Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

PAZ

New member
Nie, parametry nie są fałszywe tylko każda firma mierzy po swojemu.Po prostu nie ma jakiejś jednej ujednoliconej metodologii robienia takich pomiarów, dlatego samo papierowe zestawianie parametrów nie jest miarodajne.Coś co na papierze może się wydawać zajefajne w rzeczywistości mogłoby Cię bardzo rozczarować.Nie kupuj jak nie masz możliwości zobaczenia realnego obrazu, szkoda wywalić kasę i być niezadowolonym.
 

maszek

New member
Bez reklam
Waham sie miedzy:
1) TX-32LX60P / TX-40LX60P - tylko juz nie wiem czy taki jest bo wydawalo mi sie ze widzialem w RTV, ale skoro nie ma na stronie panasonica, to juz sam nie wiem co widzialem :)
Panasonic produkuje LCD maksymalnie do 32". Następne w ofercie, o wyższej przekątnej 37", 42", 50" i 65" - to już plazmy.

Czemu zdecydowales sie na Panasonica? Czy porownywaleś go z Sony??

Nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem kupno telewizora na podstawie "fabrycznych" parametrów. Wystarczy porównać oba te telewizory w akcji - Panasonic ma zdecydowanie lepszą czerń.
 

Spinacz

New member
a mozecie sie wypowiedziec ktory wedlug Was jest najlepszy w swojej cenie? Chodzi mi o LCD do 4000-4500zł. Przeciez kazdy widzi czern podobnie.
 

angostura

New member
Kiki a którego z tych trzech:

Sharp 32 P 55
Panasonic 32 LX 60
Samsung seria R 71

poleciłbyś do cyfry+ i HD z Humaxa HDCI 2000. Odległość 3-3.5 metra.
 

ziemia1

New member
Witam
mam pytanie odnośnie tych mozliwości cenowych i konkretnych modeli Panasonic i Samsung, czy ktoś testował je pod PS2 i jak się mają do przyszłości (PS3). Będę wdzięczny za sugestię, bo matko jedyna to się nie da wybrać, szczególnie jak się poczyta.
 

ein

New member
Ja bym jeszcze uwzglednil

nowa Toshibe WL66 - doskonale recenzje u naszych zachodnich sasiadow, bardzo interesujace mozliwosci (bardzo rozbudowana mozliwosc regulacji obrazu - od jakosci poprzez skalowanie, konczac na chyba najpelniejszym z dostepnych ustawianiu parametrow dla wejscia PC). Ceny Toshiby, jak na to co soba reprezentuje, sa imho rewelacyjne. Sam mam ochote na ich 37 cali i chyba to bedzie finalnie moj wybor (choc jeszcze biore pod uwage plazmy Panasa - ogolnie obie firmy prowadza bardzo agresywna polityke cenowa :) czego nie da sie powiedziec niestety np. o JVC, ktorego bylem zawsze goracym zwolennikiem. WL66 kosztuje ok 5200zł.
 

tszybit

New member
lcd 32 do 5000

czy na dzień dzisiejszy coś zmieniło się jeśli chodzi o półke lcd 32 do 5000 - planuje coś kupić - ale u nas w Kołobrzegu nie ma żadnego wyboru - zastanawiam się na zakupem przez internet - może macie jakieś sugestie - sygnał z dekodera polsatu + plus beznadziejny sygnał z naziemnej bo w Kgu zlikwidowali przekaźniki, w przyszłości pewnie DVD bo jeszcze nie mam, może czasem kompa - Tv będzie ustawiony tyłem do okna więc słońce nie będzie padać, oglądanie raczej po południu i wieczorem - Jako że nie ma żadnego wyboru w mieście to raczej nie mam szans na pokaz w domu - napiszcie co sądzicie - pzdr
 

tuptus55

New member
Na zakupy przez Internet polecam Digitalo.pl lub e-panasonic.pl Przez jedną i drugą fimę robiłem zakupy dla siebie lub znajomych. e-panasonic.pl umożliwia pokazy 2-3 telewizorów w Twoim domu. Umów się z kiki na taki pokaz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
właśnie wczoraj mielismy prezentacje obok Kołobrzegu.
Mozesz zamówić telewizory które chcesz zobaczyć do swojego domu.
Pojawiły sie nowe telewizory Sharpa z matrycą 6 ms - 32 BV9.
Ten zrewolucjonizował tę kategorię cenową /5499/

Do 5000 zł - angostura - do Twoich potrzeb ja wybierałbym Panasonica 32 LX 60 za 4150 zł./ dla Ciebie ważne 2 złącza HDMI/

JVC też prowadzi dobrą politykę cenową - na Tv JVC 32 A 61 cena jest super - 3999 zl
 

Saracen

New member
Moich rodziców dopadła konieczność wymiany telewizora i zastanawiają się nad kupnem jakiegoś 32-calowego. Mi przypadło znalezienie czegoś dobrego w kwocie do 5K. Wiekszość sygnału będzie z kablówki + czasmi DVD.
Tak czytam ten temat i już sam nie wiem co wybrać.

Kiki jak jest z tymi prezentacjami? Czy jest możliwość zrobienia takiej prezentacji w Białymstoku?

Z góry dziewki za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

rees

Member
X360 a wybór LCD

Bardzo proszę o pomoc w wyborze LCDeka do X360.
Generalnie planowałem kupić Sony KDF 42", ale jednak odległość rzędu 2,2 metra max chyba nie będzie zbyt duza :/ .
Tym samym oczywistym wyborem wydaje się byc tv lcd 32".
Tylko teraz pytanie za 100 punktów co wybrać? Wiadomo że do gier czs reakcji matryy mniejszy bądź równy 8 ms. Mój wybór padł na Samsung le32m51B lub jvc s60. Podobno samsung ładnie gra a i chciałbym wydać max do 5k pln. W zasadzie 90% czasu granie w 720p na X360, 10% filmy DVD oraz xvidy i rzadko TV. Co polecicie? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie.
pozdrawiam serdecznie,
rees
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
musi być jeszcze szybsza matryca - a tu są tylko dwa modele
Sharp 32 BV 9 / Ga 9 - 5499 zł
JVC 32 x70 - 5799 zł
Z tej odległości gry wygladają jak bajka
Nie zaoszczędzisz , najwyzej możesz być mniej zadowolony.
pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
kiki napisał:
musi być jeszcze szybsza matryca - a tu są tylko dwa modele
Sharp 32 BV 9 / Ga 9 - 5499 zł
JVC 32 x70 - 5799 zł
Z tej odległości gry wygladają jak bajka
Nie zaoszczędzisz , najwyzej możesz być mniej zadowolony.
pozdrawiam


kiki,
czy sprawdzałeś już może jak gra BV9E przy podłączeniu do Xbox'a 360 ?
jeżeli nie, to jak się sprawuje BV9E przy materiałach HD przy podłączeniu przez component albo HDMI ?

pozdro
 

ortax360

New member
Witaj

X360 man podłączonego do PANASONICA 32LX500 działa z nim idealnie .
Podłączony jest kablem vga ( 1360*768) i cowazne lcd ma korekcje gama na vga tak ,ze obraz nie jest wyblakły .
Swietna czern , kolor , dzwiek .
Mozesz np grac na x360 i nagrywac jakis film z tvp na karte sd .
Bardzo szybka matryca nic nie smozy obraz idealny .
Miałe juz sony v10, sharpa ,ga4e, jvc s60 itd i panas odbiera najlepiei z nich wszystkich no i mozesz go kupic na allegro za 5200zł .
Jest to topowy model Panasonica .
pozdrawiam
Jak chcesz moge przesłac ci fotki jak .
 

Krzysztof

New member
Witam,

od 4 miesięcy uzytkuje z X360 JVC 37M60 i jestem bardzo zadowolony.

Podczas testów (dzięki Kikiemu) miałem okazję porównać JVC między innymi z Loewe Xelos i powiem że JVC wypadł znacznie lepiej - PGR3 istna bajka.

polecam ten telewizorek szczególnie jak podłączysz po komponencie i wybierzesz w ustawieniach 1080i


pozdrawiam
 

rees

Member
Hej Ortax dzięki info. Brzmi nieźle, więc jakbyś miał chwilę to wyślij mi pare fotek na rees1@wp.pl .
A tak w ogole to duza roznica miedzy podlaczenie componentem a vga hd?
Skłaniam się raczej ku componentowi żeby mieć 720p.
Dzięki i pozdr,
 

ortax360

New member
Roznica w połaczeniu VGA A component jest niewielka na kozysc VGA troszkę ostrzejszy obraz .
Na vga nie mozna ustawiac nasycenia kolorów ,ale za to mozna wybrac max. rozdzielczosci matrycy czyli 1360*768. i korekte gamma.

Zar. na VGA jak i na Component 720p obraz jest swietny ostry i kontrastowy .
Pod component mam podłaczonego 1 XBOXA , XBMC ustawiony na 720p divix wyglądaia SWIETNIE .

fOTKI Z x360 WYSLĘ CI WIECZOREM.
dsc002024hn.jpg
 

rees

Member
Jeszcze raz wielkie dzięki. Fajnie to wygląda. A tak a propos to naczytałem się dużo dobrego o samsungu le32m61b i można go kupić już za 5k pln.
Warto?
pozdr
r
 
Do góry