Jakie DVD z DIVX

heli

New member
Witam,

Mam pytanie, czy DVD Pioneer 410 ma mozliwość odczytania pliku TXT o innej nazwie niż film?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Posiadam i Pioneera DV-400 i Fergusona 880... wypas sprzety! Szczegolnie opcja USB bardzo przydatna!

Ale zakupilem sobie kolumny i H/K355 i ani Pionek ani Ferdek nie ma wyjscia 5.1 i tu mam problem! Musialbym sie rozejrzec za czyms nowym... ciezko wyrwac cos z USB, ale co sugerujecie? LX-50, tylkoto USB :/?

EDIT: A moze dotychczasowy DV400 i Ferdek 880 poradza sobie z przeksztalceniem dzwieku na 5.1 jesli wlacze je do amplitunera HK? Jesli tak to ktorym zlaczem?


Odpowiadam sobie sam: poszperalem jeszcze tu i tam i znalazlem dzieki pomocy kolegi K0j0t:

"5.1 po coaxial (elektryczne) oraz TOSLINK (optyczne) bedziesz mial TYLKO wtedy jak material odtwarzany bedzie posiadal takie sciezki. Przykladem moze byc:
- material DVD zakodowany w DD5.1
- material DVD zakodowany w DTS5.1 (pod warunkiem ze amplituner bedzie mial dekoder DTS),
- material DTS Audio (zwykla plyta cd 700mb ze sciezka zakodowana w DTS5.1),
- DivX z dzwiekiem DD5.1 lub DTS (sa rowniez DivX z DTS'em - Pioneer czyta)
Pioneer czyta je wszystkie bez zadnego problemu."
 
Ostatnia edycja:

SlaweX

New member
prosperowiak napisał:
Posiadam i Pioneera DV-400 i Fergusona 880... wypas sprzety![...]
Wypas sprzętem (w tym segmencie cenowym) mógł byś nazwać Pioneera DV-600 lub (jeszcze bardziej) DV-610, które posiadają wyjścia 5,1 i obsługują już DVD-Audio i SACD ...:p
Co zaś do odpowiedzi, to jest prawidłowa. :)
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Posiadam Panasonica TH-42PV80 i dvd Lg DVX-286 puszczony po componencie.
W większości oglądam filmy dvd ale divx-y też się zdażają i mam pytanie czy po zmianie na Pioneera Dv-610 mogę liczyć na lepszy obraz czy taka zmiana przyniesie niewielkie korzyści?
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie obraz nie będzie lepszy nawet na dużym i dobrym TV, a jeżeli nawet to w sposób niezauwżalny. Lepszy będzie jednak dźwięk, ale tylko przy dobrym wzmacniaczu/amplitunerze i dobrych kolumnach, inaczej też bez różnicy. Jeżeli chcesz różnicę która będzie widoczna to kup odtwarzacz Blu-Ray. W cenie Pioneera 610 kupisz Blu-Raya np. Samsunga BD-1500, dokładają 100-200 zł, Sony 350 lub Panasonica 35. Obraz zmiażdźy każde DVD, bo różnica technologi jest ogromna. Kupowąc dzisiaj DVD to pomyłka, w wypożyczalniach ruszają, w necie coraz więcej DIVX HD i kupować DVD, na dodatek dla obrazu?
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem że materiał w HD jest nieporównywalnie lepszy od dvd, ale oglądając film dvd na odtwarzaczu Blu-Ray jakość się chyba nie poprawi a niestety płyty w Blu-Ray są dla mnie zbyt drogie.
 

PopaY

New member
Bez reklam
janusz napisał:
W cenie Pioneera 610 kupisz Blu-Raya np. Samsunga BD-1500
A nie pomyślałeś o tym, że autor ogląda dużo DivX-ów? Przecież sam zapytał o DivX-y to po co polecasz mu BD bez możliwości ich odtwarzania? :confused: Jakość filmów DVD nie będzie lepsza na BD więc leiej to przemyśleć niż wydać bezsensownie kasę.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
PopaY jeżeli ktoś szuka odtwarzacza do filmów divix to masz rację po co mu odtwarzacz BD.

Jednak z Twoim stwierdzeniem, że jakość filmów DVD odtwarzanych z BD nie będzie lepsza nie do końca się zgodzę...Mam kilka odtwarzaczy DVD i według mnie i reszty domowników filmy DVD odtwarzane na BD prezentują się lepiej. Być może jest to zasługą skalera w BD?
 

janusz

New member
Bez reklam
PopaY napisał:
A nie pomyślałeś o tym, że autor ogląda dużo DivX-ów? Przecież sam zapytał o DivX-y to po co polecasz mu BD bez możliwości ich odtwarzania? :confused: Jakość filmów DVD nie będzie lepsza na BD więc leiej to przemyśleć niż wydać bezsensownie kasę.
Właśnie dlatego, że dokładnie przeczytałem, zdecydowanie odradziłem mu kupowanie jakiegokolwiek DVD, bo taki już ma, a z tego co pisze interesuje go przede wszystkim lepszy obraz. Więc polecam mu BR lub nie kupowanie na razie niczego, bo zakup DVD przy jego potrzebach to wyrzucenie pieniędzy na badziewie.

wwd - piszesz, że płyty BR są dla Ciebie za drogie. OK, dla mnie też. Niemniej w mojej miejscowości pojawiły się już płyty w wypożyczalniach niewiele droższe od DVD, a w jednej nawet w cenie DVD, a jeszcze 2 m-ce temu nie było ani jednej płyty. Ponadto producenci zapowiadają w najbliższej przyszłości odtwarzacze BR czytające pliki DivX HD, to już super jakość. Jeżeli już DVD to możesz kupić odtwarzacz czytający pliki HD, a są chyba któryś z Fergusonów i Manta. Ale lepiej zaczekać kilka miesięcy i w cenie Pionka-600 kupić BR.
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety u mnie takie płyty są bardzo drogie a na allegro filmy w BR zaczynaja się od 80zł.
Ale przemyślałem to wszystko jeszcze raz i faktycznie poczekam troszkę.
Na razie dzieki za pomoc.
Pozdrawiam.
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy to jest jakaś ściema czy samsung BD-P1500 odtwarza divx-y? Na stronie producenta pisze że nie, ale podobno jest taka mozliwość po aktualizacji. Warto się takim sprzętem zainteresować czy jest coś lepszego w podobnej cenie?
 

leptoptelis

New member
Philips

Ja kupiłem Philipsa DVP5990 dla teściów w Electro.pl za około 240 zyli. Rewelacja ma HDMI, czyta praktycznie wszystko i bajecznie łatwy w obsłudze nawet dla starszych ludzi.
 

janusz

New member
Bez reklam
wwd napisał:
Czy to jest jakaś ściema czy samsung BD-P1500 odtwarza divx-y? Na stronie producenta pisze że nie, ale podobno jest taka mozliwość po aktualizacji. Warto się takim sprzętem zainteresować czy jest coś lepszego w podobnej cenie?
Mam podobne problemy, też chciałbym kupic niezły sprzęt, ale naprawdę ciężko wybrać. Co do DivX-ów w tym modelu to już ciężko dojść, niektórzy piszą, że działa, tylko w egzemplarzach kupionych wcześniej trzeba wgrać nowe oprogramowanie, inni zaprzeczają: (http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=35178
Ja chyba jednak odpuszczę aktualne modele. Warte zainteresowanie będą nowe modele, które może na samym początku będą nieco droższe (BD-1500 też wchodził z wysoką ceną, podobnie Sony 350 i Panasonic 35), ale po kilku tygodniach bedą niższe niż aktualnych modeli. W okolicach wakacji warto będzie kupić Samsunga 1600, LG 370 lub Panasonica 60. Te modele powiiny czytać większość formatów może nawet pliki HD z internetu.
 
Ostatnia edycja:

Zbiwlo

New member
Philips

Witam !
Panowie, a co sądzicie o Philipsie DVP 5990
Według danych i opiniach w necie to jeden z lepszych modeli za w miarę
niewielkie pieniądze
 

Zbiwlo

New member
Problem

jejek78 napisał:
panowie jakie DVD kupic zeby czytal takze nagrane plyty DVD i dobrze chodzily DIVX z polskimi napisami oczywiscie musi miec HDMI prosze o podpowiedzi czego mam szukac bo mam Samsunga HD 850 i nagranych plyt DVD nie wszystkie widzi a o DIVX po HDMI to tragedia jeszcze do tego nie ma oprogramowania

Witam !
Też jestem na etapie szukania DVD. Poczytaj trochę o modelu Philips DVP 5990, ma wprawdzie HDMI, ale to tylko plus.
Według ludzi którzy kupili, przewaga zalet. Na dziś jestem na tak, ale będę jeszcze czekał na opinie
Pozdrawiam
 
Do góry