Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

arczewski

New member
kiki napisał:
Loewe Concept znam a przy cenie 4750 zł jest bez konkurencyjny.
Będą robione testy porównawcze.

pozdrawiam

No wreszcie kiki się wygadał co do ceny :D
A po ile Concept L 32 DVB-T/C i czy warto wogóle dokładać pare stówek, bo chyba kiedyś będą nadawać sygnał cyfrowy po antenie naziemnej?
 

Yeti

New member
Witam.
Jestem tu nowy. Czytałem forum pół nocy i mam straszny mentlik w głowie. Co chwilę przybywa nowych modeli, a niektóre z postów sa przecież sprzed kilku miesiecy. Czy istnieje gdzieś w necie miejsce np. z najaktualniejszymi rankingami sprzedaży lub testami porównawczymi?
Pozdrawaiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
arczewski napisał:
No wreszcie kiki się wygadał co do ceny :D
A po ile Concept L 32 DVB-T/C i czy warto wogóle dokładać pare stówek, bo chyba kiedyś będą nadawać sygnał cyfrowy po antenie naziemnej?

No włąsnie tez tak czytam i nie wiem skad on wziął tą cene. Takiej ceny nie ma ani na skąpcu ani na ceneo. Zostaje e-panasonic
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
GEneralnie do takiego oglądania jak piszesz - czyli wieczór, 3,5 do 4 m - z opinii innych użytkowników, dobrym wyborem byłaby dla Ciebie plazma. Jeżeli wolisz LCD to faktycznie poczekaj na Sharpa. Chociaż czytałem na **********.COM - zdanie zapalonych LCD maniaków:), że jednak czerń w nowym Sharpie to jeszcze niestety nie jest to - byli tym nieco zawiedzeni. Ale generalnie zachwycił ich. Z tym, że opcja powodująca brak smużenia (taki zupełny), powodowała niestety migotanie obrazu. Aha, no i nie patrz na technologię, a na to, który obraz Ci się bardziej podoba. PZDR
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
NIE daj się wrobić w czekanie!

Skoro pytasz forumowiczów,to przynajmniej sprawdź polecane modele.
Sharpy XD1,których jeszcze nie ma :) na rynku,są nieznane po za ogólnym testem na modelu wystawowym/tzn. nie seryjnym/.I tak na szybko już wyszło coś nie tak z funkcją TRUd,coś migoce,coś z czernią.
Minie z miesiąc albo i dwa zanim będzie wiadomo co on jest wart,a zaraz pojawią się 100-hercowe modele i...znowu poczekasz???

Jak chcesz kupić to po prostu kup:p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli nie chcesz czekać w tej klasie cenowej -to sprawdzaj
Pioneera 436 RXE - plazme
42 Loewe Modusa - plazmę
Model LG mozesz odpuścić - za to sprawdź najnowszy model 55" Sony Full HD
pełnej rozdzielczości HD i zdumiewającej jakości obrazu
kds-55a2000_headon_im_1080HD.jpg


Cena - do 10.000 zł - jakość super , a jekie bajery - wow.

pozdrawiam
 

ensiferum

New member
Skłaniam sie coraz bardziej ku plaźmie jednak męczy mnie ich rozdzielczość, w moim wypadku w grę wchodzą jednynie 42 cale bo więcej mi nie wiejdzie :cry: . Czy może ktoś powiedzieć coś o Toshibie 42WLG66 - warto to kupić czy może będzie to falstart?

Oglądałem wiele plazm i co prawda Panasonic (42PV600) ma całekime fajny obraz jednak odstrasza mnie jego wygląd znacznie lepiej wyglądają samsungo (PS-42Q7H) czy nawet LG ale w tych znowu obraz jest gorszy niż w nowych samsungach. Więc przyznam sie szczerze, że od tego wszystkiego głowa mnie rozbolała. Nie bede ukrywał, że chcę wydać mniej niż wiecej a nie wiem czy za 10 tys warto kupic pioneera który może i ma super obraz ale słyszałem złe rzeczy o jego dziwnych właściwościach (duszkach) - kupują telewizor za 10 tys wolałbym nie mieć takiego problemu :p .
 

cm812

New member
witaj w klubie ;)

problemik z wyborem TV staje się problemem coraz większej rzeszy ludzi (plus ja i żonka), trafnych wyborów jest prawie tyle co modeli i ich właścicieli - wiadomo jak coś kupiłem i mam to jest najlepsze! Przeglądam to forum nie ukrywając też po to aby oszukać własne słabostki i zdecydować się na jakiś model telewiaorka. Wielu poprze LCD (pewnie je mają lub nie słyszeli nic o plazmach ;) inni zasugerują tylko plazmy, sam niedawno byłem w Mix-Elektronics i widziałem przed sobą dwa modele: panas 42PV60E i LCD 42LC2R LG, na obrazie z DVD cieplejsze i milsze kolory plazma ostre (może i za bardzo) LCD, patrząc przez chwilkę na ciemne momenty na ekranach panas był ciemny a LCD szary z taką poświatą. Dodatkowo poprosiłem o sygnał z anteny (zwykła siatka) LCD dno, panas do oglądniecia, wiadomo czekamy na HD tzw. dostępne i tylko pytanie czy rozdziałka 1024x786 nam wystarczy. Jeszcze przed tygodniem interesowały mnie tylko LCD (plazma miała wiele wad) dziś jestem skłonny wydać 5-6 tys na telewizor, który zadowoli moje oczekiwania na najbliższe 4-5 lat i .... moze to być właśnie plazma PANASONICA.
pozdr
 

kombant

New member
Witam

Czy systemy poprawy jakości obrazu zastosowane w LOEWE CONCEPT w połączeniu z matrycą o dłuższym czasie reakcji równoważą najnowższe matryce w jakie wyposażone są SHARPy BV9 i GD9, czy jednak mimo wszystko postęp technologiczny przemawia za SHARPAMI, gdzie już czas wynosi 4 ms mimo uboższego wyposażenia w inne systemy. Przyznaję, że to cały czas mnie nurtuje i w pewien sposób nie pozwala podjąc decyzji co w końcu kupić

Pozdrawiam
 

Marcin_G

New member
Też się nad tym zastanawiałem, w końcu powiedziałem - dość! Ile można szukać? I w końcu wczoraj poszedłem kupić Concepta. Jak na złość sprzedali ostatni model i muszę poczekać do piątku, ale za to przez cały weekend będę go męczyć.
:)
 

kombant

New member
Moje gratulacje

Ale chyba sam rozumiesz moje położenie, 6 tys. zł nie zawsze wydaje się na telewizor i człowiek zanim tego dokona, to chce w jakiś sposób, korzystając oczywiście z uprzejmości i fachowości innych osób, uzyskać aprobatę dla swojego wyboru
 

Marcin_G

New member
To że nie zawsze się wydaje, to ja doskonale wiem i ile kosztuje zachodu znalezienie tego jedynego.
Skoro masz 6000zł to może Xelosa? W jakimś wątku kiki proponował ten telewizor osobie która też miała 6000zł do wydania.
 
Ostatnia edycja:

lomax

New member
Kolego CM812, jeśli obraz który widziałeś nazywasz "dnem" lub co najwyżej do "oglądnięcia", to świadczy to o dwóch sprawach: albo uszkodzony jest telewizor(y) np. układy w.cz, p.cz lub inne, albo o niewłaściwej jakości sygnału na końcu kabla antenowego, który powinien być o poziomie co najmniej 4 dBmV (64dBuV), HUM<1%, SNR (C/N)> od 44dB, CTB, CSO ok 50 dB nie mówiąc o odbiciach itp. Każdy sprzedawany dzisiaj telewizor czy CRT, czy plazmowy, czy LCD, czy projekcyjny, czy inny powinien grać co najmniej dobrze przy odpowiedniej jakości sygnału ze źródła, więc nie wprowadzaj innych w błąd używając takich lakonicznych wyrażeń. Na moje nieszczęście (bo zostane zaraz posądzony) sam posiadam LG 42LC2R z którego jestem zadowolony. Głównie dla tego, że obraz z różnych źródeł w/g mojej subiektywnej oceny (w skali od 1-10) jest na poziomie od 7 do 9 w moim TV:
7 pkt kablówka UPC - głównie ze względu na niski C/N wynoszący ok 46dB
7 pkt Cyfra+ - głównie z powodu niższej ostrości niż np z dobrej anteny naziemnej (kompresja MPEG-2, odbiornik Pioneer itd)
8 pkt z anteny siatkowej - bardzo dobry odbiór ale mniejsza rozdzielczość niż np. DVD
9 pkt DVD podłączone przez Component - w chwili obecnej wzorzec więc nie wybrzydzam (czekam na HDTV z niecierpliwością)
Tylko 1 punkt (i tu się można niezgadzać) zostawiam na wady telewizora np niższy kontrast niż np w Samsungu LE40N71B, Sony Bravia KDL-40V2000 i wielu innych, tylko że wymienione wyżej telewizory są droższe niż np LG 42LC2R (teraz 5299zł) a to też trzeba brać pod uwagę.

Po długotrwałej analizie wielu modeli telewizorów 40-42" w wielu marketach RTV uznałem, że różnice są tylko subtelne (np z powodu róznych techologi zastosowanych matryc), ale zauważyłem też że wielu sprzedawców faworyzuje określone marki podłączając do jednych Tv BlueRey'a do innych DVD a do jeszcze innych sygnał z bylejakiej instalacji TV. Wybór utrudniony jest więc tylko i wyłącznie z powodu niemożności dostrzeżenia tych subtelności. Jednocześnie wiadomo, że w każdym telewizorze można pobawić się w indywidualne ustawienia wielu parametrów: wł/wył filtra grzebieniowego, zwięk/zmniej ostrości, jaskrawości, barwy, nasycenia, kontrastu i wielu innych, które dopiero dają zadawalające rezultaty.
Myślę ponadto, że mało kto kupuje dziś 42 calowy TV, żeby podłączyć go do beznadziejnej anteny i raczej ma nadzieję tak jak ja na lepsze czasy, które powoli nadchodzą.
Mimo wszystko polecam LG42LC2R.


Pozdrawiam
 

cm812

New member
kol @lomax

nie zamierzałem wprowadzać nikogo w błąd a jedynie przedstawić sytuację jaka mnie zwykłemu śmiertelnikowi nie znającemu se na tych wszystkich "...dBmV...itp." przytrafiła. Właśnie pragnę tylko przestrzec przed prezentacją w sklepie bo tak jak było to w moim przypadku kilkanaście telewizorów było jakoś tak pospinanych do anteny siatkowej, rzuconej gdzieś na dach - jak przedstawił sprzedawca. Oczywista inne TV popodpinane były do dvd i one świeciły oki, a Panas i LG gdzieś na końcu tej pajęczyny jak zostały podpięte do kiepskiego połączenia antenowego świeciły jak powiedziałem! Plazma jakoś tuszowała obraz ale LCD nie radził sobie zupełnie. Nie wszyscy mamy super instalację antenową zrobioną przez rzetelnego fachowca i tylko naświetlam obraz tym, którzy oglądając CRT i biadoląc nad złym obrazem (a znam takich) liczą na zakup nowego TV, który z tych kłopotów ich uratuje!

pozdr :bober:
 

Rocks

New member
lomax napisał:
Mimo wszystko polecam LG42LC2R.
Pozdrawiam

Wczoraj drążyłem temat pewnej plazmy PX5R dzisiaj dopisze się do tego wątku.
Na dniach kupuje tv. Musi mieć minimum 42 cale a cena może miec najwyzej 5 z przodu i jakies cyferki. TV musi tez minimum miec natywne 720p, mieć minimum 1 x HDMI oraz ... najzwyczajniej w świecie być ładny w końcu to kawał mebla.

Ostatecznie po przebrnięciu przez różne oferty zostawiłem sobie do wybory - plazma PX5R i lcd - LG 42 LC2R. O ile plazma nie zaskoczy mnie niczym bo widziałem ich już sporo o tyle ten tani tv (tani - to chyba najtańszy 42" markowy LCD) co prawda w wersji 37" dzisiaj zrobił na mnie BARDZO POZYTYWNE wrażenie. Na standzie w sklepie RTV grał sobie dumnie obok 40" LCD Samsunga (błyszcząca obudowa...fatalnie) i pod plazmą Panasa (model mi bliżej nie znany) Wszystkie miały ten sam sygnał po komponencie.
Ja jestem chyba ewidentnie ślepy... A przynajmniej tak co niekórzy pomyślą ale ten TV rozniósł konkurentów i już wiem że plazma przerypie te zawody nawet jak ją zobacze... No chyba że naprawde PX5 gra inaczej niż te plazmy które widziałem. Do plazmy mam inne halo... Rozdziałka przy PC, pobór pradu, duszki, ogólnie wole LCD... Sa tacy.
Sprawdzałem też sobie (łaskawca z obsługi znalazł pilota...) mozliwości tego TV na sygnale z kablówki... No CRT to to nie jest ale znośnie i interesujące mnie funkcje zmiany proporcji ekranu.. Ujdzie.
Co ciekawe... Podobno długo przełącza kanały... Nie zauważyłem.
Ale zauwazyłem jedno... Wersja 37" to kawał byka. Stojący obok 40" Samsung wydawał się najwyżej taki sam.
Jak ktos ma gdzieś jakies fotki z testów lub inne "nie z folderu" wersji 42" byłbym zobowiązany. Musze juz przemyslec jak i gdzie to postawić. Mam nadzieje że moja cena 5350 jest niezła.. jak ktoś widział lepsza prosze o sygnał.
 

blady52

New member
też lcd 32 oraz kino razem <8000 pln

Yeti napisał:
Witam.
Jestem tu nowy. Czytałem forum pół nocy i mam straszny mentlik w głowie. Co chwilę przybywa nowych modeli, a niektóre z postów sa przecież sprzed kilku miesiecy. Czy istnieje gdzieś w necie miejsce np. z najaktualniejszymi rankingami sprzedaży lub testami porównawczymi?
Pozdrawaiam

witam też nowy i to amator
chociaż dużo poczytałem na różnych forach i dalej niewiele wiem.
cyfra+ /może ITI od listopada/ DVD, dobra muzyka, generalnie lepsze oko niż ucho.
co wybrać lcd 32 bez bocznych głośników 5-5,5 k
jakie kino 2,5 -3k
 

pawelgaw

New member
Witam
A ja mam takie pytanie. chece kupic lcd'32 do 3500zl. co polecicie. czy LG to dobry wybor??
Czekam a szybką odpowiedz bo do zakupu pozostalo 2 dni
 

ZiBi_CooL

New member
loeve vs. samsung

przy zakupie kazalem sobie podlaczyc 2 modele kolo siebie loewe concept basic i samsung R71 !! samsung powalil mnie znacznie obrazem jest znakomity i wlasnie go kupilem! Co o nim sadzicie?
 
Do góry