Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kozikpl

Member
Witam
Gdybym miał kupować lcd 32'' to już wiem co kupić :), ale dla mnie ze względu na finanse wystarczy 26''. Czy model TX-26LX500P jest tak samo dobry jak TX-32LX500P i ma ten sam zestaw wejść i wyjść?
 

rees

Member
Tak, to ten same model ze wszystkimi we/wy.
Po miesiacu (z hakiem) uzytkownia powiem tylko ze byl to swietny wybor. Bajecznie sie gra w gierki z grafa w 720p :)
 

Rafciq

New member
Samsung LE26R72 czy Philips 26PF7321

Witam,
Co wybrać Samsung-a LE26R72 czy Philips-a 26PF7321?
Jestem "cenowo" przekonany do Samsunga ale może są argumenty które mnie przekonają do Philipsa.
Będę wdzięczny za każdą opinię i podpowiedz.
 

gosiaczek33

New member
Zestaw do divixów

Witam
Chciałabym zakupić zestaw kd. Posiadam sporo filmów w divixie.Jaki sprzęt zapewni mi dobrą jakość za ok.2-2.5tyś.? Czy w tej klasie cenowej można dostać dobry sprzęt nie "plastikowy"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiście ,że tak.
Pioneer 416+ dvd 490 + Elataxy
Pioneer 516+ dvd 393 + Ametysty
JVC 5420 + dvd 332 + JVC
zestaw Yamaha+ Eltaxy
Również zestawy Panasonica , Thomsona /wysokie modele/ ,Kenwooda, Ca
Czyli mieścisz się w zestawie.Podaj jaki masz pokój ? Jakieje muzyki słuchasz?
pozdrawiam
 

deoc

New member
To ja sie podlacze do tematu - tez posiadam Panasonica 32LX60P i jestem zadowolony - TV naprawde dobrze gra z anteny (Choc u mnie moze 5min dziennie) jak ktos wczesniej powiedzial DVD to zalezy od DVD - ale np. Wladca Pierscieni obraz super :D (No coz 2DVD) ale jakosc zaczyna sie jak puszczam jakas gre czy film 720p z kompa :) Teraz z niecierpliwoscia czekam na platforme ITI - co do TV jeszcze to naprawde nie ma sie czym przejmowac ta Wasza czernia - jest troche jasniejsza i dziala tak samo jak w kazdym monitorze LCD - jest poprostu jasnoczarna. Pomaga troche zmniejszenie podswietlania.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
LCD 32" do 5500 do anteny zbiorczej?

Dzien Dobry!

Od miesiąca przymierzam się do kupna LCD 32” . Odległośc 3 metry , ogladanie tylko na wprost matrycy, pokój mało oswietlony. Niestety TV mam póki co tylko TV z anteny na dachu z bloku, DVD raz w tygodniu na razie tylko komponent (w niedalekiej przyszłości zmienię na DVD z HDMI), i czasem laptop 1280x800 tylko przez D-sub. Żona od lat używa telefonów Samsunga – według mnie wyświetlacze nie do pobicia i z tego względu myślałem, żez TV LCD też jest tak świetnie. Owszem, może i na demo HD w sklepie, ale czytam trochę różne fora i widzę, że zdania są podzielone. Głos raczej słucham przez kino domowe, więc ewentualne kiepskie głosniki w modelach Samsunga R lub M nie są tak ważne. Jestem w stanie przeznaczyc na zakup ok. 5-5,5 tys., max. 6 tys. PLN. Przyznam się, że skusiłem się niedawno na Funaia w MM za 2222 zł (proszę się nie śmiać, wiem, troche mi wstyd J ), ale po 2 dniach go zwróciłem. Totalna porażka. Pierwszy egzemplarz miał popsutą matrycę, więc wymieniłem na drugi nastepnego dnia. Drugiemu buczała lampa z tyłu, więc powiedziałem DOŚĆ, kupię cos normalnego. Niektóre programy były znośne, ale niektóre tak śnieżyły, że niedało się oglądać (jak stary rosyjski niedostrojony odbiornik). Nie wiem jednak czy była to wina kiepskiej firmy (tu oba egzemplarze zachowywały się tak samo) czy wina słabego sygnału.

Przejrzałem wszystkie posty na forum i w grę wchodzą modele LCD 32 HD Ready do 5000 (może jakieś 500 zł więcej). Myślę, że za miesiąc znów spadną ceny) z czasem reakcji do 8 ms, ale nie znam cen poszczególnych modeli. Zależy mi głownie na jakości obrazu z anteny z bloku i osiedlowej kablówki. Które z nich poradzą sobie najlepiej ze sygnałem anteny zbiorczej? Może pomoże galwaniczny separator? Jaka jest jego cena? Dużo oglądam w nocy. Wyposażenie mniej ważne, tuner DVB póki co mi niepotrzebny, wystarczy mi też jedno złącze HDMI, ale nie low end. Dobrze, gdyby miał filtr grzebieniowy. No i koniecznie minimum 2 lata gwarancji. Który z nich będzie najlepszy?

Samsung R71 lub R72
Samsung M71
JVC X70 (podobno jest jeszcze seria R i S)
JVC DX7 (nie wiem czym różni się od X70, na stronie producenta są bardzo ubogie informacje)
Sony KDL S2000 (bo na V chyba mnie nie stać, chyba, że warto dopłacić)
Sharp GA8
Sharp GA9
Sharp GD8
Sharp GD7E
Sharp GD9

Czy jakieś Panasonici mają krotki czas reakcji w tej cenie? Czy jakiś porządny Loewe znajdzie się w tej cenie, może Concept czy Xelos? Kiki, może będą jakieś gwiazdkowe promocje u Ciebie, ale nie wiem czy wytrzymam tak długo J. Mimo, że prześledziłem specyfikacje techniczne na stronach producentów, nie zawsze można wyłapać różnice między modelami w poszczególnych seriach. Czy ktoś mógłby mi pokrótce wyjaśnić jakie są istotne różnice funkcjonalne między wymienionymi modelami? Co można polecić? Jednoznacznie zdecyduje się dopiero na pokazie, ale może pomożecie mi w zawężeniu listy faworytów (głównie do słabego sygnału z anteny blokowej)?

Dziękuje. Pozdrawiam

P.S. Czy szykują się w najbliższym czasie pokazy w okolicach Katowic, Sosnowca?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sharp, Samsung, Loewe

Witam ponownie!

Kiki zaweził moją liste do 3 modeli:


Samsung M61
Sharp BV9
Loewe Concept


Czy moglibyście wyrazić swoją opinię o tych modelach, jakie argumenty przemawiają za konkretnym modelem i dlaczego? Jestem strasznie napalony na taki telewizorek, ale w domu mam sygnał anlogowy ze zbiorczej i z cienkiej kablówki osiedlowej. Co w tym przypadku będzie najlepsze (pomijając prezentację w domu). Dzięki serdeczne.

Pozdrawiam
Krzysiek
 
Ostatnia edycja:

GIMI

New member
Hej

Jesli masz bardzo zly sygnal z kablowki to zaden LCD nie bedzie dobrze swiecil! Niestety nowa technologie trudno zmusic aby pracowala swietnie ze stara. W koncu dostosowana jest do przynajmniej dobrzego sygnalu.

Z wybranej powyżej trojki stawiam na Loewe Concept. Jak wezmiesz z mozliwoscia wbudowania tunera SAT (Concept L32 DVB-T/C) to bedziesz mogl miec lepszy sygnal z satelity i z CYFRY+, ktorej karte w module CI umiescisz w TV (z boku). Mozna tez rozpatrzec Loewe Xelos A32 DVB-T/C z podobnym rozwiazaniem. O ile wiem, obecnie sa jakies promocje na Xelosa.

Obrobka obrazu jest w Loewe bardzo dobra a dodatkowo ma kilka ciekawych rozwiazan jak EPG i Now&Next. Osobiscie mam Xelosa A32 i jest z niego bardzo zadowolny!

Zycze udanego wyboru.

POzdrawiam

GIMI
 

gatar

Active member
Bez reklam
krzysztofradio napisał:
Samsung M61
Sharp BV9
Loewe Concept

Pozdrawiam
Krzysiek
Witam.

Stałem przed podobnym wyborem. Loewe kusił mnie renomą i jakością , ale był "zbyt srebrny". Nie pasował mi do reszty sprzętu. Wybrałem BV9 i jestem b. zadowolony. Obraz z kablówki dobry i b.dobry (zależne od jakości sygnału danej stacji). Z DVD po componecie ze skanowaniem progresywnym (Poneer DV-575) jak dla mnie rewelacja. Divx z tegoż odtwarzacza również wyglądaja dobrze. Polecam.
 

tymek10

New member
witam
ja równiez jestem wlascicielem bv9 i nie moge sie doczekac az go uruchomie gdyz jeszcze caly czas nie zakonczylem remontu
ps polecam firmę audiokolor
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hej!

Dziekuję za zainteresowanie i odpowiedzi.
U mnie walory kolorystyczne akurat przemawiaja za srebrnym Conceptem (żona :D ) Lub czymkolwiek co produkuje szare modele. Ja oczywiście nie bede kierowal si zakupem po kolorze :p tylko po jakości. Pisałes o Xelosie, z tego co sie orientuję, to chyba wyższy model od Concepta? Mozesz przyblizyc akualne ceny?

Pozdrawiam
Krzysiek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Loewe Xelosa dostaniesz znacznie taniej. Znacznie .
To jest wyższy model od Concepta.
Cenę - wejdź na gg 2868228 lub na priv.
pozdrawiam
 

ryskam1

New member
Witam!
Od kilku miesięcy z uwagą śledziłem opinie na temat "co kupić", który LCD wybrać. Zdawałem sobie sprawę z tego, że odbiór na LCD powinien być lepszy niż na prezentowanych w sklepach telewizorach. Zawsze wychodziłem ze sklepów z niesmakiem, i zastanawiałem się czy jest sens dokonywania zakupu za kilka tys. zł. czegoś, na co trzeba będzie przez kilka lat potrzeć.
Na swoim CTR "SONY" obraz z osiedlowej kablówki oceniałem jako dobry. Choć kilkunastoletni 21" SONY, zaniżał jakość odbioru (częściowa utrata ostrości).
Miałem podobne wątpliwości który wybrać z 32":

1.LG LB1R
2.Samsung M61
2.Sharp BV9E

I w końcu dzięki opiniom na forum jak również zapytaniu skierowanym osobiście do Kiki-ego dokonałem wyboru i kupiłem SHARP-a BV9E.
W sklepie zgodzili się na postawiony warunek, że gyby zakupiony TV nie spełniał moich oczekiwań to przyjmą go na drugi dzień za zwrotem gotówki.

Postanowiłem wyrazić swoją opinie na forum po tygodniowym okresie oglądania programów z kablówki.

Obraz przeszedł moje czekiwania, jest wyśmienity. Kolory bardzo naturalne, a obrazy reklam telewizyjnych generowanych komputerowo w tym wszelkich napisów ilustracji itp. sprawia wrażenie jakby były nadawane w 720i (HD).
Uważam, że żaden kineskopowy nie jest w stanie zaprezentować obraz tej klasy, co na w/w Sharpie.

Kończąc, uważam, że dokonałem dobrego wyboru i traktuję zakup (5000 zł) jako udany.
 

jacqal

New member
Ktory model LCD Sharpa 32 cale ?

Z licznych wypowiedzi na roznych forach mam wrazenie, ze marka wiodaca na rynku LCD jest Sharp. Ktory model z LCD 32 cale bylyby optymalny dla:
- ogladania tv z kabla + DVD (3/4 tv)
- ok. 3 m do ekranu
- oswietlenie swiatlem naturalnym z boku
- ogladanie pol na pol - dzien i wieczor ?

Model wielokrotnie chwalony 32P55 ma dziwnie 'kiepskie' paranetry (rozdzielczosc, jasnosc, kontrast) - czy w ogole na nie zwracac uwage ?

Pozdrawiam
 
Do góry