Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
jeżeli dzwoniłeś do nich ze swojego nr tel. kom - kom to spróbuj z innego, już nie raz się tak zdarzało, że sprzedawcy np z allegro tak się zachowywali, że nieznany nr odbierali, oczywiście nie musisz od razu się przedstawiać...

zawsze możesz zwrócić tv w ciągu 10 dni, a jeżeli jest bez gwarancji i instrukcji to jeszcze masz większe atuty prawne.

pozdrawiam
 

Juchy

New member
problem bardzej zlozony, bo oni maja centrale czyli numery wewnetrzen i jak dzonisz to Cie automat przelacza i niby melodyjka leci a nikt nie odbiera, mozna czekac godzine i nic i bez wzgledu na to z jakiego fona dzownisz, denerwuje to ze licznik za telefon bije, na maile zero odzewu

no nic sporzadze z kurierem stosowny protokul co bylo w srodku i jaki stan bo w zamwoeiniu pisali ze TV ma byc zapakowany przez producenta a doszlo:
tv zapakowany ale przez kogos trzeciego, na TV widoczne slady łapsk, baterie od pilota rozladowane na max, pilot tak luzem wlzoony, a chyba w jakies folii to powinien byc, bo sam TV to widac ze byl ropzakowany i napewno uzywany w sensie wlaczany itd.
oprocz TV i pilota pustka a tam powinna byc karta gwarancyjna, instrukcja obslugi i jakas opaska na kable

wydjae mi sie ze to jakas sztuka ktora odeslal klient w ramach tych 10dni po tym jak zobaczyl ze jest badpixel...

PS.
a co do samego TV to po malych testach:
antena naziemna kaszanka, ale to jzu nei wina samego TV bo na CRT mialem juz cienizne
min. do jako takiego ogladania to C+ itp. chociaz trzeba z ostroscia zjechac na min.
kolorki ogolnie nie sa sztuczne jak w tanich LCD wiec tu jest OK. (ciezko pwoiedziec wiecej bo sam stoji zeby z czyms innym porownywac ale nie ma zadnych wybarwien jasnych jakby kolory byly wyprane, tu wszystko ok.)
i da sie ogladac TVP1 itd na C+ nie jest tak tragicznie jak sie pisze, poprostu trzeba ustawic dobrze TV i jest do zaakceptowania (oczywiscie mowa o tym modelu konkretnym :) )
i to wszystko na jakis zwyklych kablach bo zadnym videofilem nie jestem...
co do materialu HD to wiaodmo ze wszystko jest na wysokim poziomie wiec ciezko cos dodac

napewno przesiadka z CRT 32" 100Hz na ten LCD w zwiazku z C+ odbyla sie bez wiekszego bolu i tesknic za CRT nie beda...
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Do Juchy
:
M serwis.

Bass na max
sopran na min

na panelu tv program( - ) i na pilocie index musimy wykonat jednoczesnie.

pozdrawiam
 

Juchy

New member
z Xboxa 1 po componecie (ktorego zrobilem w 5 min z kabla standardowego AV czyli jakos kabla homemade) i odpalilem dvixa w 720p na XBMC, poprostu revelka, lepiej wyglada niz jakis film na DVD puszczony na X360
jednak xbox1 to jeszcze maszynka dobra do wykrozystania w HDTV, polecam :)
w ciemnych scenach jeszcze widac cokolwiek, wiec widac ze XL500 daje rade i ma to na dobrym poziomie jak na LCD oczywiscie

PS.
ide zrobic kabla VGA do X360, zobaczymy jaka jakosc bedzie takiego homemade w porownaniu do componenta oryginalnego od M$ :)
 

helcik

New member
Juchy, używasz jakiejś specjalnej wersji XBMC? Mi materiał 720p nie bardzo chodzi, tnie jak nie wiem.

A może tylko określone formaty chodzą?
Masz jakieś sugestie?

pzdr,
helcik
 

ortax360

New member
Koledze Juchy chodzi nie o materiał HD tylko o to ze xbox1 skaluie divix i filmy dvd przez XBMC DO HD 720P I 1080I .

Prawdziwego filmu hdtv nie odpala . Tylko GRY.
 

apollo32

New member
Pierwsze słysze zeby cos skalował....filmy dvd chodza maksymalnie w 525p lub 625i natomiast materiał HD chodzi w 5 klatkach na sek. Zeby cos wyswietlic trzeba zmienic procka( na bodajze1.4) co jest bardzo kosztowne-wtedy mozna puszczac sobie material 720p .
 

ortax360

New member
Appolo 32

XBMC KOLEGO !!!!!!!!! XBMC Podłączenie component w opcjach orginalnego D. ustawiasz HD 480P, 720P I 1080I .
Konsola musi byc przełączona na NTSC.


Odpalasz ustawiasz w opcjach np 16:9 720P i to wszystko Filny z dvd ,divix itd idą w 720p LUB 1080I , tak samo zdjęcia .

Filmy mozna odpalac w pełnym 480P , 720p ,1080i. ............ kropka...

Co do prawdziwego HDTV to sie zgadza 1xbox nie odpala .
PS podane rozdzielczosci przez ciebie to sygnał ONLY PAL nie NTSC .

DO 720P I 1080I XBMC skaluie materiał .
 
Ostatnia edycja:

Juchy

New member
tak mowilem o skalowaniu

ale nie zgodze sie ze na Xie nie odpali sie plikow w rozdzilczosciach 720p

to jest kwestia kodowania tego filmu, zalatwcie sobie zwyklego divxa ale w rozdzialce 720p powinien chodzic bez problemu...
bo takei typowo pliki HDTV o ktorych mowa to normlane ze nie da rady jak moj P4 3GHz przycina to co ma zrobic xbox

a co do Xa z 1.4 prockiem to jest tylko ciekawostka wykonana przez jakis serwis zapalencow w USA, kilka sztuk dla VIPOw, a nie cos normlanego wiec opowiadanie ze mozna to sobie kupic jest bledem, nie mzona i nie kupisz nigdzie ani nikt Ci nie wstawi takiego procka nigdzie na dzien dzisiajszy a takich konsol nie znajdziesz w sprzedazy bo juz si etym od dawna nie zajamuja...a i tak watpie czy by pociagnal takiego prawdziwego 720p
 

apollo32

New member
No to lecimy -twierdzisz ze xbox skaluje filmy? Wlasnie odpalilem mediacentera wlaczylem sobie sobie filmik dvd i co widze?? 525p i zadnej mozliwosci ustawienia na 720p.Pisales cos o jakis opcjach ale ktorych?? W mediacenter nie ma mozliwosci ustawienia rozdzielczosci a w orginalnym Dashu ustawiasz tylko 3*tak na poszczegolne trybach 480 720 1080. Wynika z tego jasno xbox nie przeskalowywuje filmow jezeli twierdzisz inaczej podaj instrukcje krok po kroku jak to zrobic a pobawimy sie z kolegami z forum..................... Skoro xbox wedlug ciebie przeskalowywuje filmy to 360 powninna to robic w locie czego tez nie zaobserwowalem. Co do procka to jest to informacja ze strony www.xbox-scene.com oficjanla odpowiedz jakiegos fachowca od HD ktory wlasnie odpowiadal w temacie HD na xboxa....Zeby bylo gwoli scislosci to nie jest to zadna ciekawosta, procka mozna bylo kupic oficjalnie, był podany link oraz cena tak samo jak i układaow przerabiających xboxa.
 

Juchy

New member
ale jak procka, mnie interesuje cala plyta z 1.4 wmontowanym juz nie procek, procek to mozna taki model znalesc jak ktos sie uprze ale tu chodzi o jego montaz w plycie gl., zapodaj link do konkretnego meijsca gdzie moge kupic taka plyta z prockiem 1.4
nie chce wchodzi w same problemy programowe obslugi tego procka i np gier na Xa, bo to nie forum o Xie....

a o tym skalowaniu to nie wiem o czym piszesz
posmiac sie na forum chcesz? jakim?

jasne ze XBMC skaluje filmy, to jakas nowosc dla Ciebie? mozemy sie juz na tym forum posmiac?

ustaw XBMC w 720p NTSC (to ustawiasz w ustawieniach programu VIDEO) zaposc czy to DVD czy dvix i nacisnij zolty Y i masz info o obrazie gdzie powinno wyraznie byc (przykladowo jak dasz zeby wyswietlil na pelnym ekranie nie w oryginalnej jego rozdzielczosci) (720,576)->(1280,702)
a nizej (1280,720) i wszystko masz jak trzeba film na calym ekranie a TV lazi na 720p
nie wiem co za problem widzisz, moze Ci chodzi o cos innego niz nam?
a moze nie potrafisz obslugiwac XBMC?
to juz zapraszam na xbox-scene.pl bo tu to forum na inne tematy
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...wystarczy rozgraniczyć w Xboxie film 720(p) puszczony w natywnej od filmu 720(p) skalowanego w dół (na dla TV SD) = sporo pracy dla procesora. ... .;)
 

apollo32

New member
Tobie chyba chodzi o to co pokazuje xbmc podczas wyswietlania filmu a mi o to jaki sygnal przyjmuje i wyswietla moj lcd..w zadnym razie nie jest to 720p tylko 525p nie znalazlem nidzie opcji przeskalowania w gore dvd ani w divixow. Widocznie co innego pokazuje xbmc a co innego wyswietla lcd. Co do procka jest to stara sprawa, sprzed paru lat i nie chce mi sie szukac na xbox-scene.com Gwarantuje ze jak przekopiesz tamto forum trafisz na odnosniki......
 

helcik

New member
potwierdzam, że X1 skaluje filmy, a mój TV pokazuje 720p lub 1080i w zależności od tego co ustawię w XBMC.

tak jak pisał Juchy, musisz przestawić konsolę w tryb NTSC np programem Enigmah Video Mode, potem w dashu odblokować tryby 720p i 1080i. Dalej, musisz mieć specjalny kabelek do Xa, do którego podłączasz komponent i wszystko smiga że hej. sam XBMC wygląda o wiele miodniej w 720p!

pzdr,
helcik
 

Juchy

New member
apollo32 napisał:
Co do procka jest to stara sprawa, sprzed paru lat i nie chce mi sie szukac na xbox-scene.com Gwarantuje ze jak przekopiesz tamto forum trafisz na odnosniki......
a Ty wogole czytasz co sie pisze? przeciez wyraznei pisalem ze to juz nie aktualne czyli wlasnie stare czasy (na dzien dzisiejszy to ciekawostka) a nie terazniejszosc i jeszcze raz powtorze ze teraz zadnej plyty z prockiem 1.4 nie zdobedziesz (nic takiego jzu nie wykonuje ta grupa), jeszcze masz jakies niejasnosci?

apollo32 napisał:
Tobie chyba chodzi o to co pokazuje xbmc podczas wyswietlania filmu a mi o to jaki sygnal przyjmuje i wyswietla moj lcd..w zadnym razie nie jest to 720p tylko 525p
przeciez wyraznei napisalem "a nizej (1280,720) i wszystko masz jak trzeba film na calym ekranie a TV lazi na 720p"

dalej nie wiem o co Ci biega, wszyscy Ci pisza ze mozna a Ty dalej swoje, chyba do tego co helcik napsial i co my wczensiej jzu wiecej sie nie da dopisac zeby temat byl wyczerpany

wracajac do glwoengo watku: TV bardzo dobrze sobie radzi w nocy czyli w ciemnicy, nie czuje potrzeby aby palic lampki czy tez nei widze jakeis roznicy w obrazie zeby w ciemnosciach eni mzoan bylo ogladac

PS
orta360: napiszesz jak w tym menu sprawdzic te godziny pracy i jak ustawic to VGA czyli gamme? :)

PS
HOJLO1: a u Ciebie co sie zmeinilo w kwestii TV? :) bo cos ostatnio Cie nie widuje na X-S.PL i nei ma z kim pogadac i powymeiniac poglady na ciekawe tematy :)
 
Ostatnia edycja:

apollo32

New member
Ja dalej twierdze ze nie skaluje z tego wzgledu ze bawilem sie xbmc pol nocy i nic takiego nie zaobserwowaem....NTSC mam ustawione od zawsze wszystkie tryby odblokowane, kabel component podlaczony od xa do LCDka..Jedynym wytlumaczeniem moze byc te ze mam wersje XBMC ze stycznia tego roku ale nie wydaje mi sie zeby mialo to duze znaczenie....I nie wciskajcie mi ciemnoty ze u was filmy dvd smigaja w 720p BO W TO NIE UWIERZE!!!!!
 

ortax360

New member
GAMMA JEST dostępna tylko na wejsciu VGA.

Do Apollo:

szkodz pisac jak wedł . ciebie nie skaluie OK !!!

Mi i innym pięknie wyswietla 720p i 1080 i na divix i dvd.

jutro zrobie fotki pokazowe .

POZDRAWIAM.
 
Ostatnia edycja:

Juchy

New member
apollo32 napisał:
I nie wciskajcie mi ciemnoty ze u was filmy dvd smigaja w 720p BO W TO NIE UWIERZE!!!!!
to nie wierz, kogo to obchodzi?
zyj w ciemnocie dalej...

PS.
ortax360: nie zapomniej przeslac instrukcji serwisowej mi na maila :)

PS.
dla niedowiarka
zerknij na USTAWIENIA->FILMY->ODTWARZACZ i tam zerknij czy opcja PRZESAMPLUJ OBRAZ DO ROZDZIELCZOSCI INTERFERJSU i to musi byc zaznacozne zeby przeskalowywalo


PS.
przeskalowywanie do 1080i divxow z AC3 cienko idzie, xbox nei wyrabia i poklatowko, u was tez tak? zaznacze ze mam 128MB ramu w Xie :)
w 720p problemu nie ma...
 
Ostatnia edycja:

rees

Member
a ja ciągle czekam na swojego Panasonica.
Ortax, czy w międzyczasie możesz mi też podesłać manuala serwisowego na maila? rees1@wp.pl .
Z góry dzięki,
pozdraiwam

Juchy, jak generalnie sprawuje się panel w grach na X360? Podpinałeś componentem może? Ciekawi mnie czy jest widoczna różnica między VGA a component...
 

Juchy

New member
podlaczam przez componenta X360 i dla mnie jest to juz spelnieniem moich oczekiwan
jeszcze dodam bo zapomnailem, czarny prezentuje sie super, czarny to czarny zero wpadania w jakies odcienie, bialy tez ladny
jak zalatwie VGA to podepne bo przekladanie kabli z X1 na X360 bo oba komponenty to poprostu niewygodne dlatego VGA bede zalatwial, ale napewno potrzebna przejsciowka zensko zenska taka jak to jest w orycinalnym od M$ VGA bo gnizado jest typu meskiego, w monitorze LCD do kompa mam zenskie to by wystarczyla zwykla chinszczyzna...

mysle ze bedziesz zadowolony juz na komponecie bez problemu wiec VGA to jak dla mnie wtedy kiedy brakuje wejsc wiec wygoda podpiac cos po VGA i napewno bedzie obraz ostrzejszy, w koncu po VGA bedzie po rozdzialce natywnej matrycy wiec...

ogolnie im dluzej sie przebywa z tym LCD tym bardziej sie przekonuje do niego ze warto, a wpsomniane divyxy przeskalowane na 720p poprostu rewelka
i co dobre w dzien mozna sobie ogladac jakies mroczne fimy bo widac dobrze na TV-CRT musialem rozjasniac baaardzo

PS.
wlasnie jestem po pierwszej polowie meczu i porownywalem PREMIER SPORT1 z POLSAT SPORT i na premier obraz bajka w porownaniu do polsatu to na polsacie obraz nieczytelny czyli mala pixeloza, a co do samej matrycy to smuzenia przy pilce nie zauwazylem wiec jak na LCD daje rade...ogladanie z 2,5m tuner cyfrowy po RGB

PS.
na jakims kanale ujzalem pierwszy raz tak gleboka czern poprostu jabym ogladal jakis material typu czarny aksamit, jeszcze raz sie powtorze, czern SUPER w 32XL500....
 
Ostatnia edycja:
Do góry