Jakie DVD z DIVX

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Icek napisał:
Zakupiłem Pioneer'a DV-410V pod kątem podpięcia pod niego dysku zewnętrznego 1TB. Jak na razie działa bez zarzutu. Teraz chce dokupić kd (ampli + kolumny) Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie? Chodzi mi o rodzaj wejść, tryby itp. Mam jeszcze tuner Ferguson HF 8900HD, którego teżbym chciał podpąć pod taki zestaw. Ktoś polecił mi Harman Kardon AVR 247. Jednak on pracuje w trybie aż 7.1., a z tego co wiem to moje DVD takiego dźwięku nie wypuszcza, tylko 5.1. (chyba, że się myle). Czy nie wystarczy model AVR 147, biorąc pod uwagę mój sprzęt, ktory teraz mam? Każda podpowiedź będzie przydatna, bo trochę się już gubię w tych wszystkich DD, DTS, 2.0 itp itd. Aha: jeszcze jedno, na moim DVD są napisy DTS 2,0 i Dolby Digital. Czyli "wypuszcza" on dźwięk DTS dwukanałowy, a dolby digital.....? 5.1.? Czyli powinienem szukać ampli maksymalnie DTS 2.0 i DD 5.1.? Czy dobrze to wszystko rozumuje?

Co? Dts 2.0 nigdzie w opisie w sklepach nie ma info że dts 2.0 ,napewno jest 5.1.Może płyta ktorą oglądałeś jest w dts 2.o ale nie mam tego dvd więc nie jestem pewny .Amplituner jaki chcesz kupic zależy od twoich warunków finansowych i mieszkaniowych (siedem głośników jest trudniej ustawić niż 5)
Jak będziesz miał 7 głośnikow(amplituner 7.1) a film będzie 5.1 kanałowy to taki amplituner sam puszcza dzwięk w wszystkich 7 głośnikach i jest to naprawdę super przestrzeń mam onkyo tx-sr 705 i powiem ci że jest extra.
Pozdro.
 

dinderi

New member
Ten odtwarzacz posiada funkcję "downsamplingu DTS do stereo" Znaczy to tyle, że mozna słuchac w dobrej jakości dzwięku zapisanego w DTS 5.1, poprzez stereofoniczne wyjście analogowe odtwarzacza.
 

SlaweX

New member
rafla napisał:
Akurat DVD-Audio i SACD poki co mnie nie interesuje... ja wogole nie mam nawet plyt CD a co dopiero tych wynalazkow. :D Nie wiem co jest ze mna nie tak ale jedna plyte potrafie przesluchac najwyzej 5 razy. Wiec wydawanie kasy na cos co mi sie tak szybko nudzi uznaje za bezsens.
Wobec tego zakup DV-610 chyba nie ma sensu. Z tego co wiem, od DV-410 różni się tylko lepszą obsługą źródeł audio (CD-Audio, DVD-Audio i SACD). HDMI, USB 2.0 i Video obsługiwane są raczej przez te same komponenty. Jeśli się mylę, poprawcie mnie.
rafla napisał:
Wracajac do tego co napisales, przegladalem intrukcje do DV610 na pioneer.co.uk jest tam tabelka trybow, niestety nie potrafie za bardzo jej zinterpretowac, dlaczego DVD-Audio i SACD musza isc po analogu?
Dinderi już Ci podał odpowiednie linki, natomiast mnie dalej nie odpowiedział...:D - dla przypomnienia:
dinderi napisał:
A to co piszesz o swoich potrzebach co do USB i HDMI wydaje mi się niezwykle rozsądne i trzeźwe.
SlaweX napisał:
Masz na myśli zastosowanie VIZO Milano (MIP-100) czykonwertera VGA>GRB do jakiegoś cichego starszego np. COMPAQ EVO D500 CELERON 1300 lub podobnego ustrojstwa za grosze? Ja bym był raczej za tym ostatnim (niekoniecznie ten model - wybór jest spory) + Konwerter GrandTec Grand Hand View III. Ludziska piszą o nim dobre rzeczy.
Co o tym myślicie?
No i co o tym myślisz/myślicie? Czy naprawdę nikt nie brał takiego rozwiązania pod uwagę? Żadnych ograniczeń w odtwarzanych formatach audio i video, problemy z napisami znikają, kodeki do "wyboru, do koloru"...:D
 

dinderi

New member
SlaweX napisał:
Dinderi już Ci podał odpowiednie linki, natomiast mnie dalej nie odpowiedział...:D - dla przypomnienia:

No i co o tym myślisz/myślicie? Czy naprawdę nikt nie brał takiego rozwiązania pod uwagę? Żadnych ograniczeń w odtwarzanych formatach audio i video, problemy z napisami znikają, kodeki do "wyboru, do koloru"...:D
Myslkalem, ze to z moich wypowiedzi jasno wynika, ale nie ma problemu skonkretyzuje sie.
Uważam, ze najlepszym odtwarzaczem wogóle jest komputer z dobrą kartą graficzną/telewizyjną. Wcale nie musi być fullwypas, bo do odtwarzania multimediów nie potrzeba szybkiego procesora.
A co do Vizo Milano, to fajna rzecz, ale oryginalnego DVD na tym nie obejrzysz :D Komputer to zdecydownie mój typ :D
 

Icek

New member
dinderi napisał:
Ten odtwarzacz posiada funkcję "downsamplingu DTS do stereo" Znaczy to tyle, że mozna słuchac w dobrej jakości dzwięku zapisanego w DTS 5.1, poprzez stereofoniczne wyjście analogowe odtwarzacza.
Dzięki. Czyli poprzez coaxial lub HDMI nie ma możliwości słuchania DTS 5.1.? A jak jest z DD? Rozumiem, że poprzez cyfrowe wyjścia (HDMI, coaxial) mogę spokojnie słuchać DD 5.1.? No i jeszcze pod kątem kd: czy jest rzeczywiście możliwość słuchania płyty nagranej w 5.1. w trybie 7.1. (oczywiscie przy zestawie kd 7.1.) z tego Pioneer'a?
 

dinderi

New member
Icek napisał:
Dzięki. Czyli poprzez coaxial lub HDMI nie ma możliwości słuchania DTS 5.1.?
Nie, nie, źle zrozumiałeś :D Oczywiście, jest możliwość. Z tym, że używając np. cyfrowego coaxial, przesyłasz niezdekodowany dzwięk DTS do amplitunera i wtedy to amplituner zajmuje sie jego dekodowaniem. Co w większości przypadków daje lepsze efekty, niz dekodowanie przez odtwarzacz.
A jak jest z DD?
Jest dokładnie tak samo.
No i jeszcze pod kątem kd: czy jest rzeczywiście możliwość słuchania płyty nagranej w 5.1. w trybie 7.1. (oczywiscie przy zestawie kd 7.1.) z tego Pioneer'a?
Jest nawet możliwość słuchania dzwięku mono w 7.1, jesli sobie ustawisz odpowiedni tryb symulacji dzwięku przestrzennego :) Ale ja uważam, że taka sztucznie uzyskana "przestrzenność" w końcu zmęczy każdego, kto słyszy więcej niż "że grają". :) Dlatego - jak dla mnie - wszystkich tych ProLogic'ów nie musi być. I tak zawsze słucham w oryginalnym systemie kodowania.
 

SlaweX

New member
dinderi napisał:
[...]Uważam, ze najlepszym odtwarzaczem wogóle jest komputer z dobrą kartą graficzną/telewizyjną. Wcale nie musi być fullwypas, bo do odtwarzania multimediów nie potrzeba szybkiego procesora.
No to mamy takie samo zdanie.:D Zastanawiam się tylko nad wyborem - karta czy konwerter? Co zapewni najlepszą jakość obrazu?. Mam takiego malutkiego "Kompaczka" PIII 866MHz, 512MB RAM, SB Audigy, SB Audigy 4, kilka SB Live (oczywiście nie w środku - teraz jest tam SB Live 5,1), kontroler USB 2.0, kieszeń zewn. z HDD 250GB. Pozostaje tylko wybór - karta czy konwerter?
dinderi napisał:
A co do Vizo Milano, to fajna rzecz, ale oryginalnego DVD na tym nie obejrzysz :D Komputer to zdecydowniemój typ :D
Obejrzę, obejrzę - Vizo Milano czyta DVD - zarówno obrazy ISO jak i zrzucone w VOB'ach i ma wyjście cyfrowe coaxial. :D
 

Bekas

New member
Mam kolejne pytanie co do Pionka dv-410.
W mojej miescinie w Neonecie niestety nie dostane go ;/ Jeden ze sprzedawcow wydzwaanial niby po dostawcach itd i nie maja tego sprzetu :confused:
Czy np we Wroclawiu dajmy na to, ze w Media Markcie powinien byc ten odtwarzacz dostepny?:(
 

Icek

New member
Bekas napisał:
Mam kolejne pytanie co do Pionka dv-410.
W mojej miescinie w Neonecie niestety nie dostane go ;/ Jeden ze sprzedawcow wydzwaanial niby po dostawcach itd i nie maja tego sprzetu :confused:
Czy np we Wroclawiu dajmy na to, ze w Media Markcie powinien byc ten odtwarzacz dostepny?:(
www.ceneo.pl - ja kupiłem w DV-TECH (dostawa w ciągu dwóch dni), zapłacilem ok.350 PN (nawet chyba mniej) ,ale jest też wiele innych oczywiście
 

Icek

New member
dinderi napisał:
Nie, nie, źle zrozumiałeś :D Oczywiście, jest możliwość. Z tym, że używając np. cyfrowego coaxial, przesyłasz niezdekodowany dzwięk DTS do amplitunera i wtedy to amplituner zajmuje sie jego dekodowaniem. Co w większości przypadków daje lepsze efekty, niz dekodowanie przez odtwarzacz.
Jest dokładnie tak samo.

Jest nawet możliwość słuchania dzwięku mono w 7.1, jesli sobie ustawisz odpowiedni tryb symulacji dzwięku przestrzennego :) Ale ja uważam, że taka sztucznie uzyskana "przestrzenność" w końcu zmęczy każdego, kto słyszy więcej niż "że grają". :) Dlatego - jak dla mnie - wszystkich tych ProLogic'ów nie musi być. I tak zawsze słucham w oryginalnym systemie kodowania.
Dzięki kolego Dinderi. Takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem. Sorry za "łapotologiczne pytania", ale w moim wypadku bez takich się raczej nie obędzie;)
 

miro.t

New member
Witam
Jestem na etapie kupna DVD, jak większość szukam maszyny w miarę uniwersalnej, która z jednej strony bedzie miała przyzwoitą jakość odtwarzania w stereo i KD, a z drugiej strony będzie miała szereg udogodnień takich jak: mozliwość odtwarzania przeróznych formatów zapisu oraz rozmaite gniazda nie zbędne w tych czasach.
Po przeczytaniu kilku opinii i całego tego wątku na placu boju zostały (choć nie wiem czy słusznie) marki Pioneer i Ferguson. Było jeszcze Onkyo, ale odpadło ze wzgledu na słaby support.
Więc jesli mozna jakoś podsumować prosiłbym o opinie użytkowników Pioneera i Fergusona, generalnie w temacie czym sieę różni stary model od nowego i który model lepszy z wymienionych poniżej:

Pioneer DV400 czy DV410
Ferguson D780 czy D880

Kryteria takie jak opisałem, czyli jakośc odtwarzania i funkcjonalność.
Czasem bywa tak, że nowe nie znaczy lepsze dlatego chce porównac starszy model z nowszym.

Za wszelkie info dziękuję.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Ja ze swojej strony mogę polecić Pioneera DV400.
Kupiłem go kilka miesięcy temu i sprawuje się bardzo dobrze, obsługa bezproblemowa, jakość obrazu bardzo dobra(panasonic pv80 przez hdmi).
Dużym plusem jest zmodyfikowany firmware poprawiający funkcjonalność odtwarzacza.
 

jedrek_1

New member
Czym dokladnie roznia sie dv-6xx i dv-4xx jesli chodzi o muzyke. Czy chodzi tylko o odtwarzanie dodatkowych formatów DVD-Audio i SACD? Czy będzie jakaś róznica przy słuchaniu zwykłych mp3 i audio-cd?
 

SlaweX

New member
miro.t napisał:
[...] Więc jesli mozna jakoś podsumować prosiłbym o opinie użytkowników Pioneera i Fergusona, generalnie w temacie czym sieę różni stary model od nowego i który model lepszy z wymienionych poniżej:

Pioneer DV400 czy DV410
Ferguson D780 czy D880
[...]
Wszystkie 4 modele były już dość szczegółowo porównywane w tym temacie, więc radzę przeczytać od początku (ja tak zrobiłem :)). Kwestia odtwarzania najprzeróżniejszych formatów audio i video również była wałkowana i to niedawno. Kilka opinii to trochę mało, a zestawienie setek wymaga sporo nakładu pracy. Może komuś będzie się chciało ... :)
 

dinderi

New member
Pisanie takiego podsumowania jest bez sensu.
Ktoś poświeci temu kupę czasu, a za chwilę drugi ktoś założy nowy temat z pytaniem: "Co lepiej kupic fergusona, mantę, belwwoda, czy jeszcze cos innego?"
 

goabroad

New member
miro.t napisał:
W
Więc jesli mozna jakoś podsumować prosiłbym o opinie użytkowników Pioneera i Fergusona, generalnie w temacie czym sieę różni stary model od nowego i który model lepszy z wymienionych poniżej:

Pioneer DV400 czy DV410
Ferguson D780 czy D880

Za wszelkie info dziękuję.
Pozdrawiam.
Witam,
Ja kupiłem Ferdka D780 i w porównaniu do Manty jest rewelacja zarówno pod względem obrazu jak i dźwięku. Specyfikację Fergusonów można znaleźć na polskiej stronie Fergusona i tam pisze czym owe modele się różnią. Pisałem też o różnicach w innym wątku, więc przeszukaj forum.
Sprzęt jak najbardziej godny polecenia. Osobiście niewiele słucham audio w stereo więc nie wiem jak się Ferdek sprawuje. W kinie natomiast obraz po HDM rewelacja. Dźwięk po analogu niebo a ziemia w porównaniu do Manty aczkowlwiek pewnie daleko do wyjścia cyfrowego.

Pozdrawiam,
goabroad
 

rafla

New member
SlaweX napisał:
Wobec tego zakup DV-610 chyba nie ma sensu. Z tego co wiem, od DV-410 różni się tylko lepszą obsługą źródeł audio (CD-Audio, DVD-Audio i SACD). HDMI, USB 2.0 i Video obsługiwane są raczej przez te same komponenty. Jeśli się mylę, poprawcie mnie.

DV-610 ma takie cos:
DivX Profile Type: DivX Ultra Certified
A 410:
DivX Profile Type: Home Theater

Nie mam pojecia co to ale musze powiedziec ze divxy chodza na nim naprawde rewelacyjnie. Takie 2 plytowe maja lepsza jakosc niz wiekszosc DVD ktore posiadam.

Jak kogos ciekawia roznice pomiedzy 410 i 610 to prosze zerknac na pioneer.co.uk Na polskiej stronie nie ma 610. Z tego co widze sa rowniez roznice w zakladce Audio, chyba istotne ale ja sie na tym nie znam, moze ktos madrzejszy sie wypowie.
 

SlaweX

New member
rafla napisał:
DV-610 ma takie cos:
DivX Profile Type: DivX Ultra Certified
A 410:
DivX Profile Type: Home Theater
Nie mam pojecia co to ale musze powiedziec ze divxy chodza na nim naprawde rewelacyjnie.
Program DivX Certified ustanawia standardy umożliwiające producentom urządzeń elektroniki użytkowej wytwarzanie produktów odtwarzających filmy wideo w formacie DivX. Produkty DivX Certified umożliwiają odtwarzanie filmów DivX w urządzeniach innych niż komputery, natomiast produkty DivX Ultra Certified dodatkowo zapewniają obsługę funkcji zaawansowanych, takich jak interaktywne menu i znaczniki rozdziałów. h**p://vod.divx.com/faq.php?lang=pl
rafla napisał:
[...]Takie 2 plytowe maja lepsza jakosc niz wiekszosc DVD ktore posiadam.
Większość DVD-nowości z giełdy, to "kamerówy", konwertowane z AVI na MPEG2 lub lamersko kompresowane DVD9. Wątpię, żeby z dobrego DVD (5-7GB samego filmu) dało się zrobić (skompresować/skonwertować) jeszcze lepszego DivX'a ... :confused:
O DTS czy LPCM już nie wspominam. ;)

rafla napisał:
Na polskiej stronie nie ma 610.
Bo większości Polaków wystarczy Wiwa i Manta. Mam na myśli tych, których stać na lepszy sprzęt, ale nie widzą różnicy.

rafla napisał:
Z tego co widze sa rowniez roznice w zakladce Audio, chyba istotne ale ja sie na tym nie znam, moze ktos madrzejszy sie wypowie.
Te różnice w zakładce Audio wynikają głównie z faktu, że DV-601 posiada wyjście analogowe 5,1 i obsługuje DVD-Audio i SACD.
 

dinderi

New member
SlaweX napisał:
Wątpię, żeby z dobrego DVD (5-7GB samego filmu) dało się zrobić (skompresować/skonwertować) jeszcze lepszego DivX'a ... :confused:
O DTS czy LPCM już nie wspominam. ;)
Tak właściwie to kodek divx/xvid (mpeg4) ma dużo większe możliwości niz mpeg2. Gdyby zrobić "divix'a" 4,4 GB, mógłby być dużo lepszej jakości niż dvd o tej samej wadze.
Co do dzwięku, nie ma ograniczeń. Mozna w divx'a wkodować i DTS i LPCM wszystko zależy od tego, jakiej wagi pliku wynikowego oczekujemy.
A że divx 1,5 Gb jest lepszy jakoscią od DVD? To możliwe, kiedy z DVD9, za pomocą np. Shrinka robi się DVD5. Shrink przy swoim ogromie zalet ma akurat "fajansowe" algorytmy kodowania.
 

rafla

New member
SlaweX napisał:
Większość DVD-nowości z giełdy, to "kamerówy", konwertowane z AVI na MPEG2 lub lamersko kompresowane DVD9. Wątpię,

Piszac o DVD mialem na mysli filmy glownie z gazet, mam ich tu kilkadziesiat... i wszystkie jakies takie beznadziejne, juz na kompie widzialem ze ich jakosc jest taka sobie ale na TV to juz bardzo wyraznie widac. A divxy o ktorych mowilem to juz nowsze produkcje. Nie mam w tej chwili pod reka pozadnego wydania DVD, musze sie odkopac po przeprowadzce to bede testowal.
 
Do góry