zł można kupić za 5000zł. . Tak więc byłbym niezmiernie wdzięczny jakby ktoś mi odsunął co warto w domu sprawdzić. Mój pierwszy wybór to Loewe Concept 32 cala; kanapa 4m od TV pokój z oknem po wschodniej stronie. Czy to dobry wybór, czy może jednak szukać czegoś innego? W wielu wątkach na forum, o Loewe pisze się w samych superlatywach. A może coś przyzwoitego w tej kwocie, ale 37 cali?
 

kombant

New member
Witam

Ja przeznaczyłem na zakup ok. 6.000 zł, plus minus jakieś 5% i nie ukrywam, że bardzo liczę na opinię innych co najlepiej kupić w tym momencie

pozdrawiam
 

Romanoff

New member
Do 6tyś. najtrafniejszym wyborem jest według mnie Philips 32pf9531-zwłaszcza,że w takiej cenie jest on ostatnio eksponowany w sieci Euro RTV-ADG w Warszawie.Najważniejsze w nim, to powalający obraz,o bardzo dużej ostrości,niesamowitej głebi i płynności ruchu.Posiada także niezłe wyposażenie w złącza, m.inn.2xHDMI,Component,VGA(z obsługą 1080i),wyjście i wejscie cyfrowego dźwięku,port USB-tego nie ma konkurencja.
Warty uwagi jest oczywiście Sharp GA9/BV9,Samsung le32M61 zagra juz WYRAźNIE słabiej.
Pozdr
 

kombant

New member
A czy rzeczywiście Philips 32pf9531 jest na poziomie LOEWE CONCEPT 32 lub SHARP 32 GD9E. Przeglądając forum najwięcej pozytywnych słów zbierają właśnie te marki.
 

ensiferum

New member
jakie LCD 42'

Witam

Chciałbym kupic telewizor koniecznie 42', zastanawiam się nad LCD LG.
Odległość od tv wynosi 3,5-4m, używać będe go raczej wieczorem do oglądania tv i filmów dvd ewentualnie podłączenie kompa.

Oglądałem juz tv w MM i mocno sie waham pomiędzy LCD a plazmą ale czytałem, że plazma jest technologicznie słabsza a ja mam zamiar kupić tv na kilka dobych lat.

Proszę o radę aha i moge wydać ok 8-10 tys (może być mniej:)
 

marcintgr

New member
LCD dobry wybór!!! Z LG 42lb1r ładnie chodzi albo samsung 46m51b Samsung niby większy bo 46 cali ale cały jest wielkości LG 42lb1r i można kupic na allegro za okolo 9000zł i dużo lepiej chodzi od LG
 

emigrant

Member
tez bym poczekal :)2.5k bakow to nie jest duzo ,chyba ze to jakis okrojony sharp i tylko na rynek usa, design tego sharpa w stosunku do amoi to niebo i ziemia , w sharpowym design'u widac ta nowoczenosc, ladne ksztalty , amoi bez komenatrza :) ale priorytetem powinien byc obraz a nie wyglad TV, ale kazdy ma rozne gusta a o gustach sie nie rozmawia ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Philipsa widziałem tylko pod sygnałem HD. Jak poprosilem o obraz z telewizji - powiedzieli ze nie można. Może coś jest na rzeczy.
Loewe Concept znam a przy cenie 4750 zł jest bez konkurencyjny.
Będą robione testy porównawcze.

pozdrawiam
 

Romanoff

New member
kombant napisał:
A czy rzeczywiście Philips 32pf9531 jest na poziomie LOEWE CONCEPT 32 lub SHARP 32 GD9E. Przeglądając forum najwięcej pozytywnych słów zbierają właśnie te marki.
Najlepiej zrobisz jak porownasz je osobiście ,tak jak ja to zrobiłem.Dokładnie ten sam sygnał,ustawienia na podobnym poziomie.
A opinii na temat tego tv nie znajdziejsz, po pierwsze z tego powodu ze ten telewizorek jest dosyć nowym produktem na naszym rynku a dwa, Ci co handluja na tym forum nie maja go w swojej ofercie:) A gra znakomicie!Mowa o Philipsie.Jezeli jestes z Wawy to wpadaj do Arkadii do Saturna i porównój,stoją obok siebie 32pf9531,Sharp ga9,JVC lt32x70.Ten sam sygnał.PixelPlus2hd w Philipsie i TruD w Sharpie robią wrażenie.JVC-słabo.
 
Do góry