Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

rees

Member
Majac zdecydowanie wiecej czasu, postanowilem przekopac archiwum w poszukiwaniu watkow na temat rzeczonego Panasa.
I tutaj nastapial ciekawa rzecz. Mianowicie, w kilkunastu watkach powtarza sie opinia jakoby ten panas wyswietlal mateirial hd 720p za mgielka...
O co chodzi? Po to w zasadzie kupuje LCDeka zeby "karmic" go praktycznie tylko zrodlem HD (x360). Czy dlatego Ortax masz podpiete X po VGA bo po componencie rozmywal obraz?
Z gory dzieki za info
PS. Juz w przyszlym tygodniu zamowie panel - albo ten panas jak rozwieja sie moje nowa watpliwosci lub sam`a le32m61b :)
 

bombola

New member
kiki napisał:
witam
Nie sprawdziłem dokładnie Sharpa P 55 - ale z pozostałych Panasonic gra lepiej niż Samsung.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=33632#post33632
jutro porównam Sharpa.
pozdrawiam
Witam
Mam okazje pozbyć się Philipsa 28pw-coś tam(z PIXEL PLUS, oczywiście zwykły kineskop) jeden z pierwszych modeli, nawiasem mówiąc jestem w zasadzie z niego zadowolony i zastanawiam się nad Sharpem LC-32P55E, w związku z tym pytanie: jak ten Sharp wypada w porównaniu do innych LCD czy był testowany no i czy będe z niego zadowolony.TV oglądam z 2,5-3,5m okno z boku, kablówka, satelita DVB, DVD i czasami PS2.Cena tego Sharpa jak wiadomo nieco poniżej 4000zł(czyli dość ciekawa) ale szkoda by było tej kasy gdybym miał być nizadowolony.

Pytanie kierowane do kiki ale opinie innych też minie ciekawią

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
już pisałem Sharp 32 p 55- z matrycą pal - gra bardzo dobrze z kablówki bo obraz na jego matrycę nie jest kompresowany.
Jakość w stosunku do CRT ?
Zależy jaki masz sygnał - to że jest dobry dla CRT - nie znaczy że jest dobry do LCD. Jedynym lekarstwem przed popełnieniem błędu jest prezentacja.
Z dvd i PS2 - będziesz bardzo zadowolony , bo obraz klarowny, czysty i wyraźny. Dużym konkurentem w tej klasie cenowej jest 32 LX 60 Panasonic.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety musisz porównać parametry . Symbol nieznany i telewizor na naszym rynku - niedostępny.
Co do 26" Panasonica - to sprawdź wyposażenie i jaki kierunek rozwoju nas czeka w najbliższym czasie.
pozdrawiam
 

rees

Member
Znalazlem tego Panasonica 32LX500 w cenie 4 877 zl w Wawie.
Jedyne co mnie powstrzymuje przed kupnem to moj poprzedni post z nierozwianymi watpliwosciami - Kiki, moz ty spotkales sie z ta "mgielka" po componencie w 720p ? Z gory dzieki!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ten model - był przez wiele miesięcy oczekiwany przez użytkowników. Wiele ocen znakomitych po świecie , u nas również.
Co do mgiełki na 720 - to tylko raz testowaliśmy w stosunku do innych.
Jakość z całą pewnością znakomita.
Na ile widać jest sławną mgłę ? Sprawdź koniecznie sam.
Dla mnie jakość naprawdę znakomita.
pozdrawiam
 

Gorash

New member
TX-32LX500 w porownaiau do TX-32LXD500 rozni sie jak dla mnie dosc znacznie:DVB Digital Tuner; ma tylko wymienione nizej standardy telewizyjne PAL -I, DVB, AV-NTSC: PAL-525/60, NTSC, M-NTSC; zadnych uwag na temat rozdzielczosci przyjmowanego obrazu; nic na temat systemow poprawiajacych jakosc obrazu. Zastanawiam sie czy to jest tylko odmiana na rynek brytyjski tego tv o ktorym piszecie czy calkiem inny model? Czy ten 14ms jest wystaraczajace gdyz tv bedzie glownie wykorzystywany do ogladania filmow i do grania na konsoli xbox360 a w przyszlosci rowniez ps3. Hmm tylko co sie stanie jak gra bedzie miala rozdzielczosc 1080p? Czy utrata na jakosci obrazu bedzie znaczna czy moze do przyjecia?
 

ortax360

New member
Mgiełka tak dokładenie była ( 720P)na xbox 1 minimalna w por do np Sonego V10 . po zmiAne kabelka obraz ostry tak jak u konkurencji.

Na XBOX360 obraz EXTRA , OSTRY ITD.( vga , component )
XBOXA360 dlatego mam podłączonego pod vga , ze pod component mam podłączony XBOX . A HDMI zostaie na PS3.

32lxd500 ten sam model wszystko to samo oprucz tunera cyfrowego w lxd500.

14 ms - zaznacza miałem juz prawie wszystkie ( JVC, SONY,SHARP. top. lcd z 7,8 ms na pokładzie i moge zapewnic ,ze Sony v10e wolniej odswieza matryce niz LX500 . Widac to np : w grach z pierwszej osoby przy obrocie .

Zrrszta to wszystko to reklama producenta przekonałem sie o tym jak zaczołm zmienia LCD .

1080p to nie ta liga ten lcd ma max 1080i i scaluie do rozdz. matrycy 1366*768.( zresztą jak wszystkie lcd 32cale.)

Powiem tak 32LX500 jezt topowyn BARDZO UDANYM LCD !!!! swietnie wyposzonym , ma swietny dzwiek , obraz ,czern .Dział wysmienicie z Konsolami xbox,x360 ,ps2,dreamcast obraz bardzo szybki nie sprawia zadnego problemu pozostaie stabilny, ostry .

Za taką kase jak go mozna teraz dostac TO absolutna rewelacja , Kazdy kto go kupi bedzia Zadowolony .

Na tym KONCZE I pozostawiam decyzje O ZAKUPIE przyszłym Posiadzaczom nowego LCD . Na pewno sie nie zawiedziecie !!!!!!!.
 
Ostatnia edycja:

Juchy

New member
ortax360 napisał:
Mgiełka tak dokładenie była ( 720P)na xbox 1 minimalna w por do np Sonego V10 . po zmiAne kabelka obraz ostry tak jak u konkurencji.

tzn. z jakiego zmeiniles kabla na jaki??

rees: "Znalazlem tego Panasonica 32LX500 w cenie 4 877 zl w Wawie"

dzwonilem do nich, taki burdel maja ze nawet nei wiedza czy cos maja, a raczej maja a tylko w ofercie a tak naprawde to....
 

ortax360

New member
Zamieniłem jeden component na inny( Big bena) . Ten 1 był strasznie badziewny były tez delikatne zakucenia jak ruszyłem wtyczką .
 

Juchy

New member
akurat prowadze sklep-serwis z xboxami (iksboks.aplus.pl) i mialem te gowienka chinskie, rzeczywiscie one sa do d.... ale w hurtowniach nic innego nie ma, sprzedaje sie to co jest poprostu...
sam bede musial wykonac componenta na porzadnych przewodach to bedzie najlepszy kabel :) (z dwoch tych oryginalnych kabli od X1 chinch napewno da sie zrobic porzadny component :)

PS.
dostalem wkoncu potwierdzenie z hoopla.pl ze w srode go UPS dostarczy
cena koncowa z przesylka 4906zł.
wiec mysle ze to dobra cena, oby dotarl w idelanym stnaie bez badpixeli, w koncu mam prawo zwrocic chyba do 7-10dni jak sie nei spodoba :)
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Fajnie.

do
Juchy:

Jak juz bedziesz miał lcd to dai znac podam ci meanu serwisowe .
Mozna sprawdzic ile dzaiałał godzin i dodac koloru na wejsciu vga bo z ustawien regulacja koloru jest niedostepna dla wejscis vga.

Bedziesz bardzo zadowolony gwarantuie .

I super cena ja kupiłem za 6700zł .

gg 9360233
 
Ostatnia edycja:

rees

Member
Dołączam do grona prawie posiadaczy Panasonica :)
Dzieki Ortax za dużo dobrych rad...
Zamówiłem w siriusie - co prawda za 5200 zł, ale dostałem super warunki na 20 rat po 278 zl - koszt kredytu mniejszy niż 10%. Myślę że oferta świetna, ale pewnie podytkowana tym iż już kiedyś u nich kupowałem laptopa.
Juchy, przecież to ty mi naprawiłeś rok temu latem Xone - ten po uderzeniu piorunem , gdzie była popalona płyta główna:) Żaden z pseudoserwisów w Wawie nie potrafił tego zrobić :)
No to jednym słowem do zobaczenia na Livie! Pewnie w czwartek będę miał panel... Modlę się żeby był bez bad pixeli...
Live Gamertag: rees pl
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
JVC x70 wg mnie trzeba by samemu sprawdzić, ale za to BV9 mogę polecić, chciałem także zwrócić uwagę na połączenie XBOX+plazma jest to bardzo dobre połączenie.

Większość LCD z "iksboksem" współpracuje przynajmniej na czwórkę różnią się szczegółami takimi jak kolor, odświeżanie matrycy i warto zwrócić uwagę na ząbkowanie krawędzi.

Co do siriusa, to mam niemiłe doświadczenia z tym sklepem jak można także poczytać opinie na jego temat na forum.tweak.pl.

pozdrawiam
 

Juchy

New member
rees napisał:
Juchy, przecież to ty mi naprawiłeś rok temu latem Xone - ten po uderzeniu piorunem , gdzie była popalona płyta główna:) Żaden z pseudoserwisów w Wawie nie potrafił tego zrobić :)
No to jednym słowem do zobaczenia na Livie! Pewnie w czwartek będę miał panel... Modlę się żeby był bez bad pixeli...
Live Gamertag: rees pl
he he, mozliwe :), jak widac swiat jest maly :)

jak zamawiamy z firm i oni maja podpisana umowe z kurierem to mamy prawo otworzyc pake i sprawdzic towar, ja juz szykuje X1 ze zdjeciem czarnym i bialym by sprawdzic bady :), jak beda powiem ze panel uszkodzony i nich spowrotem zabiera

druga deska ratunku to przeciez mamy prawa konsumenta zamawiajac sprzet przez net baaardzo duze, czyli mzona poprostu oddac towat (bo sie nie podoba) do 7-10dni i juz, jak wykryje bady w tym okresie odesle...

hoopla.pl dziwne troche, napisali mi ze gwarancja bedzie nie podsteplowana bo towar jest fabrycznie zapakowany i nie rozpakowuja, dopiero mam rozpakowac i podeslac do podbicia gware, chyba to standard u nich bo maja komentarze ze ze byly problemy zeby ta gware zwrocili podbita dopiero telefony pomogly zeby odeslali, no ale cena odegrala to najwieksza role bo u mnie to krzykneli za ten LCD 6100zl wiec puknalem sie w glowe i wyszedlem...
rozwazalem jeszcze KDF 42" i plazme pana 37" PV60 i sobie powiedzialem ze jak jednak nie bedzie tego LX500 w tym hoopla to rzucam sie na plazme, ale los chcial inaczej, zobaczymy czy los dl amnei byl laskawy :)

zdam relacje bo napewno entuzjazmem nie palam na LCD (majac CRT 32" 100Hz to napewno bedzie mala zalamka w C+ ale w X360 mam nadzieje ze geba sie usmiechnie, chociaz zabki zaczna dokuczac bo na CRT to wszystko takie rozmazane ze nawet tego nei bylo widac po RGB) ale z powodu malego pokoju w ktorym odbywaja sie nocne eskapady w gry to LCD powieszony na scianie i zerknaie na niego z 2m chyba jedyne zdrowe rozwiazanie z tych trzech ktore rozwazalem....obym przebolal obraz z C+ to bedzie ok

PS.
XBLIVE GT:Juchy
tylko rzadko ostatnio bywam na XBL bo jednak cisza jaka panuje w napedzie gdy chodza kopie oryginalow w czytniku determinuje takie rozwiazanie a nie wywylujac BANA z lasu wole na XBL w takim stanie zmeinionego firmware sie nie ladowac...po przejsciu na oryginalny lacze sie z XBL bo statystyki tylko sie odswierza :)

PS.
ja sobie jeszcze tlumacze nad dobrym wyborem ze to bedzie LCD bo traktuje terazniejszy zakup jako cos przejsciowego do panelu FULLHD ale juz w technologii OLED czy SED czy jescze co tam wymysla, a LCD zawsze poreczniejszy i zawsze mozna go jakosc pozniej spozytkowac nawet jak juz bedzie nic nie wart (bedize jako obraz "madonna z lasiczka" :))a z takimi kolumbrynami jak 3LCD-KDF czy nawet plazma ktorych boja sie ludzie kupowac z drugiej reki ze wzgledu na jakies wypalenia czy tez juz czekajaca wymiane gazu to ciezko sprzedac, teraz bede mial problem co z robic z CRT za ktorego dalo sie kupe kasy a teraz nawet nikt za jakies grosze nei wezmie a to pudlo ponad 60 kilo nawet nie ma gdzie postawic jako mebel bo wszedzie zawadza z LCD bedzie lepiej w przyszlosci...
 
Ostatnia edycja:

Pidgeon

New member
No to ja się dołączę z pytaniem-jak lx 500 radzi sobie z podłączeniem do PC.Czy ktoś próbował podłączyć przez przejścówkę DVI-HDMI?Czy na VGA obraz jest zadowalający(może ktoś widział porównawczo pare w akcji).I jaki to jest właściwie typ matrycy-nie było by źle gdyby to było MVA jak w Samsungu R71?
 

Juchy

New member
ortax360 napisał:
Fajnie.
Jak juz bedziesz miał lcd to dai znac podam ci meanu serwisowe .

jak mozesz podaj na forum, bo jakos nie moge sie dobic na GG :)

w koncu doszedl, ale firmy HOOPLA.PL stanowczo NIE POLECAM, w TV brak isntrukcji obslugi brak karty gwarancyjnej widac ze TV albo zdjeli z jakies wystawy albo ktos go zwrocil
nie obylo sie bez wysledzenia jednego subpixela ale jest na tyle nieidoczny ze pomijam juz to, ale ze brak gwary i instrukcji to mnie do bialosci rozpalil bo do tych z hoopla sie czlwoeik wogole nei dodzowni, 2 dni probowalem zero odebrania fona a o mailach mozna zapomniec
 
Do góry