Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

rees

Member
Juchy, a nie prościej kupić rozdzielacz componentów? Widziałem na allegro za kilkadziesiat złotych, mozliwość podpięcia do trzech sprzetów via component. Jeżeli jednak jest kiepski pomysł to rozumiem że chodzi o strate jakości?
 

czapel18

New member
xbox360 i HDTV 720p prosze o pomoc!(konkretny model)

mam zamiar kupic x-a 360 za jakis miesiac ale nie wiem jaki tv wybrac a jestem raczej laikiem w tym temacie ...wiem tylko ze tv musi obslugiwac 720p. z gory mowie ze nie obchodza mnie opinie ludzi kturzy nie sprawdzili jak to dziala "na zywo" w przypadku x 360.a wiec prosze o pomoc osoby posiadajace x360 oraz hdvt obslugujacy 720p sprawdzajacy sie w praniu na konsolce...z gory thx
 

rees

Member
Wczoraj o 22 przywieźli mi tego Panasa, a dziś jestem nieprzytomny w robocie :)

TV faktycznie świetny. Dzięki Ortax za dobre rady, nie żaluje ani złotówki wydanej na tego LCDeka. Podpiałem X360 componentem i grafika mnie poraziła - GRAW, PDZ, demo Lost Planet w 720p miażdży... Nareszcie widzę nicki w Battlefieldzie i numery baz na mapie hehe...
Z 2 metrów faktycznie 32" sprawuje się idealnie.
Co prawda nie miałem czasu bawić się wszystkimi ustawieniami i podłączeniami, więc dzisiaj dopiero przetestuje sygnał kablówki i Xone.
Pytanie za sto punktów: jakie ustawienia będą najlepsze do grania na X360? Póki co używałem obraz "dynamiczny" bo podobało mi się nasycenie kolorów, ale z drugiej strony ciemne "miejsca" w grach były zdecydowanie za czarne - przykładem niech będzie NFS: Most Wanted , leciałe msobie autostradą i w oddali widziałem czarny prostokąt, który dopiero z bliska okazał się tirem z belkami drzewa w cieniu ... Wiem że to kwestia ustawień wszystkich parametrów, ale może jakiś hint?
A tak to nie mogę ciągle wyjść z szoku: mam panorame, HD, i nareszcie cieszę się z grania na X360 :)
Polecam ten TV po prostu wszystkim graczom! PS. Co można wsadzić w PC Card slot? Z przodu jest wejście na SD Card, ale ten PC Card to jest jakiś adapter do innych kart?
pozdrowka
 

ortax360

New member
Uatawienia :

Nailepirj na AUTO( kontrsat i gamma ustawia sie automatycznie w zaleznosci od wyswietlanego obrazu i oswietlenia) lub NORMAL (Auto idealne do ciemnych scen i detali w obrazie).
Kontrast - 70-80
jasmosc - 40-50
kolor -50
włączony Col.manag.
Zresztą ustawiernia obrazu są indywidualną sprawą uzytkownika nie ma jednego ustawienia dla wszystkich.

Dynamic czasem uzywan na wejsciu VGA.

Slotu na pc card nie uzywałem .Mozesz uzywac przejscowek do iiny typów kart np memory stick

Dzwiek ustaw na MIUSIC ,SOPRANY na 70 a basy na 50-60.
Bardzo ładnie gra.
 

Gorash

New member
Witam, mam pytanie: Czy na 32" tv z odleglosci 2-2,5 metra bedzie widoczne roznica pomiedzy 1080i a 1080p i jak to sie ma do tv o przekatnej 37"? Czy ktos moze ma podlaczonego Sharpa LC32GD9E pod Xboxa 360?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
 

Juchy

New member
nie wiem o co Ci biega bo przeciez Xbox 360 nie ma 1080p wiec co mamy porownac? skoro nic takiego nie istnieje w Xie jak 1080p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ćwiczyliśmy 32" Sharpa BV 9 - gra z Xboxem naprawdę znakomicie.
Ga 9 jest jego bliźniakiem - więc powinien też grać extra - mogę sprawdzić jutro.
Nie znam różnic 1080 p- bo nie mam takiego sygnału.
 

Gorash

New member
Serdeczne dziekuje Kiki, czekam z niecierpliwoscia na Twoj komentarz. Wiem ze xbox360 ma tylko 720p i 1080i, a zadalem takie pytanie z mysla o ps3, gdyz ona bedzie obsugiwac tez sygnal 1080p. Bo jesli nie bede mogl zobaczyc roznicy pomiedzy 1080i a 1080p na tv 32" lub 37" to nie bede czekal na tv z full hd. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
no i pobawiłem sie Xboxem.
Akurat trafiło się że byli na sklepie zapaleńcy gier na Pc. Dałem im do ręki yojstick. I nie chcieli oddać. Już zamówili Xboxa .
Co do telewizora. To jest bajka , fakt że gry bajkowe . Ale mozna siedzieć w odległości już od 0,5 metra . Szybkie akcje są płynne , zreszta może bardziej człowiek zauroczony i wciągnięty przez gry .
Uważnie patrzyłem na jakość obrazu , znakomite kolory .
Nie wiem co napisać - bo jakość sygnały - to już rewelacja.
pozdrawiam
 

Juchy

New member
ortax360 napisał:
Do JUCHY :

Bedzie w sobotę jeszcze dopiero co konczę pisac.

jak tylko bedzie gotowa to wysyłam .

Pozdrawiam.

to tej instrukcji nie masz w pliku tylko musisz napisac ja dopiero?
kiedy mozna sie spodziewac? bo dalej nie wiaodmo jak to VGA ustawiac :(
 

ortax360

New member
Mam po niemiecku i dałem do przetłumaczenia .

bo dalej nie wiaodmo jak to VGA ustawiac :( O co chodzi z tym vga czego nie mozesz ustawic?
 

Juchy

New member
OFFTOP
juz pisalem na GG, jak wejsc do opcji z tym VGA, bo po wejsciu w menu serwisowe sa dziwne nic nie znaczace dla mnie hasla i nawet nie wiem gdzie szukac i jakimi klawiszami sie poruszac, a poruszac sie po omacku zeby cos spierd... to ja podziekuje :)
przeciez rozmoawialismy na GG i sam nie pamietales jak tam w tym menu sie porsuzac zeby ta opcje znalezc, miales dac wieczorem tego samego dnia krotki opis jak w tym menu dojsc do tych ustawien jak sam bedziesz w domciu i to sobie przypomnisz i sluch po Tobie do dzis dnia zaginal :)

PS.
mozesz mi slac po neimiecku mi to obojetne
 
Ostatnia edycja:

BzYczekMaruSha

New member
@Juchy

Mam takie pytanie bo zielony jestem z Xboxa360. Czy idzie podłączyć Xa do TVLCD przez złącze DVI. Wszędzie widziałem kable na DSUB VGA a mnie by interesowała możliwość podłączenia bezpośrednio do DVI.

Wiem, że są przejściówki pomiędzy DSUB-DVI ale mi chodzi i taki kabel żeby nie trzeba było przejściówek stosować (mam TVLCD za blisko ściany i nie zmieści się żadna dodatkowa przejściówka).

Pozdrawiam
BzYczekMaruSha
 

Juchy

New member
pytanie jaki to rodzaj jest DVi??? czy DVI-I czy DVI-D ??

jesli DVI-D to nie ma zadnych przejsciowek bo tam jest tylko sygnal DVI bez VGA wiec zadne VGA nie podlaczysz

sygnal DVI to cyfrowy a VGA analogowy i to sa dwa rozne rodzaje sygnalu
xbox ma tylko VGA wyjscie i tylko taki sygnal wysyla wiec czy to bedzie w TV VGA gnizado czy DVI-I to i tak dalej to bedzie anologowy sygnal a nie cyfrowy jak w przypadku rasowego DVI


PS.
ress: dzis dotarl juz moj wyczekiwany LCD ;)
i tak po VGA nie trzeba wchodzic w menu serwisowe bo w zwyklym menu masz ustawianie gammy 2.0-2.2-2.5 i da sie spokojnie ustawic ladny obraz na VGA, do R-G-B tez masz osobne suwaki, nie zapominajac o trybie do dopasowania zakresu obrazu po VGA do matrycy

nareszice mam to co chcialem
Xbox 360 po VGA
Xbox 1 po componecie
Dbox2 po RGB

i tylko czekam na PS3 ktore sie da po HDMI :) :)
 
Do góry